Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

A jeszcze jedno ważne (bodaj najważniejsze) pytanie: Radek był instalowany na nowym systemie czy bez reinstalacji ?

 

Jak na razie obstawiam:

1. Zasilacz wiem po swoim radku że porządne 3,3V nigdy nie jest złe :wink:

2. Płyta główna i tu być może szafirowy radek nie lubi się z AGPx4 (przewaznie z x8 sie nie lubią ale nigdy nie wiadomo)

Skoro działo się to na porzedniej karcie to obie te rzeczy się nie zmieniły.

Pożycz od kogoś lepszy zasilacz lub u kogoś sprawdź kartę. Przekonasz się co się buntuje :)

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. własnie zmienilem bios na 9600 od GeCube i smiga wszystko fajnie. w riva tuner pisze mi ze mam chip rv360. nie wiem czy to prawda czy po prostu wgrywając tamten bios ma tak zapisane sobie. ale ogólnie wyniki sie poprawily. na 2k1 - 8500 a na 2k3 - 2450. bez rzadnego podkrecania a sprzet jak w opisie(oczywiscie rdzen defaultwo jest na 325)

A moglbys podac wyniki ze zwyklego radka 9550 tez bez podkrecania ? chcialem zobaczyc o ile wzrosla wydajnosc :) z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc tak , podkrecilem karte radlinkiem na 400/240 i mam tylko 8700 pkt w 3dmarku :baranek:

jak dam wiecej to w 2 tescie pc sie zawiesza i tylko reset pomaga , agp4 wlaczone , jak wlacze agp 8 to wtedy zawsze sie zawiesza w grach albo są artefakty , na gefore 4 też to miałem wiec to wina biosa płyty głownej chyba...

czemu mam tak mało pkt ???

i do czego służy ta żołta zworka na hisie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc tak , podkrecilem karte radlinkiem na 400/215 i mam tylko 8700 pkt w 3dmarku 2001 a w 2003 mam 2700pkt ale nie przechodzi całego testu bo w momencie jak ma byc sound test to mi wywala error:fmod error in fsound_setvolume: an invalid parameter was passed to this function

jak dam wiecej to pc sie zawiesza i tylko reset pomaga chyba ze zadziała vpu recovery , agp4 wlaczone , jak wlacze agp 8 to wtedy zawsze sie zawiesza w grach albo są artefakty , na gefore 4 też to miałem wiec to wina biosa płyty głownej chyba...

czemu mam tak mało pkt ???

i do czego służy ta żołta zworka na hisie ???

i prosba , jak krok po kroku mam zrobić zeby miec 10 000 pkt w 3dmarku ????

jestem w tej sprawie lamusem , jaki bios wgrac , od jakiej karty , doradcie bo ja nie wiem

mam his radeon 9550 128/128 , hynix 5 ns

hm , a jakby tak zalozyc radiatorki na pamiątki ?? , bo są dosyć ciepłe , a kostka koło stabilizatora jest gorąca.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wilek sproboj wlaczyc FastWrites w biosie i na karcie jak to nie da efektu zadnego to znaczy ze albo masz kijowa plyte glowna i mozesz miec konflikt AGP 4x vs AGP 8x albo za slaba zasilke... ja bym stawial na problem z agp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem HiS'a 9550 128/128, prawdopodobnie pamięć 4ns.

Bez podkrecania na 3dmarku 01 - 7774, na 03 około 1200.

Co mam zrobić żeby ustawienia taktowania nie wracały do domyślnych po restarcie kompa? Obojetnie jakim programem (RadLinker, Powerstrip, Atitool) nie moge na stałe ustawić wyzszego taktowania niz domyslne. :?

Wytłumaczy mi to ktoś? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem HiS'a 9550 128/128, prawdopodobnie pamięć 4ns.

Bez podkrecania na 3dmarku 01 - 7774, na 03 około 1200.

