Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.hardware-city.com/download/rad_...ga_2605a_7z.exe najnowsze omegi pod wn 2k/xp tylko jescze nikt nie pisał jak sie zachowują :)ja mam 2597a http://blaze.ausgamers.com/utopiatech/down...ga_2597a_7z.exe i sprawują sie znakomicie

 

ftp://download.guide3d.ru/omega/ati/rad_w9x_omega_2637.exe pod win98/me tylko weż pod uwage że do tych wersji windowsów nie uaktualniają sterów już a to jest najnowsza wersja ze stronki http://omegadrivers.net

 

Wszystkie gigabyte r9550 mają hynixy 4ns i jak dotąd nikt sie nie spotkał z 5ns

 

Ciągle ponawiam pytanie dotyczące description id w sapphire 9550

Sprawdzał gość nie ja ale mówił ze mają jakiś błąd !!! I ze nie ma po co ich instalowac !!! Te 2597 jak narazie najlepsze omegi !!! Ale on musi i tak jeszcze catalysy z softem ściągnąć !!! Bo megi to nie wszystko !!! tylko linka mu nie podam bo nie znam !!!

 

Dzieki wszystkim

 

Hisa bede miec 2 dni dopuki GB nie sciagna do sklepu

Jak na His osiagne 400/500 to go zostawie...

Ale na GB mozesz więcej wyciągnąć !!! Rób jak chcesz ale większośc osób ci GB poleci a nie hisa !!!

Edytowane przez kali990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał gość nie ja ale mówił ze mają jakiś błąd !!! I ze nie ma po co ich instalowac !!! Te 2597 jak narazie najlepsze omegi !!! Ale on musi i tak jeszcze catalysy z softem ściągnąć !!! Bo megi to nie wszystko !!! tylko linka mu nie podam bo nie znam !!!

1282382[/snapback]

Eeee, co Ty gadasz za bzdury, nie wprowadzaj czlowieka w blad :mur: Po cholere mu jakies catalysty z softem jeszcze jak juz sciagnie omegi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

Biezr tego ABITA ja mam na 500/700 bobson troche więcej zmienisz timingi i wypasss lepsze  od 9600 pro a porównywalne z 9600 xt !!!!

1281733[/snapback]

Jakie wyniki w markach masz??? jutro bedzie karta i chce miec jakies porownanie:] musze to bratu sam ustawic bo on cos spierniczy jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp. Wiec za do 400zl polecacie radeon 9550 guru ?? Bo widze ceny 6200 na agp i nie mieszcza sie w 400zl wiec juz niewiem co wybrac. Dodam ze przesiadam sie z rivy tnt 2 m64 :D wiec chcialbym bym np w doom 3 albo HF2 mogl pykac w na duzych rozdzielczosciach. Co wybrac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u ziomala i bawiliśmy się jego Powercolor ścierweonem 9550. No i zobaczylem że na karcie jest uklad 1575 - taki sam jak na GeCube 9550 wiec bez wahania siegnalem po ołówek no i dowoltowalem GPU - nawet nie wiem do ilu. Skutek tego taki że :

 

1) przed zabawą kręciła się do 425/560

2) po zabawie max to 506/506

 

Wnioskuje że dowoltowując GPU obebralem napięcia pamięciom. Co by nie rozmawiać na sucho oto skan tyłu karty - zaznaczylem na nim uklad 1575 i 2 inne podejrzane o napięcia - i moze ktos z Was wie co zrobic żeby VDDQ zwiekszyc? Bo jak wiadomo z samgo GPU kokosów nie będzie...

 

front karty

 

tyłek karty z ukladami

 

Może ktoś z Was coś wymyśli ? Może ktoś z was modowal kiedys Powercolora 9550 albo 9600 (bo to ta sama karta tak naprawde) i bedzie wiedzial gdzie trzeba grzebac? Jak cos bedzie potrzebne to moge tez podac namiary innych ukladow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra moze i catalsyów nie trzeba ale te omegi najnowsze to kicz!!!

