Skocz do zawartości
Vailix

Celeron 2.0 do 2.9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio kolega podkręcał swojego Celerona 2.0, i udało mu się osiagnąć całkiem dobre wyniki. Na razie z powodu braku dobrego chłodzenia chodzi (stabilnie) pod 2200. Do jakiej maksymalej prędkośći można podkręcić ten procek ? A czy w ogóle takie podkręcanie ma sens, tzn czy przyrost mocy bedzie odczuwalny ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakiej maksymalej prędkośći można podkręcić ten procek ?  

sądzę że z dobrymi ramami i po odrobinie wysiłku 4 GHz powinno pęknąć

 

A czy w ogóle takie podkręcanie ma sens, tzn czy przyrost mocy bedzie odczuwalny ?  :D

jak każdy przyrost mocy.

 

Widziałem testy Celka 2Ghz@3Ghz - dostał po tyłku w 3D/Multimedia od niepodkręconego Athlona XP 1400 Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow, 2.9GHz to już need for speer 3 pójdzie bez zacinek ;) :lol:

 

szybciej będzie bo zawsze to wiecej tych pustych MHz'ów, kropla do kropli .....

ile pójdzie ? 2000 na pewno, więcej sma musisz zobaczyć.

czy będzie widoczny wzrost wydajności ? odpalasz 3dmarka, pcmarka, aquamarka itp programy i testujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mówią że Celerony wydajne w kompresji są, ale to też [ciach!]o prawda. Miałem Celerona 2.0 Northwood, i prędkość kompresji mp3 w LAME 3.93 miałem max 6.0x, teraz na XP 2600+ mam średnio 15-16x. Przepaść.

Celerony są mniej więcej równe Duronom o 1GHz wolniejszym. Tak czytałem w kilku testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCI za wysokie ? Karta dźwiękowa jest zintegrowana na płycie! :?:

no i co z tego ? zintegrowana ale jest podłączona do pci, tak jak kontrolery serial ata na płytach niby są zintegrowane ale za chiny nie prześlą więcej niż 133MB/s bo są podłaczone do pci. tylko tego nie widać bo nie ma złącz, są ścieżki na laminacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel swojego Celerona 2000mhz wykręcił na 2800mhz(stable) proc dobrze sie kręci bo wstał do windy na 3000mhz, ale tylko na kilka chwil ;) pochodzi na 2900, ale niestabilny :) chyba zasilacz niewydala :D C3ooW! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co z tego ? zintegrowana ale jest podłączona do pci, tak jak kontrolery serial ata na płytach niby są zintegrowane ale za chiny nie prześlą więcej niż 133MB/s bo są podłaczone do pci. tylko tego nie widać bo nie ma złącz, są ścieżki na laminacie.

Zapewniam cie, ze zintegrowane w mostku poludniowym kontrolery ATA (PATA/SATA) nie kozystaja z szyny PCI. To sa dedykowane polaczenie. Zewnetrzne oczywiscie jak najbardziej...

Tak samo dzwiek na plycie. Zasadnicza czesc logiczna jest umieszczona w mostku poludniowym. To co widac na plycie to tylko kontroler- kodek AC/DC komunikujacy sie z logika w mostku i tez bynajmniej nie za pomoca PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...