Skocz do zawartości
OKITOKI

AMD Barton - Serie, opisy - Kompedium

Rekomendowane odpowiedzi

heh temp to mam nie za ciekawe :P mam Glacial Techa 2470 Liht 1800rpm 19dBA a pod nim titan silver cos tam :P teraz na fsb 210 bo robie testy z twinami 333@420 2.9V proc 1.525V po 3h jest kolo 55 st , tylko ze moj komp lezy na biurku i okno jest open i wieje na mobo taki zimny wiherek z dworu a buda w przedpokoju sie moduje :P

 

Dołączona grafika

 

sorki zle zdjecie dalem :oops: ale juz poprawilem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom VerB muszę Ci powiedzieć, że mój Bartonik się tez nie poddaje tak łatwo i 210 fsb przy 1,525 v chodzi bez zająknięcia:) Ty masz non mobile wersje jak mniemam?? Hmm, chyba dobre proce nam się trafiły :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, ah te ramy :D Mam 700 zeta na wydanie...miałem sobie grafe nową kupić, a mnie na ramy ciągnie...co się ze mną stało... zew OC się odzywa... :D

 

Napewno byś przynajmniej tak jak ja wyciągnął, czyli 230 FSB na standardowym Vcore :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i to bardzo lade proce sie wam trafily! tylko jakos nie pokazujecie ich maxymalnych mozliwosci!

Spoko, załatw mi jakieś pamięci PC 4000 to pogadamy, 460 mhz na moich Twinmosach to raczej max (max stabilny) jaki wyciągnę, a z zablokowanym mnożnikiem więcej nie poszaleje...jakby tak mnieć ramy na 280 mhz....3 Ghz się kłaniają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vis to i tak dobze sobie radza twoje twiny :) moje tylko do 210 w dualu i koniec :/ na dzis koniec moich walk zapuszczam seti na noc i ide kimac bo jutro lodowisko czeka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vis z tym 3k to przesadziles, ale faktycznie gdybys mial lepszy ram to pewnie moglbys poszalec o 240fsb. Ja na Twoim miejscu poszedl bym do sklepu i poprsilbym o zamiane Twisterow na HYNIXY i jeszce bys dostal kase! i wtedy mozesz sobie grafe kupic choc za 700zl jedynie 9800SE@PRO co nie bedzie tak znacznym skokiem z 9500PRO chyba ze masz wresje ktora sie nie moduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i to bardzo lade proce sie wam trafily! tylko jakos nie pokazujecie ich maxymalnych mozliwosci!

Spoko, załatw mi jakieś pamięci PC 4000 to pogadamy, 460 mhz na moich Twinmosach to raczej max (max stabilny) jaki wyciągnę, a z zablokowanym mnożnikiem więcej nie poszaleje...jakby tak mnieć ramy na 280 mhz....3 Ghz się kłaniają :D

Chyba na FC ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nom ale Ty masz 333 mhz, a ja mam fabryczne 400.... :D

moje twiny co dalem koledze pc400 cl2.5 nawet na cl3 nie poszly na fsb 210 :evil: ale te jego to troche powalczyly :) dzis robilem testy na 11-3-3-2.5 i smigaja pieknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vis z tym 3k to przesadziles, ale faktycznie gdybys mial lepszy ram to pewnie moglbys poszalec o 240fsb. Ja na Twoim miejscu poszedl bym do sklepu i poprsilbym o zamiane Twisterow na HYNIXY i jeszce bys dostal kase! i wtedy mozesz sobie grafe kupic choc za 700zl jedynie 9800SE@PRO co nie bedzie tak znacznym skokiem z 9500PRO chyba ze masz wresje ktora sie nie moduje

Heh, ja nie mam Twisterów, tylko zwykłe Twinmosy 400 mhz cl 2.5. Twistery chodzą na 500 mhz, takich chyba nie musiałbym wymieniać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vis z tym 3k to przesadziles, ale faktycznie gdybys mial lepszy ram to pewnie moglbys poszalec o 240fsb. Ja na Twoim miejscu poszedl bym do sklepu i poprsilbym o zamiane Twisterow na HYNIXY i jeszce bys dostal kase! i wtedy mozesz sobie grafe kupic choc za 700zl jedynie 9800SE@PRO co nie bedzie tak znacznym skokiem z 9500PRO chyba ze masz wresje ktora sie nie moduje

Heh, ja nie mam Twisterów, tylko zwykłe Twinmosy 400 mhz cl 2.5. (coś koło 415 zeta Dual Pack kosztuje)Twistery chodzą na 500 mhz, takich chyba nie musiałbym wymieniać:)

z 3 k to wiem, że przesadziłem, ale ładnie brzmi :D A grafy narazie nie wymieniam - jak Half Life 2 wejdzie to sobie jakiego r9800pro kupię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vis moglbys nie pisac tej samej wypowiedzi per razy? widzisz taka funkcje jak EDYTUJ???

moze i ladnie brzmi 3k al malo kto uzyskal taki wynik, wiec nie warto sobie robiic nadzieji aby sie nie zalamac pozniej!

