Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Powolny zmierzch GeForce4 Ti 4200 4400 4600... :(

Rekomendowane odpowiedzi

Odczułem dzisiaj w nocy niespodziewaną chęć podzielenia się moimi odczuciami.

 

Od czerwca 2002 roku jestem szczęśliwym i zadowolonym posiadaczem karty graficznej MSI GeForce4 Ti4200 TD64.

Jest to karta AGP4x, o taktowaniu fabrycznym 250513 z kośćmi 3.6 i pięknej czerwonej płytce drukowanej :D

 

Jako gracz wymagam od komputera tylko trzech rzeczy:

 

Stabilnej pracy :!:

Płynnego /25 -30/ FPS w 1024x768x32 z Max Detalami NoAA i NoAnizo :wink:

Dostępu do wszystkich aktualnie wykorzystywanych możliwości rendringu 3D - dla jak najlepszych efektów wizualnych. 8O

 

Ostatnio dokonałem modernizacji komputera z Celerona1300Tualatin zamontowanego na Asus P2B z 1998roku na P4 3.0 osadzonego w Asus P4C800-E z 2004 roku.

 

Przy takim procesorze GeForce4 powinien pokazać wszystko na co go stać i robi to :D

 

Polanie 2, PainKiller, C&C ZA, Call of Duty, WarCraft, Breed, etc... "grają się i cieszą". Mają one wszakże jedną cechę są grami stricte DX8 oraz poziom polygonów w poszczególnej scenie jest "stosunkowo" wysoki w porównaniu z DX7.

 

Dlaczego więc ten wątek skoro wszystko gra? Za sprawą pewnej jaskółki która moim zdaniem w tym przypadku czyni wiosnę.

 

F A R C R Y

 

Powiem wprost:

Problem: 1024x768x32 VeryHigh średnio 20FPS wg. BenchemAll 16 FPS!!!

:idea:

Rozwiązanie: GeForce6800GT.

:?:

Dlaczego?

Podkręcanie GeF4 nie daje wiele... z nominalnych 250/513 na 274/553 to przyrost rzędu 1FPS!!!

Oczywiste jest że tą drogą nie otrzymamy wiele.

Dodatkowo faktem jest że szczegółowa analiza grafiki DX8 i DX9 daje w tym przypadku zauważalną różnicę w jakości.

GeForce FX jest do bani! Każda zł wydana na niego to strata kasy. Dlaczego? Bo jego silnik 3D jest i tak za słaby co najlepiej widać w fatalnej wydajności PS2.0. Nowych gier DX9 to on raczej długo nie pociągnie. Należy bowiem sądzić że będą one i tak bardziej wymagające niż FarCry.

 

Pozostaje tylko czekać do sierpnia i zbierać kasę na nowego 4200 czyli GeForce 6800 GT.

 

Moim zdaniem właśnie ten model będzie godnym następcą dotychczasowego króla graczy w Polsce. Powinien on tak jak GeF4 wystarczyć przez 2-3 lata uzyskując najlepszy stosunek wydajności do ceny. Silnik DX9 zaczyna być zauważalnie wykorzystywany przez gry i będzie dominował co najmniej do 2007 roku.. Tego lata powinny ukazać się HL2 i DOOM3. Takie hity jak Gothic 3 znowu powalą szczegółowością grafiki. A propos w Gothic 2 w rozdzielczości 1024x768x32xMax detale i widoczność w scenie przy 1 kapliczce mam 18 FPS!!! Na GeF4. Normalnie jest 30-40...