W 3D markch bez zmiany timingów w 2k3 +/- 4000 w 2k5 +/- 1400

W 2001 nie móie bo tam róznie bo od proca zaelży!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pare dni temu kupilem GB 9550 i wszystko OK tylko gdy wlacze ATITool 0.22 i wlacze 3D View to w moim Radku cos "ćwierka". Wiem ze to smiesznie brzmi ale naprawde ćwierka. Normalnie myslalem ze to wentylek ktory dokrecilem do radiatora, ale nie, wylaczylem go i dalej cos piska. Wylacze 3D View i jak reka odjal. Co smieszne, zadna inna aplikacja 3D, zaden 3DMark ani gra nie powoduje takiego efektu. Czy u kogos z Was jest tak? Co moze byc przyczyna? Może jakis kondi sie smaży?

Edytowane przez nobange01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pare dni temu kupilem GB 9550 i wszystko OK tylko gdy wlacze ATITool 0.22 i wlacze 3D View to w moim Radku cos "ćwierka". Wiem ze to smiesznie brzmi ale naprawde ćwierka. Normalnie myslalem ze to wentylek ktory dokrecilem do radiatora, ale nie, wylaczylem go i dalej cos piska. Wylacze 3D View i jak reka odjal. Co smieszne, zadna inna aplikacja 3D, zaden 3DMark ani gra nie powoduje takiego efektu. Czy u kogos z Was jest tak? Co moze byc przyczyna? Może jakis kondi sie smaży?

1282872[/snapback]

Ja mam to samo. Odgłos jakby nie z karty a kondensatorów koło proca. W sumie to przestałem się tym przejmować bo ten efekt jest tylko w ATITool 0.22 i 3D View. I tak puszczam swojego radosława shaphira vivo z 5ns na 400@500MHZ (dziś zamontowałem zestaw Spire i radek jest zimniutki ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj kolega ma problem, kupil GeCuba 9550 XT zainstalowal omegi 2605a.

Po okolo 2 minutach gry (moze wiecej zalezy od jakosci grafiki) gra staje w miejscu i pojawia sie komunikat

"sterownik ekaranu ati przestal normalnie pracowac"

 

Nia mam pojacie jak mu pomoc, moze ktos z was wie ?

Edytowane przez Adi 007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich używacie obecnie driverów do swoich radków? Czy jest jakiś patch do orginalnych CATALYST'ów 5.2 który odblokowuje blokade podbijania karty? Stawiam dziś na nowo winde i wszystkie porady sie przydadzą.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie Radeona 9550 (128 bit) od sapphire.

Jest problem: świeży win98 wykrywa mi go jako dwie karty graficzne.

post-2137-1108730083_thumb.jpg

Przez co nie mogę zainstalować sterów.

wywala błąd

Próbowałem na dwóch płytach głównych i dzieje się to samo.

Może ktoś się z czymś takim kiedyś spotkał?

Edytowane przez ven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich używacie obecnie driverów do swoich radków? Czy jest jakiś patch do orginalnych CATALYST'ów 5.2 który odblokowuje blokade podbijania karty? Stawiam dziś na nowo winde i wszystkie porady sie przydadzą.

pozdrawiam

1283460[/snapback]

ja mam omegi 2.6.05a i jest wszystko git (są na catalistach 5.1) u mnie nie ma żadnych błędów w grach i systemie. Z tymi błędami to chodzi Ci chyba o 2.6.05 one powodowały błędy, te z dopiskiem "a" są poprawione przez Twórców OmegaDrivers

i są na ich stronie. :wink:

Edytowane przez Fresh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie porownywalne tylko lepsze od xt, xt ma "tylko" 500/600 :wink:

1281842[/snapback]

no ale nierzadko kręci się na 600-700 / 700-800

 

i w 3Dmarku coś pod 5000 pkt podchodzi.

 

Niedlugo kupuje Radka9550 firmy His lub Gigabyte, zaczolem juz

przygotowania do przesiadki.

Mam prosbe do posiadaczy Radeona9550, prosze o podanie linka do

najlepszych sterownikow z odblokowana mozliwoscia OC...

Mam modem wiec nie moge sciagac i testowac, prosze o sprawdzonego linka.

Z tego co czytalem karty 9550 Gigabyte wszystkie maja pamieci Hynix 4ns.

To prawda, cz zadrzaja sie np 5ns ?

1282228[/snapback]

 

Najlepszy jest rabbit - zmieniasz ID karty na 4150 i kręcisz na zwykłych catalystach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem omegi i hula az miło :D

Nie miałem teraz czasu tego czytać dlatego dodałem nowego posta a 250 stron chyba nie tylko mnie zniechęca.

