Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

A ja swojego radka 9550 zrobiłem na radka 9600 xt 405/500..jak będę miał radiatory na pamięciach to jeszcze poodciągnę...

Od kiedy Radeon 9600 XT ma taktowania 400/500 ?? Ja bylem swiecie przekonany ze ma 500/600 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzis stałem się chyba szczęśliwym posiadaczem 9550 Shapphire 128/128 , na pamieciach :

AGM 0406

AGD1281622BT-5T

Tak wiec 5ns. Ale co to są za kości , takie oznaczenia ma Hynix ?? Bo ja sie nie znam na tym ...

 

A teraz pytanie : czy na takich timingach moge bezpiecznie "działać", w nawiasie podaje moje deflautowe

TRCDR - 4 (5)

TRCDWR - 2 (3)

TRP - 4 (4)

TRAS - 7 (17)

TRRD - 2 (2)

TR2W - CL+2 (CL+3)

TWR - 3 (3)

TW2R - 2 (2)

TWR Same Bank - 2 (3)

TR2R - 2 (2)

 

Na deflaut pamieci ciagna do 237 dalej juz krzaki ...

Czy ktoś ma wieksze doświadczenie z tym modelem "szafirka" ??

A będac juz przy temacie radiatorow , jakie polecacie ??

I czy konieczna/wskazana jest wymiana chłodzenia (al'a plomba gwarancyjna ) gpu powiedzmy dla 400Mhz ?? Bo testowałem przy takim ustawieniu i metodą "łapska" sprawdzalem czy radiator jest ciepły , ale on nawet letni nie był , z drugiej strony karty tez umiarkowanie ( mam porownanie z GF3Ti :D z drugiej strony gpu mozna było jajka smażyć :D )

 

ps. czy naklejanie radiatorkow na pamieci wiaze sie z utrata gwarancji ? tzn czy mozna w razie czego zaniesc taka do servisu czy nalezy je poodklejac :)

 

Z gory dzieki za odpowiedzi na nurtujace mnie pytania :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja swojego radka 9550 zrobiłem na radka 9600 xt 405/500..jak będę miał radiatory na pamięciach to jeszcze poodciągnę...

Od kiedy Radeon 9600 XT ma taktowania 400/500 ?? Ja bylem swiecie przekonany ze ma 500/600 :D

400/500 to nawet jeszcze nie jest 9600 pro, XT na bank ma 500/600 a moze i wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja swojego radka 9550 zrobiłem na radka 9600 xt 405/500..jak będę miał radiatory na pamięciach to jeszcze poodciągnę...

Muahahahahhahaha za duzo czytasz smiesznych servisow o podkrecaniu kart ;) skoro ty masz (jak twierdzisz ;) ) R9600XT przy zegarach 405/500 to co ja mam przy 450/530 ? R9600Hardcore ? :D A co ma powiedziec MarineDelta ktory ma bodajrze 550/580 wsparte oczywiscie vmodem ? Czlowieku zanim cos palniesz to poczytaj troche, chociaz, z drugiej strony twoj post tak mnie rozbawil ze mozesz pominac rade na temat czytania i pisac dalej takie farmazony :D

 

Poza tym... radiatory na pamieciach NIC nie daja, bez vmoda nie da sie wyciagnac niczego co by sie chociaz zblizylo do 600mhz na pamieciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety 405/500 to nawet nie r9600 pro a co tu mowic o XT, no ale ja tam nie narzekam i wlasnie biore sie za naklejanie radiatorkow, wiele to nie da (nawet nie licze na wiecej mhz) ale po co maja sie przegrzewac

ps. jakby co to problemow z gwarancja miec nie bede bo karta kupiona w zaprzyjaznionym serwisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy do tej kart ATI 9550 GIGABYTA dolaczany jest kupon na gre HALF LIFE 2 ??

Nio pewnie :D Nawet jest kupon na calego nowego kompa. A tak powaznie to nie ma zadnego kuponu. Kupon byl kiedys ale to w znacznie lepszych kartach i zarazem drozszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne :)) ....... ze nie ;p

a teraz pytanko - zmienilem wczoraj z his`owego coolera na moj radiator od celiny + wiatrak od jakiegos umralego codegen`a no i cale zalastwo zimne jest ... na 3dmarku 2001 moge jechac na core 400 ale juz 3dmark2003 sie wywlala na ... CPU TEST? ;/ na aquamarku mam trojkaty .. wtf ? przegrzewa sie rdzen ? swoja droga jak ktos ma his`a to jak wychlodzil te male skurczybyki przy pamieciach i kondensatorach ....

inna sprawa ze wczesniej wydawalo mi sie ze (wydawalo sie???) ze jakos mi sie lepiej kreci a teraz cos tak cieniutko ...

moze reinstal windy pomoze ? bo mi sie wydaje ze cos sie omegi mi poprostu sqr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA UWAGA WSZYSCY POSIADACZE KART GeCube 9550 XT Platinium Pochwalcie sie na forum ile udalo sie wam podkrecic te wypasne karty i jakie wyniki uzyskaliscie w 3 DMark 2001 i 2003

Mój przetestowany na 530/640 (dość ostre timingi), w 03 uzyskałem 4120pkt, dodam że to nie koniec dla pamiątek (idą jeszcze w góre ale już nie testowałem, poczekam na proca nowego :)). Pamiątki 2.5ns Hynix

daj namiary na XT z pamięciami 2,5 ns :) plizzz

widziałem tylko wersje z 3,3 ns :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanko, planuję niedługo zakup ATI 9550.

