Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym dowiedzieć się którego 9550 najlepiej wybrać wiem że jest o tym na forum ale chodzi mi dokładnie o stosunek wydajności do ceny czy opłaca się dołożyć te 30-40zł do ASUSA, przesiadam się z FIC 9600XT 600/730MHz

 

Gigabyte 9550 (4ns)- 230zł

SAPPHIRE 9550 (samsung 4ns) - 225zł

Asus 9550GE (samsung 4ns) - 265zł

 

Wszystki mają pamięci 128bitowe i wszystkie są nowe z gwarancją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co z wami ? Już któryś raz z kolei daje posta i nikt mi nie odpowiada.W związku z tym sprobuje jescze raz zadać pytanie:

Czy ktoś mógłby poradzić mi co mam zrobić bo juz komplernie nic nie rozumiem.Mam Gigabyta 9550 i próbowałem zrobić

v-moda ołówkowego (V-GPU).No więc pomalowałem kilka razy ten rezystor R356 różnymi ołówkami o twardości 2B , 4B, 5B i za każdym razem multimetr nie pokazywał żadnych zmian w oporze.Po włożeniu do kompa karta nie kręciła się lepiej, co jest zrozumiałe , bo przecierz nie podniosłem napięcia.Co robię nie tak? Dlaczego po pomalowaniu ołókiem tego rezystora nie zmniejsza się opór ani nie zwiększa się napięcie ?

 

Plizzz pomóżcie !!!

 

A co do pytania pawla262 - Najbardziej opłaca się ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> tego Asusa , mało dołożysz a wróżnica w wydajności po podkręceniu będzie spora w stosunku do pozostałych.

Edytowane przez Woodie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci to spokojnie polecą na 500MHz :)

 

ale najlepiej to oryginalny bios od twojej karty sciagnac sobie z techpower.com czy cos takiego (kilka stron temu gdzies byl link) modyfikujesz taktowania id i wgrywasz.

1277322[/snapback]

A po co sciagac ? :razz: Lepiej bedzie jak wyedytuje swoj. :)

 

@pawell262 - a nie lepiej zostawic fic'a ? :blink: No ale jak juz musisz to mysle ze albo gigabyte albo asus. Ja mam asusa i jestem bardzo zadowolony (zobacz w podpis) ale tez kwestia jaki egzemplarz trafisz.

Edytowane przez BiBeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym dowiedzieć się którego 9550 najlepiej wybrać wiem że jest o tym na forum ale chodzi mi dokładnie o stosunek wydajności do ceny czy opłaca się dołożyć te 30-40zł do ASUSA, przesiadam się z FIC 9600XT 600/730MHz

 

Gigabyte 9550 (4ns)- 230zł

SAPPHIRE 9550  (samsung 4ns) - 225zł

Asus 9550GE (samsung 4ns) - 265zł

 

Wszystki mają pamięci 128bitowe i wszystkie są nowe z  gwarancją

1277871[/snapback]

Zakładam że jesteś nowicjuszem w sprawach R9550. Nie warto, nie zmieniaj. Przecież 9550 to to samo co 9600XT tylko inne taktowania. Czasami 9550 może różnić się też chipem R350/360 z 9600XT.

 

Po zmianie z 9600XT na 9550 wydajność znacząco Ci spadnie, nawet jak podkręcisz np. Abita 9550 uGuru Turbo to może wyjdzie na to samo. Ale nie gwarantuję.

 

Masz dobrą grafikę i jej nie zmieniaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam tylko z powodów finansowych wiem że wydajność mi spadnie na FIC-u miałem ok 4600 w 3DMark 2003 ale co z tego jak i tak nie mogłem grać w rozdzielczości 1600/1200 chociaż HAlf life 2 miał w ful detalach na 1600x1200 ok 30FPS ale to zasługa RAMU bo u kumpela na 9800Pro nie kręconej przy 512RAMu chodził gorzej.

