Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

@kusztyk

Więc dzięki za twoją opinię.Chyba tak zrobie.

Chociaż teraz mam 400/500

3Dmark01 = 10413 pkt :D

W zasadzie by mi wystarczyło ale jeżeli usłysze jeszcze ze naprawde warto zamienić z Szafira 5ns Hynixa na Expert Vision 4ns Samsung to w poniedziałek wale do sklepu i po zabawie.Jeszcze pytanko ile na max powinny isć te pamiątki Samsunga 4ns.

:?: :?: :?: Niech wypowie się ktoś kto już coś takiego posiada :?: :?: :?:

 

Oczywiście beż żadnych modów hardware-owych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak 1.35/2.73 to raczej bezpieczny max , ale u mnie np powyzej 2.7 na vddq mam juz arty , a vgpu moge podnosic dalej tyle ze wtedy oc pamieci spada i zabawa jest bezsensu , chyba ze w koncu ktos da vmem moda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albin77 - ja bym nie zmienial na Twoim miejscu. Na 99% masz pamieci 4ns a nie 5ns, tylko komus sie zle oznaczenia na niej zrobily. Poza tym skoro to sa naprawde 4ns Hynixa to zmiana na Szajsungi raczej Ci nie poprawi OC. Jesli juz mialbys zamieniac to szybciej na Gigabyta i zrob sobie vmoda. Z malo popularna karta bedziesz mial z tym klopot.

 

Z powazaniem JA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz po tej wypowiedzi o zmianie to już zgłupiałem.W końcu nie wiem teraz czy zamieniać czy nie a musze to zrobić dziś lub najpozniej w poniedzialek rano.

Czy jeszcze jakieś sugestie ?

A jeszcze jedno,na kościach na 100% jest napisane ze sa to 5ns a nie 4ns,więc czy to jest możliwe ze to naprawde są 4ns ze złymi oznaczeniami jako 5 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wstepnych testach - bez artów GeCube 9550XT rev. 1.2 vmod (560/780)

 

3DMark 2003 - 4679pkt

sprzet taki co w podpisie ,

 

opis co do vmoda i jakies uwagi i recenzja moze bedzie wieczorem

 

pozdrawiam wszsytkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Albin77

Ja bym nie zmienial. mialem tego safirka z 5 ns i chodzil na 570 bez artefaktow, safirek z 4 ns mial arty juz przy 530, teraz mam asusa z 5ns pamieciami i 580 chodzi stable bez artow, te 5ns to sa zapewne 4 ns tylko zle oznaczenia. chyba ze te 5ns maja wyzsze napicie??? dlatego sie tak kreca!!!

Moze jak ktos ma pamieci 5 ns moze sprawdzi jakie napiecie maja???

Mialem juz kilka safirkow, Gigabytow i Asusik najlepiej smiga :)

Pozdrawiam

 

EDIT

@Perun

Najlepszym rozwiazaniem bedzie Gigabyte najszybsza karta przy 400/500 ( bo ma najlepsze timingi na pamieciach), Asusik ma ten sam wynik co gigabyte. natomiast safirek 5 % z uwagi na slabe timigni ale mozna zmienic na takei same jakie ma gigabyte i wynik ten sam.

HISa nie mialem to nie moge powiedziec jak sie kreci.

Ale Jak dla mnei najlepiej krecily sie Asusiki.

twoj wybor.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie ma, ja nawet nie mam biosu wgranego bo nie moge nic na ten temat znalezc. Ale ja mam taka sama wydajnosc jak niektorzy co maja Gb po V-modzie!!!!!!!!! Widzisz ty masz V-moda i gorsze wyniki bo pamieci masz niziutko.

 

Edit

Jakies 2 tygodnei temu mialem 1500Xp palomino i wyniki w 3dmarku 2003/2005 i aqumarku 3 byly podobne, w tych markach procek nie ma az tak duzo do powiedzenia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! pod długiej przerwie nie odzywania sie w tym topicu ;) mam pytanko: posiada ktoś moze albo by zrobił schemat vmodów? bo tak na czuja nie wiem a nigdzie nie znalazłem :/ ... mój his całkiem niezle biega, niedługo zima to postaram sie wydusic siódme i ósme(a moze i dziewiąte?) soki z niego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vmem GeCube 9550XT rev. 1.2 zrobiony

napiecie na pamieciach z 2.95V wskoczylo do 3.04V

narazie wstepnie 560/820 z lekkimi artami w naturze ,

3dmark 2001 --> 15340 pkt

 

lece badac stabilnosc , postaram sie wieczorem opisac wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! pod długiej przerwie nie odzywania sie w tym topicu ;) mam pytanko: posiada ktoś moze albo by zrobił schemat vmodów? bo tak na czuja nie wiem a nigdzie nie znalazłem :/ ... mój his całkiem niezle biega, niedługo zima to postaram sie wydusic siódme i ósme(a moze i dziewiąte?) soki z niego :P

 

Przez ten czas co Cie nie bylo chlopaki opracowali juz calego vmoda na Gigabyte :) Z tego co widze na GeCube tez niedlugo bedzie :)

Co do HiS'a to jak narazie tylko MarineDelta ma zrobionego vmoda na rdzen i probowal tez z pamieciami.

