Skocz do zawartości
case

9800pro na pcb od xt i r360 oplaca sie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwólcie, ze wtrącę się do dyskusji. :wink:

Jeszcze nie było tak naprawdę rewolucji cenowej. Jasne, ze ceny spadły, bo spaść musiały, ale pójdą jeszcze niżej. Bo jak długo może trwać taki stan, że 9800XT i X800XT kosztują tyle samo (po 499$ w USA), podobnie jest z nVidia - FX5950Ultra i 6800Ultra również kosztują po 499$ w tym samym sklepie.

Prawda jest taka, że i ATI i nVidia chętnie obniżyłyby ceny 9800XT i FX5950Ultra (a tym samym tańszych modeli), lecz taka obniżka spotkałaby się z niezadowoleniem klientów (tych, którzy jeszcze niedawno wyłożyli niezłą kasę na 9800XT i FX5950Ultra). Obniżka będzie, ale najpierw karty z serii X800 i 6800 muszą być dostępne bez żadnych problemów na rynku, ale dopiero wtedy gdy wrzawa ucichnie. Tzn klient nie będzie robił problemów, że jego karta jest bardzo tania, a wyłożył na nią kupę kasy jako na najlepszy zakup na rynku, jeżeli kupił ją pół roku temu, natomiast będzie robił problemy, jeżeli kupił ją powiedzmy miesiąc temu. Zapominacie, albo nie wiecie, tego, że w USA, bardzo często można oddać sprzęt w terminie do 3 miesięcy i zarządać zwrotu pieniędzy (różne sklepy to różne terminy możliwych zwrotów itp).

To na razie tyle z mojej strony :wink:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

...Jak chcesz to mogę dac Ci  cynk do sklepu gdzie możn akupić R9800 na R360 i pcb od XT( nowa dostawa) za 950zł, i masz pewnośc  w 100% co do gwarancji i że karta nie jest używana..

pozdro

Co to za sklep?

 

Co z tym cynkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm ja bym tego Radka  nie kupił....

Sam zastanawiałem się nad zakupem R9800, mogłem ją mieć ze sklepu za 950zł..:D, ale wolę poczekać do września... wtedy kupię dobrą kartę GF6800, albo X800, któa mi będzie wystraczać na conajmniej 3 lata..

A te karty będą pod konec wakacji za około 1200-1300zł, a różnica międy R9800pro a X800/6800 jest ogromna..

Jak chcesz to mogę dac Ci  cynk do sklepu gdzie możn akupić R9800 na R360 i pcb od XT( nowa dostawa) za 950zł, i masz pewnośc  w 100% co do gwarancji i że karta nie jest używana..

A ten gość może sobie ją kupił, przesadził z podkręcaniem i sprzedaje .. jaka masz pewność odbierzesz  i co?

Jeżeli jest to gwarancaj na jakis duzy sklep komp. to OK ale jak na jakis mały sklepik który dopiero co powstał, i za kilka mcy może juz nie istnieć to kto uzna Ci tą gwarę...?

Reasumując nie warto teraz kupywać dobrej karty, chyba że ktoś musi konecznie ją mieć natychmiast, ale jeżeli Si się tak bardzi nie spieszy  to poczekaj... a nie pożałujesz..

pozdro

 

hrr i ja też już zamówiłem wczoraj ale gośc powiedział że brakło :(  :evil: 

i będą dopiero w poniedizałek>(( ehh kurde wykupliliście wszystkie:)

 

To kupujesz go, czy nie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie teraz nie kupuję, miałem już prawie go zamówionego w tej firmie ale odwołałem zamówienie i rozmyśliłem się...

Kupię za miesiąc góra dwa,X800, albo może 6800GT, bo nie chcę zmieniac karty co 2 miesiące...

A radki 9800 to już żadna nowość, i żadne innowacyjne rozwiązanie...

 

X800-12 potoków,256 MB 900 MHz GDDR3 RAM:DD....A GeForce 6800 wcale nie jest gorsza(GT)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując :

 

Czy według was jest szansa aby karty z seri Radeon 9800Pro

staniały do powiedzmy 900zł ???