 

1) Jaką firmę wybrać, czy HIS czy Gigabyte ? Chciałbym też tą kartę podkręcić nieco na 400/500 MHz

 

2) Jaką płytę główną do tej karty? Gigabyte 7N400L czy Abit NF7 ?

 

3) Czy Athlon XP 2.5GHz czy PIV 2.2GHz ? (dla PIV inna płyta główna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne :)) ....... ze nie ;p

a teraz pytanko - zmienilem wczoraj z his`owego coolera na moj radiator od celiny + wiatrak od jakiegos umralego codegen`a no i cale zalastwo zimne jest ... na 3dmarku 2001 moge jechac na core 400 ale juz 3dmark2003 sie wywlala na  ... CPU TEST? ;/ na aquamarku mam trojkaty .. wtf ? przegrzewa sie rdzen ? swoja droga jak ktos ma his`a to jak wychlodzil te male skurczybyki przy pamieciach i kondensatorach .... 

inna sprawa ze wczesniej wydawalo mi sie ze (wydawalo sie???) ze jakos mi sie lepiej kreci a teraz cos tak cieniutko ...

moze reinstal windy pomoze ? bo mi sie wydaje ze cos sie omegi mi poprostu sqr....

 

mam to samo.... :? tyle ze na standard coolerq. Na 400MHz wywala ostre babole w 2003 na CPU TEST 1 (samolociki) i pod koniec testu zwis....a aquamark 3 przechodzi loozem :) zreszta w [gluteus maximus] z tymi 3d markami ja juz to olałem wole grać w coś na czym przetestuje sam wzrost wydajności z kręcenia a nie jakies badziewiaste samolociki z 3d marka 03 które wyglądaja jak z czasów rivy 2.....reszta demek tez jest z [gluteus maximus] a tną sie ostro...no chociaz mother nature jest fajny a reszta to wg mnie shit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czego uzywasz z gierek do sprawdzania stabilnosci ?

bo ja mam tylko tego dupnego doom`a 3 .. z nowych rzeczy.

 

noo bo ja wszystko rozumiem ze mam 5ns i tyle - ale pamiec zostawilem w spokoju na 500 jest stabilnie ... ale ten core nie daje mi spokoju ... grrr... moze his ma jakis bios zwalony ? albo rzeczywiscie te omegi sie wysypaly ....

dajcie znac jak to u was wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czego uzywasz z gierek do sprawdzania stabilnosci ?

bo ja mam tylko tego dupnego doom`a 3 .. z nowych rzeczy.

 

noo bo ja wszystko rozumiem ze mam 5ns i tyle - ale pamiec zostawilem w spokoju na 500 jest stabilnie ... ale ten core nie daje mi spokoju ... grrr... moze his ma jakis bios zwalony ? albo rzeczywiscie te omegi sie wysypaly ....

dajcie znac jak to u was wyglada

zes sie połakomił na lipna wersje HiSa to teraz masz i płacz ... lepsza wersja z pamieciami 4ns kosztuje jedynie okolo 20-25 zł drożej a jest duzo lepsza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czego uzywasz z gierek do sprawdzania stabilnosci ?

bo ja mam tylko tego dupnego doom`a 3 .. z nowych rzeczy.

 

noo bo ja wszystko rozumiem ze mam 5ns i tyle - ale pamiec zostawilem w spokoju na 500 jest stabilnie ... ale ten core nie daje mi spokoju ... grrr... moze his ma jakis bios zwalony ? albo rzeczywiscie te omegi sie wysypaly ....

dajcie znac jak to u was wyglada

 

ja myśle ze to chłodzenie juz nie wydala....no ja tez dooma 3, na RBR jeszcze nie testowałem bo narazie mam problemy z zasiłka :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Jaką firmę wybrać, czy HIS czy Gigabyte ? Chciałbym też tą kartę podkręcić nieco na 400/500 MHz

Warto by bylo zerknac chociaz 5 stron w tyl w co??

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=89826

 

A ja bym bral Bartona zamiast pentiumka, ale jak ci nie zal kasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pamieciach mam oznaczenia :

AGM 0406

AGD1281622BT-5T

 

Czy ktoś wie co to za cuda ... ?? Oprocz tego ze 5ns ...

