Skocz do zawartości
Pawko

MOBO - 'staruszki': Jakie polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

ABIT KT7A, miałem i była rewelka. teraz siedzę tymczasowo na K7S5A i działa bardz ostabilnie i to z DDR, wystarczy dobrego biosa wgrać. ja mam cheepo chb2911 i można nawet podkręcać.

te k7vza czy jakośtak na VIA nie są dobre, ogólnie ecs z sis jest ok, z via szukaj innych firm. abit drogi, ecs jak wgrasz dobry bios będzie usłużnie chodził jak u mnie teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy sie nie mylisz co do ecs+via, ja mam ecs k7vta 3 rev3.1

i jest on super stabilna i mam j od 2 lat i nie bylo z nio zadnych problemów, jest ona na via kt 333, ma ata 133 i jest naprawd super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starego ECSa nie kupuj. Pyta pod takiego duronka bedzie tania jak barszcz i polecam kupic cos lepszej firemki, np epox 8kha+ ~100zl.

 

Na ECSie czesto cos nie laczy, np gniazdo agp no i nic nie podkrecisz.

Pytanie tylko jakie masz pamiatki bo epox lyka tylko DDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zle robisz - kup plyte pod DDRy - np Asrock K7S8X - bardzo szybka, stabilna i bezawaryjna.

Kompik na takiej plycie smiga zdecydowanie lepiej niz na starej plycie.

I to nie tylko dlatego, ze DDRy sa paredziesiat procent wydajniejsze, ale rowniez dlatego, ze mostek poludniowy bedzie sprawniejszy.

do tego dochodzi latwa mozliwosc wymiany procka na nowszy w przyszlosci, a na starej plycie nie zawsze to wychodzi.

Zmiana SDRAM na DDR nie jest wcale taka skomplikowana - doplacisz do najwyzej 20-30zl - to malo zwazywszy na wyzej wymienione zalety.

REV. to REVISION czyli wersja wykonania czy tez wersja projektowa. po delikatnym przeprojektowaniu plyty (poprawce bledow) producent nadaje jej nowa nazwe wersji czyli rewizji (rekordzik ma chyba ECS K7VTA3).

Kup Wasc Asrocka - podziekujesz mi kiedys za to.

Nie polecam ECSa K7S5A - ta plyta jest bardzo awaryjna.

ECSa na SiS 746FX tez uwazam za nie do konca stabilna - w niektorych konfigracjach potrafi napsuc krwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zle robisz - kup plyte pod DDRy - np Asrock K7S8X - bardzo szybka, stabilna i bezawaryjna.

Kompik na takiej plycie smiga zdecydowanie lepiej niz na starej plycie.

I to nie tylko dlatego, ze DDRy sa paredziesiat procent wydajniejsze, ale rowniez dlatego, ze mostek poludniowy bedzie sprawniejszy.

do tego dochodzi latwa mozliwosc wymiany procka na nowszy w przyszlosci, a na starej plycie nie zawsze to wychodzi.

Zmiana SDRAM na DDR nie jest wcale taka skomplikowana - doplacisz do najwyzej 20-30zl - to malo zwazywszy na wyzej wymienione zalety.

REV. to REVISION czyli wersja wykonania czy tez wersja projektowa. po delikatnym przeprojektowaniu plyty (poprawce bledow) producent nadaje jej nowa nazwe wersji czyli rewizji (rekordzik ma chyba ECS K7VTA3).

Kup Wasc Asrocka - podziekujesz mi kiedys za to.

Nie polecam ECSa K7S5A - ta plyta jest bardzo awaryjna.

ECSa na SiS 746FX tez uwazam za nie do konca stabilna - w niektorych konfigracjach potrafi napsuc krwi.