Mam zamiar zakupić Radka 9800pro na pcb XT ,nie dowierzam

sklepom internetowym ;) czy ktoś z was mógłby polecić

jakis sklep/hurtownie w okolicy KATOWIC gdzie dostanę taką kartę od ręki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,Tak

 

Już czytałem że nie jeden user tego forum zamówił

dany wcześniej ustalony model grafy a dostał kartę na innych gorszych pamięciach i z gorszym chłodzeniem ,

Ja bynajmniej jak mam wydać 1100zeta to musi to być wcześniej ustalona grafa :

Saphire Radeon 9800pro na PCB XT

taki ja k z pierwszej strony tego THREADA

a co niby mam zrobićjak mi podeślą zwykłego saphirka R9800pro ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, niestety moga byc inne przygody , niezalezne jzu od sklepu, zwiazane z poczta polska. Takei jak mam na przyklad teraz :P. Na zsczescie sprzedawca jest ok i jezeli karta nie dojdzie do poniedzialku zaproponowal inne rozwiazanie. Mysle ze dobrze ejst porozmawiac wpierw z obsluga sklepu internetowego i wybadac kto tam pracuje :-). Ja wole sklepy internetowe bo po pierwsze jest wiwekszy wybor niz w tej wsi w ktorej mieszkam. Po drugie z reguly - chociaz nie zawsze - sprzedajacy maja pojecie o tym co sprzedaja, niestety w sklepach ktore mam w okolicy z reguly pracuje banda baranow wsciskajacych ludziom kit i nie bedacych w stanie udzielic dokladnych informacji dot. sprzetu ktory chcezs zakupic, nie mowiac juz o sprawdzaniu serii czy czyms takiem :). Sklepy internetowe sa ok ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, ze wtrącę się do dyskusji.  :wink:  

Jeszcze nie było tak naprawdę rewolucji cenowej. Jasne, ze ceny spadły, bo spaść musiały, ale pójdą jeszcze niżej. Bo jak długo może trwać taki stan, że 9800XT i X800XT kosztują tyle samo (po 499$ w USA), podobnie jest z nVidia - FX5950Ultra i 6800Ultra również kosztują po 499$ w tym samym sklepie.  

 

 

A moim zdaniem nie stanieją tylko po prostu wyjdą ze sprzedazy, taka jest polityka ATI, wszystkie dobre karty muszą się utrzymymwać na dosć wysokim poziomie cenowym

 

Beda pewnie te tansze a juz wyzej to tylko X800 itp

 

Zresztą podobnie było z Radkiem 9700 Pro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja własnie dziś odebrałem tego radka 9800pro>>xt (z allegro za 970zł)-i nawet na moim cieńkim configu Athlon 1600+ ,256 mb ramu po modzie na xt wyciągnął 6001pkt w 3d marku 2003 więc jestem zadowolony.Mam takie pytanie bo z drugiej strony trochę się wkurzyłem- miałem nadzieję że pogram sobie w far cry ale na high ustawieniach tnie nielucko-mało ramu, cieńki procek :?: :?: :?: -na co zbierać hajs :? :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja własnie dziś odebrałem tego radka 9800pro>>xt (z allegro za 970zł)-i nawet na moim cieńkim configu Athlon 1600+ ,256 mb ramu po modzie na xt wyciągnął 6001pkt w 3d marku 2003 więc jestem zadowolony.Mam takie pytanie bo z drugiej strony trochę się wkurzyłem- miałem nadzieję że pogram sobie w far cry ale na high ustawieniach tnie nielucko-mało ramu, cieńki procek :?:  :?:  :?:  -na co zbierać hajs  :?  :?:  :?:

Przedewszystki mram :!: FarCry potrzebuje jego bardzo dużo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróbel

Tak jak napisał ClareS Do pełnej zabawy FAR CRY potrzebuje 1 GB Ramu

i to najlepiej chodzącego synchronicznie z CPU przy FSB 200 MHz

 

A co do mojego poprzedniego posta ,to dalej nie jestem przekonany do zakupu via internet ,

biorę wprawdzie pod uwagę

zamówienie z opłatą przy odbiorze ale jak by mnie przewałkowali

i dali nie tągrafę co trzeba a Ja chciałbym wtedy odzyskać kasę

to niby jak ??? miałbym niby dojechać kasjerkę na poczcie ;) ?

To już chyba przejade się do jednej firmy od której dostałem potwierdzenie

że posiadają te modele Saphire 9800Pro na pcb XT

problem tylko jeden :( :( w dwie strony mam do nich 140km :(

ale czego sienie robi dla wymażonego sprzętu pc , dorzuce

parę dyszek i wyślę starszego brata niech mi zrobi zakup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróbel  

Tak jak napisał  ClareS   Do pełnej zabawy FAR CRY potrzebuje  1 GB Ramu

i to najlepiej chodzącego synchronicznie z  CPU  przy  FSB 200 MHz   

 

A co do mojego poprzedniego posta ,to dalej nie jestem przekonany do zakupu via internet  , 

biorę wprawdzie pod uwagę 

zamówienie z opłatą przy  odbiorze ale jak by mnie przewałkowali

i dali nie tągrafę co trzeba  a  Ja chciałbym wtedy odzyskać kasę

to niby jak  ???  miałbym niby dojechać kasjerkę na poczcie  ;) ? 

