Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mówiąc to gram w dużą ilość starszych gier i nie miałem nigdy problemów. Może dlatego że używam sterów 3,7 :lol:

 

Ten Leadtek ma pamięci 5ns i się ładnie podkręca? Takie same ma zwykły R9550 od Gecuba :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dabek

Sorki, że kogos uraziłem, mam GeForca, ale jestem zwolennikiem Radeonów bo są lepsze, a ten 9550 to jest według mnie chwyt marketingowy, taki jak Radek 9200, czy FX 5200 albo 5500. Radeon 9550 można przyznać pokonuje FX 5200 i 5500. Jeżeli ktoś chce kupić karte za 400zł to polecam właśnie Radka 9550, bo nie ma nic lepszego w tej cenie, ale jak mówie jest to chwyt marketingowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to gram w dużą ilość starszych gier i nie miałem nigdy problemów. Może dlatego że używam sterów 3,7  

Próbowałeś grać np w Nfs Porsche? Może do każdej gry wychodzą patche z poprawkami dla ATI, ale gry są do grania, a nie do szukania patch`y :) . Na NV nie spotkałem się z takim problemem. Swoją drogą to 3,7 to bardzo dobre stery, nie to co te nowe. Jak to możliwe, że na nowszych sterach (bodajże od 4,1 wzwyż) mam bardzo duży przyrost wydajności np. w Nfsu albo w aquamarku, rzędu 20 - 30%. Taki potencjał był w mojej karcie, tylko nie było dobrych sterów? Czuję tu jakiś przekręt (na marginesie - na tych sterach zaczął się wieszać Colin 3!).

Ten Leadtek ma pamięci 5ns i się ładnie podkręca? Takie same ma zwykły R9550 od Gecuba

Widocznie są pamięci 5ns, które chodzą na 620MHz i są pamięci 3,3ns, które nie chodzą na 600MHz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3R-PL

ja kupuje tego gecuba jak sprzedam r9200 i bedzie gites :) w actionie pewnie beda po 400 zl sprawdze jak dostane nowy cennik:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupuje tego gecuba jak sprzedam r9200 i bedzie gites :) w actionie pewnie beda po 400 zl sprawdze jak dostane nowy cennik:)

W Actionie ta karta stoi po 387zł myśle ze spoko chodz mnie interesuje tylko wersja XT.

 

Ja planuje zrobić tak:

Kupić w Actionie GIGACUBE ATI 9550 EXTREME 128MB AGPx8 TV/DVI (128bit) za 450zł

I puścić na allegro CS'a za 60zł wyjdzie mi w tedy 390zł za samą grafe 8) i w tedy to sie będzie napewno opłacać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PODSUMOWUJĄC:

 

Radeon 9550 to najlepsza karta do 400 zł, jest to Radeon9600XT (RV350) tylko z niższymi taktowaniami. Najlepiej kupić GeCube.

 

Pomyliłem coś czy nie??

owszem , pomyliles :D

bo r9600xt ma vpu rv360 ale reszta w miare ok , choc nie zgodzilbym sie ze zwykly 9550 jest taki megasuperzarabisty. szczerze mowiac wolalbym jakiegos gf4ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze tak podsumowując ktoś kto ma tego gecuba by walnął wszystkie benchmarki napisał ile najwiecej wyciagnął po podkręceniu wydajnosc w grach....... czy zainstalowal dodatkowe chlodzenie......test na plusy i minusy..... aha i jeszcze jedno czym sie różni 9550 gecube od his'a lub sapphire bo jak tylko taktowaniami to bardziej sie oplaca kupic np. his'a zamątowac dodatkowe chłodzenie i wycisnąc te 500/600 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PODSUMOWUJĄC:

 

Radeon 9550 to najlepsza karta do 400 zł, jest to Radeon9600XT (RV350) tylko z niższymi taktowaniami. Najlepiej kupić GeCube.

 

Pomyliłem coś czy nie??

owszem , pomyliles :D

bo r9600xt ma vpu rv360 ale reszta w miare ok , choc nie zgodzilbym sie ze zwykly 9550 jest taki megasuperzarabisty. szczerze mowiac wolalbym jakiegos gf4ti.