 

Dlatego Moim Zdaniem:

1. Ten kto posiada GeGorce4 jest w tej chwili szczęśliwy

2. Może przeczekać całą erę badziewnego GeForce FX i kart DX9 pierwszej generacji

3. Zbierać kasę na GeForce 6800 GT.

4. Osoba która chce kupić nową grafikę powinna czekać...niestety

5. A jeśli nie ma wyjścia i musi kupić to niech sobie odpali używanego GeF4

 

Pozdrowienia dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałe mo przypadku kiedy od procesora Pentium 4 kobietę bolała głowa i dostala odszkodowanie ale nie licz że ty też dostaniesz :!: może to ból głowy z innego powodu.

póki co Ti4200 rozwala "nowoczesne" FX5200, 5600XT, radki 9200, 9600SE itp cudy techniki i jeszcze długo pożyje a efekty DX9 nie są na tyle niezbędne żeby ich brak odbierał przyjemnośćz gry. wręcz przeciwnie, producenci skupiają się na efektach i ostatnio nie wyszła gra, w którą miałem chęć zagrać, NFS U okazał się tylko pokazem efekciarstwa i nic więcej, doom 3 to kolejna gra która miała być super a jej produkcja zajmie wieki i jak wyjdzie to najwyżej na komórce będzie można w to pograć.

 

zmierzch GF4 - bzdura, nowe efekty - bzdura, twoje podkręcanie - bzdura. chciałebyś żeby podkręcenie jednego elementu kompa o kilka procent dalo przyrost 50% :?: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Osoba która chce kupić nową grafikę powinna czekać...niestety

5. A jeśli nie ma wyjścia i musi kupić to niech sobie odpali używanego GeF4

A radeony to co? Nie warte zakupu? Nie tylko nvidia produkuje karty graficzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stek bzdur !!!

 

1024x768x32 wszystko zapiernicza na gef4ti a podkreceniu -moj przypadek 250@290 / 513@600 daje duzy wzrost fpsów-zalerzy od gry czasami tylko 5fps ale potrafi skoczyc nawet o 15fpsów

a przecierz karta jest demonem podkrecania kreci sie wysmienice tak jak np gef3ti 200

 

far cry ???? 1024x768x32 all high detail 40fpsów z loozem w g.a.c.i.a.ch a czesto jest 50-60fps bardzo zadko spada do 30fps

colin4 ??? 1024x768x32 max detail AAx2 45-60fps !!!

 

zła karta?? d.u.p.a !! karta bdb styka na kazda gre !! 1024x768x32 i full det i nic nie przytnie i nie ma prawa spasc ponizej 30fps !!

 

nawet DOOM3/HL2 chodzi bdobrze na tej karcie -oczywiscie karta musi miec w kompie odpowiedniego towarzysza w postaci wydajnego procka, niewiem o co ci biega

 

ale lola dowaliles :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba koledzy nie chcą się pogodzić z faktami.

Jeśli nie widać różnicy w cieniowaniu w Far Cry Między DX8 a DX9 to chyba nie odpalaliście tego na DX8 i DX9 i fizycznie nie porównaliście screenów. Ustawienia oczywiście VeryHigh. Popatrzcie chociażby na różnice w oświetleniu częściowo zacienionych krzewów, na to jak rozkłada się w pomieszczeniach światło z lamp, na wypukłości....

 

To stwierdzenie o 50 % to czysta demagogia..... A kto tak niby powiedział.

FarCry to gra która przy pewnym poziomie procesora np3.0Ghz najbardziej zależy od grafiki. Zobacz np testy Aquamark3. Na Celeronie 1300 mam tyle samo punktów co na PIV 3.0 !!! Wniosek nasuwa się sam. Decyduje tylko grafika i jej możliwości.

 

Odnośnie Radeonów. Nie miałem więc nie zabieram głosu.

 

Gratuluję koledze legalnych i finalnych wersji HL2 i DOOM3.

 

Odnośnie jego genialnych osiągów....

 

Dla mnie płynność to FPS minimalny 25-30.... nie średni ani maksymalny...

 

W moim poście odnosiłem się do FPS minimalnego... ktokolwiek niech da maila to mu wyśle screena z 16 FPS na very high z widokiem na zatokę i to bez przeciwników. To sobie pomyślcie ile może wynieść fps w akcji!!!

 

Także bez demagogii bo mi FPS potrafi skoczyć nawet do 60 ale co z tego jak to jest rzadko i z widokiem na ścianę....

