Skocz do zawartości
Liquid

SB Live 5.1 vs. RealTek ALC650

Rekomendowane odpowiedzi

Czy parametry tych kart są zbliżone? Która jest lepsza, obecnie używam SB i tak się zastanawiałem czy ta muzyczka zintegrowana nie jest przypadkiem lepsza.

ja juz live nie mam ale powiem ci jedno integry to najgoirsze gowna :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALC-650 to jest tylko CODEC a SBLive to jest karta muzyczna.

Creative używa dobrych kodeków, producenci MoBo kupuja tanie kodeki i do takich należy niewątpliwie ALC-650.

O jakości muzyki głównie decydują kodeki.

Tak więc Twoje pytanie jest trochę niefortunne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Abicie nf7-sl ma SS z własnym DSP i jak proc i sys na 100% obciążony to i tak muza czysto i pięknie przycina. Inne rozwiązanie dźwięk z MOBO i procesor musi to obrabiać to bieda z nędzą w tedy lepsza nawet słaba karta ale z własnym procesorem dźwiękowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Abicie nf7-sl ma SS z własnym DSP i jak proc i sys na 100% obciążony to i tak muza czysto i pięknie przycina. Inne rozwiązanie dźwięk z MOBO i procesor musi to obrabiać to bieda z nędzą w tedy lepsza nawet słaba karta ale z własnym procesorem dźwiękowym.

sluchaj system bedzie tak dobry jak jego najslabsze ogniwo a w plytach glownych jest do codec czyli przetwornik cyfrowo analogowy :lol: i nietety muzyka z tego to jest lipa wielka :wink:

p.s rozumiem cie tylko zapomnialem tego dodac a co do mojego iq to w normie jest :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie miałem dodać taki post na forum, a tu patrze ... już coś takiego jest.

 

Też mam zintegrowaną dźwiękówke z tym kodekiem i też odnoszę wrażenie że jakość dźwięku nie jest na nim gorsza.

 

Może trochę więcej obciąża proca, ale nie wiem czy jest to aż tak bardzo widoczne, wydaje mi się że komp w grach chodzi wolniej o jakieś 3%.

 

Zastanawiam się teraz czy nie sprzedać mojego live'a. W końcu tutaj też mam 6 kanałów, eax2 itd. Największą różnicą jest chyba oprogramowanie, live ma tyle bajerów w sofcie że masakra.

 

Za niedługo chyba zrobie krótki test tych dwóch kart, i wtedy zdecyduje czy sprzedać live'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie miałem dodać taki post na forum, a tu patrze ... już coś takiego jest.

 

Też mam zintegrowaną dźwiękówke z tym kodekiem i też odnoszę wrażenie że jakość dźwięku nie jest na nim gorsza.

 

Może trochę więcej obciąża proca, ale nie wiem czy jest to aż tak bardzo widoczne, wydaje mi się że komp w grach chodzi wolniej o jakieś 3%.

 

Zastanawiam się teraz czy nie sprzedać mojego live'a. W końcu tutaj też mam 6 kanałów, eax2 itd. Największą różnicą jest chyba oprogramowanie, live ma tyle bajerów w sofcie że masakra.  

 

Za niedługo chyba zrobie krótki test tych dwóch kart, i wtedy zdecyduje czy sprzedać live'a.

lepsza jakosc dzwieku live a codec to juz jest lipa wielka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wlasnie przesiadlem ze zintegrowanego realteka na moim GA na karte z mozliwosciami ( :D ) ,czyli SB LIVE 5.1.

Efekt jak dla mnie byl zaskakujaco dobry,a jeszcze dzieki asio jest super dobrze(no moze nie tak jak na audigy ale sprzetowe dsp etc mam w ampli podlaczonym cyforowo do live'a)

Moja opinia jest taka-do sluchania muzy zmienilbym na SB,dla gier i slabego sprzetu grajacego(jamniki etc) zostalbym przy realteku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej widać jak dźwięk nie wyrabia (se popiarduje) proc 100% obciążony np SETI gra WinAmp a ktoś z DC+ z tej samej sieci lan ciągnie od ciebie plik np 700MB z prędkością 10MB/s pod koniec komp tak zwalnia jak by był to P200 a dźwięk to nie dźwięk. lecz kiedy złom odpowiedzialny za dźwięk ma własny procesor DSP to komp i tak zwalnia ale muza gra jak by nic się nie działo co z wielką radością stwierdziłem mając SoundStorma na Abicie nf7-sl

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wlasnie przesiadlem ze zintegrowanego realteka na moim GA na karte z mozliwosciami ( :D ) ,czyli SB LIVE 5.1.

Efekt jak dla mnie byl zaskakujaco dobry,a jeszcze dzieki asio jest super dobrze(no moze nie tak jak na audigy ale sprzetowe dsp etc mam w ampli podlaczonym cyforowo do live'a)

Moja opinia jest taka-do sluchania muzy zmienilbym na SB,dla gier i slabego sprzetu grajacego(jamniki etc) zostalbym przy realteku.

Ja też mam GA, 7VAX, i od początku jak ją mam używam/łem live'a. ostatnio postanowiłem spróbować czegoś nowego i wyciągłem live'a. Od kilku dni używam realtec'a i nie widze (słysze) większej różnicy.

