Skocz do zawartości
Gość robot

PS 3.0 w Far cry - zdjecia

Rekomendowane odpowiedzi

w przypadku kart 9700-9800 vx nvidia FX - wybor byl prosty ze wzgledu na skopane PS 2.0 przez NVIDIE . teraz tez jest prosty , tylko Nvidia ze wzgledu braku PS 3.0 u ati . i nie pomoze tu zadne tlumaczenie ze oni to specjalnie zrobili , bo kazdy wie ze jakby mogli i umieli to by dodali PS 3.0 , a ze gadaja jakies bzdury , coz marketing , a wy jak w to wierzycie to tak samo wierzcie nvidii ze u nich w FX-ach jest PS 2.0 dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja sie nie kloce , tylko stwierdzam fakty . narazie sa takie a nie inne . wyobrazasz sobie co by sie dzialo na forum gdyby sytuacja byla odwrotna . nvidia byla by juz pojechana rowno z ziemia za brak PS 3.0 , a gdy sytuacja jest odwortna kazdy to bagatelizuje itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw ludzie zjeżdżali nVidię bo słabsze shadery, nV poprawiła to się ciskali że wolniej itp. teraz GF będzie szybszy i z lepszymi efektami to fani ati brzęczą że to to samo tylko wolniej .... jak będę chciał wolniej to nie kupię takiej karty, po to się kupuje dobrą grafę żeby mieć szybciej i nie mieć dylamatu : szybko czy ładnie :)

 

GF będzie rządził, ATi pewnie już pracuje nad nowymi optymalizacjami sterowników żeby w testach nadganiać i nadal będzie zaprzeczało.

 

efekty są ok, mocne światło w ciemności oślepia, krawędzie rozmyte i widać wyraźny blask - ten bajer mi się na maxa podoba.  wkońcu są jakieś rzeczywiste efekty a nie mocno (za mocno) wycieniowane kamienie i radocha.

lol

optymalizacje optymalizacjami.Luknij kolego na test na pclabie na 13 strone testu jak nvidia oszukuje w AA.Właćzasz AA a tak naprawde jego niema :lol: normalnie jaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rapror, mi już też się udało je wrzucić na właściwy serwer (chyba).

 

Chciałem poprostu pokazać że ten efekt w farcry nie jest osiągnięty dzięki PS 3.0, bo można bardzo podony uzyskać włączając "post processing" w 3dMarku03. Myśle że radeony równie dobrze będą mogły uzyskać te "rozbłyski"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest wazne jaka masz karte graficzna. Masz tak na jaka cię stac. Ja kupilem najlepsza w stosunku cena/wydajnosc w danym momencie. Mam tak a nie inna i jestem zadowolony. A jak widze takich pajaców co widza jedna klatke wiecej sprzedaja, kupuja, zamieniaja i wariuja to mi sie slabo robi.  

Każdy ma co ma. pO co jakieś wojny. Masz Ati fajnie pewnie masz piekny obraz super świetnie, Ja mam Nvidie, tez fajnie zaplacilem 900 zyla i nie musze sie srac z modowanie.  

Po co komu takie wojny i tworzenie bezsensownych problemów.  

Pozdrowienia dla wszystkich.

lepiej nie pisz, że masz GF FX 5900XT, bo cię zaraz ATIocwy zjadą, oni nie rozumią, że ktoś nie chce ich tego zasranego R9800Pro z którym są same problemy, dla nich się liczy 10-20 klatek więcej, nawet jak gra jest płynna na obecnej karcie :lol:

mów do nich jak do słupa - ATI ATI ATI ATI :lol:

1. no ale kto sie smieje :?: Wystarczy zobaczyć :lol:

Dołączona grafika

Radek 9600 pro lepszy :lol:

Dołączona grafika

Trzeba wkoncu przejrzeć na oczy........wszystkie fx'y to shity

 

GeForceFX 5900XT Gigabyte GA-N59X128D 128MB tv & DVI (256-bit) BOX - 969 zł sklep.benchmark.pl

Radeon 9600 Pro Ultra Gigabyte GV-R96P128DU 128 MB DDR DVI + TV (AGP x8) bulk - 752 zł sklep.benchmark.pl

 

ale kurna, niebywałe ten fx ma pamieci 256 bit a radek "tylko" 128 bit :!: hmm.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta , a nabenchamrku dali test ostatnio gdzie 9600pro ultra jest lepsze od 9700 wlasnie w far cry . i jak tu sie z nimi nie zgodzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAJO. My mieliśmy zgadywać prawda? :D