Miałeś tą grafe w domu ? testowałeś osobiście ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. Zgodze sie w testach wypada raczej średnio ale chodziło mi o ty czy miałeś możliwość przetestowania karty w grach/praktyce.

 

No jezeli ja bym miał kupować Radka 9550 to only XT, jak juz zresztą wyzej pisałem.

 

UPDATE:

 

Niech wreszcie ktoś kto posiada tą grafe zrobi testy z prawdziwego zdażenia a nie za przeproszeniem (ja obserwując temat juz wcześniej) rozmawiamy tu o [gluteus maximus] marynie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gecube 9550 XT nie jest taka zla karta - Spisuje sie calkiem niezle jak dla mnie. Jedynie moge narzekac na grzanie sie wiekszosci elementow i tak jakby to super wydajne chlodzenie sie nie spisywalo. Niektore pamieci oddalone od wentylatora na karcie sa gorace, a te polozone blizej sa troszke cieple tylko. Moze po zmianie chlodzenia bylaby jakas roznica w OC. Ale ogolnie to tak:

 

Plusy:

+ Atrakcyjna cena (zwlaszcza po sprzedazy CS-a :D)

+ Ladny design karty i pudelka

+ Wydajnosc dobra jak na taka cene

+ ATI :P

 

Minusy:

- Chlodzenie niestety bardzo glosne i niedosc wydajne do OC

- Bledy w naszym ojczystym jezyku na pudelku z tylu w opisie karty :P

- Przecietne OC, zarowno pamieci jak i rdzenia :(

 

To na tyle i moja ogolna ocena 4+

 

EDIT: Sprzedam CS - Condition Zero. Stan idealny, a cena to 65 zl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TU mozecie zobaczyc jak nowy Gecube 9550XT spisuje sie w akcji. Niestety nie podano zadnych testow po OC. Calosc w jezyku francuskim :twisted: ale dla chcacego nic trudnego :D. Najwazniejsze ze wykresy da sie przeczytac. Ogolnie karta wypada dobrze, a po OC pewnie dorowna wynikom testowanego Radeona 9600 Pro. Zobaczcie sami :D.

 

Natomiast co do CS-a to nie ma zadnego pudelka takiego duzego, jest tylko takie male opakowanie na CD i narysowany na nim moj Radek :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem w trakcie czytania opini na temat tego Radeona na TYM forum. I widze ze wiele razy powtarza sie jedno sformulowanie:

bertkoops: ano settings mo ngayon? sa akin nagrereset sa default settings nung 480/270 pa siya bro dahil dun sa vpu recovery. now 452/270 is a stable core for me.

Czyli wiele osob ma staiblnie wlasnie tak jak ja, na tkaich samych ustawieniach karty. Czyli 452/270. Wyzej albo sa arty albo wlacza sie VPU Recovery. Dokladnie mam ten sam problem. Czytam dalej :twisted:

 

EDIT: Zapomnialem dodac jedna wazna jak dla mnie rzecz. Mianowicie na poczatku kiedy tylko wlozylem tego Radeona do AGP byly problemy. W 3DMarkach i windzie bylo widac arty na domyslnych ustawieniach (nie wspomne juz o OC) nie wiedizalem co jest. Kobinowlaem chyba ze wszystkim co sie dalo ( zmiana napiecia AGP, wkladanie i wyciaganie karty z AGP, zmniejszanie czestotliwosci zegarow) ale nic to nie dalo.