 

I jest jakaś wersja "Ati Tray Tools" w ktorej mozna ustawic core wieksze niz 375 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich :)

od dwoch dni mam R9550 Sapphira 128/128 na Samsungach 4ns

w everescie mi pokazuje rv350 i radeona 9600 przy taktowaniu

400/500 :) chcialem sie z wami podzielic moimi wynikami :)

krece radlinkerem ze sterow 2.5.58 i moje poczynania przedstawiaja sie tak :)

testy na 3d 03

250/400 - 2165

300/400 - 2380

350/400 - 2530

400/400 - 2675

400/450 - darowalem sobie

400/500 - 3100

 

nie wiem czy dobze wsio mam zainstalowane , ale nie wiem gdzie zminiac timingi :P sorki za takie posty jak ze nie wiemc zy wsio zainstalowane ale od poczatku moich przygot z kompem to byla tylko nVidia ale teraz powiem szczerze zakochalem sie w ATI :)

jesli ktos moze mi pomoc jakos to z gory bede wdzieczny :)

 

ah bylbym zapomnial o najwaznieiszych 2 sprawach :)

1. mam monitor LG 560N na fx5200 instalujac stery od LG 56M mialem max rozdzilake 1152x864x32 przy 60 Hz , teraz majac tego radzia nie moge dac tej rozdzialki 1152 bo mi ucieka pulpit , tzn jest rozciagniety ale nie da sie go zwinac przy pomocy menu przy monitorze :( da sie to jakos obejsc albo zrobic tak bo 1024 przy 15 calach to mi sie nie podoba a nie mam kasy na nowke monitor :P

2. krecac radzia dotkalem tu i uwdzie go i najbardziej sie grzeje jeden tranzystor na tyle kart kolo kostki ram zaznaczony na fotce ale grzeje sie podczas grania badz testow , momenatmi mnie parzyl :)

Dołączona grafika

ja sobie dokleilem tam radiatorek z 8RDA+ w ktorym byl power pack :)

no to tyle mam nadzieje ze nikogo nie urazilem niczym i nie zdraznilem , jesli ktos tak uwaza to przepraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK juz tlumacze gdzie sa (najprawdopodobniej) te GeCube 9550 Xt!!!!

Otóż sama karte kupowałem w sklepie MPC w Kutnie (www.mpcplus.pl) poszedlem jednnego dnia i nastepnego mialem juz karte za 430 zl brutto. Poniewaz dobrze znam ten sklep to wiem ze oni zamawiaja z hurtownii ACTION z warszawy (www.action.pl). Wiec nie wiem jak jeszcze wam pomoc numery telefonu do tego sklepu i do action znajdziecie na stronkach ktore podalem. Powodzenia na zakupach.

 

A tak apropo najnowsze wyniki na moim GeCube 9550 to rdzen 500!!!! a pamieci 660 i odpowiednio 3D Mark 2001 to 13198 a 2003 to 3928!! wiec za 430 karta pierwsza klasa a no i moze pojdzie jeszce wyzej:))) bynajmniej mam taka nadzieje.

Jak macioe jakies pytania to moj numer GG 4540223

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pamieciach mam oznaczenia :

AGM 0406

AGD1281622BT-5T  

 

Czy ktoś wie co to za cuda ... ?? Oprocz tego ze 5ns ...

 

I jest jakaś wersja "Ati Tray Tools" w ktorej mozna ustawic core wieksze niz 375 ??

Ati Tray Tools ma standardowo blokade na 375 aby to zdjac musisz zmienic wpis w atitray.ini (np. przez notatnika) 3 linia od gory use_limit=1 (zamien 1 na 0) i odpal ponownie Ati Tray Toola i zakres bedzie do 1200 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loobek- No to wygląda że ten xpower skopie d.. innym producentą chyba że trafił ci się dobry model sprawdz progrosem riva tuner jaki masz rdzeń karty czy 350 czy 360??? Gdyby były wersie z Hynixami 4ns to bym reflektował na taką karte:

 

Próbuje zebrać informację która z kart najlepiej się kręci i mam problemy, na pewno te z pamiątkami 4ns a to nie reguła i nie widzę żeby ktoś wycisnął 600Mhz z pamięci 4ns???

Co do core to Sapphire większość 400 max więc jak dla mnie odpada, His podobnie 400 to chyba max i na dodatek grzeją się kondziołki itd., więc pozostaje tylko Gigabyte ale nie wiem ile ludzie z niego wyciągają na pamiątkach 4ns i po założeniu wiatraka na rdzeń ???? proszę na odpowiedz jeżeli ktoś ma takowego niech się pochwali!!!! (tylko ta cena), no i żeby ten xpower wypości na rynek kartę z lepszymi pamiątkami to by było chyba to!!! albo Herkules ??? to pewnie luz 500/600 każda by chodziła bo firma napięcia nie żałuje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...