Jestem bardzo uczulony na jakość dźwięku, ale jak dla mnie to nie ma aż takiej różnicy w jakości dźwięku. Żadnych trzasków też nie zauważyłem.

 

Jutro, po ustnych maturach z matmy :cry: zrobie testy jakości i wydajności tych dwóch dźwiękówek. Do tego czasu używam ALC650, może zdarzy się coś co przemówi na nie/korzyść tej karty i wtedy będę wiedział czy sprzedać live'a czy nie.

 

PS czemu każdy cieszy się tym ASIO, że niby daje lepszą jakość dźwięku? Ja instalowałem kx'y i pluginy i nie słyszałem żadnej różnicy. ASIO przecierz jest używane do małego opóźnienia przy NAGRYWANIU, a nie odtwarzaniu. No chyba że źle gdzieś kiedyś przeczytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wlasnie przesiadlem ze zintegrowanego realteka na moim GA na karte z mozliwosciami ( :D ) ,czyli SB LIVE 5.1.

Efekt jak dla mnie byl zaskakujaco dobry,a jeszcze dzieki asio jest super dobrze(no moze nie tak jak na audigy ale sprzetowe dsp etc mam w ampli podlaczonym cyforowo do live'a)

Moja opinia jest taka-do sluchania muzy zmienilbym na SB,dla gier i slabego sprzetu grajacego(jamniki etc) zostalbym przy realteku.

Ja też mam GA, 7VAX, i od początku jak ją mam używam/łem live'a. ostatnio postanowiłem spróbować czegoś nowego i wyciągłem live'a. Od kilku dni używam realtec'a i nie widze (słysze) większej różnicy.

Jestem bardzo uczulony na jakość dźwięku, ale jak dla mnie to nie ma aż takiej różnicy w jakości dźwięku. Żadnych trzasków też nie zauważyłem.

jakie masz glosniki przy tym??

 

Jutro, po ustnych maturach z matmy :cry: zrobie testy jakości i wydajności tych dwóch dźwiękówek. Do tego czasu używam ALC650, może zdarzy się coś co przemówi na nie/korzyść tej karty i wtedy będę wiedział czy sprzedać live'a czy nie.

 

PS czemu każdy cieszy się tym ASIO, że niby daje lepszą jakość dźwięku? Ja instalowałem kx'y i pluginy i nie słyszałem żadnej różnicy. ASIO przecierz jest używane do małego opóźnienia przy NAGRYWANIU, a nie odtwarzaniu. No chyba że źle gdzieś kiedyś przeczytałem.

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam GA,  7VAX, i od początku jak ją mam używam/łem live'a. ostatnio postanowiłem spróbować czegoś nowego i wyciągłem live'a.  

Rozumiem ze wyciagles ze slotu :D

 

Od kilku dni używam realtec'a i nie widze (słysze) większej różnicy. Jutro, po ustnych maturach z matmy  :cry:  zrobie testy jakości i wydajności tych dwóch dźwiękówek. Do tego czasu używam ALC650, może zdarzy się coś co przemówi na nie/korzyść tej karty i wtedy będę wiedział czy sprzedać live'a czy nie.

Dla mnie roznica byla w lepszym sygnale,byl mocniejszy i lepsza wspolpraca z grami(bez KX),do tego wyprowadzenie cyfrowe w SB.

Ogolnie wrazenia z relatekiem nie byly zle,nie narzekalem,ale potencjal mojego HIFI wyciaga dopiero SB :D .

Nie zdarzylo mi sie cos,co dyskfalifikuje realteka,moze glownie to,ze chcialem sygnal cyforwy uzyskac(a sledzia z plyta nie dostalem)

 

PS  czemu każdy cieszy się tym ASIO, że niby daje lepszą jakość dźwięku? Ja instalowałem kx'y i pluginy i nie słyszałem żadnej różnicy. ASIO przecierz jest używane do małego opóźnienia przy NAGRYWANIU, a nie odtwarzaniu. No chyba że źle gdzieś kiedyś przeczytałem.

Jak dla mnie jaksoc jest bardzo zauwazalna(jeszcze jak nie mialem cyfrowo podlaczonego SB na KXach byla roznica).

A o ASIO masz bardzo dlugi watek-wystarczy poszukac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, ze nie każdy wie o czym pisze. Usystematyzujmy to:

Kodek to niewatpliwie jedna sprawa i tu chyba nie ma watpliwości iż kodeki montowane przez Creative są jakościowo lepsze od ACLa.

Druga sprawa to procesor "muzyczny": mamy tu:

-zintegrowane w MoBo z podziałem na:

1.zaimplatowane w mostku południowym, np. SS,

2."dołozone" do płyty (jakby zewnętrzne),

3.SBLive ma własny procesror muzyczny.

Najgorsze jakościowo jest rozwiązanie nr 2, najbardziej też obciąża procesor.

Wszystkie muzy obciążają procesor.

Są MoBo (były) które miały procesory muzyczne SB128.

O jakości (wrażeniach) muz decydują kodeki: przykładem tu może być Terratec 512 Digital: na wyjątkowo nędznym procesorze muzycznym dzięki znakomitym kodekom i świetnemu wykonaniu karty jest ona porywnywalna z SBLive!1024 a nawet niektórzy twierdzą, że lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...