 

Zdecydowanie mniej słowa "bzdura" proszę. Ja moje oceny mam fizycznie sprawdzone i udokumentowane...

 

Rozmawiamy na temat Far Cry a nie colinaa - tam to i ja mam tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TomaszPaweł --> ciekawe spostrzezenia... zawsze mozna polemizowac ale ciezko kiedy na clowieka wyskakuja ludziska z takimi tekstami..

no ale jak sie ma gf4 to trzeba bronic posiadanej karty ;) :lol:

Moja karte wymeczyly dwie gry... zle napsiany gun metal i "demko technologiczne" zwane gra - far cry.. w far craya zaczalem grac ambitnie w ustawieniach 1024x768 very high, chociaz autodetect uparcie pokazywal low :) poczatkowo dalo sie nawet grac, o super plynnosci nie bylo mowy, a pozniejsze levele zmusily mnie do zjechania na medium i tak to ukonczylem...

aczkolwiek chcialbym potestowac lub zobaczyc wyniki systemu z gf4 po oc i z 1024 MB na pokladzie...

 

gf4 to juz ponad 2 lata... duzo.. dlatego takie obrazki beda coraz czestsze.. to dalej najlepsza karta ale w pewnym przedziale cenowym ok 400 pln... ale nic wieczne nie jest

Gryw koncu zaczna bardzioej korzystac z moliwosci dx9 chyba ze zraz bill wyrzuci nastepna wersje dx-a :)

no i zapomnij o anizo czy aa jesli nie chesz pokazu slajdow...

 

niestety nie zgodze sie z toba co do GeForce 6800 GT jako jedynego slusznego zakupu... w tej chwili jest kilka kart kosztujacych odpowiednio mniej i ktore mysle ze tak jak moj gf4 pociagna moj konfig bez bolu przez 1,5-2 lata... mam na mysli chociazby radeony na r300 i nowsze.

 

Nie wiem czemu sie dziwisz ze farcry nie zareagowal za bardzo na twoj oc.. bo szczerze mowiac bardzo slabo ja podkreciles, i mysle ze twoja grafika zawsze moze pojsc troche wyzej.. w zasadzie srednia dla ti4200 oscyluje imho kolo 300/600 wiec moze jeszcze szukac dodatkowej wydajnosci:)

 

lukasrz --> ale ci si ecisnieniepodnioslo.. ktos smial zaatakowac twoja grafe :) ojej :) ale masz fantastycznego tego gf4 ti ze masz takie wyniki w farcry min 30 fps? i to jeszcze w tych ustawieniach jakie podales i dodatkowo az 384 MB ramu? gratuluje kompa :) tez kiedys mi sie zdawalo ze quake 1 smika nieziemsko w 920x760 na p100 i s3 trio.. po czym okazalo sie ze usilowalem grac na nieziemskiej bani :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

jak temu kolesiowi moze far cry plynnie chodzic na gf 4 titanium plynnie gra z AAx 2 , jak ja na swoim sprzecie chyba jednak o klase wyzej moge powiedziec ze gra nie jest komfortowa , i szczegolnie gdy sie duzo dzieje potrafi zwolnic , nie mowie tu nawet o doczytach z dysku ,a wyniki mam okolo 14000 w 3dmark 2001 se i 5000 w 3dmarku 2003 , podaje tu wartosci takie jakie uzyskalem majac takie same taktowania jak w podpisie , a nie maksymalne wyniki . wiec koles sciemnia albo wylacza efekty , juz nie mowiac ze gra w DX 8.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle ten fałkłaj, niektórzy podniecają się tą gierką jak by to nie wiem co było :lol: Na jednej śmiesznej grze swiat się nie kończy, a moje zdanie jest takie że obecne gry nie wykorzystują w znacznej części sporej ilości efektów dx8 a co tu mówić o dx9. Sam niedawno zmieniłem kartę z mx'a i jakoś żadna gra z super efektami (dx8 i dx9) mnie nie powaliła (no demko Ground Control jest niezłe :P). Owszem grafa ładniejsza, lepsze efekty ale nie ma takiego skoku jakościowego jak np. przy zmianie(dodaniu do) s3trio Voodoo :P. Wniosek dla mnie jeden gf4ti jeszcze spokojnie jakiś czas wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym autor ma rację, istnieje takie zjawisko jak powolny zmierzch 4 Ti :> Po prostu za 2-3 lata standardem powinno stać się 256MB pamięci 256-bitowej oraz 16-potoków, do tego pewnie jeszcze dojdzie jakaś nowa technologia, nazwijmy ją roboczy DX10, czyli VS i PS, którejś kolejnej generacji... Wówczas Radek 9700 będzie jedną z wolniejszych kart, GF 4 Ti na poziomie dzisiejszego GF 2 GTS itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz np testy Aquamark3. Na Celeronie 1300 mam tyle samo punktów co na PIV 3.0 !!! Wniosek nasuwa się sam. Decyduje tylko grafika i jej możliwości

