Skocz do zawartości
nielpiter

Athlon 2500+ - mobile ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Co polecacie mi zmienić, aby wycisnąc jak najwięcej z tego 2500+ Mobile ?

 

Moja konfiguracja

 

Procek : 2500+ - Mobile (Niedługo)

Płyta : K7N2 Delta -L (zmiana napięcia, mnoznika, FSB WYPAS!) nForce 2

Zasilka: 300W X-POWER

Radiator : Cooler Master CP5-8JD1F (dedykowany pod 3200+)

Pamięci : DDR-400 CL3

 

Coś jeszcze ?

 

PS. Napięcie na płycie mozna zmieniac do 1,8V

 

Teraz mam Athlona 1700+@1995 MHZ@1,7V mnoznik mam 9,5 i FSB chyba 215 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile wycisnąć najwięcej ??? Przecież na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Każdy egzemplaż kręci się inaczej !!!

Niestety musze ci powiedzieć, że na MSI K7N2 Delta-L ciężko osiągnąć jakiś dobry wynik w O/C, ponieważ płyta ma #@!$%!#@$ wahania V-Core :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 'dzień dobry' zaopatrz się w porządny zasilacz i porządny cooler (aż dzwine że nikt o tym nie wspomniał) np: ten - http://www.proline.pl/shop.php?prodid=5452...34c4b2d39343755 . Drogo? Za jakość się niestety płaci. Ten CoolerMaster jest ok, ale nie do podkręcania. Płyty na razie nie zmieniaj jak radzą co poniektórzy, zobacz co wyciśniesz na niej z tego procesora. Jeśli będzie coś nie tak, to wtedy pomyślisz o zmianie płyty. Jeżeli ciągnie FSB 215 to na razie nie widzę potrzeby. Nie wiem co wam się rzuciło na mózgi - podkręcać można nie tylko na Epoxach i Abitach. Może niech najpierw spróbuje na tym co ma a nie od razu wymieniać.

 

P.S nielpiter - 9.5x215 nijak nie daje 1995MHz :) A dobry zasilacz i cooler/radiator przyda się zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasywny cooler do podkręcania? 8O

Radiator ten nie ma wentyla bo producent wyszedł z założenia (IMO), że każdy indywidualnie dokupi sobie do niego wiatraka- albo szyszego albo wolniejszego- w/g uznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Co polecacie mi zmienić, aby wycisnąc jak najwięcej z tego 2500+ Mobile ?

hyhyhyhy - wszystko ;) oprócz procka

 

1. Płyta - Abit NF7

2. Zasilacz - np chief DF, Tagan 380

3. Wentyl na procesor - jak chcesz wyciągnąć max to Albo ten thermalright co polecał kolega, albo Thermal sp97 (jeszcze lepszy - ale trzeba przerabiać), albo w ostateczności ZM7000A-CU

4. Jak chcesz max wycisnąć - to pamięci zmień na Hynixa 4.3 NS (są w rozsądnej czenie), albo jakieś OCZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze, abym zmienił płyte główną może w przyszłości, ale Zasilke i Cooler to na 100% (bezpieczeństwo pracy). Co do MAX wyciskania zależy mi jedynie na 3200+ i wyżej nie oczekuje 4200+ czy coś takiego ;) :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Co polecacie mi zmienić, aby wycisnąc jak najwięcej z tego 2500+ Mobile ?

 

Moja konfiguracja

 

Procek : 2500+ - Mobile (Niedługo)

Płyta : K7N2 Delta -L (zmiana napięcia, mnoznika, FSB WYPAS!) nForce 2

Zasilka: 300W X-POWER

Radiator : Cooler Master CP5-8JD1F (dedykowany pod 3200+)

Pamięci : DDR-400 CL3 

 

Coś jeszcze ?

 

PS. Napięcie na płycie mozna zmieniac do 1,8V

1. zmien zasilke na jakiegos FORTRONa -dobre i tanie

2. sprzedaj plyte jakiemus jeleniowi - ta sie nie nadaje do OC

3. od kiedy pamieci CL3 na nForce?

4. a na procka najlepiej jakies WC no chyba ze sie boisz to Zalman 7k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...