Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Ja na swoim gigabaycie zamontowalem wentyl 80x80 który dmucha na radiator i efekt jest leprzy niz jak by wyciagal , sprawdzalem i dmuchanie chlodzi prawie 2x lepiej

Przywiazalem go kablem od sluchawek i dalem na 5v wiec jest nieslyszalny i w stresie mam góra 30 stopni (tak mniejwiecej bo czujnik tak byle jak zamontowalem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie HILFE!!! Zmieniłem zasilacz i problem nie zniknął, mianowicie Radon 9550 Gigabyte 4ns 128bit 128mb nie był męczony (kręcony powyżej 360mhz GPU i 500 Mhz mem) i przy taktowaniu powyżej 325 mhz zaczyna sypać artami w 3d marku 2003(takie małe trójkąciki układające sie na obiektach 3D), karta ma 2 tygodnie,spód radiatora oczyszczony z gumy do żucia, wypolerowany na lustro,biały silicon, dodany wiatrak na górze...obudowa dobrze wietrzona (5x case fan-a co nie stać ? :D), i ciągle d...pa...czy zmiana biosu coś pomoże? Co może być przyczyną? Jestem na 100% pewien że to nie zasilacz..... :?: :?: :?:

Jezeli to bios, to jakiego proga i biosu użyć? jest już jakiś do 9550 pod winxp ? (mam lipe z dosem bo flop padł już dawno temu a mam NTSC i dos nie widzi dysku), czekam na uwagi i ew porady...

 

Wasz oddany i kochający Las3k :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z tego, ze floop padl, juz od kilku lat sa nagrywarki cd :) sorry za sarkazm ale nawet gdyby floop dzialal to byloby glupota z niego flashowac bios, pewnie, ze mozna ale po co ryzykowac

nagrywaj na cd (najlepiej rw :D) i flash, nie wiem czy to pomoze ale sprobowac zawsze mozna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grał ktoś z was w Diablo 2 albo GTA VC bo mi te giery nie chca chodzć na moim Gigabyte 9550 po odpaleniu giery widzę czarny obraz Czegoś takiego nie miałem na poprzedniej karcie Ti4400

 

w Diablo 2 można ustawić grafikę na 2D i wtedy chodzi ale to już nie gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grał ktoś z was w Diablo 2 albo GTA VC bo mi te giery nie chca chodzć na moim Gigabyte 9550 po odpaleniu giery widzę czarny obraz Czegoś takiego nie miałem na poprzedniej karcie Ti4400

 

w Diablo 2 można ustawić grafikę na 2D i wtedy chodzi ale to już nie gra

 

Może spróbuj zmienić sterowniki :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Po zmianie biosa wedłóg przepisu krzycha program v-tuner w dalszym ciagu rozpoznaje karte jako r9550 na chipie r350 :cry: . Podkręcanie nie dziala w dalszym ciagu w(tym programie)

Ja podniosłem jeszcze w BIOSie taktowanie na 400/500 - ty też zmieniałeś taktowanie? czy zostawiłeś standardowe?

Może sterownik dodatkowo klasyfikuje karty według częstotliwości taktowania rdzenia?

np

poniżej 360MHz -> R9550

powyżej 360MHz -> R9600...?

sam nie wiem... :roll: 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wczoraj, w końcu, zmieniłem to ciach!iane chłodzenie na 9550XT. Tak jak ktoś już wcześniej pisał nie było problemu ze zdjęciem tego głośnego badziewia.

No ale po kolei.

Po zdjęciu "badziewka" z karty należy doczyścić rdzeń ( u mnie było wymazane jakimś srebrnym szajsem i nieźle zaschło, trzeba było podgrzać wszystko suszarką i ładnie zeszło potraktowane acetonem).

Dołączona grafika

 

A tak wygląda doczyszczony rdzeń na 9550XT

Dołączona grafika

 

Później to już tylko formalność. Na rdzeń założyłem radiator ze starego celerona (oczywiście wypolerowany spód i pasta OCZ Ultra5+) a na pamiątki radiatorki Spire. Do umocowania radiatora na rdzeniu posłużyłem się plastikowymi paskami zaciskowymi i oryginalną zapinką (wszystko ładnie widać na fotkach).

A oto efekty:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Na wszystko dmucha spowolniony do 1200 obrotów wiatrak zamontowany na śledziu

Dołączona grafika

 

Co najważniejsze osiągnołem zamierzony cel- w końcu zrobiło się cicho!!!

Karta stabilnie poszła narazie na 470/680 (więcej nie testowałem jeszcze) ale dla spokoju ustawiłem ją na 450/650.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzie, nikt nie odpowiedział nic konkretnego w mojej sprawie, jeżeli nikt nic nie powie na ten temat to jeszcze troche i pomyśle sobie że cieniasy jesteście....... :lol:

Z tego co przeczytałem to dostałeś konkretną odpowiedź, a nawet kilka, koledzy sugerują zmianę biosu karty i podwyższenie standardowych częstotliwości w biosie, następnie użyj sterowników omeg lub orginalnych. O wszystkim jak co i gdzie przeczytasz powyżj w tym postcie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_y0^ many

 

kupuje Gigabyte'a 9550 128/128 4ns ;]