W benchmarkach tak ale nie w grach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz --> ale ci si ecisnieniepodnioslo.. ktos smial zaatakowac twoja grafe :) ojej :) ale masz fantastycznego tego gf4 ti ze masz takie wyniki w farcry min 30 fps? i to jeszcze w tych ustawieniach jakie podales i dodatkowo az 384 MB ramu? gratuluje kompa :) tez kiedys mi sie zdawalo ze quake 1 smika nieziemsko w 920x760 na p100 i s3 trio.. po czym okazalo sie ze usilowalem grac na nieziemskiej bani :)

:? nie będe tego komentował , jak mi sie zechce to dam screeny z frapsa

 

p.s z AAx2 gram w colina 4 tez mam screeny dac ??

 

jak temu kolesiowi moze far cry plynnie chodzic na gf 4 titanium plynnie gra z AAx 2 , jak ja na swoim sprzecie chyba jednak o klase wyzej moge powiedziec ze gra nie jest komfortowa , i szczegolnie gdy sie duzo dzieje potrafi zwolnic , nie mowie tu nawet o doczytach z dysku  ,a wyniki mam okolo 14000 w 3dmark 2001 se i 5000 w 3dmarku 2003 , podaje tu wartosci takie jakie uzyskalem majac takie same taktowania jak w podpisie , a nie maksymalne wyniki . wiec koles sciemnia albo wylacza efekty , juz nie mowiac ze gra w DX 8.1

chce zauwarzyc ze u mnie far cry chodzi na dx8.1 a u pana w dx9 a co za tym idzie dx9 jest wolneijsszy od dx8 -na kazdej karcie !!! wiec nie loluj mi tu bo wiem jak płynnie chodzi mi farcry !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

farcry wynik kogos tam z dark-tweaker

 

Operating System: Windows XP Home Edition (5.1, Build 2600) Service Pack 1 (2600.xpsp2.030422-1633)Processor: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.80GHz (2 CPUs)Memory: 1022MB RAMDirectX Version: DirectX 9.0b (4.09.0000.0902)Card name: RADEON 9800 PRODriver Version: 6.14.0010.6436 (English)Detailed info dir:C:ProgrammeBenchemAllresult2004.05.07.15.06.12.-----------------------------------------------------------Far CryUsing Max settings.Map: Fort Demo: BenchemallDefaultDemo640x480 not selected800x600  run# 0: Average FPS: 54.271024x768  run# 0: Average FPS: 50.171280x1024  run# 0: Average FPS: 37.67

moj wynik:

 

Benchmark session result Operating System: Windows 2000 Professional (5.0, Build 2195) Service Pack 4Processor: AMD Athlon(tm) XP 3200+,  MMX,  3DNow, ~2.2GHzMemory: 512MB RAMDirectX Version: DirectX 9.0b (4.09.0000.0902)Card name: RADEON 9800 XT (Omega 2.5.36b)Driver Version: 6.14.0010.6436 (English)Detailed info dir: C:Program FilesBenchemAllresult2004.05.31.12.21.55.-----------------------------------------------------------Far CryUsing Max settings.Map: Fort Demo: BenchemallDefaultDemo640x480 not selected800x600 not selected1024x768   run# 0: Average FPS: 42.99