 

Moze kiedys sie doczekamy jakiegos opisu do HiS'a :) Chyba ze MarineDelta przeslalby Ci materialy do vmoda i bys sie tym zajal , bo wspominal ze nie ma czasu i pytal czy ktos moglby sie zajac opracowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vmem GeCube 9550XT  rev. 1.2 zrobiony  

napiecie na pamieciach z 2.95V wskoczylo do 3.04V

narazie wstepnie 560/820 z lekkimi artami w naturze ,  

3dmark 2001 --> 15340 pkt

 

lece badac stabilnosc , postaram sie wieczorem opisac wiecej

Ja wlasnie kupilem olowek 2B i ide sie bawic metoda olowkowa :D

Na razie obnizylem pamieci dzieki temu rdzen poszedl wyzej i stabilne 500/700. Na szybko testy daly:

2001 - 14485

2003 - 4002 (granica przekroczona :twisted: )

Zobaczymy na ile pomoze olowek 8)

@Yorkus - opierasz sie na opisie do 9600 z rojakpot.com, czy jakies inne zrodlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem GB na innego bo ten sie źle kręcił , na 460/250 po vmodzie i to był absolutny max bo potem arty były......

 

mam tego nowego i jest jescze gorzej , tzn. ram idzie na 265 przy obniżonych timingach bez vmoda (przedtem było 250) a gpu 390 a przedtem było 405........

 

GIGABYTE ROBI SYF TERAZ !@!!!!!!!!!

nie te grafy co kiedyś.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem GB na innego bo ten sie źle kręcił , na 460/250 po vmodzie i to był absolutny max bo potem arty były......

 

mam tego nowego i jest jescze gorzej , tzn. ram idzie na 265 przy obniżonych timingach bez vmoda (przedtem było 250) a gpu 390 a przedtem było 405........

 

GIGABYTE ROBI SYF TERAZ !@!!!!!!!!!

nie te grafy co kiedyś.......

hehe moj kumpel tez kupil teraz i tez mu sie slabo kreci!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.od jakiegos czasu przymierzam sie do zakupu 9550.wychwalacie szafirki i gigabyte'y.na oku mam jednak asusa i nasuwa mi sie kilka pytan:

jakie maja pamieci?-gdzies czytalem ze 5 ale w jakims poscie koles napisal ze poszly mu na 600 8O -czy to vmod?czy wymagane jest chlodzenie na kosci dla pracy przy 500mhz?

asus ma montowany wiatrak-jak glosny on jest?lubie cisze :arrow: komp blisko wyra czasem chodzi 70godzin non-stop...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy.

No wiec sprubowalem moda VDD i VDDQ opisanego na tej stronie http://republika.pl/mr_x/vmod/

i opisywanego przez Was/Do łapki ołówek i VDD sie udał - napięcie 1,33V wszystko ładnie

Spadła mi podkrecalnosc pamieci wiec chcialem i VDDQ zrobic ołówkiem.

Zrobielm zgodnie z schematem zakreskowalem tamten rezystor co pokazali i nic ! napiecie takie jak na poczatku czyli 2,5V nic wiecej! mocno i malo go kreskowalem nic nie dawalo :-/ Moze sa jakies inne sposoby VDDQ ? albo wiecie co moze byc tego przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OrGiUsZ Asusa ma Peter_82 on akurat ma 5ns, ale moze sa z 4ns poszukaj opisow w sklepach, peterowi poszedl na 580 bez vmodow, bo narazie nie ma vmoda na asusa proc tez mu ladnie poszedl na 450, ptk tez ma duzo wiec mozesz sie skusiac na niego, ale jak cos umow sie z sprzedawca ze jak nie bedzie Ci pasowac to wymienisz! Ale najgorsza wada to ze nie ma narazie vmodow na niego, bo jestem ciekawy jak by szedl po vmodzie? OrGiUsZ Asusa ma Peter_82 on akurat ma 5ns, ale moze sa z 4ns poszukaj opisow w sklepach, peterowi poszedl na 580 bez vmodow, bo narazie nie ma vmoda na asusa proc tez mu ladnie poszedl na 450, ptk tez ma duzo wiec mozesz sie skusiac na niego, ale jak cos umow sie z sprzedawca ze jak nie bedzie Ci pasowac to wymienisz! Ale najgorsza wada to ze nie ma narazie vmodow na niego, bo jestem ciekawy jak by szedl po vmodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

@Mr.Matrin i inni niecierpliwcy : na mojej stronce zamiesze moda Vmem w poniedzialek , gora wtorek. Wczesniej nie. Zrozumcie w koncu ze najpierw sam musze to nieco wytestowac. Pozatym w tygodniu naprawde nie mam czasu (chyba zebym zaczynal prace z karta po 22.00 , ale wtedy to juz raczej nie jest na to czas). W weekend jedynie znajduje nieco czasu na dlubanki.