Co do HDRów to nie wiem jak na FXach ale na Radkach radzą sobie bardzo dobrze. Przekonamy się jeśli faktycznie patch 1.2 da aż tyle zmian o których się tak na sieci trąbi. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko tak zagadnę ,że pewnie te nowe karty będą co do wydajności/jakości obrazu podobne (fakt ten screen ze ścianą wygląda powalająco ) ,ale jak dla mnie cena będzie wyznacznikiem w tym boju i tu mnie nvidai jak narazie miło zaskoczyła ,bo ponoć mają byś Winfast 6800 128mb ramu za ok 1650 zł co jest dla mnie duzym osiągnięciem za najnowzą kartę mimo tych ,,marnych " 128 mb

 

 

A i Winter (bo pisze tylko dlatego tego posta ,bo mnie gość zszokował 8O ) stary nie wię czy jesteś inny ,czy co ,ale po pierwsze jakie errory z grami i radeonami :lol: :lol: :lol: :?: , po drugie tylko dlatego że masz jedyną udana kartę z serii FX ,uważasz że masz prawo osądzać karty innych producętów niż nvidia i po trzecie (chyba sie popłaczesz ,bo z twojego zachowania wynika że jeszcze 20-stki nie skączyłeś) to akurat w kwestii FX , a radeon 9700/9800 twója karta (mimo ,że i tak zajebiaszcza) to cienko wypada przy radkach 9800pro (znajomy miał 5900 ,ja sam wcześniej 5600 ultra 2 - wielki niewypał , i ani on mimo że taka mocna karta,nie xt :!: ,ani ja z tej nvidii nie byliśmy zadowoleni) ,a dowód jest prosty mimo że Far Cry jest zrobiony na enginu ,który służył wcześniej nvidii za demonstrowanie mocy ,to i tak bez patcha wygląda kiepsko i wolniej chodzi i nic na to nie poradzisz nawet jak byś walną no wiesz :wink:

A tak w ogólę to życzę sobię i innym aby obie ta karty tak jak na początku napisałem oferowały odpowiednią wydajność ,za odpowiednią cenę ( a więc za te 1600-1700 na początku :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja sie nie kloce , tylko stwierdzam fakty . narazie sa takie a nie inne . wyobrazasz sobie co by sie dzialo na forum gdyby sytuacja byla odwrotna . nvidia byla by juz pojechana rowno z ziemia za brak PS 3.0 , a gdy sytuacja jest odwortna kazdy to bagatelizuje itp

to wszystko co trzeba powiedziec w tym temacie, ale trzeba poczekac na odpowiedz ATI (nowe sterowniki)

Obraz wyglada bardziej realistycznie z PS 3.0, nie jest juz az tak "komputerowy"

wg mnie ATI mogla dac ps 3.0 do nowej generacji kart, ale nie chciala, wydaje mi sie ze chciala to zostawic dla nastepnej generacji, NVIDIA chce odzyskac rynek wiec "stwierdzila" ze trzeba czyms zaskoczyc i to sie udalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie to skończcie <span style="color:red;">[ciach!]</span>lić głupoty, jak można oceniać działanie PS 3.0 na podstawie screenów :?: czy zaden z was nie nauczył sie tego że obrazek bardzo łatwo upiększyćw pierwszym lepszym programie do obróbki grafiki :?:

 

Poczekajmy aż sie te karty pojawią w sprzedaży i obiektywnie ktoś odpali sobie Far Cry na nich i oceni jak to jest w rzeczywistosci.

 

Bo narazie ani widu ani słychu kiedy 6800 trafi do sklepów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe kiedy moderatorzy wstana ;)

jak sie zatanawialem jakies 3 tygodnie temu co kupic to bylo tylko ati i ati r9800se@pro lub pro... a teraz w ciagy 3 tygodni dowiedzialem sie ze mam niezlego shita :P chyba zyje za wolno....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest wazne jaka masz karte graficzna. Masz tak na jaka cię stac. Ja kupilem najlepsza w stosunku cena/wydajnosc w danym momencie. Mam tak a nie inna i jestem zadowolony. A jak widze takich pajaców co widza jedna klatke wiecej sprzedaja, kupuja, zamieniaja i wariuja to mi sie slabo robi.  

Każdy ma co ma. pO co jakieś wojny. Masz Ati fajnie pewnie masz piekny obraz super świetnie, Ja mam Nvidie, tez fajnie zaplacilem 900 zyla i nie musze sie srac z modowanie.  

Po co komu takie wojny i tworzenie bezsensownych problemów.  