Tu zdjęcia FICa

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42391156

Ma zmieniony BIOS i timingi pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam tylko z powodów finansowych wiem że wydajność mi spadnie na FIC-u miałem ok 4600 w 3DMark 2003 ale co z tego jak i tak nie mogłem grać w rozdzielczości 1600/1200 chociaż HAlf  life 2 miał w ful detalach na 1600x1200 ok 30FPS ale to zasługa RAMU bo u kumpela na 9800Pro nie kręconej przy 512RAMu chodził gorzej.

Tu zdjęcia FICa

1277890[/snapback]

Ja na GB z podpisu wyciągnąłem pomimo FSB 100 w 3DMark'u 2003 3250 pkt. Pobawię się jeszcze timingami to zyskam około 100 pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co z wami ? Już któryś raz z kolei daje posta i nikt mi nie odpowiada.W związku z tym sprobuje jescze raz zadać pytanie:

Czy ktoś mógłby poradzić mi co mam zrobić bo juz komplernie nic nie rozumiem.Mam Gigabyta 9550 i próbowałem zrobić

v-moda ołówkowego (V-GPU).No więc pomalowałem kilka razy ten rezystor R356 różnymi ołówkami o twardości 2B , 4B, 5B i za każdym razem multimetr nie pokazywał żadnych zmian w oporze.Po włożeniu do kompa karta nie kręciła się lepiej, co jest zrozumiałe , bo przecierz nie podniosłem napięcia.Co robię nie tak? Dlaczego po pomalowaniu ołókiem tego rezystora nie zmniejsza się opór ani nie zwiększa się napięcie ?

 

Plizzz pomóżcie !!!

 

A co do pytania pawla262 - Najbardziej opłaca się ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> tego Asusa , mało dołożysz a wróżnica w wydajności po podkręceniu będzie spora w stosunku do pozostałych.

1277873[/snapback]

kolego zastanow sie dlaczego tak sie dzieje a nie pisz 1000 postow...

masz zle/olowki lub zle to robisz...tego moda wykonywalo wiele osob nikt nie mial tego problemu :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za osztrzezenie tak dla swietego spokoju podam jeszcze linka do tej karty czy to aby napewno ten 1277632[/snapback]

wlasnie ta karta b.dobrze sie kreci , zobacz na sygnaturki bobsona37 lub kali990

abity w wersji CDT sa slabe i sie slabo kreca :mur:

 

takze ten z linku to jest radzio guru ktory wymiata :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym dowiedzieć się którego 9550 najlepiej wybrać wiem że jest o tym na forum ale chodzi mi dokładnie o stosunek wydajności do ceny czy opłaca się dołożyć te 30-40zł do ASUSA, przesiadam się z FIC 9600XT 600/730MHz

 

Gigabyte 9550 (4ns)- 230zł

SAPPHIRE 9550  (samsung 4ns) - 225zł

Asus 9550GE (samsung 4ns) - 265zł

 

Wszystki mają pamięci 128bitowe i wszystkie są nowe z  gwarancją

jak masz kupywac któregoś z tych radeonów to ASUSA ma o wiel większą wydajnosc od GB !!! K-R-I-X dobra rozejm nie ma sie o co kłucić !!! Ale juz dałęm cały ten sposób w topicu o ABICIE !!!! Dokładnie tego ABIAT mamy bierz go i n awet nie szukaj inneh karty do 400 pln no chyba ze za 550 GeForce 6600 :!: Ale to juz inna bajka Edytowane przez kali990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He HE następny specjalista z Allegro buhehe http://allegro.pl/show_item.php?item=42308281 niby wszystko w porządku aż sie dojdzie do pewnwgo tekstu '' PRZERÓBKA CHIPOWA ! ! !

