Skocz do zawartości
spiryt

Głośniki 2.1

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję kupno zestaw głosników 2.1 do kompa. Z powodu braku miejsca 5.1 odpada i nie interesuje mnie podłaczanie kompa do wieży.

Co powiecie na takei zestawy, króry z nich zagra najwierniej.

LONGTECH SP700

LONGTECH SP622

TRACER BOLERO

TRACER BLUES

MEDIATECH PARTITA

A może zaproponujecie coś innego, wartego uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Encore ... tylko jakie? Co do ladności to zestawy 5.1 są nawet bardzo ładne.

Poszukałem troszkę o tym producencie i chwalony jest model Encore XP-500. Wygleda to nawet znośnie a sterowanie w satelicie umożliwia postawienia głosnika centralnego pod biurkiem.

Pochwal się jaki masz model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longtechy rządzą mój sąsiad ma są wypierdziste

Pod jakim wzgledem rzadza :?: Przed kupnem sluchalem wielu zestawow i uwzam ze za mniejsze pieniadze mozna miec tez niezly dzwiek.Posluchaj Encore i dopiero daj swoja opinie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longtechy rządzą mój sąsiad ma są wypierdziste

Pod jakim wzgledem rzadza :?: Przed kupnem sluchalem wielu zestawow i uwzam ze za mniejsze pieniadze mozna miec tez niezly dzwiek.Posluchaj Encore i dopiero daj swoja opinie :D

nie no ja mowie co slyszalem wybacz jesli cie urazilem, nie mowie ze Encore jest zle, taka jest moja opinia , longtechy zbieraja nagrody w testach a brzmia bardzo ladnie, a co do twoich glosniczkow to jak napotkam chetnie poslucham :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szarpnij się na creativki p380... Ja żadnej z w/w firm nawet bym nie musnął... I trzymaj się z daleka od samsungów 5100.. w podobnej cenie co te creativki a sub pierdzi już przy średnim wzmocnieniu... żałosne...

 

A propo żadne głosniki za taką cenę nie zagrają ładnie... Jest też i inne wyjście - kupić słuchawki. Nawet najtańsze pseudopełnowymiarowe zagrają duuuużo lepiej od takich pierdziaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam głośniki Longtech 622 od dość dawna. Muszę powiedzieć, że za 150 zł nie spodziewałem się takiego efektu. Dźwięk bardzo ładny, bas głęboki. Co prawda wykonanie przedniego panelu w moich pozostawia troche do życzenia(lekko przekrzywiona ta srebrna nakładka), ale trzeba się mocno przyjrzeć, żeby to zobaczyć. A głośniki w końcu mają grać, a nie ładnie wyglądać. Obudowa zarówno subwofera jak i satelit jest wykonana z drewna. Porównując z P380 nie mają się czego wstydzić, a nawet subiektywnie oceniając wolę Longtecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej proponuje ci Creativy np. 350, 380.

Słyszałem je w akcji, kumpel ma takie a i ja sam je zakupiłem.

Koszt na allegro 100 – 170 zł

A zawsze to firma a nie jakieś Longtechy czy cuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fanatykiem nazw nie jestem a na głośnikach może nie beć żadnej nazwy. Mi to nie przeszkadza.

Z tego co mi wiadomo to głośniki, nawet małe potrzebuję pudła rezonansowego a produkty Creative sa jego pozbawione. Chyba że małe pudełko z pleksi, nieznacznie grubszego od opakowanie po kefirze ma tą funkcję pełnić. Satelitki do P380 miałem w rękach i lekkie i małe to jest bardzo.

Głośniki tak jak zasilacz kupuje się na wage ;)

Powoli zaczyna mi świtać taki układ. Stare 2x25W i do tego leciwy wzmaczniacz od mini wieży. Całoś wyprodukowane w Polsce za czasów Gierka. W kwocie 200 zł powinienem się zmieścić.

Alternatywą do takiego zestawu są kolunienki wspomniane wcześniej np. Encore XP-500. Właśnie ten model jakoś mi przypadł do gustu z uwagi potencjometry umieszczone w satelitce. Można wtedy głośnik centralny umieścić pod biurkem i bezproblemowo przyciszac albo pogłaśniac music co chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczyna mi świtać taki układ. Stare 2x25W i do tego leciwy wzmaczniacz od mini wieży. Całoś wyprodukowane w Polsce za czasów Gierka. W kwocie 200 zł powinienem się zmieścić.