Pozdrowienia dla wszystkich.

lepiej nie pisz, że masz GF FX 5900XT, bo cię zaraz ATIocwy zjadą, oni nie rozumią, że ktoś nie chce ich tego zasranego R9800Pro z którym są same problemy, dla nich się liczy 10-20 klatek więcej, nawet jak gra jest płynna na obecnej karcie :lol:

 

 

mów do nich jak do słupa - ATI ATI ATI ATI :lol:

:D :?

 

Ja mam takie pytanie do ciebie. Ja posiadam ATi 9800 PRO i niezobaczyłem zadnych problemów z grami. Moze ja tego niedostrzegam albo mam zepsuty wzrok ze niewidze tych bughów w radeonach. :? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9500/9600/9700/9800 - sa rownie bezproblemowe jak karty nvidii . tylko wczesniejsze modele na czele z najbardziej problematyczna karta na swiecie 9100 maja skopane stery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja juz tego Pana Wintera juz pare razy slyszalem i jest on zdecydowanym zwolennikiem FX'ow spoko jego zdanie trzeba to szanowac. Z tego co widze ma nad avatarem napis PcLab hmmm dla mnie to wszystko tlumaczy - "beznadziejny" serwis komputerowy (oczywiscie to moje zdanie).

 

Co do FX'ow to naprawde nie ma o czym gadac sa nieudane i tyle (zaczelo sie od suszarki 5800 a skonczylo wiadomo jak)

 

Co do efektod PS3.0 tak jak niejedni tutaj stwierdzili, trudno to ocenic na statycznych obrazkach, jednak wyglada to naprawde obiecujaco (oprocz tych co sie tak swieca bo to wyglada bez sensu)

 

Zeczywiscie technologicznie nowe karty nv sa bardziej zaawansowane niz ATI ale to naprawde nie musi swiadczyc o ich przewadze. Jezeli gry beda wykozystywaly PS3.0 (w co w 100% watpie, moze pojedyncze sztuki) to wtedy obraz bedzie ladniejszy i szybszy na nowych GF. Jednak zapewne bedzie tak ze 95% gier bedzie na PS2.0 i bedzie wygladala rownie na ATI jak i NV, szybkosc bedzie podobna moze tym razem GF bedzie troszke szybszy od Radka wiec glowna role odegra cena tych kart i ich modowalnosc i podkrecalnosc :D (wiadomo dla nas forumowiczow to sie liczy :) )

 

Ja osobiscie w wakacje wybieram sie do stanow (dokladnie do LA) i zamierzam tam nabyc sobie karte i bedzie to albo Radek X800pro albo ktorys z GF 6800 (jezeli radek bedzie mozna cyknac na wersje XT to go wezme), narazie nie ma Dziforsow i tak naprawde nie mozna o nich jeszcze powiedziec wszystkiego na 100%, pozyjemy zobaczymy

 

Choc jestem fanem ATI to nowe GF naprawde mnie zaskoczyly pozytywnie, bo moja powiedzmy "milosc" do nv skonczyla sie na karcie Ti4200 potem juz byly same gnioty i przesiadlem sie na ATI teraz moze bedzie odwrotnie i wsadze do budy NVidie, (choc watpie)

pozdrawiam

 

P.S. Wlasnie co do tej problemowosci Panie Winter tez posiadam radka R300 i gdzie te problemy ja nie mialem ani jednego od poczatku kupna a bylo to ok. roku temu. Co innego Radki 9100 to to juz inna historia

no ale jak mowilem PCLab :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze do niektorych nie dotarło że PS2.0 to to samo co PS3,0 tyle ze latwiej sie pisze pod PS3,0. Juz zapomnieliscie jakie nvidia zrobila porownania PS2,0 do Ps3,0 na swojej prezentacji?

Wedlug mnie to kolejny chwyt ludzi z marketingu nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze do niektorych nie dotarło że PS2.0 to to samo co PS3,0 tyle ze latwiej sie pisze pod PS3,0. Juz zapomnieliscie jakie nvidia zrobila porownania PS2,0 do Ps3,0 na swojej prezentacji?

Wedlug mnie to kolejny chwyt ludzi z marketingu nvidii.

to tez prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Uwaga! :lol:

Wszyscy, którzy zachwycają się efektem wypukłości na zamieszczonych screenach w tym topicu, powinni zajrzeć tutaj:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=874595#874595

i zapuścić sobie testową mapkę na PS2.0.

