Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

oto co zaobserwowałem:

wczesniej mialem taki sprzet jak w podpisie tylko zamiast Athlona był Duron 1300 karta wtedy chodziła na 415/540 na zasilaczu 300W.

teraz po zmianie na Athlona 2000+ i troche go podkreceniu, max krecenia karty to 380/540 przy ustawieniach 415/540 i graniu np: NHL 2005 wyskakuje VPU Recover, dopiero dochodzac na rdzeniu do 380 da sie grac.

moim zdaniem jest to wina slabego zasilacza, im lepsza zasilka tym ta karte da sie lepiej podkrecic, chyba ze sie myle to mnie poprawcie. w najblizszym czasie planuje zmienic zasilke, powiadomie o wynikach.

To chyba oznacza, że zasiłka za słaba. Duron mniejsze ma zapotrzebowanie na volty :idea:

Mój HIS w sumie też kijowo się kręci na modecomie 300W

Mam dvd nagrywarkę dwa dyski twarde podkręcony procek i grafę jeszcze, modem, to wszystko się grzeje :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja narazie odpuściłem sobie zmianę biosu nie mam sił i tak kosztowało mnie to 2 dni

 

GVF12 pewnie ci nic nie pomoże

 

chyba zacznę szukać informacji jak można skasować bios nie wkładając kart do kompa :D i wtedy pozostanie wgranie czystego biosu

 

remi83 podaj maila to ci podeslę wersje którą chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie .. :!:

ASUS poszedł na 610MHz !!! ta karta ma niespożyte możliwości OC, trza tylko jom dopieścić :wink:

W sumie jeszcze w timingach nie babrałem ale wszystko w swoim czasie.

Teraz wyniki w 3Dmarkach na ustawieniach 475/610 8)

(w podpisie linki do ORB)

Wszystkie asusy 9550 jakie znalazłem są SE np 309 pln w esc. Gdzie można znaleść asusa z pełną 128 bit. szyną pamięci?

 

Abit R9550V Radeon 9550 128MB - ma ktoś tą kartę? ile z niej da się wyciągnąć? Jest 128 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muhahahahaha najs english translator :P leże na cyckach :lol:

 

ps. Czy ktoś z Was próbował podnosić napiecie na AGP ? bo gdziesz wczesniej wyczytałem że podniesienie na 1.6 V to pierwszy krok do padnięcia grafy :|

 

eeee i 1.6 lub 1.7 jest bezpieczne wyzej to glupota ja mam caly czas na 1.6 :D i jest git

A powiedz mi czy to podniesienie napięcia poprawiło wyniki w podkręcaniu ?? Bo na moim radku gpu max 415 potem zwiecha , zadnych artefaktów po prostu zwiecha , a u innych nawet po 450 śmiga i w sumie nie wiem co jest grane. Zasilacz mam dobry wiec to napewno nie przez to.Możliwe że trafiłem akurat taką sztukę karty ale wole sie upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dostalem Gecuba 9550xt z pamieciami Samsunga. Na wentylatorku na karcie jest napis Radeon 9550 ale brakuje XT. Na pudełku jest XT na wentylatorku. Czy to cos oznacza? Z tego co wiem są to pamięci 2,8 ns. Sterowniki Omega 2.5.58. Czy te karty tez sie dobrze podkrecaja? Prosze o opinie uzytkowników.

 

 

Meniu

Mam taką samą karte, też pamiątki samsunga. Mi udało się podkręciś na rdzeń:450 pamięci:600. Napisz jak się twopja kręci bo jestem ciekaw.

Pozdro

Mój rdzeń poszedł tez na 450 a pamięci na 580 :wink:

pozdrawiam

 

Meniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko jezeli podkrecilem mojego GeCuba 2.8ns hynix (495/670) i puszczam 3dmarki - nie ma artefaktow itp., puszczam Fary Cry nie ma artefaktow ale jak wlaczylem pozniej w grze lornetke i zaczalem przyblizac i oddalac obra,z to karta sie wylaczyla i musialem resecik :/ to znaczy ze przesadzilem z taktowaniem? czy jakis inny bladzik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko jezeli podkrecilem mojego GeCuba 2.ns hynix (495/670) i puszczam 3dmarki - nie ma artefaktow itp., puszczam Fary Cry nie ma artefaktow ale jak wlaczylem pozniej w grze lornetke i zaczalem przyblizac i oddalac obra,z to karta sie wylaczyla i musialem resecik :/ to znaczy ze przesadzilem z taktowaniem? czy jakis inny bladzik :D

