Skocz do zawartości
michalak

DDR,RIMM,SDRAM

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam płyte ECS P4ITA z chipsetem i850 i 256 MB RIMMU, procesor to p4 1,4 GHZ, grafika to geforce 2pro 64MB prolinka.

W 3d marku mam 3100 punktów. Czy to normalna ilośc punktów bo mi sie wydaje że to troche za mało. Czy to wina procka, karty graficznej czy RIMMU. Może rimm jest za wolny. Prosze o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem czy to dużo czy mało. Mało znam P4 (chociaż te z 1,4 mhz sa podobno słabsze niz wyglądają :? . Ponieważ jednak temat znowu się powtarza podziele się swoją sugestią.

Na konfiguracji która poiadam na początku w 3dMark2001 miałem około 2550. Gdy zmieniłem sterowniki z 12.41 (chyba) na ...ok. nie pamiętam sprawdzę (w winXP pamiętam stery 23.11 , ale pod win98 mam inne bo te coś źle chodzą), to wyniki wzrosły mi do 2772 . Tak więc uważam że należy do swojej karty dobrać odpowidnie stery. Jak widać różnica jest zasadnicza.

 

Życzę powodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam płyte ECS P4ITA z chipsetem i850 i 256 MB RIMMU, procesor to p4 1,4 GHZ, grafika to geforce 2pro 64MB prolinka.

W 3d marku mam 3100 punktów. Czy to normalna ilośc punktów bo mi sie wydaje że to troche za mało. Czy to wina procka, karty graficznej czy RIMMU. Może rimm jest za wolny. Prosze o odpowiedź

Pamięci są dobre i płytka na i850 :) Ale na Pentium4 1.4 GHz (Willamette) więcej bym się nie spodziewał.

Żeby zmienić na Northwood'a musisz niestety wymienić też płytę główną (Twój procesor jest Socket 423, zaś Northwood'y to Socket 478).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci są dobre i płytka na i850 :) Ale na Pentium4 1.4 GHz (Willamette) więcej bym się nie spodziewał.

Żeby zmienić na Northwood'a musisz niestety wymienić też płytę główną (Twój procesor jest Socket 423, zaś Northwood'y to Socket 478).

Lisek chyba dramatyzujesz ;) Tosz ja na mym nedznym sprzecie z Athlonem 600 i "cudownym" IronGacie mam niewiele mniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... slabo

...na moim kongigu 7000 3dmarkoof 2001 w 1024x768@32 bity. Ten sam konfig z GF2 PRO 5000 3dmarkoof (te same ustawienia)

To mowisz, ze tyle Ci dalo przesiadka z PRO na Ti gainwarda ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w właściwościach karty mam napisane "typ Maistrali = AGP(tryb PCI)"

czy to normalne(jak to zmienić na agp 4x).

dlaczego jak robie test w 3dmarku to moge tylko w software i w hardware, na online result browser wszyscy mają PURE HARDWARE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hhehe ja mam 3500pkt na tym co ponizej a mam Durona i Geforce 256!!!. AMD rulez :)

Moze jak ja zmienie plytke i zafunduje sobie pamiatki ddr

to przeskocze te magiczne 3250 pkt. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres : ta ... duzo gram w Tactical Opsa via net(engine UT) i po zoptymalizowaniu konfiguuf na OpenGL z srednio 70 klatek (1024x768) na 180 (w 1200x1000) wiec chyba jak sie pogrzebie to mozna wycisnac conieco...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przecież on ma gf2 pro !!! A chodzi jak mx. Moim zdaniem może coś ze strerami albo ustawienia płyty w biosie poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...