 

TA KARTA POSIADA CHIPA .... :blink: '' O matko Kiedy w końcu ludzie zaczną pisać normalnie: radeon po zmianie biosu a nie takie wałki jak ten tutaj to przechodzi ludzkie pojęcie

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He HE następny specjalista z Allegro buhehe 1278738[/snapback]

buahahahaha ten chip to powinien se do mozgu wstawic no i ci co go kupia. A co do wygladu karty to jest boska te radziatory co tak prostu ze kurcze chyba przy linijce to robil. Po drugie ja moge napisac (myslac jak oni) ze zmodowalem 9550 do poziomu 9800Pro z 16 potokami i takimi bajerami i ze karta obsluguje dx 1000000000000000 przez najblizsze kilka tysiency lat i jest wydajniejsza niz kazdy gf2mx i takie inne waly. Allegro powinno weryfikowac naciagaczy i inne takie lamki bo juz nie raz chodzilo mi po glowie zeby takich wysmiac na cafe allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki "przeróbka chipowa" wypassss ma s3trio wlutuja tam chipa od radeona x800 i sprzedam na allegro !! :-)

Aha i koleś sie nieźle rajcuje nieby 256 bit i "całe" 3000 pkt w 2k3 nieno to ja wymiękam :-) A wy co o tym sądzicie ??

Ale to 256 bit to mnie troche interesuje na 9550 :? Ja nie wiem czy takei radki 9550 wyszły !! DEVIL serio mówiłem z tymi 2 h ze gość oddał pisze gdzeis na poprzednich stronach chyba !!! Bieraz tego ABITA vGuru i w zadnym wypadku CDT !!!

 

 

Bl4ck Sh4dow-> To moze razem coś zmontujemy ?? Co moze tego mojego s3trio połączymy z radkiem x800 dolutujemy troche kości pamieci ... będzie jakies 512 mb potem nie iwem moze zrobimy obsługe dx 111 :?: A potem zmienimy wejscie na agp express :-P i jesz zlutujemy P4 z AMD 64 :lol: co ty na to ?? i Sprzedamy na allegro ?? I jak ci sie pomyś podoba ??

Edytowane przez kali990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

WITAJCIE!!!

 

 

 

 

Czy ktos moze mi powiedziec czy nie zamale mam wyniki mojego radka asus 9550 ge/td?

moj konfig : procek duron 1800 ,plyta asrock-k7vt4a+ ,2x256 ram, asus 9550 ge/td

bez oc czyli 250/400 3dmark 2001 /7000 3dmark 2003 /2200

z oc czyli 410/540 3dmark 2001/9200 3dmark 2003/3050

duron 1800 po oc zaledwie 2000mhz ,czy jest mozliwe ze takie niskie wyniki np w marku 2001 sa spowodowane

slabym procem? bo magistrala plyty normalnie powinna chodzi np.na sempronie 166/333 a na duronie juz tylko

133/266 czy moj procek moze zanizac mi wydajnosc w 2001 bo jesli chodzi o 2003m to tragedi nie ma ,

pozatym jade ma win me i pod niego musze miec inne stery choc dzialaja ok,jesli chodzi o samo oc karty to

chyba nie jest najgorzej, co myslicie???

, czy jak ewentualnie przesiade sie na np.semproma 2400 /2600 i wysza magistrale odczuje wzrost w 2001 marku?

 

pozdrawiam z paryza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kali990 te 256bit tyczy chipu a nie szyny pamięci która w 9550 jest 128bit(lub64)

@gladiac oczywiście , że proc i szyna ma duży wpływ na smarka01, wyniki masz prawidłowe

3dmark03 mniej testuje cały zestaw, a "skupia" się na karcie graficznej dlatego wyniki masz zbliżone do innych

Edytowane przez 123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam tylko z powodów finansowych wiem że wydajność mi spadnie na FIC-u miałem ok 4600 w 3DMark 2003 ale co z tego jak i tak nie mogłem grać w rozdzielczości 1600/1200 chociaż HAlf  life 2 miał w ful detalach na 1600x1200 ok 30FPS ale to zasługa RAMU bo u kumpela na 9800Pro nie kręconej przy 512RAMu chodził gorzej.