Co mam zrobić żeby ustawienia taktowania nie wracały do domyślnych po restarcie kompa? Obojetnie jakim programem (RadLinker, Powerstrip, Atitool) nie moge na stałe ustawić wyzszego taktowania niz domyslne.  :?  

Wytłumaczy mi to ktoś?  :)

cos biedny ten wynik w 03 moze ci sie przestawiy 2 z 1 ? a do reszty to wgraj omego 58 i red linka i pojechal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zadalem to pytanie juz gdzie indziej ale potrzebuje bardzo szybkiej odpowiedzi i dlatego podpinam sie tutaj.

Planuje dzisiaj zamowic karte tylko nie wiem ktora, Gigabyte 9600pro czy His 9550 wiem ze 9600pro jest lepsza karta ale nie jestem pewny czy przy moim configu bedzie udczuwalna duza roznica w grach.

Dodam ze karte bede krecil

Jesli zdecydowalbym sie na 9550 to bralbym jeszcze zasilacz HuntKey BS3000 300W Silent 21dB i coolerek Whisper rock IV

chcialbym pograc na Doom3 ;)

z gory dzieki i pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 9600 PRO, jedynie 9550 XT jest mniej wiecej tej klasy co PRO ale jednak wieksze mozliwosci overlockerskie posiada 9600pro w porownaniu do 9550 Xt. Ale jesli cie pieniadze nie swierzbia to po co przeplacac i za ~300 zeta masz radka od hisa badz saphiera ktorego grzechem jest nie podkrecic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem HiS'a 9550 128/128, prawdopodobnie pamięć 4ns.

Bez podkrecania na 3dmarku 01 - 7774, na 03 około 1200.

Co mam zrobić żeby ustawienia taktowania nie wracały do domyślnych po restarcie kompa? Obojetnie jakim programem (RadLinker, Powerstrip, Atitool) nie moge na stałe ustawić wyzszego taktowania niz domyslne.  :? 

Wytłumaczy mi to ktoś?  :)

cos biedny ten wynik w 03 moze ci sie przestawiy 2 z 1 ? a do reszty to wgraj omego 58 i red linka i pojechal

Oczywiście że 2100 a nie 1200 :oops:

No właśnie na tych omegach 2.5.58 mam problem z podkręcaniem, wgrałem je na świeżym systemie bez instalowania oryginalnych z płyty i po restarcie kompa ustawienia sie resetują, dlaczego? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeffrey: dobry wybór :)

Też miałem ją kupić, u mnie w sklepie chcieli ją za 570 zł ale ostatecznie kasy nie miałem i zamówiłem Hisa 9550 za 360 zł. Jak już ją dorwiesz to zarzuć wynikami z benchmarków bez podkręcania, chce zobaczyć ile straciłem :lol:

 

Tutaj koleś na allegro opchnął Hisa za 350 zł :P

 

No właśnie na tych omegach 2.5.58 mam problem z podkręcaniem, wgrałem je na świeżym systemie bez instalowania oryginalnych z płyty i po restarcie kompa ustawienia sie resetują, dlaczego?  :(

Prosze kogoś o odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zadalem to pytanie juz gdzie indziej ale potrzebuje bardzo szybkiej odpowiedzi i dlatego podpinam sie tutaj.

Planuje dzisiaj zamowic karte tylko nie wiem ktora, Gigabyte 9600pro czy His 9550 wiem ze 9600pro jest lepsza karta ale nie jestem pewny czy przy moim configu bedzie udczuwalna duza roznica w grach. 

