Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Jakim programem można zmienić timingi i co to daje?? Jeśli ktoś ma timingi do HIS 9550 128 m&b to proszęo podanie. Dzięki.....

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: wystarczy spojrzeć na ostatnią strone i już bys wiedział....grrr. zobacz sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sensowna bedzie zmiana z GF3Ti500 PP od Gainwarda ( 200/450 tryb enhanced , na 240/540 w 3d mark 2k1 ~10k ) na :

 

Sapphire Radeon 9550 128MB /128bit/ TV-out DVI-out

pamieci: Samsung 4ns cena : 305 zł ??

 

Jeśli tak to czy Chieftec z podpisu ją uciagnie ( przewidziany lekki o/c Wink )

A jesli nie, to jaką karte "budzetowa" wybrać zamiast tego 9550 ??

 

Wiem ze samym plusem bedzie juz dx9 w radku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sensowna bedzie zmiana z GF3Ti500 PP od Gainwarda ( 200/450 tryb enhanced , na 240/540 w 3d mark 2k1 ~10k ) na :

 

Sapphire Radeon 9550 128MB /128bit/ TV-out DVI-out

pamieci: Samsung 4ns cena : 305 zł ??  

 

Jeśli tak to czy Chieftec z podpisu ją uciagnie ( przewidziany lekki o/c Wink )

A jesli nie, to jaką karte "budzetowa" wybrać zamiast tego 9550 ??

 

Wiem ze samym plusem bedzie juz dx9 w radku ...

 

 

zmieniaj i sie nie zastanawiaj!! ja własnie zmieniłem z takiego samego Gainwarda i jestem baaardzooooooooo zadowolony :D :D róznica w doomie 3 jest ogromna, teraz textury wyglądaja po prostu bajecznie a na gf3 to lipton ajs ti :( no i jak wykrecisz masz 9600pro za cene 300zł :D

 

Chieftec bez problemu da rade, ja jade na enlight 250w i działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZASILACZ!

... czego ty sie spodziewasz na codegenie 300W ? Ja na megabajcie 350W tez ledwo moge przekroczyc 400mhz na rdzeniu... to nie wazne w zasilaczach tej "klasy" ile napisali ma W... to starszny SZAJS, ma niestabilne napiecia i moc znacznie MNEIJSZA niz nawet te marne 300W o jakich pisza na pudelku... takie badziewne zasilki daja razem z obudowami i to skutecznie ogranicza mozliwosci oc zarowno proca jak i grafy. Najlepiej jakbys mial szanse pozyczyc od kogos zasilke aby sie rpzekonac, albo zabrac do kogos karte i tak sprobowac cos z nia zrobic. Wg mnie nie ma sensu oszczedzac na zasilaczu, bo jeszcze sie dokupi dysk np i znowu beda klopoty... taki fortron 300-60GTP z aktywnym PFC za 100zl z allegro mysle ze to nie taki majatek a zasilacz masz super... z testow wynika ze jego realna moc ciagnie configi podchodzace pod pobor 400W, jest bardzo cichy (1 wolny wentyl). Wada moze byc brak gwary, ale zeby miec chiefteca o podobnych parametrach musisz juz dac ponad 200zl (aktywne pfc ma ten drozszy Sirtec 360W DF).

Racja !!! bez markowego zasilacza mozna zapomniec o mocnym kręceniu !

bez mojego Modecom 350 W moglbym zapomniec o 500 mhz na rdzen, przy starym zasilaczu 300 W (tanie [ciach!]o za 50zł) ledwo co kręcilem na 390-400 mhz rdzen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZASILACZ!

... czego ty sie spodziewasz na codegenie 300W ? Ja na megabajcie 350W tez ledwo moge przekroczyc 400mhz na rdzeniu... to nie wazne w zasilaczach tej "klasy" ile napisali ma W... to starszny SZAJS, ma niestabilne napiecia i moc znacznie MNEIJSZA niz nawet te marne 300W o jakich pisza na pudelku... takie badziewne zasilki daja razem z obudowami i to skutecznie ogranicza mozliwosci oc zarowno proca jak i grafy. Najlepiej jakbys mial szanse pozyczyc od kogos zasilke aby sie rpzekonac, albo zabrac do kogos karte i tak sprobowac cos z nia zrobic. Wg mnie nie ma sensu oszczedzac na zasilaczu, bo jeszcze sie dokupi dysk np i znowu beda klopoty... taki fortron 300-60GTP z aktywnym PFC za 100zl z allegro mysle ze to nie taki majatek a zasilacz masz super... z testow wynika ze jego realna moc ciagnie configi podchodzace pod pobor 400W, jest bardzo cichy (1 wolny wentyl). Wada moze byc brak gwary, ale zeby miec chiefteca o podobnych parametrach musisz juz dac ponad 200zl (aktywne pfc ma ten drozszy Sirtec 360W DF).