Dzięki za pomoc pozdro.

Edytowane przez ven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Fachowców!! Proszę o pomoc z GB. Robilem v-moda za pomocą olówka wg instrukcji ze strony http://www.r9550vmod.prv.pl. Przy zakreskowaniu rezystora SMD R356 wszystko poszło gładko - zjechałem z nominalnych 676ohm do 615. Pomyślałem wszystka gra, ale problem pijawil się przy rezystorze R819. Zgodnie z opisem powinien nominalnie mieć opór 100ohm, ale u mnie niestety ma 10.4ohm. (oczywiście go oczyścilem i odtłuścilem) Kreskowanie ołówkiem nic nie dało. VDDQ pozostawało bez zmian. radeona kupilem jakieś 3 tygodnie temu w Proline.

Szukalem rozwiązania tego problemu na wielu forach (na Tweak'u przejżałem jakieś 100 stron) ale nigdzie nie bylo odpowiedzi. Kilka osób miało identyczny problem. Niestety ich pytania pozostawały bez echa. Mam nadzieję, ze mi ktoś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety olowkiem przy VDDQ nic nie wskurasz. Dlaczego, tego nie wiem. A jesli chcesz zmierzyc poprawnie opor na R819 to plusowa koncowka do nozki w ktora sie wlutowuje kabel, a druga do masy (np zaslepka).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam PowerColora R9550 128MB na Hynixach 5ns

hmm moj problem jest nastepujacy

robilem vmoda-zamalowujac dwie pierwsze nozki dla ukladu o cyferkach 1575-podnioslem tym samym napiecie GPU i podkrecalnosc GPU skoczyla z 432 na 500Mhz

 

ogolnie wiec przed vmodem bylo 432 GPU 560 pamiec

a po vmodzie 500 na 506

 

jest to ukladzik na lewo kolo loga ATI oznaczony U41 u gory

 

problem polega na tym-ze przed vmodem pamieci szly na 560Mhz-zas po vmodzie ida tylk

o na 506Mhz-nawet jak obnize taktowania rdzenia do wczesniejszej pozycji czyli 432Mhz

po zmazaniu grafitu znow jest 432/560Mhz

z tego co wiem to VDDQ kontroluje napiecia GPU i pamiatek-i jak wzrasta podkrecalnosc GPU to automatycznie spada podkrecalnosc pamieci

wiec mam pytanie:

jak na tym Powercolorze zrobic Vmod VDDQ?Moze ktos z was bawil sie taka karta? Zalaczam skany z opisami ukladow

 

tył karty

 

przód karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze raz porusze temat... bo mam GPU 378.... i jak dam juz 382 to się wiesza w NFSUG2.... a na 378 jest good.... żadnych artefaktów itepe :) Zasilacz mam wystarczający, pasta zmieniona... nie grzeje sie mocno. Tak samo kolega ma ale na 9600 ... 380 to u niego max... karty Szafirowskie :] ... i czy jest duża róźnica między ... 378 a... 400?! Razej tak nie? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze raz porusze temat... bo mam GPU 378.... i jak dam juz 382 to się wiesza w NFSUG2.... a na 378 jest good.... żadnych artefaktów itepe :) Zasilacz mam wystarczający, pasta zmieniona... nie grzeje sie mocno. Tak samo kolega ma ale na 9600 ... 380 to u niego max... karty Szafirowskie :] ... i czy jest duża róźnica między ... 378 a... 400?! Razej tak nie? :]

1284373[/snapback]

karta jest niedowoltowana, a co do roznicy to jest niezauwazalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a cos lepszego od guru jest w zakrecie nie krece/krece ?? bo w takim razie jutro ide juz do sklepu i kupuje karte ale musze wiedziec w 100% hehe

 

mlodass czy ten guru kreci sie lepiej niz ta twoja karta w podpisie bo widze ze niezle polecialiala

Edytowane przez Busterje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam guru, ale kilka osob na forum miało rdzeń koło 500MHz, a to dzięki mozliwosci zmiany napiecia. ten guru to mysle ze poleci spokojnie na XT (500/600), pamieci to troche wiecej :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...