Tu zdjęcia FICa

1277890[/snapback]

:)

Bardzo ciekawy wniosek. Hl2 w takiej konfiguracji? Do tego trzeba naprawde MOCNEJ karty z sli wlacznie zeby "dalo sie" grac imo. Wg mnie to nie "zasluga ramu".

Nie chce tu powracac do kwestii plynnosci znowu, ale jak sobie pomysle o cs:s w takich ustawieniach to az mi zaczyna obraz przed oczami klatkowac :)

Krecone 9550 spoko nada sie do grania SINGLE PLAYER hl2 tak 800x600 i detale low/mid (chociaz tu nie ma duzej ronicy) i raczej koniezcnie cienie low. Tak ja sie ostatnio bynajmniej bawilem i "szlo grac" powiedzmy. Ale 1600x1200 to juz zupelnie inna bajka, nawet w singlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu sie nie zgodze :razz:

Przy ustawieniach 400/500 gram obecnie w HL2 singla, mam 1024x768, anizo wylaczone, filtrowanie trilinear, poza tym wszystko high i chodzi plynnie. Nie mierze frapsem, ale skoro potrafie odroznic tekkena3 wersje pal (50fps) od ntsc(60fps) na oko, to chyba nie jest ze mna jeszcze tak zle :lol: Gra sie przyjemnie i bez problemu, czasem jak cos wybuchnie to zachrupie, ale to juz wina "tylko" 512 ram :-| No ale niedlugo 1024 B)

 

PS - zrobilem maly test i podnioslem na 1600x1200, juz klatkowalo. Po podkreceniu do 430/630 i ustawienia jak wyzej nawet da sie zagrac, ale chrupie juz bo doczytuje czesto. No i odswiezanie nizsze.

Edytowane przez BiBeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aerial ----> nie za mocno przeginasz z tymi wymaganiami sc:s? :blink: i nie mow mi ze na kreconym radku 9550 powiedzmy te 400/500 nie mozna pograc w hl2 na high w 1024x768, zakladajac ze masz te 1Gb ramu. Gralem na takim radziu z 1 GB DDR 400Mhz i wiem jak lazilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy wniosek. Hl2 w takiej konfiguracji? Do tego trzeba naprawde MOCNEJ karty z sli wlacznie zeby "dalo sie" grac imo. Wg mnie to nie "zasluga ramu".

Nie chce tu powracac do kwestii plynnosci znowu, ale jak sobie pomysle o cs:s w takich ustawieniach to az mi zaczyna obraz przed oczami klatkowac

Krecone 9550 spoko nada sie do grania SINGLE PLAYER hl2 tak 800x600 i detale low/mid (chociaz tu nie ma duzej ronicy) i raczej koniezcnie cienie low. Tak ja sie ostatnio bynajmniej bawilem i "szlo grac" powiedzmy. Ale 1600x1200 to juz zupelnie inna bajka, nawet w singlu.

 

Chodziło mi o singiel player i nie twierdze że 30FPS to super płynność, ale o klatkowaniu przed oczyma nie ma mowy. Far Cry przy moim konfigu w Full detalach bez AA i Anizo też ma ok 30FPS ale już przy rozdzielczości 1280x1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pisze po raz pierwszy na tym forum, ale mam maly problem z moim ASUSem 9550GE na pamieciach Hynix (chyba 5 ns).

Otoz problem jest w tym, ze ciezko go przetaktowac. W 3dmark01 na default daje okolo 7700 pkt, a 3dmark03 okolo 2200, czyli calkiem oki. Przy 360/440 uzyskuje okolo 9200 pkt (3dmark01), 3100 pkt (3dmark03) i na tym sie praktycznie konczy. Przy dalszych probach zwiekszania wartosci 3dmark normalnie sie odpala, ale wyniki sie nie zwiekszaja. Moze Wy bedziecie mieli jakis pomysl, gdzie jest waskie gardlo?

 

Moja konfiguracja: Sempron 2400@2500, plyta Gigabyte 7VT600-P-RZ, 256 Mb Ram, Win XP.

