Skocz do zawartości
kosmo

Kupno kompa [3000 zl, p4]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kumpel kupuje kompa, jako ze z tematu wypadlem jakis czas temu wiec o pomoc w wyborze prosze was. Oto co wstepnie jest wybrane:

 

obudowa big tower (max 200zl)

procek: pIV 3.0C (1000zl)

plyta glowna: asus p4p800 deluxe (550zl)

pamiec: np: DIMM DDR 512MB PC400 Twinmos (400zl) ( w przyszlosci drugie tyle )

karta graficzna: radeon 9800SE, jeszcze nie wiem jakiej firmy ;-) (max - 800zl)

 

do tego chlodzenie wodne (nie mam o nim pojecia)

zasilacz np:

Chieftec GPS-350BB-101L -->350W

HuntKey HK400-XP Silencer -->400W

(im tanszy i cichszy tym lepiej ;-)

 

za wszystko najlepiej nie wiecej jak 3000zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój typ:

AMD Athlon 64 3000+ bulk - 1110

Abit KV8-MAX3 - 680 lub

Asus K8V Deluxe/SE Via K8T800 - 585 lub

Microstar K8T Neo-FSR (MS-6702) - 519

Reszta może być. Tylko uważaj na 9800SE 128bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem 2x 256 twinmos twister ddr400 cl2 i na fsb 200 bylo spox wszystko stabilnie i wogule pieknie ale na fsb 215 na najgorszych timingach byly problemy niewiem moze jakies nedzne sie trafily

p4 wciaga nosem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium 4 rulezzz  :twisted:  

Chociaż przekonamy się jak wyjdzie Windows XP 64bit.

Jeśli chodzi o zestaw na tej platformie to mobo zmieniłbym na Abit IC7.

Luk@s, a pochwal no się, ile czasu się jąderko 2.6.5 na Twoim P4 kompilowało? :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk@s, a pochwal no się, ile czasu się jąderko 2.6.5 na Twoim P4 kompilowało?  :twisted:

Kilkanaście minut ale niestety nie umiem go dobrze skompilować i zoptymalizować pod względem mojego procka a wtedy kompilacja trwałaby znacznie krócej:( (a w zasadzie to w ogóle nie potrafię dobrze skonfigurować tego jądra) za to podaj mi w Windowsie coś gdzie mój proc zdrowo dostaje od AMDka. Jak się pojawią Windowsy 64bit to co innego a na razie nie widzę znacznej przewagi Athlona 64. 8) Pochwal się za to ile liczysz 1 WU w SETI :twisted:

kosmo @ ja bym wziął Northwooda 2,8GHZ najlepiej z serii M0, bo się dobrze kręcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk@s, a pochwal no się, ile czasu się jąderko 2.6.5 na Twoim P4 kompilowało?  :twisted:

Kilkanaście minut ale niestety nie umiem go dobrze skompilować i zoptymalizować pod względem mojego procka a wtedy kompilacja trwałaby znacznie krócej:( (a w zasadzie to w ogóle nie potrafię dobrze skonfigurować tego jądra) za to podaj mi w Windowsie coś gdzie mój proc zdrowo dostaje od AMDka.

Zerknij na jakieś testy - intel wygrywa praktycznie tylko w kompresji audio/video gdzie programy są optymalizowane pod Intela i 32-bitowe.

 

Jak się pojawią Windowsy 64bit to co innego a na razie nie widzę znacznej przewagi Athlona 64. 8)

Windowsy 64-bit można już testować - beta jest, trochę oprogramowania też. Niewiele, bo niewiele, ale to się zmienia. A oficjalny Windows 64bit ma być (nie mówię, że będzie) we wrześniu.

 

Pochwal się za to ile liczysz 1 WU w SETI :twisted:

Już nie liczę. Ale ktoś dał ciała z kompilacją klienta 64-bitowego, skoro 32-bitowy jest szybszy (próbowałem obu). A boinc (nowy SETI), który jest w źródłach nie chce mi się skompilować. Może spróbuję zassać jakąś świeżą wersję i skompilować ze sprawdzonymi flagami gcc.

Co do wydajności - udało mi się skompilować Povraya 3.5 pod 64-bitowym linuksem i porównywałem czasy renderowania różnych obrazków. Wynik jest mniej więcej taki, że mój sprzęt (64-bitowy linux, 64-bitowy povray) renderuje scenę 6 minut, a autor projektu to samo renderował 6 godzin (Athlon 1000, 32-bitowy XP, 32-bitowy Povray). A na dodatek obrazek renderowany na 64-bitach wygląda lepiej (większa precyzja - zmienne w povrayu nie są fixed-precision).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż 64bity mnie na razie nie przekonują, ponieważ nie są jeszcze popularne a jeśli staną się to sądzę że zdążę sobie kolejny raz zmienić platformę. Poza tym ceny Athlonów 64 też nie są niskie. Natomiast testy pod Linuxem porobię jak poradzę sobie z jajkiem bo niestety standardowe z Mandrake'a na moim procku chodzi beznadziejnie a nie potrafię przekompilować :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ohhh jakoś dawno nie było mnie na tym forum :P

sorki, ze podczepie sie pod temat ale nie ma sensu zakladac nowego. Sprawa wyglada nastepująco, skladam sobie konfig i prosze was o doradzenie (pospolita prosba :P )

 

Pentium 4 3,2GHz

Abit IC7-G (tu zastanawiam sie tez nad Asusem)

2xTwinMos Twister 256MB (lub 2x256MB Geil) Geile wychodzą taniej ale czy są lepsze ? :?

WD Caviar 160GB SATA (8mb,7200)

GeforceFX 5900XT wahałem sie miedzy radkiem 9600XT (cena przeznaczona na grafe - ok. 1000zł)

naped lite-on

obudowa Chieftec (czarna) 360W

no i reszta bzdetów :P

 

p.s dodam, ze juz przez dluzszy okres nie bede ładował kasy w kompa

 

doradzcie co byscie tu zmienili, lub nie ;-)

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc, druga opcja :)

 

P4 3,0 GHz

Radeon 9800 Pro Sapphire

 

 

tak teraz lookam i ten radek jest tylko o 80zł drozszy od FX'a :}

więc bedzie to chyba bardziej korzystniejsza inwestycja ?

 

 

 

ps roznica w wydajnosci miedzy tymi dwoma procami jest znikoma ?roznica w cenie wynosi akurat około 150zł (mowa oczywiscie o 3,0 i 3,2)

 

 

Pozdrawiam i zachęcam do dalszego komentowania cfg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej, powiedzmy, ze tak by wygladała finalna wersja konfigu

 

P4 3GHz, jesli faktycznie roznica w wydajnosci jest znikoma, a raczej jest (tylko teraz pytanie Northwood czy Prescott?) :?

ABIT IC7-G

Geil 2x256MB PC400 CL2.5

SAPPHIRE Radeon 9800PRO 128MB (256bit)

WD Caviar 160GB Sata

Chieftec 360W

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...