Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

No więc, ja mam P4 2,4 Ghz oraz 512 MB RAM... A Radeona 9000 sprzedaję za 130zł. I planuje kupić Radeon 9550 od Gigabyte za ok. 325zł. To warto?  :)

oczywiscie przesiadka z r9000 na r9550 ma sens ale uwazaj gdzie kupujesz bo 325zl to za duzo

polecam www.esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos podac timingi do hisa czy shafirka ??? najlepiej tak z gory do dolu jak jest w atitool

z gory thanx

 

aaa.... tak ludzie narzekamy na to ze gigus slabo sie kreci jesli chodzi o pamiatki.... nie wiem czemu ale naszla mnie taka mysl ze moze ma za bardzo zaostrzone timingi i gdyby wgrac te "lagodniejsze" od hisa czy shafirka to ciekawe czy moglo by to cos polepszyc podkrecalnosc...... sam nie wiem ale chce to wyprobowac :D a jesli to glupi pomysl to nie bijcie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jarasjo zapodaj numer gadgadu jak możesz miałem ten sam problem z tymi kropeczkami, ale odlutowałem vmoda całkowicie ;]

problem oczywiście znikł ale razem ze 100 MHz na rdzeniu

siak co daj znać będe dźwięczny gg:2590660

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Pisałem wcześniej o szarpaniu kwadracika w ati tool'u i w nfsu2, popróbowałem kilku biosów i jest ciągle tak samo. używam catalyst 4.11 (na omegach też szarpie), zegary mam ustawione na 325 GPU 250 MEM (r9550 gigabyte, bios sapphire np 9600). Nie musze chyba pisać że klatek mam wystarczająco dużo żeby nie chodziło o ich ilość. Czytałem troche postów na tym topicu i kilka osób też miało ten problem ale nie znalazłem odpowiedzi na ten problem (więc albo jestem ślepy albo nikt nie wie o co chodzi) Jeśli ktoś jednak wie o co chodzi PLEASE HELP !!!.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc, ja mam P4 2,4 Ghz oraz 512 MB RAM... A Radeona 9000 sprzedaję za 130zł. I planuje kupić Radeon 9550 od Gigabyte za ok. 325zł. To warto?  :)

oczywiscie przesiadka z r9000 na r9550 ma sens ale uwazaj gdzie kupujesz bo 325zl to za duzo

polecam www.esc.pl

GigaByte Radeon 9550 128MB /128bit/ TV-out DVI-out

model: GV-R955128D; pamiec: 4ns Hynix; gwarancja: 36 miesiecy

cena netto: 238 zł cena brutto: 290 zł

 

^^to chyba bez vivo?

 

Tam jest taki model. Ja znalazłem już w moim mieście, w sklepie, Gigabyte 9550 128/128 z wyjsciem VIVO za 305. oplaca sie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Panowie chyba moja droga przez "mękę" dobigła końca  :o  

 

zrobiłem vgpumoda na napięcie 1.4v i rdzeń idzie na 505, zrobiłem też vmemmoda na napięcie 2.83v i pamieć leci na 530. zrezygnowałem całkowicie z vddqmoda ponieważ po zrobieniu go na różnych wartościach napięcia pojawiały mi się kropeczki. myślę że pamięci wyżej już nie pójdą, dawałem napięcie nawet 2.9v i pojawiały się arty. myślę że rdzeń mógłby podskoczyć jeszcze troszkę ale na razie nie będę przekraczał napięcia 1.4v ........ a może jednak ..... :twisted:

 

 

teraz lece zrobić marki i pogram troszkę zobaczę jak się spisuję

ja mam jak w podpisie i 1.38/2.68/2.68 , wszystko stable lecz czasami na www mam kropeczki ale sie pamiec bardziej nie chce kręcic ~!!!!!!!!

 

faktycznie wywalić vddq i operować tylko na vmem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Pisałem wcześniej o szarpaniu kwadracika w ati tool'u i w nfsu2, popróbowałem kilku biosów i jest ciągle tak samo. używam catalyst 4.11 (na omegach też szarpie), zegary mam ustawione na 325 GPU 250 MEM (r9550 gigabyte, bios sapphire np 9600). Nie musze chyba pisać że klatek mam wystarczająco dużo żeby nie chodziło o ich ilość. Czytałem troche postów na tym topicu i kilka osób też miało ten problem ale nie znalazłem odpowiedzi na ten problem (więc albo jestem ślepy albo nikt nie wie o co chodzi) Jeśli ktoś jednak wie o co chodzi PLEASE HELP !!!.