To już chyba  przejade się do jednej firmy od której dostałem potwierdzenie

że posiadają te modele  Saphire 9800Pro na pcb XT

problem tylko jeden  :( :( w dwie strony mam do nich  140km  :(

ale czego sienie robi dla wymażonego sprzętu  pc , dorzuce

parę dyszek i wyślę starszego  brata niech mi zrobi zakup

 

Przy otwieraniu paczki musi być komisja w poczcie która składa się przynajmniej z 2 osób pracujących w urzędzie pocztowym i wtedy jest sporządzany protokół, jeśli towar nie jest zgodny z opisem oddają kase i można sprawe podać na policje, a tam prokurator będzie wiedział co zrobić z takim delikwentem :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naprawdę jest taka możliwość żeby pakę otworzyć na poczcie

i w razie niezgodności z zamówionym towarem , na poczcie od ręki oddają kasę to chyba już jestem przekonany ;) co do zakupu grafy w sklepie internetowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ja wole sklepy internetowe bo po pierwsze jest większy wybor niz w tej wsi w ktorej mieszkam. Po drugie z reguly - chociaz nie zawsze - sprzedajacy maja pojecie o tym co sprzedaja, niestety w sklepach ktore mam w okolicy z reguly pracuje banda baranow wsciskajacych ludziom kit i nie bedacych w stanie udzielic dokladnych informacji dot. sprzetu ktory chcezs zakupic, nie mowiac juz o sprawdzaniu serii czy czyms takiem :). Sklepy internetowe sa ok ;]

Dokładnie!!!

 

Szukałem w Lublinie 9800pro na pcb od xt, ale prawie nigdzie nie mieli żadnych 9800pro. Proponowali mi FX 5200. :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu mam :)

Mój brachol dopiero co wrocil z katowickiej giełdy

komputerowej kupił mi tego Radka za cenę 990zł ! !

z pośród wielu stoisk miał ją tylko jeden gostek

, Saphire Radeon 9800Pro PCB XT

pamiątki :

HYNIX KOR

HY50U283222A

F-28 417A

Wygląda dokładnie jak ta na fotkach z pierwszych postów tego threada ,dodali do niej gierkę TombRaider -Angel of Darknes oraz komplet kabli ,gwara 24 miesiące ,a juzmiałem prosić brata żeby jechał po tą kartę do Krakowa do firmy pc.projekt ;)

 

Jedyne co mnie drażni to sticker gwarancyjny na spodniej

stronie karty naklejony tak że pokrywa dwie kostki pamięci BGA

jak tu je teraz dobrze schłodzić ???

 

dodam na koniec że karta sprowadzona do kraju przez firmę

NTT Systems , swoją drogą na ich stronie ceny strasznie wysokie

widać dla hurtowników mają duuże upusty

 

Zabieram sie do testów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clares

 

a jak z chłodzeniem kostek BGA ,trza będzie przycinać/szlifować radiatorki ?

 

jak narazie moja karta zainstalowana i śmiga na VPU 400 pamiątki bez zmian bo i tak są dość ciepłe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy rozwinięcie skrótu VPU bo nie moge znaleźć, a do głowy mi nic nie przychodzi??? ;)

hmmm stawialbym na video processing unit :-) ale tylko to mi do lgowy przychodzi :) i to moj wymysl wiec nie musi byc prawdziwy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario2k jesli kupisz Revolteca radiatory ro 2 trza zeszlifowac ok 3mm. Gdzies tu kraza zdiecia jak to wtglada. Tak czy siak moim zdaniem te radiatorki to na razie najlepsze rzwiazanie.

 

Pozdrawiam

no ja juz wklejalem to kilka razy ale wkjleje jesio raz jak to wyglada u mnie:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze godziny testu i nie miłe zaskoczenie , VPU strasznie sie grzeje ,radiator parzy po przytrzymaniu paluchem 4-5s :(

Trza zainwestować w chłodzenie ,no i zainstalować nowy system

bo w obecnym to juzmiałem 3 różne grafy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...