Dodam ze karte bede krecil 

Jesli zdecydowalbym sie na 9550 to bralbym jeszcze zasilacz HuntKey BS3000 300W Silent 21dB i coolerek Whisper rock IV

chcialbym pograc na Doom3 ;)

z gory dzieki i pozdrawiam ;)

Ja wyciągam po podkręcenbiu 2850 3dm03 z HISa, jeżeli będziesz miał wydajne pamięci to nie ma sensu przepłacać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeffrey: dobry wybór :)

Też miałem ją kupić, u mnie w sklepie chcieli ją za 570 zł ale ostatecznie kasy nie miałem i zamówiłem Hisa 9550 za 360 zł. Jak już ją dorwiesz to zarzuć wynikami z benchmarków bez podkręcania, chce zobaczyć ile straciłem :lol:

 

Tutaj koleś na allegro opchnął Hisa za 350 zł :P

 

 

ok wrzuce

kurde ten gigabyte ma pamieci 3.3ns sa tez chyba wersje 2.8ns no ale trudno.Wczesniej mialem His 9600pro i krecil sie 460/660 full stable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc tak , podkrecilem karte radlinkiem na 400/215 i mam tylko 8700 pkt w 3dmarku  2001 a w 2003 mam 2700pkt ale nie przechodzi całego testu bo w momencie jak ma byc sound test to mi wywala error:fmod error in fsound_setvolume: an invalid parameter was passed to this function

jak dam wiecej to pc sie zawiesza i tylko reset pomaga chyba ze zadziała vpu recovery , agp4 wlaczone , jak wlacze agp 8 to wtedy zawsze sie zawiesza w grach albo są artefakty , na gefore 4 też to miałem wiec to wina biosa płyty głownej chyba... 

czemu mam tak mało pkt ??? 

i do czego służy ta żołta zworka na hisie ???

i prosba , jak krok po kroku mam zrobić zeby miec 10 000 pkt w 3dmarku ????

jestem w tej sprawie lamusem , jaki bios wgrac , od jakiej karty , doradcie bo ja nie wiem

mam his radeon 9550 128/128 , hynix 5 ns

hm , a jakby tak zalozyc radiatorki na pamiątki ?? , bo są dosyć ciepłe , a kostka koło stabilizatora jest gorąca.....

odpowie ktos??? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeffrey: dobry wybór  :) 

Też miałem ją kupić, u mnie w sklepie chcieli ją za 570 zł ale ostatecznie kasy nie miałem i zamówiłem Hisa 9550 za 360 zł. Jak już ją dorwiesz to zarzuć wynikami z benchmarków bez podkręcania, chce zobaczyć ile straciłem  :lol: 

 

Tutaj koleś na allegro opchnął Hisa za 350 zł  :P 

 

No właśnie na tych omegach 2.5.58 mam problem z podkręcaniem, wgrałem je na świeżym systemie bez instalowania oryginalnych z płyty i po restarcie kompa ustawienia sie resetują, dlaczego?  :(

Prosze kogoś o odpowiedź!

OK, juz nie ma problemu. Juz sie ustawienia nie resetują. Ide podkrecać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc tak , podkrecilem karte radlinkiem na 400/215 i mam tylko 8700 pkt w 3dmarku  2001 a w 2003 mam 2700pkt ale nie przechodzi całego testu bo w momencie jak ma byc sound test to mi wywala error:fmod error in fsound_setvolume: an invalid parameter was passed to this function

jak dam wiecej to pc sie zawiesza i tylko reset pomaga chyba ze zadziała vpu recovery , agp4 wlaczone , jak wlacze agp 8 to wtedy zawsze sie zawiesza w grach albo są artefakty , na gefore 4 też to miałem wiec to wina biosa płyty głownej chyba... 

czemu mam tak mało pkt ??? 

i do czego służy ta żołta zworka na hisie ???

i prosba , jak krok po kroku mam zrobić zeby miec 10 000 pkt w 3dmarku ????

jestem w tej sprawie lamusem , jaki bios wgrac , od jakiej karty , doradcie bo ja nie wiem

mam his radeon 9550 128/128 , hynix 5 ns

hm , a jakby tak zalozyc radiatorki na pamiątki ?? , bo są dosyć ciepłe , a kostka koło stabilizatora jest gorąca.....