 

 

 

 

Też tak miałem i pomogły mi stery typu Omegadrivers 2.5.51 na innych szarpało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Pisałem wcześniej o szarpaniu kwadracika w ati tool'u i w nfsu2, popróbowałem kilku biosów i jest ciągle tak samo. używam catalyst 4.11 (na omegach też szarpie), zegary mam ustawione na 325 GPU 250 MEM (r9550 gigabyte, bios sapphire np 9600). Nie musze chyba pisać że klatek mam wystarczająco dużo żeby nie chodziło o ich ilość. Czytałem troche postów na tym topicu i kilka osób też miało ten problem ale nie znalazłem odpowiedzi na ten problem (więc albo jestem ślepy albo nikt nie wie o co chodzi) Jeśli ktoś jednak wie o co chodzi PLEASE HELP !!!.  

Pozdr.

mialem podobny problem... u mnie rozwiazaniem bylo wylaczeni na czas testow i gier programu CpuIdle Extreme, jesli masz jakis softwarowy cooler :wink: to wylacz go i sprawdz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalem 1.36 na vgpu , mam 2.66 na vmem i okolo 2.66-2.67 na vdqq ( mam radiatory na pamieciach i nie mam ajk teraz dokladnei zmierzyc) - rdzen 490 pamieci 525 ( dam 1mhz wiecej na pamieciach i juz lekkie kropeczki sie pojawiaja ) tak samo z vddq - troche wyzsze niz 2.75 i juz arty zaczynaja sie robic . Ogolnie nawet dobrze ale chyba dam 1.37 na vgpu i bede mial te rowne 500 , ale pamieci powyzej 525 nie ma szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

j.h.hudy : Prpsze zaznacz ten "magiczny" rezystor na zdjeciach ktore krzych650 (big thx :-D ) wkleil w tym topicu pare podstron wczesniej (zdjecia GPU) . Umiesc je na jakim ftp'ie i wklej je w tym topicu... Tak jak to zrobiles z moim badziewianym zdjeciem :-) .

 

dzieki z gory

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka. Opchnąłem Sapphire'a, kupuję coś innego. Teraz dylemat: ASUS czy GIGABYTE? Ceny podobne, różnica w zasadzie w chłodzeniu (w sumie żadna, bo mam eleganckiego Papsta 40x40 na tę okazję). Co radzicie? O ASUSIE nie wiem za wiele, GIGABYTE w sumie na wylot prześwietlony, ale jakieś pogłoski o gorszych seriach słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika oto to co chcieliście :)

 

teraz mi tylko powiedcie co zrobić aby mieć wyższe taktowanie ramu .........

 

taktowanie jak w podpisie , timingi najniższe jakie sie da (od kogoś z tweaka) i napiecia 1.38/2.68/2.68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@boroveeK

asusy sa na kosciech 5ns.ja mam samsungi ale sa tez hynixy.

stabilnie mi chodzi na 410/600 :twisted: :twisted: ale radiatory miedziane sa juz naprawde cieple(cos kolo 46-48C jesli moje paluchy sie nie myla).radiator na rdzen nie jest moim zdaniem zbyt pewny ale nie zamierzam go wymieniac.i na razie nie mysle o vmodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@OrGiUsZ

To widze ze pamieci ci sie spoko kreca, ale za to rdzen bardzo slabo. moze radiator nei przylega dobrze do rdzenia bo mi 460 chodzi ale po paru minutach zwis, dlatego mam na stale 450.

 

Mala ciekawostka: panowie teraz w hurtowni cena gigabyte i asusa jest taka sama a tydzien temu asus byl drozszy o 35 zl netto :) teraz napewno lepszym wyborem jest asus, chociaz i tak jakbyl drozszy o te 40-50 zl byl lepszym wyborem :)

nadal nei wiem jakim programem moge zgrac bios od A9550 GE zeby wgrac od 9600. probowal juz ktos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie te hynikst 4ns na gigabyte to jakies odpady z produkcji ze tak slaba chodzapewnie te hynikst 4ns na gigabyte to jakies odpady z produkcji ze tak slaba chodza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@boroveeK

Te gigabyte nei kreca sie tak rewelacyjnie a te najnowsze wersje to juz kiszka. ostatnio kupilem 5 gigabytow i tylko do 2 wgralem bios od 9600 w innych bledy wyskoczyly (nie wiem dlaczego fleszowalem nawet drugi raz zeby sprawdzic i nei dalo sie)

A po drugie nawet jak sa vmody do gigabyte to osiagi i tak nie sa takie rewelacyjne przy tak wykreconym asusie. a widac ze pzrewaznie wszystkei asusy smigaja na pamieciach na 560 (bez radiatorow) - 610 ( po zalozeniu radiatorow). rdzen to juz loteria ale wszystkei ponad 400 chodza.

Wybor nalezy do ciebie

 

@OrGiUsZ

ja mam pamieci 5 ns hynixy. duzo ci daly zalozenie radiatorow na pamieci?? ile MHz-ow??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Ja mam zas troche inny klopot z karta Gigabyte 9550 a mianowicie wylacza mi sie na chwile monitor podczas uruchamia sie windowsa ( wtedy gdy trzeba wpisywac haslo dla danego uzytkownika) - czesto zdaza sie jednak ze nie wlacza sie ponownie. MOnitor jest sprawny i jest podlaczony poprzez zlacze cyfrowe. W karcie graficznej zmienilem troche bios ( tzn wyedytowalem go , zmienilem pewne wartosc wedlug opisu i wgralem ponownie) - nie wiem jak bylo wczesniej bo mialem monitor CRT i tamten wylaczal sie na chwile ( 1- 3 sekundy) ale zawsze sie wlaczal.