 

log z jakich dobroci gra korzysta:

 

Apply anisotropic texture filtering (level: 16) Driver description: RADEON 9800 XT (Omega 2.5.36b) Full stats: HAL (pure hw vp): RADEON 9800 XT (Omega 2.5.36b) Hardware acceleration: Yes Full scene AA: Enabled (High quality) Projective EMBM: enabled Detail textures: Yes Z Buffer Locking: Yes Use multitexture mode: Yes (8 texture(s)) Use bumpmapping : Yes (DOT3) Use paletted textures : No Current Resolution: 1024x768x32 Full Screen Maximum Resolution: 2048x1536 Maximum Texture size: 2048x2048 (Max Aspect: 2048) Texture filtering type: TRILINEAR Use 32 bits textures Gamma control: Hardware Vertex Shaders version 2.0 Pixel Shaders version 2.0 Use Hardware Shaders for ATI R300 GPU Pixel shaders usage: PS.2.0 and PS.1.1 Vertex shaders usage: VS.2.0 and VS.1.1 Shadow maps type: Mixed Depth/2D maps Stencil shadows type: Two sided

i screen:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz --> ale ci si ecisnieniepodnioslo.. ktos smial zaatakowac twoja grafe :) ojej :) ale masz fantastycznego tego gf4 ti ze masz takie wyniki w farcry min 30 fps? i to jeszcze w tych ustawieniach jakie podales i dodatkowo az 384 MB ramu? gratuluje kompa :) tez kiedys mi sie zdawalo ze quake 1 smika nieziemsko w 920x760 na p100 i s3 trio.. po czym okazalo sie ze usilowalem grac na nieziemskiej bani :)

:? nie będe tego komentował , jak mi sie zechce to dam screeny z frapsa

 

p.s z AAx2 gram w colina 4 tez mam screeny dac ??

 

 

nie sadze zeby to byl min fps, chwilowe to ja tez takie mam, gorzej jak sie ostra akcja zaczyna... moze jakbys mial o te 512 MB ramu wiecej to bardziej by mi sie to zgadzalo...musisz miec b szybki dysk :)

ale eot ani ja cie nie przekonam ani ty nie spowodujesz ze dam wiare iz na gf4 z 384 mb mozna na luzie pograc w farcry w 1024x768 max detale z min 30 fps...

 

w colina tez tak gralem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phil

 

zmniejsz screena do rozmiarów 640x480 !! nei widzisz ze tak sie źłe forum przegląda !! wszystko sie rozjeźdza !!! łamiesz w ten sposób po za tym regulamin!! niemozna takich duzych screenow dawac !! zmien to !! nigdy sie nie nauczą :evil:

 

p.s na tym twoim radku ta woda jakas taka szara jakby chodzila na dx7 :? kicha ! u mnie wygląda toduzo lepiej

 

 

Dołączona grafika

 

co to jets za kreska ?? luknij na wiekszym screenie lepiej widac !!! a i co to za kropka na niebie ??? :lol: ale jakosc radeonów :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie jedna gra, w ktorej wylaczylem AAxQ

Jest nia F-C

Jeszcze sie nie przerzuce na inna karte dlugi, dlugi czas.

Jak mi zaczna gry ciac przy 800x600 i detalach medium to sie zastanowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to screeny dla cieci którzy uwarzaja ze na gef4ti nie da sie grac w far cry na 1024 i high detale i ze na moim  kompie ta gra niema prawa działać:

Bardzo przeprasza, że złamie regulamin ale uważam że jesteś głupszy niż ustawa przewiduje jeśli uważasz że są to ustawienia na High a tym bardziej VeryHigh.

 

Mądralo a gdzie

 

T R A W A ?

 

CIENIOWANIE BRONI?