Swieta prawda, wymiana SDRow na DDRy wyjdzie Cie stosunkowo tanio w porownaniu do wzrostu wydajnosci plynacego z nowj platformy. Pamietaj tylko zeby upewnic sie czy Twoje PSU pociagnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie mialem k7s5a i jakos nie narzekam, teraz mam abita i chwale ponad wszystko, tylko jesli kolo wola ze ma naprawde bardzo ograniczone fundusze to moze wybopr plyty "dwu-systemowej"

( pamieci ) jest bardzo dobre. nie droga, moze pozniej athelona wsadzic i wcael nie musi odrazu zmieniac pamiatek.... wiem cos o tym bo sam kiedys tak zrobilem i zasadnoczp nie narzekam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhm..... Pamieci mam SDRAM... Chce sie przesiasc na cos szybszego niz C466 za ok 150 PLN  :D i zmieniam tylko MOBO + PROC. Ide grzebać na ALLEGRO :) ...

jesli tylko mobo+proc to Abit kt7a (koniecznie z a:!: wtedy masz obsluge fsb 133) aha w abicie caszem trzeba wymienic orginalny wiatrak (u mnie cos sie stalo z lozyskiem - pracowal ok ale robil taki halas ze nie szlo wytrzymac)

jak chcesz cos na ddrach (IMO warto dozbierac) to dostales juz pare propozycji ale uwaga :!:

Pamietaj tylko zeby upewnic sie czy Twoje PSU pociagnie!

lepiej nie uzywac codeshitow, l&c itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec Abit? Odn. DDRow - tak jak zawuazyl tarpaN mam SDRAM, a 256 DDR'ow to +100% do wydatkow (ok 180 PLN za 256 MB 400) wiec na razie niestety odpada. A ze DDR'y naprawde dopalaja kompa po zmianie z SDRAMu to wiem (pamietam u qmpla GF2 na DDRach jak jeszcze nie wiele osob wiedzialo co to jest i jak ta karta smigała). Tylko brakuje srodkow na to troche... Moze jakis sponsoring?? :)

 

 

 

BTW: rapra - dzieki za wyjaśnienie skrótu REV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli proponujecie raczej zrezygnowac z plytki łykającej DDRy i szybsze proce na rzecz stabilniejszej i pewniejszej plyty gł. ogolnie?

nie

wszystko zalezy od tego czy chcesz wymienic / masz kase na ddry i jaka masz zasilke

zdecydowanie lepiej bedzie kupic plyte pod ddry - zawsze bedzie mozna wymienic proca na jakiegos lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem raczej o plytce SDRAM/DDR po 2 gniazna na kazde (tak jak ten ECS) a o ddrach na razie nie mam co myslec - 150-200 PLN max moge na to przeznaczyc, proc bedzie kosztowal ok 90 zl, reszta moze isc na plyte. Zastanawiam sie raczej nad tym czy warto kupic MOBO patrząc przyszlosciowo na kolejna rozbudowe w 'odleglej przyszlosci' o wlasnie DDRki i szybszego proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo na ktorej masz DDR i SDR nie polecalbym, jakos nie jestem przekonany do tego typu rozwiazan (nizsza wydajnosc niz czyste DDR). Jesli nie chcesz DDR (sprzedaj SD wyjdzie nie duzo drozej!!) to ja stawiam na KT7A (najlepiej rev. 1.3).

 

Pamietaj tylko o zasilce moj kumpel nie dawno robil podobna wymiane kompa - zasilacz wytrzymal miesiac - teraz musi kupic nowy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej wziac ECS http://www.allegro.pl/show_item.php?item=26048893 albo Asrock http://www.allegro.pl/show_item.php?item=25512570 na Sisie za okolo 130 zl, sprzedac 256 sdr na allegro za jakie 160, dolozyc do tych 160 tak kolo 20 zeta i miec ddr333 256mb http://www.allegro.pl/show_item.php?item=25827902 ??? calkiem fajny wtedy zestaw i na nowe procki przygotowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ent - dzieki ze zwrociles na to uwage - PSU pewno tez bedzie trza zmienic, ale na to i tak sie zanosilo bo moj szitowy zasilacz niedlugo odejdzie z tego swiata...

 

Co to ECSow to dam se spokoj - za duzo osob na nie narzeka.

Powiedzmy ze sprzedam SDRAM i kupie 256 DDR'ow (jak Kozio proponuje). Jakie MOBO byscie wtedy polecili? Abit, Asus?