 

Dzieki i pozdrawiam, Toradek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pisze po raz pierwszy na tym forum, ale mam maly problem z moim ASUSem 9550GE na pamieciach Hynix (chyba 5 ns).

Otoz problem jest w tym, ze ciezko go przetaktowac. W 3dmark01 na default daje okolo 7700 pkt, a 3dmark03 okolo 2200, czyli calkiem oki. Przy 360/440 uzyskuje okolo 9200 pkt (3dmark01), 3100 pkt (3dmark03)  i na tym sie praktycznie konczy. Przy dalszych probach zwiekszania wartosci 3dmark normalnie sie odpala, ale wyniki sie nie zwiekszaja. Moze Wy bedziecie mieli jakis pomysl, gdzie jest waskie gardlo?

 

Moja konfiguracja: Sempron 2400@2500, plyta Gigabyte 7VT600-P-RZ, 256 Mb Ram, Win XP.

 

Dzieki i pozdrawiam, Toradek.

1279354[/snapback]

Toradek to twoje wynki są całekim normane jak na radeon 9550 ! :) Tylko nie wieże ze na pamięciach wysłeś tylko 440 !! rdzen tez ci powinien troszke wyzejpójśc bo ASUSAY kręcą siebdb na 4n i 5 ns !! Ale te wynik jak na tak podkręconom karte masz dobre!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakupiłem R9550 Gigabyte na Hynix 4.0ns

Jak dotąd kręci się tak jak w podpisie. 380/520

Czyli chyba średnio ? Drivery OMEGA.

Dzisiaj założyłem zwykły wiatraczek 40x40 na radiator GPU.

Zobaczymy co się da zrobić.

Aha i jeszcze jedno. Próbowałem sflashować BIOS od 9600 pro

Nie wyszło niestety :-| Wróciłem do oryginalnego, tyle że zmodyfikowałem go na 380/520 zeby nie trzeba było ciągle podkręcać.

Jest jedna przykra sprawa: podczas próby startu z biosem od 9600 pro chyba została uszkodzona płyta główna SL-75FRN2L Czy możliwe jest że sflashował się "niechcący" bios płyty ? Wszelkie inne komponenty działają - przełożyłem to na starą płytę MSI 6330 i jakoś to działa. No ale teraz będę musiał flshować chyba biosa w Soltku i to "hotflash: :mur:

Jak myślicie co mogło stać się z moją mobo ? To bios czy coś poważniejszego ?

 

Do czasu naprawy płyty Soltka nie będe się bawił w zmianę biosu na Radku :(

Wolę nie ryzykowac na kolejnej płycie.

A może ktoś napisze gdzie dorwać dobry bios do takiego Radka jak mój tak żeby był 9600 ? Na tej stronie z biosami co tu była jest co prawda Gigabyte 9600 pro ale nie wiadomo na jakich kościach. Mi jest potrzebny na hynixach 4.0. A może wgrać biosa innej firmy? Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aby 9600Pro nie mialy 300 (600) na pamieciach ??? Czym flashowales tego radka ? Albo edytuj swoj bios Rabitem, albo tu masz gotowy bios od kamienia:

http://www.freewebs.com/guzus/giga.rar taktowania 400/250 (400/500) i ID od 9600.

 

gvf12.exe -s xxxxx.bin -> zapisze twoj stary bios,

 

gvf12.exe -p bios.rom -> wgra nowy bios dołączony w załącznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh to ja gram na R200 w hige i AF 16x w 1024x768 i tylko czasami przychrupie /zwolni tak to jest 25/35fps srednio poskakuje do 120 spada do 15 czasem ale zzadko bardzo i przeszedlem na takich ustawieniach cala gre a ty mi mowisz ze na r 9550 kreconym sie da ledwo grac w 800x600 low /medium :D:DD tyle to gra moj kumpel z gf 2mx 200.... (wiem wiem on ma dx 7.0 ) sorry stary ale TROSZKE przesadzasz moze miales cos w systemie skaszanione??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toradek to twoje wynki są całekim normane jak na radeon 9550 ! :)  Tylko nie wieże ze na pamięciach wysłeś tylko 440 !! rdzen tez ci powinien troszke wyzejpójśc bo ASUSAY kręcą siebdb na 4n i 5 ns !! Ale te wynik jak na tak podkręconom karte masz dobre!