 

REFLEKSY?

 

Aleś się zbłaźnił....

 

Aż mi ciebie szkoda....

 

Ty chyba grasz na ....MEDIUM :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mądralo a gdzie  

 

T R A W A ?

 

CIENIOWANIE BRONI?

 

REFLEKSY?

 

Aleś się zbłaźnił....

 

Aż mi ciebie szkoda....

 

Ty chyba grasz na ....MEDIUM  :oops:

trawa zwykle rosnie na ziemi a cieniowanie broni itp jest nawet przy ustawniach low a wszystko mam na high a wode na ultra high, koniec kropka odznaczam temat zeby mnie o nim nie powiadamialo bo tłumaczyc jak dzieciom, zrestza niemam co tlłumaczyc i po co ,szkoda czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TomaszPaweł, to sa ustawienia na pewno z Very High.

Ja w sumie gralem w demko F-C i musialem wylaczyc jedynie AAxQ aby gra byla znosna.

Pewnie lukasrzowi schodzi ponizej 30fps, to jest raczej pewne. Ale watpie zeby to byla czesta przypadlosc.

Podobno wersja full chodzi znacznie lepiej od demo wiec powinno byc w okolicach tych 30fps nawet na V High detalach, a przynajmniej na High.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz ta kropka to ptak, wiesz co to ptak ? to takie cos latajacego - na screeni dobrze widac ze to cos ma skrzydla, co do tej kreski to domysl sie

a twoje screeny sa smieszne w 640x480 jak tu chcesz porownac jakosc :D

 

woda szara ? fakt zle 'ujecie'

tu masz inne screeny:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

daje duze tak aby kazdy widzial

 

jak widac mi tez chodzi niezbyt ciekawie , 1024 max detale fsaa x6 i aa x16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ladna reklame nam kolega strzelil GeForce'a 6800 GT...

 

Jak zaczalem czytac tekst "TomaszPawel" to z poczatku myslalem ze to jakis sklep internetowy szykuje dla userow tweaka nowa promocje na GeForce 6800 GT. ;) Niestety sie zawiodlem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TomaszPaweł, z jednej strony masz rację - GF4Ti nie jest już dziś demonem wydajności. I tylko z tej strony...

Patrzę sobie tak na Twój konfig i w zasadzie nie dziwię się dlaczego skazujesz tę kartę na rychłą banicję. Ot, głupi wyniczek w 3DMark2001 - 11600 pkt na default. Co to ma być? Żart? Sorki, ale to świadczy, albo o totalnej ignorancji możliwości karty albo braku umiejętności poprawnego zoptymalizowania kompa. Taki wyniczek to się osiąga z prockiem XP2000+@12x166(2GHz), bo dokładnie taki score na defaulcie uzyskuje brata komp, który stoi obok mnie ( i to jeszcze z MoBo MSI KT3 Ultra2, 512 MB RAM 333 i właśnie z MSI GF4Ti4200 64MB AGPx4). A u ciebie pzrecież stoi P4 3 GHz i 1GB RAM 8O . Po drugie, przecież ta karta wyśmienicie się kręci, a szczególnie modele od MSI, które spokojnie fikają 300/600. Zaprzeczysz, czy ze swojego nie możesz choć tyle wycisnąć...?

A co do FarCry to zgodzę się z lukasrz, jak nie stosujemy AA i AF i zapewnimy przynajmniej 768MB RAM to gra się komfortowo. NIe powiem, zdarzają się lokacje i momenty, w których FPS spadnie do 15. Ale są to sporadyczne sytuacje. Sam mam R9700Pro, ale na Ti4200 złego słowa dziś nie powiem, bo za takie pieniądze to genialna karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz ta kropka to ptak, wiesz co to ptak ? to takie cos latajacego - na screeni dobrze widac ze to cos ma skrzydla, co do tej kreski to domysl sie

a twoje screeny sa smieszne w 640x480 jak tu chcesz porownac jakosc :D

 

woda szara ? fakt zle 'ujecie'

tu masz inne screeny:  

http://members.inode.at/phil/FarCry0007.jpg

http://members.inode.at/phil/FarCry0012.jpg

 

daje duze tak aby kazdy widzial

 

jak widac mi tez chodzi niezbyt ciekawie , 1024 max detale fsaa x6 i aa x16

ale nie chwal sie tymi 17fpsami bo to zaden komfort gry ja u sibei etz moge ustwaic AAx8 i Anizox8 tez bedzie z 15fpsów ale co to za komfort gry