To pewnie nie na temat, ale tak właśnie sprawdzam temperaturę GPU: FC w oknie 1280*960 czy jakoś tak, lornetka+czarne niebo ew. ciemnozielone krzaczory. Kiedy mieliśmy lato temp. na GPU dochodziła do 87*C.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tak his poszedl stabilnie na 440/550 i go szlak trafil przy zmianie biosa , wylaczyli mi w bloku prad i po karcie :evil: na szczescie juz dzis gigabyt do mnie trafi i zaczne zabawe na nowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego na razie lajtowo puściłem 450/600. Na razie więcej mi nie potrzeba do CoD:UO. Jak będę chciał w coś innego pogra to popróbuję. Mam wrażenie, że jeszcze sporo da sie wycisnąc, bo sprawdzałem i pamięci są tylko delikatnie ciepłe - mniej niż w moim R9100 bez OC :)

W 3DMarku 2001 mam ok 10800, a w 2003 - 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,uporalem sie wczoraj z tym topikiem i zamowilem Gecube 9550xt za 395 zeta zESC Computers-pamiatki hynix 2.8 :D .Dzis cena doszla do 425 zeta.Dostane go po niedzieli/ciekawe jak sie da podkrecic/.Dzieki wszystkim za wypowiedzi,bardzo mi pomogly :wink:.POZDRAWIAM WSZYSTKICH./ciekawe jak sobie z nim poradze,nigdy nie mialem zadnego radka :oops:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale WC nie masz na kościach. A normalna temp. pracy pamięci to ok. 60-70*C. Pogadaj z właścicielami 9800Pro to się uspokoisz. Jeśłi przy 50*C wywala arty to wygląda na to że to nie kości a stabilizatory napięcia dla nich szwankują. Ale osobny lekki nadmuch na kartę byłby wskazany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff... Ten topic rozrosl sie do takich rozmiarow ze niedlugo MOSAD zacznie go wykorzystywac do prania mozgow przyszlych agentow... Czy moze mi ktos przedtawic jak wyglada sprawa maksymalnych uzyskanych MHz pamieci na karcie GeCube 9550 XT v2.0 przy poszczegolnych wersjach kosci pamieci: 2,8ns Hynix, 2,86ns Samsung i 2,5ns firma XXX? Ktore sa najlepsze do krecenia? Rozumiem ze Hynixy 2ns >>SKRYTOBOJCA<< i inne kwiatki typu Samsung 2,68ns to tylko pomylka przy pisaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z siebie dumny!!! przeczytalem wszystkie strony tego topicu :lol: czy moglby mi ktos napisać co sie dzieje z moim kompem? podkrecilem karte tak jak w opisie i benchmarki chodzą ładnie 0 artów i zwisów. Ale odpalam UT2004 ful detal i system po paru chwilach sie zawiesi :x odpalam NFSU i obraz coś jakiby przeskakiwal jakby gra przycinala ale Fraps pokazuje caly czas 60 klatek. Przy standardowych taktowaniach karty te zeczy nie mają miejsca. przy gpu 445 a pamiec na defult tez. czy ktoś moglby mi napisać WTF? dodam ze mam 256ddr i zasialcz jakis chyba 350wat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łeska się w oku kręci jak patrze jak podkręcacie swoje GeCuby 9550XT. Mój tesh jest niby rev 2.0 (przynajmniej tak na niej pisze) ale ma te badziewne pamięci EtronTecha 3,3ns. Qupowałem ja dość dawno (miałem ją jako drugi na tym forum) i pewnie wtedy dopiero zaczynali wprowadzać rev 2.0 i dlatego trafiło mi sie takie badziewie :( kręci się tylko 440/580 ale to i tak nie jest full stabilnie bo w niektórych grach chodzi a w niektórych muszę zejść na 430/560 żeby nie było anijednego arta albo zwisu :( ściągnołem nawet niedawno to chłodzenie z niej i zmieniłem pastę na VPU na silvera srebrną ale ni hu hu to nie pomogło :evil: więc wpadłem na pomysł żeby wgrać biosa od 9600XT GeCuba. Wgrałem i karta chodziła ale na pulpicie były takie arty że ledwo ją odratowałem :P to mysle sobie taimingi pamięci trza zwiekszyć. Wziołem RaBITA i poustawiałem takie taimingi jakie sa w orginalnym biosie od 9550XT ale niestety po wgraniu takiego biosa znowu było to samo. Ale żecz w tym że karta chodziła na ustawieniach 500/600 (czyli takich jak w 9600XT) a normalnie to mam zwis w windowsie jak ustawie powyżej 460Mhz na rdzeniu. Czyli karta dostała wieksze napięcie na VPU albo coś w tym stylu. Pytanie jest takie: jakie trzeba poustawiac te taimingi żeby nie było artów (schodzenie w duł z taktowaniem pamięci też nie zlikwidowało artów) ?? Jedna osoba na tym forum wgrała tego biosa od 9600XT tak że wszystko cacy chodziło ale karta tego nie wytrzymała i się sfurkała po około tygodniu :P w sumie to bym się bardzo nie zmartwił jak by się moja spaliła bo bym ja wysłał na gwarancji i dostałbym nową napewno z pamięciami 2,8 albo 2,5 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sie dzieje z moim kompem? podkrecilem karte tak jak w opisie i benchmarki chodzą ładnie 0 artów i zwisów. Ale odpalam UT2004 ful detal i system po paru chwilach sie zawiesi :x odpalam NFSU i obraz coś jakiby przeskakiwal jakby gra przycinala ale Fraps pokazuje caly czas 60 klatek. Przy standardowych taktowaniach karty te zeczy nie mają miejsca. przy gpu 445 a pamiec na defult tez. czy ktoś moglby mi napisać WTF? dodam ze mam 256ddr i zasialcz jakis chyba 350wat.