 

Dzis wlasnie sie wziolem za testy wszystkich 3 modow na moim juz drugim Gigabycie (pierwszego sprzedalem) . Na GPU zamontowalem "Titanka" . Swoja droga , nie dal nic na max rdzen :-( - to lipa ze zmiana chlodzenia na 9550 - GORA CO WAM TO DA TO +5 mhz !!! Wyniki typu +20 czy +30 to stanowczo miedzy bajki trzeba wlozyc . Liczy sie woltaz i dopiero do tego odpowiednio dobrane chlodzenie ...

 

Wyniki :

 

GPU - 1.30 V

VDDQ - 2.61 V

VMEM - 2.58 V

 

3Dmark 03 - 503/544 - 3917 punktow - brak artow . NFS: U2 - 1 godzina gry- OK. Powyzej rdzen idzie , ale w 3D Marku juz wystepuja "kropeczki" spowodowane przez rdzen lub zbyt wysokie VDDQ , ciekwawe dlaczego tak sie dzieje ??? Bez moda bylo 428/540.

 

Jak widac narazie nie szalalem z napieciami :-D , a wyniki juz sa zadowalajace. Bez moda maxymalny uzyskany wynik marka to 3600 p. :-)

 

A i jeszcze jedno : ja nie widze mozliwosci zrobienia moda Vmem "olowkowego"... Jak ktos wie jak go wykonac to niech pisze (chodzi o to ze ciezko bedzie zjechac z oporem na rezystorze z 2000 ohm na 200 ohm malujac go olowkiem :roll: ) .

 

 

aha , heniek86 napisal mi ze po modzie (tylo nie wiem czy VDDQ czy VGPU - heniek sprecyzuj prosze !!!! ) wzrosla mu temperatura na pamieciach ... Jesli chodzi o VDDQ - to jest to jak najbardziej mozliwe , bowiem VDDQ jest to napiecie ktore zasila bufory wyjsciowe pamieci i temperatura kostek moze wzrosnac po podniesieniu VDDQ... Natomiast zwiazku temperatury kostek pamieci z samym modem VGPU , to ja raczej nie widze :roll: !!!

 

Ja niestety nie mam odpowiedzniego termometru , zeby to sprawdzic ... UZYTKOWNICY POSIADAJACY ODPOWIEDNIE TERMOMETRY, proszeni sa o pomierzenie temperatury kostek pamieci karty z standartowym VDDQ= 2.50 i np. z podniesionym do 2.65 V . Wtedy zobaczymy czy roznica jest duza , bo sam jestem ciekaw ;-) Wy ode mnie wymagacie aby pisal wam te poradniki w zawrotnym tempie, to chyba i ja Was moge o cos poprosic :lol: ??!!

 

@Trovao: Ja nie wiem co jest grane z napieciami na twojej grafie ?! Albo masz zwalony miernik , albo masz karte "limited editon" z modem w standardzie :lol: :lol: - jaka masz rewizje na laminacie ?! A ile ci idzie na maxa bez moda ? Pomierz opory w tych miejscach gdzie lutuje sie mody i napisz jakie wyniki pomiarow...

 

@kusztyk: Ciesze sie ze ci radziu ozyl !!! Miales 3.36 V dlatego ze mosfet wcale nie byl sterowany i dawal wszystko to co dostal ;-) na wejsciu czyli ok. 3.3 V (linie 3.3 V z zasilacza) .

 

@ecikmen : A jak tam twoj padniety GB ?? Pisales cos ze idzie smrod z kondziorka przy 1954 EUB , tak ?? Sprobuj upchnac karte na gware, a jak sie nie uda to wymien kondensator i zobacz czy wstanie ... Ten kondzior "napuchl" czy nie ?? Sa na nim jakies zewnetrzne oznaki uszkodzenia ???

 

PS. Wg mnie Radeon 9550 to najlepsza karta dla overclokerow w historii ?! Bo czy byla kiedys grafa , ktora nawet z niebotycznymi v-modami i freonem , mozna bylo krecic (rdzen) o ponad 100 % :-D ??? A radziowi wystarczy zrobic lekkiego v-moda ...

 

pozdr.

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vmem GeCube 9550XT  rev. 1.2 zrobiony  

napiecie na pamieciach z 2.95V wskoczylo do 3.04V

narazie wstepnie 560/820 z lekkimi artami w naturze ,  

3dmark 2001 --> 15340 pkt

 

lece badac stabilnosc , postaram sie wieczorem opisac wiecej

No to pod wrażeniem jestem może i ja spróbuje tylko lutownicy w rękach nie potrafie utrzymac za dużo chyba pije, ale ja byś jakieś fotki zapodał a najlepiej ja by można to ołówkiem zrobić to byłbym happy - poprosze kumpla co ma Gigabyta 9600Pro (540/720) żeby mi podał na jakich napięciach on orginalnie choidzi bo bez modów lata tyle - to by pewnie pomogło w ustaleniu odpowiednich napięć :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...