I tak zeby w 100 PLN z cena plyty sie zmiescic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tymczasowo ECS K7S5A z biosem chb2911 i jest super stabilnie, trzeba po prostu umieć ustawić wszystko i dobry bios wgrać a nie od razu posioczyć na sprzęt.

normalnie używam płyty z podpisu i na FSB 200 (400) chodzi ok, zero zwieszek i to bez wymiany chłodzenia więc nie musisz wydawać kasy na abiry i asusy. miałe mabita kt7a (przy okazji, wiatrak z NB można wywalić bo sam radiator starcza) i zmieniłem na ECS i nie żałuję, stabilnie i duuużo bardziej wydajnie.

 

jak chcesz ja knajmniej kombinować to kupuj ECS K7S5A i zmienisz pamięci na DDR i wtedy jużbędziesz mógł znowu za jakis czas płytę tylko na ddr kupić.

albo zmień od razu na asrocka lub l7s7a2, będzie gites, wydajność prawie nForce2.

a zasilaczyk forton 245W z allegro polecam, jakieś 45zł.

 

właśnie znalazłem na allegro asrock k7s8xe czyli sis 748, szybszy niż746fx i pewne fsb 200 (ktoś250 zrobił na takiej) za 99zł :!: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=26031814 na gwarancji rocznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Rulezz prawde ci powie. Licyytuj tego Asrocka albo bierz te ktopre ja ci podalem. A o ECSa sie nie boj. ja swojego wzialem w Komputroniku i nie zaluje, karta superek a jak uda ci sie sprzedac od niej czytnik kart to jeszcze taniej Cie wyniesie. Od razu walnalem FSB 200 MHz i procek chodzil spoko tylko musialem zmniejszyc bo z zasilacza zaczelo smierdziec :-) Jak wymienie zasilke to i wyzej puszcze procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz prawie mnie przekonaliscie do tego Asrocka i DDRow, jeszcze zostalo tylko przekonanie sponsorów :)

 

A jak sie w takim razie ma Abit KG7 do ASROCKa K7S8XE wg. was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie... Poczytalem troche o tym asrocku i same pochwaly zbiera. Policytuje tego, ktorego poleciles AMD Rulezz. Jak sie uda to cala sprawa troche bardziej mnie po kieszeni uderzy (DDR'y) ale mysle ze bede zadowolony... No nic... Zobaczymy jak pojdzie licytacja..

 

A wlasnie! DDR'y - kupowac juz z mysla o przyszłości 400ki czy raczej kupic tansze 233MHz/266MHz? Jak bardzo to wpłynie na dynamike?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit KG7 ma jedna niepowtarzalna zalete

obluguje pamieci ECC ktor uzywane potrafia byc 15% tansze od zwyklych PC2100 o szybszych nie wspominajac

jak ktos mam malo kasy to takie szczegoly robia sie wazne

 

kiedys sam myslalem o ecsie ,ale juz nie mysle :D

to sa nawet dobre plyty do zwyklego uzytkowania ,ale nie dla mnie

w o/c nawet starsze konstrukcje Abita i Epoxa wypadna lepiej - i nie chodzi o fsb tylko o mozliwosci ustawien,konstrukcje zasilania,wytrzymalosc :D ,problemowosc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja polecam to co w podpisie :D

Bardzo wydajna,duze oc, szybka no i co tu duzo mowic najlepsza z czipsetem kt266a.

Testy nie klamia.

 

Nie wymieniam tylko z sentymentu do niej, a chcialbym jakis dualek :( ale poczekam na A64+dual :)

 

P.s. aa tak na rozgrzewke ;) http://www.slapps.com/review/kr7a_page1.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja polecam to co w podpisie :D

Bardzo wydajna,duze oc, szybka no i co tu duzo mowic najlepsza z czipsetem kt266a.

Testy nie klamia.

 

Nie wymieniam tylko z sentymentu do niej, a chcialbym jakis dualek :(  ale poczekam na A64+dual :)

 

P.s. aa tak na rozgrzewke ;) http://www.slapps.com/review/kr7a_page1.htm

najlepsza na KT266A jest 8KHA+ od Epoxa :D

abit KR7A jest druga najlepsza konstrukcja na kt266a :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...