lepiej zawsze liczyc na mniej i zaskoczyc lepszym wynikiem:)

ale zycze Ci jak najlepiej!:)

powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestancie robic OT , no czasem bywa ze ktos walnie dwa posty , ja tez nie raz pisze cos i wali to razy 3 wiec usuwam , Vis to swiezak wiec wystarczy tylko powiedziec co sie w takich sytuacjach robi i koniec a jak delikfent nie zrozumie to sa inne metody , dajcie na looz oboje to jest topic o bartonach a nie o edytuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sandze nie robilem bo opanowac obslugi nie umiem ale w Everescie jest

 

Read: 3230

Write: 1280

 

Vis sprobuj mich timingow i powiedz jakie wyniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Everest:

Na 2,5.3.3.8 - read - 3416, write - 1287

Na 2,5.3.3.11 - read - 3420, write - 1285

Ty 210 mhz - ja 225 mhz

Nie na jedno wychodzi:P Nie zauważyłem 200 mb mojej przewagi w read:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra! To ja sie przylacze! Moze mi ktos powie jak to jest ze Wy macie tak te wyniki wyzylowane i niektorym temp nawt 40st nie przekracza!!! Ja mam COOLER MASTER AERO7+ i temp rzadko kiedy mi spada ponizej 50st!!! Pasta pod radiator do coolera byla dolaczona (pewnie jakis badziew) ale nawet jak wymienie to ile mi to da, 5st mnuiej?? A jak ustawie procka na 3200+ to ponize 55st nie schodzi (no chyba ze podkrece wiatrak na full - ponad 3500RPM ale tak wtedy buczy ze dramat i wtedy mam 54st na idle:() W dodatkum ten barton to jakis AQYFA (co to jest?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra! To ja sie przylacze! Moze mi ktos powie jak to jest ze Wy macie tak te wyniki wyzylowane i niektorym temp nawt 40st nie przekracza!!! Ja mam COOLER MASTER AERO7+ i temp rzadko kiedy mi spada ponizej 50st!!! Pasta pod radiator do coolera byla dolaczona (pewnie jakis badziew) ale nawet jak wymienie to ile mi to da, 5st mnuiej?? A jak ustawie procka na 3200+ to ponize 55st nie schodzi (no chyba ze podkrece wiatrak na full - ponad 3500RPM ale tak wtedy buczy ze dramat i wtedy mam 54st na idle:() W dodatkum ten barton to jakis AQYFA (co to jest?).

Leszek:

Ważny jest nie tylko cooler, ale i przewiew powietrza w obudowie. Zapewne nie masz wentylatorów zapewniających cyrkulacje powietrza, a to jest dosyć ważne. Nie wiem jak VerB, ale ja mam jeden z wydajniejszych coolerów na rynku i jestem z niego bardzo zadowolony:)

Ale i tak zamierzam jeszcze troszkę dochłodzic chipset i mosfety, bo troszkę za gorące są:)

 

 

Ps > dobrze masz cooler załozony? Ja bym zdjął i załozył go jeszcze raz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie Vis! Ja to wszystko wiem co Ty napisales, teraz obudowa jest zamknieta, ale jak otwieram to temp spada gora 2st. Dodatkowych wiatrakow jak narazie nie posiadam bo na fajki wykombinowac kase mam ostatnio problem:-). Apropos zakladania coolera, zadnej instrukcji co do tej czynnosci niegdy nie widialem, poprostu posmarowalem pasta i zalozylem. Potem zdejme i zaloze jeszcze raz. Wpadne tu za jakas godz bo teraz nie moge. Z tego co poczytalem w roznych zrodlach to moj cooler jest jednym z lepszych (przynajmniej byl 3 tyg temu jak go kupowalem). No chyba ze zle czytalem ale jak widze ze Wy macie je ustawione ponizej 200RPM a ja powyzej 3000 i taki wynik mam to mnie ch.. szczela:-(!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jest taka możliwość by jedne Athlony grzały się mniej a inne więcej, a że Twój cooler należy do niezłych, to przychodzi mi do głowy jedynie niedokładne założenie go...ew. za mało pasty czy coś...sprawdź dokładnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to forum zajrzale dopiero dzis - wczesniej bylem zadowolony z tej temp jaka mialem ale jak to przeczytalem to zmienilaem zdanie. Zaloze potem ten cooler od nowa bo tez sobie tak pomyslalem jako ze czesto tu takie uwagi widzialem ale mam takie pytanko: jak wiec powinno wygladac prawidlowe zalozenie radiatora? Wydaje mi sie ze poprostu smaruje rdzen pasta, przykladam radiator, troche dociskam i zaczepiam uchwyty (to mi sie wydaje logiczne i nie wiem jka mozna to zle zrobic ale moze taki zdolny jestem zle to zrobilem). Dzieki, jak by ktos jeszcze mial jakis pomysl to prosze o podpowiedzi. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leszek_e powiem to w ten sposob :P ten twoj aero7+ to jest kiszka , moze i fajnie wyglada sprawia wrazenie dobrwego ale nie ejst wydajny :) ja mam glaciala 2470 light 19 dBA i w idlu mam 43 st prime 95 do 60 dochodzi a seti 52-55 max , po drugie to kompa mam na biurku :)

Dołączona grafika

wszystko to samo tylko teraz inna mobo i pamieci w dualau fotka tylko podgladowa jak to wyglada u mnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...