Racja !!! bez markowego zasilacza mozna zapomniec o mocnym kręceniu !

bez mojego Modecom 350 W moglbym zapomniec o 500 mhz na rdzen, przy starym zasilaczu 300 W (tanie <font color="#FF0000">[ciach!]</font> za 50zł) ledwo co kręcilem na 390-400 mhz rdzen

hmm, a ja wlasnie niedawno sie dowiedzialem ze wcale nie mam codegena a jakis inny szajsik 300 watowy( moja wtopa byla spowodowana tym ze myslalem, jak kupowalem kompa ze biore obudowe wlasnie "codegena", wiec jak widac tak nie bylo) dobra mniejsza z tym. Wrocilem na boxowe chlodzenie, postaralem sie dobrze nasmarowac pasta termo. otworzylem obudowe i ... i o dziwo nawet 3dmark na 400/500 przeszedl - 2950 pkt. ale juz na 405/520 zwis .. no coz, jakby chodzil stabilnie na 400/540 to bylbym w siodmym niebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kilku dni mam R9550 od Szafirka :D i wlasnie jestem po pierwszych testach, karta kreci sie imho bardzo dobrze (pamieci Samsung 4ns) bo super stabilnie na standardowym chlodzeniu 400/500, max doszedlem do 420/520 ale roznice minimalne a nie chce karty poki co przegrzewac, oczywiscie stery Omegi i ATItrayTool

wyniki

3d mark 2k1 - okolo 8500

3d mark 2k3 - okolo 3000

jak dla mnie super, bo poki co jade na pozyczonych ram-ach :( 256ddr 266 i krecenie sprzetu mija sie z celem, lada dzien wroce do 512 400mhz i proc poleci na jakies 2ghz oczywiscie przy fsb 400 :D

jedyne pytanie to jak to jest z tymi timingami bo jakos nie moge sie doszukac jakie timingi moge u siebie ustawic i czy ATItool do tego wystarczy?

ps. jakby sie ktos pytal, poprzednio mialem Ti4200@4400 i jestem bardzo zadowolony ze zmiany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to luzik !!

a jak wyglada sprawa z 3dmark i innymi grami ... 

 

ps. jesli mozesz to powiedz za ile sprzedales tego gf3 ...

 

na allegro takie gf3 chodza od 250zł - 300zł. Ja sprzedałem swojego za 200zł bo miałem kupca który brał karte od ręki a musiałem zapłacic za radeona....Zrób na allegro kup teraz za 250zł i ktoś sie skusi napewno bo ludzie daja jakies kosmiczne ceny(300zł :lol: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakis prog. do zmiany timingow ale tak aby po restarcie nie wracaly do default-a bo zmienilem przez ATItool i wszystko fajnie pieknie, 3d marki ciut przyspieszyly ale troche bez sensu za kazdym razem tak zmieniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron temu bylo o tym - musisz zmienic ustawienia w biosie np programem "RABIT" (na jakiejs ruskiej stronie jest wersja 1.4)

poza tym w najnowszysm ATI Tray Tools w opcjach podkrecania w zakladkach timings jest opcja na samej gorze "include in profile" i wtedy przyporzadkujesz dla danego profilu oprocz czestotliwosci GPU i pamieci takze timingi.

wg mnie bezpieczniejesze niz edycja biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pewne pytanko dosc luzno związane z tematem 9550, ale odnosi sie do jednego z postów:

 

Wczesniej jeden z kolegów montowal na swoim Sapphire'u taki radiator z wentylatorem:

http://img.allegro.pl/photos/400x300/30/30...4529/30452904_2.