odpowie ktos??? :P

odznacz te sound testy, moze przejdzie, pamieci masz cienkie bo 5ns, radiatory za duzo nie pomoga moze jakies 10MHz(??)...żółta zworka chyba ma cos wspolnego z TV-OUT..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm , teraz dałem zamiast 400/215 to 380/250 i działa tylko jest jeden moment w 3dmarku ze spada mi do jednego fps i sie bardzo tnie..

nie wiem też czemu sie wiesza jak dam agp8 , fast write wylaczony

bo były błędy , czy jest szansa uzyskać 10 000 pkt w 3dmarku ??

jakiego mam biosa wgrać do tego hisa ???

i co sądzicie o wyniku 8700pkt w 2001 i 2800pkt w 2003 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już ją dorwiesz to zarzuć wynikami z benchmarków bez podkręcania, chce zobaczyć ile straciłem  :lol: 

Też zakupiłem tego radka, za 496 zł w gral.pl , na moim konfingu na standardowych taktowaniach dostałem coś koło 3100 3DMarków2k3. Ogólnie wypas karta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. własnie zmienilem bios na 9600 od GeCube i smiga wszystko fajnie. w riva tuner pisze mi ze mam chip rv360. nie wiem czy to prawda czy po prostu wgrywając tamten bios ma tak zapisane sobie. ale ogólnie wyniki sie poprawily. na 2k1 - 8500 a na 2k3 - 2450. bez rzadnego podkrecania a sprzet jak w opisie(oczywiscie rdzen defaultwo jest na 325)

A nie lepiej było wcisnąć bios od Sapphire`a 9600 :?:

GigaCube to strasznie lipna firma.

napisałem GeCube a nie jakis tam giga........ cos tam :roll:

 

i miał lepsze taimingi niz szafir . cos podobnego do timingow gigabyte 9550. a reszta biosów co mialem 9600 non pro mila lipne te timingi takie jak ma sapphire

 

 

 

A moglbys podac wyniki ze zwyklego radka 9550 tez bez podkrecania ? chcialem zobaczyc o ile wzrosla wydajnosc  z gory dziekuje

no to wiec na podtsawoej wersji szafirka 2k1-6800 2k3 2000

na timingach gigabyte odp. 7200 i 2200. po podkreceniu mialem odp 8600(nie wiem czemu tak malo-teraz tez tak mam. tak jakby w ogóle nie reagowal albo karta przekrecona) a w 2003 mialem lekko ponad 3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wkońcu się doczekałem i mam Sapphirka 9550 128MB z kośćmi Samsunga 4ns. Najpierw zainstalowałem stery Softmod i usiłowałem karte podkręcić przez ATITool-a na 320/440 wszystko było Ok do momentu odpalenia Doom 3. Grałem jakieś 3minuty i wywalił mi się VPU Recover i zdefaultował zegary. potem zainstalowałem sobie Catalyst 4.6 z płytki i RadLinkera i znowu ustawiłem 300/ 440 i tym razem Doom3 wyszedł mi do windozy. Jak to cholerstwo podkręcić aby działało jak wam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

typowy saphire tego sie nie da krecic!!!!!

co ty za gluypoty gadasz??? moze ma jakis lipny ezgzemplaz. mi i innym tutaj z forum idzie bez zwiechy na min 410/520. gralem caly dzien i nie zaliczylem jeszcze ani jedej zwiechy. a VPU recover tez jeszcze ani razu mnie nie nekał :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm mialem 2x doczynienia z saphirem (teraz chwilowo jade na geforce 2mx200 :D) i za kazdym razem mnie zawodził (ram nawet o 10MHz nie szedł ale procek o ponad 100 :D).

Swoja droga byl taktowany ponizej ustawienia zalecanego przez ATI. Pozbylem sie go po 2 dniach. Ale to był radeon 9200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...