Skocz do zawartości
WaWrzOL

Kontroler Wiatrakow na PCI

Czy jestes zainteresowany kupnem (za rozsadne pieniadze) n/w karty?  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zainteresowany kupnem (za rozsadne pieniadze) n/w karty?

    • Tak
      79
    • Nie
      13


Rekomendowane odpowiedzi

o ja pier.......... jakie to zaj........ 8O mi to za 50 zł by wystarczyło 3 x 3 pin + czujniki temp, i jak to zrobisz to odrazu rób hurtowo i na allegro puszczaj aukcje to odrazu kupuje :) powodzenia i czekam na to.

 

Jeszcze fajny bajer to by było 2 cyfrowe lcd, pokazujące temp z któregoś czujnika, albo wyjście na taki mały lcd żeby można było podpiąc z przodu budy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja poprosze z tylu oprocz molexa takze wyjscie na czujnik (sprzezony z tymze molexem) - pomiar temp wody w chlodnicy :)

 

no i teraz rada - zrobcie płytkę uniwersalną na 3-6 kanałów i obsadzajcie tyle kanałów ile kto chce - wtedy 3kanałowcy maja taniej :D

 

pamietajcie ze najwiecej ludzi bedzie na rozwiazanie najtansze - musicie miec model <50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja zdanie na powyzsze propozycje:

-jesli LCD to dobry LCD,minimum 2 linie.Koszta takiego to juz mimimum paredziesciat zlotych.Proponuje zeby chetni przeczytali topic o LCD i jesli juz to takowy zrobili/nabyli.

Ja chce wlasnie tak zrobic i mam pytanie-LCD jest podlaczany przez LPT i widzi to co plyta-czy bedzie zatem widzial to co ten kontroler?-obawiam sie ze nie bo trzeba by soft napisac/zmienic do LCD..Czy zastanawial sie ktos,o polaczeniu tego kontrolera z LCD?

 

-ten czujnik z tylu to juz chyba przesada-po co mierzyc temp wody w chlodnicy?Poprawny wynik(czytaj srednia temp) bedzie w pojemniku.. :P

 

-plytka uniwersalna jak najbardziej od 3-6,model podstawowy na 4 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-ten czujnik z tylu to juz chyba przesada-po co mierzyc temp wody w chlodnicy?Poprawny wynik(czytaj srednia temp) bedzie w pojemniku.. :P

pomiar jest potzrebny zeby predkosc obrotową wentylatora dostosowac to temperatury chłodziwa - a pojemniki tez bywaja POZA kompem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomiar jest potzrebny zeby predkosc obrotową wentylatora dostosowac to temperatury chłodziwa - a pojemniki tez bywaja POZA kompem :D

temp w chlodnicy=temp pojemnik +-stala_temp

Z tego wynika,ze rownie dobrze mozna regulowac szybkosc wiatrakow na chlodnicy znajac tylko temp wody w pojemniku.

Jesli jednak pojemnik masz poza,to tak czy inaczej masz racje ;)

Chyba ze beda tak dlugie te czujniki,ze siegniesz bez dedykowanego wyjscia z tylu.Zreszta narazie nawet nie wiem jak plytka wyglada i jakie sa zalozenia dlugosci przewodow wiec co ja bede dyskutowal-poczekajmy na jakies dane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcem takie 2 cyfrowe lcd na płytce, swiecace na czerwono i widoczne przez okno w budzie. Ten lcd ma pokazywać temperature któregoś czujnika, a z którego ma być pokazywane bedzie sie wybierać w sofcie :) taki lcw kosztuje kilka zł wieć nie ma problama :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez wlasnie myslalem na takim lcd ale nie na plytce ale na kablu zeby wsadzic do fron panela :)

pomysl jest dobry moim zdnaiem jakby zostawic tylko wtyczke na plytce to kazyd kupilby sobie wyswietlacz sam i dobral by wielkosc oraz kolor :)

 

kiedy beda zdjecia wersji alfa ???:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z powodu stosunkowo duzych kosztow jestemy zmuszeni zmienic ogolny koncept. 'Karta' nie jest juz [u/] urzadzeniem PCI.. :oops: Co prawdaz bedzie na sledziu, ale z ta magistrala nie bedzia miala nic wspolnego. W zamian za to interfejsem karty bedzie USB :wink: podlaczne albo bezposrednio do plyty glownej w miescie gniazd USB do wyprowadzen zewnetrznych lub tylnym panelu (do wyboru przy zamowieniu). Jak na razie:

:arrow: 4 kanaly z bardzo duza obciazalnoscia. Jeden czy dwa wiatraki nie robia roznicy :wink:

:arrow: molex z tyly sledzia - on/off

:arrow: wyprowadzenie pod LCD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienia sie tylko interfejs. Dzieki temu nie bedzie trzeba stosowac dwuwarstwowej plytki ktorej koszt w naszym przypadku wynosi ~30zl :wink: a pozatym 1 cztero portowy kontroler bylby potrzebny na sama obsluge magistrali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WaWrzOL jeśli możesz podaj dokładnie jakie funkcje jak narazie sa zaprojektowane na karcie ile czego jest itp. No i przydały by się jakies fotki jesli masz juz jakis dzialajacy egzemplarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż myślałem już o tym rok temu... nareszcie sie ktoś za to zabrazł... 4 kanały z dużą obciążalnością 0~12 to rozwiązanie optymale + temperatura + pamięć ustawień...

USB jest lepsze nawet od PCI bo będzie można użyć nawet jak zmienie płyte na PCI express

cóż będe musiał wyrzucić mój stary kontroler...a szkoda pzrywiązałem się do niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...