Zakupilem rowniez sobie taką jednostkę. I wentylator niby ma ten trzeci (zolty) kabelek sluzący najprawdopodobniej do kontroli obrotów, ale to cos nie za bardzo dziala. Tzn. mam plyte głowną jak w podpisie i podlączam jego wtyczke do gniazdka przeznaczonego na wentylator obudowy. Ma ono 3 bolce, wiec pasuje idealnie do wtyczki. Ale niestety i BIOS i program dostarczony przez EPoX'a (sluzący do monitorowania temperatury, napiec i wlasnie predkosci wentylatorów) wskazują, ze sie nie kręci. W rzeczywistosci jednak sie kreci, tylko nie podaje informacji o swoich obrotach do plyty. Probowalem odwrocic wtyczke, ale wtedy po podlączeniu jej znowu do plyty juz w ogole sie nie krecil (ale nic nie spaliłem). Czy wiec ten trzeci kabelek to jakas atrapa jest, czy cos? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawel.m ja też mam tego EPOXA i u mnie po podłączeniu dodatkowego wiatraka czasem bios sie wieszal przy wykrywaniu jego obrotów - (wskazywał wartości typu h250) pomogło odcięcie tego żółtego kabelka ;)

Widać te EPOX'y maja jakąś wade fabryczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i znowu mam problem :(

zainstalowalem sobie ATI Tray Tools 1.0.1.371 i niestety po wlaczeniu np. 3d marka wartosci wracaja do default :(

sapphire r9550 4ns

poprzednio uzywalem ATItool i tam byla opcja do odblokowania mozliwosci podkrecania tutaj takie nie widze

nie wiem czy dobrze robie ale ustawilem 400/500 + timingi i zapamietalem profil, ustawilem go w Load selected profile at start up i w auto 2d/3d dalem Enable 2d/3d auto overclok

co jeszcze zrobic aby ustawienia dzialaly i sie nie kasowaly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo 4ns albo 5ns :D ale napewno samsung :]

a paczka - zalezy czym :) ale na wtorek powinienes miec.

 

szafirek fajny jest i spoko swieci na niebiesko (jak bedzie mi sie chcialo to wywale diody w cholere :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo 4ns albo 5ns :D ale napewno samsung :]  

a paczka - zalezy czym :) ale na wtorek powinienes miec.

 

szafirek fajny jest i spoko swieci na niebiesko (jak bedzie mi sie chcialo to wywale diody w cholere :D)

e jak by 5ns to by mozna bylo go oddac i wymienic na 4 ns ? myslalem ze wersji 5ns nie produkuja juz? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy. jak bylo napisane ze 4ns to tak, a jak nie to watpie. poza tym sam nawet nie wiem jakie ja mam bo ktos mi na forum napisal ze samsung lubi sie mylic w oznaczeniach, a karta niby tez duzo nie ma (2 miechy chyba, cos kolo tego).

No i niewiadomo ile w magazynei przelezala....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem juz szafirka :)

 

podkrecalem narazie rdzen do 364, pamieci do 480

 

sprzet:

 

athlon xp1800+, kt333, 512 RAM,, Barracuda 7200 RPM

 

3dmark2003 - 2815

d3 demo - 1024/high - 37 fps

 

i jak ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś może podać jakąś stronke albo napisać jak zrobić vmod'a do Sapphire 9550? Przejrzalem to forum, ale znalazlem tylko to:

http://heatpc.com/page.php?id=40

 

i opis jest zapewne dobry, ale język opisu mi troche nie lezy...

 

Moze ktos zna strone po angielsku/niemiecku/polsku?

 

Blok wodny już zainstalowałem, na pamięciach mam spore radiatory (4 radiatory 60x2mmm, dwa po każdej stronie) na które dmucha Noiseblocker S3, wiec jestem gotowy na hardcore overclocking :)

Niestety na razie mam 420/520 i wiecej nie idzie, ale podobno Sapphiry są generalnie nisko zasilane (wiem, że pamięci, a nie wiem jak rzdeń, ale w sumie jak obniżyli taktowanie to mogli też obniżyć napięcie) i można wycisnąć z nich więcej podwyższając napięcie (chociaż nie wiem, czy z pamięci 4ns wyciśnie się wiecej niż 550...)

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxiuca - ja znalazlem jeszcze bardziej po rusku niz ty :D sprobuj translatorem na altaviscie to przepuscic.

 

A co do wiatraczka to widzialem cichsze. No ale w porownaniu z brzeczacym jak #$%#%^ wiatrakiem na mojej poprzedniej grafie to jest cichy (fx 5200u).

Ale ogolnie wiatrak do wymiany (malo wydajny, i swieci czego nie lubie :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

// wypinasz kartę AGP i zapinasz PCI. Odpalasz kompa i w biosie ustawiasz odpalanie pierwszego urządzenia VGA PCI. Wpinasz AGP. Monitor cały czas przypięty do PCI. Odpalasz z dyskietki botującej z Flashem i komendą sprawdzasz oznaczenie karty AGP. Odpowiednia komenda, flash i po sprawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...