 

p.s tak tak AAx8 na gef4ti karta to obsługuje ale zarz znowu beda sie ze mnei smiac :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą podaje porównanie screenów jeżeli chodzi o ustawienia VeryHigh.

 

Według lukasrz to jest very high:

 

Dołączona grafika

 

 

Według Mnie to jest VeryHigh:

 

Dołączona grafika

 

 

Nie wiem jak wy ale ja widzę różnicę!!!

 

Co do pytanina o konfigurację sprzętu....by Hanu

 

Na jakich steronikach twój brat robił ten test? Czy na 56.72? czy może na 41.09?. Jaki jest jego dokładny wynik na 56.72?

Pod w2k na 56.72 mam 12500 pod xp tak jak napisałem.

 

Co do podkręcania - a po co skoro wszystko oprócz Far Cry chodzi płynnie ?

 

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz ta kropka to ptak, wiesz co to ptak ? to takie cos latajacego - na screeni dobrze widac ze to cos ma skrzydla, co do tej kreski to domysl sie

a twoje screeny sa smieszne w 640x480 jak tu chcesz porownac jakosc :D

 

woda szara ? fakt zle 'ujecie'

tu masz inne screeny:  

http://members.inode.at/phil/FarCry0007.jpg

http://members.inode.at/phil/FarCry0012.jpg

 

daje duze tak aby kazdy widzial

 

jak widac mi tez chodzi niezbyt ciekawie , 1024 max detale fsaa x6 i aa x16

ale nie chwal sie tymi 17fpsami bo to zaden komfort gry ja u sibei etz moge ustwaic AAx8 i Anizox8 tez bedzie z 15fpsów ale co to za komfort gry

 

p.s tak tak AAx8 na gef4ti karta to obsługuje ale zarz znowu beda sie ze mnei smiac :?

 

Ty Lukasrz czy jak Ci tam ........

 

Jesteś po prostu żałosny .... Ktos osmielił sie naruszyć ... kult Gf4 Titanium .... Mało zes na zawał nie zszedł tu nam ..... Autor tematu miałby Cię na sumieniu .......

 

Gf4 Ti -- nie wyrabia .... OOOO To jest powód do ataku .... ale nie wyrabia komuś .... nie Tobie ... a ty sie zachowujesz jak urażony do żywego ...... Masz płynność to sie [ciach] ciesz a nie sie ekscytujesz.

 

Nie nawidze zaślepiony odpornych na argumenty Ortodoksów...... którzy zabija za odmienne zdanie ..... Tak sie rodza wszystkie sekty popierdzielińców........

 

Skołuj se skarpetę na Twarz i wysadz sie pod siedzibą ATI ...... i w kszulce z napisem Gf 4 Titanium .......

 

 

Nie Pozdrawiam ....

 

P.S

 

Moja Karta jest beznadziejna ... ale ja jestem zadowolony ... iwięc tu mnie nie atakuj ...

 

P.S

 

Przepraszam te porównanie miało oznaczac za Gf4 ti jest lepszy . od Rad 9800Xt ..... U Ciebie wszystko jest możliwe rozwiń myśl ....

 

Moim skromnym zdaniem na radku wyglada 100000000 razy lepiej niz u Ciebie .. ale ja sie nie znam nam Fx ,,,,

 

P.S

 

MASZ STARA KATRA I TAK JUZ JEST >>>>><<<<< KUP SE NOWA ZA 1000 ZŁ jak nie masz na co kasy wydawac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...