Czy ktos wie jak to rozwiazac ? - moze to wina tego ze zamiast wgrac bios od 9600 to tylko prerobilem 9550 ? ( jezeli tak to prosze o podanie zrodla do dobrego biosu 9600)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra wszyscy mowia ze Asusy maja pamieci 5ns, to jakim cudem ja sie pytam ludzie kreca te pamieci na 580-610mhz bez podnoszenia napiecia? Przeciez one wedlug przelicznika powinny chodzic normalnie na 400mhz i ewentualnie krecic sie do 500 tak jak Saphiry i Hisy. Znowu blad w oznakowaniu? Czy to Asusik daje wyzsze napieca na pamiatki.

 

Teraz to faktycznie najlepiej chyba kupic Asusa jesli kosztuje tyle co Gigabyte, przynajmniej ja bym tak wybral jakbym kupywal teraz karte. Mi sie udalo akurat kupic Gigabyte za 250zl 3 tygodnie temu w esc. Szkoda ze wiecej osob nie ma Asusa to by o tej karcie bylo troche wiecej wiadomo, bo moze trafili po prostu na dobre ezgemplarze, na forum maja ja bodajze 3-4 osoby tak? :) Macie jakies linki do podobnych osiagniec w podkrecaniu Asusa oprocz tego czeskiego forum?

 

Te gigabyte nei kreca sie tak rewelacyjnie a te najnowsze wersje to juz kiszka. ostatnio kupilem 5 gigabytow i tylko do 2 wgralem bios od 9600 w innych bledy wyskoczyly (nie wiem dlaczego fleszowalem nawet drugi raz zeby sprawdzic i nei dalo sie)  

Takie pytanko po co w ogule zmieniacie te biosy, Gigabyte ma timingi dobre, karte mozna podkrecic spokojnie na omegach albo sterownikach softmod. Jezeli bios komus sie nie wgral to nie oznacza zaraz ze z tych kart robi sie kiszka.

Czasami odnosze wrazenie ze forumowicze za duzo by chcieli, ze jednemu sie kreci karta na 450/560 bez modow to nie oznacza ze u kazdego bedzie podobnie. U mnie chodzi max na 417/535 bez artefaktow i zwiech, a i tak karte do codziennego uzytku ustawilem na 400/520.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem mojego z miesiac temu za 255zl - za ta cene nic lepszego nie bylo - teraz dalem na 1.37vgpu i idzie na 500mhz . pamieci jak byly na 525 tak sa na tylu , czy dam 2.6 na nich czy 2.65 bez roznicy . powyzej 2.68 czy to na pamieciach czy na vddq zaczynaja sie robic arty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MaDas

Moze kumpel ma sklep komputerowy i jak klient sobie rzyczy to on zmienia mu bios na 9600 i ustawia 400/500 :!: :!: :!:

Pisalem juz wczesniej na forum ze moze to zle oznaczenai pamiatek albo maja wyzsze napiecie. nie wiem gdzie mam sprawdzic jakie jest napiecie bo miernik mam :)

jak mozesz to podaj mi ta czeska strone gdzie bylo o asusach 9550. z gory dzieki

safirek z 5 ns lepiej sie krecily( 560 Mhz) niz z 4 ns( 520Mhz ), mialem ich kilka. kiedys o tym juz pisalem

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moglem teraz znalezc tej strony na google :P W kazdym razie jak kiedys czegos na temat asusow szukalem to trafilem na jakies czeskie forum gdzie bylo kilka osob posiadajacych asusy i dwoje z nich wykrecilo bez modow karty na okolo: rdzen 450, pamieci ~600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

sledze watek prawie od poczatku , sam przymierzam sie do kupna r9550 ale dopiero po swietach

 

poszukalem troche o asusie9550ge i stwierdzam ze karta chyba 8) wymiata, oto rezultaty szukania :) :

 

http://www.darkhardware.com/ tu jest duzo watkow o asusie (niestety jezyk ,"chyba" turecki)

takie ludzie maja taktowania :

*Asus 9550 GE 250/200 @ 395/295

*Asus 9550 GE @320/275

*Asus 9550 Ge/Td Core: 450 Mem: 300

*asus 9550ge 400@300

i na deser :lol:

*asus 9500ge 250/200 @ 395/616 :zonk: <-- ten wymiata:) a komp Athlon2000+@1667,256 ddr,Msi KT4AV

3dMark 2001 : 10720

3dMark2003 : 3671

3dMark2005 : 1464

 

nie wiem czy to sa karty po modach ,bo jezyka nie znam ,ale przypuszczam ze chyba nie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...