Bardzo dobra alternatywa. Też miałem podobny zestaw przed kupnem Longtechów. Ale ja to mam chyba pecha :) Sprzęt Unitry - spaliły mi się dwa wzmacniacze(jeden bardzo widowiskowo) a w obu kolumnach poszły zawieszenia głosników nisko-średnio tonowych. Ale gdy wszystko było jeszcze sprawne był okres kiedy miałem normalnie kino domowe :), 4 głośniki i dwa wzmacniacze. Ładnie to grało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki tak jak zasilacz kupuje się na wage ;)

Po prostu n/c...

 

Powoli zaczyna mi świtać taki układ. Stare 2x25W i do tego leciwy wzmaczniacz od mini wieży.

I jak wyżej kolega napisał - bardzo dobrze Ci świta. Nie zrażaj się tymi spalonymi wzmakami, musiał mieć pecha. Stare unitry nie do zdarcia, mam amatora 2 25letniego i dalej śmiga :D Co prawda kondensatory do wymiany bo cicho buczy i szumi, ale działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem ten sam dylemat...koleżanka poprosiła o wybór jakichś głośniczków 2.1 Wahałem się miezy creative p380, longtech sp622 oraz mediatech partita (podobny przedział cenowy). W końcu wzięliśmy longtechy (150zł).

Z wyglądu są bardzo przyzwoite, jakoś wykonania ok ("drewniana" obudowa). Jeśli chodzi o dźwięk, to jest całkiem dobrze, chociaż powiem, że spodziewałem się czegoś więcej. Bas rzeczywiście ok, o ile nie jest zbyt szybki i nie słucha się na głośności >1/2 max. Jedyna uwaga...to to, że soprany jakby troszkę "zapiaszczone", ale da się to zminimalizować w ustawieniach karty dźwiękowej.

Po zakupie miałem jeszcze okazję posłuchać mediatech partita...też ok, ale moim zdaniem twardszy bas. Za to są sporo większe niż te longtechy.

Podsumowując: do domu (mp3, filmy) longtech sp622 to dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja z kolei mam samsungi sms-5100 i musze powiedziec (przeciwnie do tego co napisal mart!nek) ze sa bardzo przyzwoite. woofer wcale nie pierdzi. inna rzecza jest to ze ja swoje kupilem jakies 4 lata temu i byc moze nowsze maja juz ten woofer walniety.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szarpnij się na creativki p380... Ja żadnej z w/w firm nawet bym nie musnął... I trzymaj się z daleka od samsungów 5100.. w podobnej cenie co te creativki a sub pierdzi już przy średnim wzmocnieniu... żałosne...

A propo żadne głosniki za taką cenę nie zagrają ładnie... Jest też i inne wyjście - kupić słuchawki. Nawet najtańsze pseudopełnowymiarowe zagrają duuuużo lepiej od takich pierdziaw.

894034[/snapback]

No moze i pierdzi 5100 Samsunga, ale tylko jak ktos ich nie przerobi. nalezy wywalic dekiel przed glosnikiem i wyciagnac glosnik na zewnatrz obudowy i przykrecic go od zewnetrznej strony. nastepnie nalezy wygluszyc srodek pudla odpowiednia pianka (cos jak ta do wyklejenia obudow), a nastepnie gabka. Tak przerobionego suba nie powstydzilby sie nawet Creative :P. Mozna pojsc na calosc i wstawic wiekszy glosnik, ale to juz kombinowanie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No i kupiłem CREATIVE T3000.

Jak na te 149 zł. to jest b.dobrze. Subwoofer stoi pod biurkiem w rogu pokoju no a satelitki tradycyjnie obok monitora. Efekt jest niesamowity. Jak już wyżej wspomniałem do tej pory miałem wieże sony 2x120W i może jest duża różnica w max. osiągach jednak do grania i dvd mój nowy nabytek jest w 100% wystarczający!!!

Jedyny minus to to że na sub troche nie wydala na maksimum mocy ale minimalne zmniejszenie basu zmienia sytuacje i "pierdzenie" ustaje a bas nadal jest wyraźnie słyszalny!!! Grają lepiej od P380 z tego względu że mają tweeter.

POLECAM T3000 szczególnie za cenę 149zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym kupił mimo wszystko 4+1 lub 5+1, najlepiej coś Creative. 5800 5.1 kosztują 225 pln, a za tą cenę chyba nic tak nie będzie grało. Nie rozumiem co znaczy nie masz miejsca - creativki można powiesić sobie na ścianie (mają zaczepy), no i cieszysz quadrophonic. Jeżeli rzeczywiście masz miejsce tylko na 2 głośniki, wyciągasz tylko 2 i puszczasz zestaw 2+1, a pozostałe w pudle czekają na lepsze czasy, lub jako rezerwa, gdy któryś z głośników padnie. Posiadam zestaw creativa 4+1 już ponad 2 lata. Wszystko działa bez zarzutu i jestem z niego bardzo zadowolony..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...