Ale jak sie okazalo nagle problem ustapil :D. Nie wiem moze pamieci sie musialy wygrzac lub cos w tym stylu. Teraz w kazdym razie jest ok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten Radeon 9550 to jest Radek 9200 z obsługą directx 9. A co do tego podkręcenia GPU na 430Mhz to w to nie wierze.

troche racji masz, ale tak samo Twoj FX to MX440 z dx9.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dabek

Mój FX to shit, badziewie o wydajności jego nawet nie mówie. Po przeczytaniu o nim tyle karta robi bardzo pozytywne wrażenie. Chyba go wymienie na Radka 9550. Za 400zł dostajemy bardzo dobrą karte do OC, która po podkręceniu dorównuje 9600XT. Tylko dokupić radiatory do niego i jakiś wentylator na GPU(albo radiator Zalman) do niego i mamy cud karte. Czy tylko napewno opłaca mi sie wymieniać?? Wpierw musze zasiłke wymienić.8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój FX to shit, badziewie o wydajności jego nawet nie mówie. Po przeczytaniu o nim tyle karta robi bardzo pozytywne wrażenie. Chyba go wymienie na Radka 9550. Za 400zł dostajemy bardzo dobrą karte do OC, która po podkręceniu dorównuje 9600XT. Tylko dokupić radiatory do niego i jakiś wentylator na GPU(albo radiator Zalman) do niego i mamy cud karte. Czy tylko napewno opłaca mi sie wymieniać?? Wpierw musze zasiłke wymienić.8)

No na to pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć. Jak ja bym miał FXa 5200 to bym sie nawet nie zastanawiał :twisted: 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm troche dziwia mnie testy w farcry no chyba ze sa one robione na min detalach bo cos zbyt duzy fps jak na te karty hmmm mnie sie wydaje ze ten radek 9550XT to poprostu 9600pro z zanizonymi taktowaniami z blizej niewiadomych powodow :P nie zapomnijcie ze 9600pro tez mozna niezle podkrecic :) ale jak za te cene to mysle ze grafa jak najbardzie wporzadku

 

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja przy GF4 ti4200 (w sumie 4400) sporo sie zastanawiam, ale poki co chyba bede musial poczekac, bo widzialem w MediaMarkt Logitech z640 za 300zl. :D jak dla mnie rewelka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój FX to shit, badziewie o wydajności jego nawet nie mówie. Po przeczytaniu o nim tyle karta robi bardzo pozytywne wrażenie. Chyba go wymienie na Radka 9550. Za 400zł dostajemy bardzo dobrą karte do OC, która po podkręceniu dorównuje 9600XT. Tylko dokupić radiatory do niego i jakiś wentylator na GPU(albo radiator Zalman) do niego i mamy cud karte. Czy tylko napewno opłaca mi sie wymieniać?? Wpierw musze zasiłke wymienić.8)

No na to pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć. Jak ja bym miał FXa 5200 to bym sie nawet nie zastanawiał :twisted: 8)

nooo, zasilke to naprawde trzeba wymiec, dziwne, ze wogole daje rade 2500+@3200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec panowie stwierdzilem ze pamieci musza sie troszke wygrzac i kreca sie troszke lepiej juz :D. Teraz chodza na 280 bez artow. Rdzen poszedl o cale 4 MHz wyzej do wartosci 454 MHz stabilnie (wyzej zwisy i VPU Recovery :(). Poprawilo to troszke wyniki w benchmarkach:

 

3DMark 2001 SE - 12 336 markow

3DMark 2003 - 3 602 marki

Aquamark - 28 305 pkt

 

I to bedzie juz raczej maximum tego. Byc moze po przklejeniu radiatorkow na drugiej stronie pamieci cos sie jeszcze podkreci ale 300 MHz to bedzie raczej granica nie do osiagniecia - a tak fajnie sie zapowiadalo. Lecz uwazam, ze nie jest tak zle i karta jest jak najbardziej warta swojej ceny. Polecam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko sie cieszyc, swoja droga nie jestem przekonany czy aby ModeCom 350GT bedzie dobrym wyborem, za ciut wieksza kase masz juz Chiefteca 360Watt ktory jest znacznie lepszy

ps. choc Modecom zly nie jest, ja mam 300GT i sobie chwale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chrisgd.jeżeli chodzi o modecoma 350gtf to bierz chiefteca gdyż ten modecom pod obciążeniem jest strasznie głośny kupiłem go z miecha temu i sam bede wymieniał na chiefa bo nie mogę w nocy spać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...