1279405[/snapback]

Kali990 zgadzam sie, wyniki sa calkiem w porzadku. Chodzi mi tylko o to, ze dalsze krecenie nie ma sensu, bo i taki wyniki nie ida w gore. Czytam u innych, ze taki Radek wchodzi nawet na 12000, a u mnie pomimo wyzszego krecenia nie ma roznicy :cry: Ale dzieki za odpowiedz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh to ja gram na R200 w hige i AF 16x w 1024x768  i tylko czasami przychrupie /zwolni tak to jest 25/35fps srednio poskakuje do 120 spada do 15 czasem ale zzadko bardzo i przeszedlem na takich ustawieniach cala gre a ty mi mowisz ze na r 9550 kreconym sie da ledwo  grac w 800x600 low /medium :D:DD tyle to gra moj kumpel z gf 2mx 200.... (wiem wiem on ma dx 7.0 )  sorry stary ale TROSZKE przesadzasz moze miales cos w systemie skaszanione??

1279959[/snapback]

No i wlasnie te nieszczesne 30fps powraca. Ok zgadzam sie da sie pykac az kurz leci w hl2 na w/w detalach jesli zadowala was 30fps. Dla mnie 30fps jest kompletnie niedopuszczalne i to nie ma nic wspolnego z plynna animacja w hl2. Zeby sie cos naprawde zahaczylo to coniektorym naprawde potrzeba takiego perfidnego SLAJDU ktory wynika z doczytu z hdd? Cos takie zauwazy 3letnie dzieco. Mi chodzi o NIEPLYNNE 30fps.

Np grajac w sieci w moda na engine hl1 (od kilku lat) juz experyment z wpisanie fps_max 58 powodowal odczuwalna roznice w plynnosci. Przy 60 i wzwyz jest maxymalnie plynnie. Zgodze sie ze taka czulosc na fps to moze juz byc codlaniektorych przesada szczegolnie w spokojnym pykaniu single hl2. Ale 30 fps to ZDECYDOWANIE za malo ja dla mnie - Subiektywne odczucie. Szarpanie obrazu odczuwam ponizej 60 klatek, czy to single czy multi.

A jesli chodzi o cs:s to jest prawdziwy koszmar co do fps. I znowu nie chodzi mi o przyciecia wynikajace z malej ilosci ramu (bawilem sie z 1GB). Problem to srednia ilosc fps. Przy grze juz od 10 graczy mozna na niektorych ampach znalesc miejsca gdzie w czasie akcji utrzymuje sie ~10fps (to bylo na herculesie 9700Pro). A przy bardzo duzej ilosci graczy to w calkowicie bezstresowych sytuacjach trzyma po 30fps.

Inna sprawa ze jak kiedys zaczynalem grac w tfc (engine hl1) mailem celerona 466, riva tnt2 i ping 300ms i bylo mi z tym bosko. Dopiero pozniej patrze na screeny sprzed lat ze mam 28fps srednie... Pamietam ze wtedy dokladnie czulem co znaczy przyrost fps. Przesiadka na gf2mx400 i juz skok do srednio 40fps, bylem w shoku, ze to tak plynnie moze dzialac?! Potem wymiana balerona na p3 krecone do 800 i stala sie plynnosc (min 60). tak wiec zgaduje ze moja "przesadna wrazliwosc" na fps bierze sie z ponad 4 lat meczenia tego samego silnika fpp dzien w dzien.

Btw radze sprobowac np u kumpla czy nie wiem gdzie macie mozlwiosc odpalenia sobie cs:s np w pelnej akcji zeby trzymalo wtedy w okolcach 60fps. naprawde kazdy zpbaczy drastyczna roznice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...