 

czy po założeniu małego wiatraka na radiator, nie zmieniając

pasty, nie zakłądając radiatorów na pamieci -czy pójdzie rdzeń na 400 a pamiątki na 500 oczywiście stabilnie ;]

jakie proponujecie taktowania, może ktoś ma cuś takiego i lookał na takowym sprzęcie jak ja__.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta więc zakupiłem w kącu 9550 extrime !!!1 :lol: sprzedałem 9100 :cry: dołożyłem 200zł i wziąłem wersie rev 1.2 :lol: :lol: oczywiście patrze w sklepie na nią a ona do złudzenia przypomina 9600XT czyli cewki nie plastikowe tylko porcelanka, kondziory nie Sanyo tylko całe srebrne te co niemaja prawa wylać jak mniemam :) czyli karta z innej półki w środku oczywiscie gierka ale pisze na niej 9600XT no w esc mówili że chodzi na 400/500 ale w domu jak przypuszczałem chodzi 400/600 :lol: :lol: co do kręcenia to miałem tytlko 30 min więc tak pamiątki luzik 710 z rdzeniem gorzej 450/700 3dsmark 2003 spok przeszedł ale 500/710 i 580/710 już zwiecha na tescie mather nature dziwne zamias arty to zwiech ale wiele z was tak miało więc to pewnie winna rdzenia albo kiepski mi sie trafił albo muszę pastę sprawdzić oczywiśćie wszystko na arginalnych sterach dołączonych do płytki, jak dlamnie babą kupować prawdopodobnie skączyły się zapasy 9950XT więc sprzedają zapasy magazynowe o wiele droszej 9600XT na razie :lol: :lol: z tad ta rev 1.2 :lol: . napewno chodzi na większym napięci i dlatego pamiatki biegaja > niż 700 a są to Hynixy 2.8 :wink:

Szkoda tylko że rdzeń mi 500 stabilnie nie idzie ale może zmiana chłodzenia pomoże :lol: :wink:

 

pozdrawiam wszystkich i radze sie spieszyć puki są wersie 1.2 :lol: :wink:

 

Piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_y0^ many

 

kupuje Gigabyte'a 9550 128/128 4ns ;]

 

czy po założeniu małego wiatraka na radiator, nie zmieniając  

pasty, nie zakłądając radiatorów na pamieci -czy pójdzie rdzeń na 400 a pamiątki na 500 oczywiście stabilnie ;]

jakie proponujecie taktowania, może ktoś ma cuś takiego i lookał na takowym sprzęcie jak ja__.

ja mam papsta 80 przyczepiona do radiatora i rdzen idzie do 390 a pamieci 540 loteria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM!!!

 

2 dni temu stałem sie posiadaczem gecuba 9550xt o czym juz wczesniej pisałem ale chciałem podzielic sie wynikami jakie dotychczas uzyskałem!

karta jest w wersji rev2 i ma pamieci samsunga 2,86ns

 

na taki sprzęcie jak w podpisie czyli nie kręconym procku i grafa nie kręcona stery catalysty najnowsze

2001 - 10533pkt

2003 - 3153pkt

2005 - 1266pkt

 

stabilnie co udało mi sie uzyskac na tych sterach i standardowym chłodzeniu to 486Mhz rdzen i 650 pamięci

juz przy wyższych ustawieniach w 3dmarku 2001 artefakty! kręciłem riva tunerem

 

2001 - 12203pkt

2003 - 3840pkt

2005 - 1546 pkt

 

zrobiłem jeszcze jeden test tzn zwiększyłem magistrale ze 166 na 185Mhz i wtedy w 3dmarku 2001 - 12668pkt

 

niestety juz przy magistrali 190 zaraz po restarcie komp się wyłączył zapewne z powodu zbyt słabego zasilacza! :(

mysle ze gdyby miał lepszą zasiłkę to jeszcze by sie dało wyciągnąc troche pkt w 3dmarku! ale tez napewno przydałoby sie sciągnąc orginalne chłodzenie i chociaz na nowo dokładnie przesmarowac rdzen i pamięci!

 

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gilong jestes naprawde nie mozliwy , chyba zaraz dostaniesz nastepnego punkta , i jeszcze tekst gdzie go mozna kupic w katowicach ?? :lol: mieszkam kawalek od katowic i nawet jakbym we ciemno pojechal to bym znalazl taki sklep z papaierem , ja najpier czyscilem 800 a potem 2000 i na koniec automax i polerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Wczoraj powoli przymierzalem sie do kupna Sapphire 128/128 4ns samsung i stwierdzilem ze w Warszawie juz trudno trafic taka karte za to pojawily sie z nowych dostaw Szafiry na Hynixach 5ns ...

 

Wie ktos ile ida pamieci na tych kartach ??? Krecil juz ktos takiego Szafirka 9550 na hynixie 5 ns ?? Do sie podmienic bios by usunac blokade i zapakowac timingi od Gigabyte ??? Moze sie okazac ze lepiej kupic te Hynixy 5 ns niz Samsungi 4 ns ...

 

WIELKA PROSBA DO POSIADACZY Gigabyte 9550 128/128 Hynix 4ns - spojrzcie prosze czy wasze karty posiadaja na pokladzie (najpewniej "na plecach") 14-nozkowy chip o symbolu ISL6522CB !!! Jesli jest ten chip to mysle ze z v-modem (przynajmniej na rdzen) nie powinno byc problemu ...

 

II WIELKA PROSBA DO POSIADACZY Gigabyte 9550 128/128 Hynix 4ns - niech ktos mi przesle oryginalny bios z tej karty - na maila piotres@w.pl

 

pozdro

i dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...