miałem takie jazdy jak zainstalowalem omegi plus zawarte w nich atitool i multires - sprobuj bez tych smieci i zobacz czy pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wlasnie tez cos mi sie tak wydaje ze wyszla teraz jakas seria bo ma hyba blokade jakas przed zmiana biosu :( ale mam nadzieje ze uda sie ja zakos zlamac :D

Co do gvf12 to dzieki juz znalazlem i nic nie dalo :o

Jak juz pisalem dalem wiatrak na coolera ale nic to nie dalo (rdzen idze 5mhz wiecej) moze zamontowac go z 2 strony?? niby troche cieplo tam ma (zrobil ktos tak i pomoglo??)

Pamieci tez sa dos goroace moze jak zamontuje radiatorki cos pomoze jak myslice (ztego co wyczytalem to piszecie ze radiatory nic nie daja wiec sam nie wiem) wydaje mi sie ze z pamieci wycisne jeszcze troche tak z 20hz oplacalo by sie mocowac radiatory po te 20hz??

Sory za taki zament na kacu jestem wczoraj imieniny mialem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zalozylem na gigabyta radiatorki na mem i na 520 radiatorki nawet nie sa chlodne , ale to dlatego ze mam dobrze bude wentylowana i wentyl 80 na 12V wieje na gpu i leci zimne powietrze na gore , troszke mnie martwi to ze na moim gpu da sie tylko 400 dalej vpu sie wykrzacza , wczoraj wlazylem radka i sciaglem zniego bios flashromem za 1 razem poszlo a ktos mowil ze sie nie da , wiec nie wiem juz sam , zaraz pojde zobaczec czy flashromem wgram bios do niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh ściągnąć to się da ale zrobić flasha nie da rady Też mam dobrze wentylowaną budę i po ustawieniu pamięci na 540 robią się bardzo gorące (nie mam nawiewu prosto na kartę) ale i tak musiałem trafić na jakis lipny egzemplarz bo rdzeń idzie tylko na 380 pamięci 560 ale z nadmuchem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakac racja , zgrac bios nie problem ale jak wgrywalem to wyskoczyl blad czytania bliku biosu , to dalem abort i drugi raz zaczlem i sie zwiesilo , ciesze sie ze karta nie poszla do piachu :)

qrde no jak tego biosa wzucic ?? gvf12 tez kupa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...