A co do oświetlenia, podobny efekt (choć nie tak intensywny) jak na screenach, daje uaktywnienie w FC renderingu "Paradise" - wystarczy spojrzeć przez okno na zewnątrz, będąc w pewnej odległości od tegoż okienka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Uwaga! :lol:

Wszyscy, którzy zachwycają się efektem wypukłości na zamieszczonych screenach w tym topicu, powinni zajrzeć tutaj:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=874595#874595

i zapuścić sobie testową mapkę na PS2.0.

A co do oświetlenia, podobny efekt (choć nie tak intensywny) jak na screenach, daje uaktywnienie w FC renderingu "Paradise" - wystarczy spojrzeć przez okno na zewnątrz, będąc w pewnej odległości od tegoż okienka.

wiem wiem tez juz to u siebie wlaczalem, robi masakryczne wrazenie, dlatego potwierdzam opinie ze PS3 to pic na wode, marketing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Czy to jest wazne jaka masz karte graficzna. Masz tak na jaka cię stac. Ja kupilem najlepsza w stosunku cena/wydajnosc w danym momencie. Mam tak a nie inna i jestem zadowolony. A jak widze takich pajaców co widza jedna klatke wiecej sprzedaja, kupuja, zamieniaja i wariuja to mi sie slabo robi.  

Każdy ma co ma. pO co jakieś wojny. Masz Ati fajnie pewnie masz piekny obraz super świetnie, Ja mam Nvidie, tez fajnie zaplacilem 900 zyla i nie musze sie srac z modowanie.  

Po co komu takie wojny i tworzenie bezsensownych problemów.  

Pozdrowienia dla wszystkich.

lepiej nie pisz, że masz GF FX 5900XT, bo cię zaraz ATIocwy zjadą, oni nie rozumią, że ktoś nie chce ich tego zasranego R9800Pro z którym są same problemy, dla nich się liczy 10-20 klatek więcej, nawet jak gra jest płynna na obecnej karcie :lol:

mów do nich jak do słupa - ATI ATI ATI ATI :lol:

1. no ale kto sie smieje :?: Wystarczy zobaczyć :lol:

Dołączona grafika

Radek 9600 pro lepszy :lol:

Dołączona grafika

Trzeba wkoncu przejrzeć na oczy........wszystkie fx'y to shity

 

GeForceFX 5900XT Gigabyte GA-N59X128D 128MB tv & DVI (256-bit) BOX - 969 zł sklep.benchmark.pl

Radeon 9600 Pro Ultra Gigabyte GV-R96P128DU 128 MB DDR DVI + TV (AGP x8) bulk - 752 zł sklep.benchmark.pl

 

ale kurna, niebywałe ten fx ma pamieci 256 bit a radek "tylko" 128 bit :!: hmm.......

oj a zobacz na jakiej rozdziałce ten test był robiony? wiadomo, że GF są gorsze w wyższych rozdzielczościach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

A ja tylko tak zagadnę ,że pewnie te nowe karty będą co do wydajności/jakości obrazu podobne (fakt ten screen ze ścianą wygląda powalająco ) ,ale jak dla mnie cena będzie wyznacznikiem w tym boju i tu mnie nvidai jak narazie miło zaskoczyła ,bo ponoć mają byś Winfast 6800 128mb ramu za ok 1650 zł co jest dla mnie duzym osiągnięciem za najnowzą kartę mimo tych ,,marnych " 128 mb  

 

 

A i Winter (bo pisze tylko dlatego tego posta ,bo mnie gość zszokował 8O ) stary nie wię czy jesteś inny ,czy co ,ale po pierwsze jakie errory z grami i radeonami :lol:  :lol:  :lol:  :?:  , po drugie tylko dlatego że masz jedyną udana kartę z serii FX ,uważasz że masz prawo osądzać karty innych producętów niż nvidia i po trzecie (chyba sie popłaczesz ,bo z twojego zachowania wynika że jeszcze 20-stki nie skączyłeś) to akurat w kwestii FX , a radeon 9700/9800  twója karta (mimo ,że i tak zajebiaszcza) to cienko wypada przy radkach 9800pro (znajomy miał 5900 ,ja sam wcześniej 5600 ultra 2 - wielki niewypał , i ani on mimo że taka mocna karta,nie xt :!:  ,ani ja z tej nvidii nie byliśmy zadowoleni) ,a dowód jest prosty mimo że Far Cry jest zrobiony na enginu ,który służył wcześniej nvidii za demonstrowanie mocy ,to i tak bez patcha wygląda kiepsko i wolniej chodzi i nic na to nie poradzisz nawet jak byś walną no wiesz :wink:  

A tak w ogólę to życzę sobię i innym aby obie ta karty tak jak na początku napisałem oferowały odpowiednią wydajność ,za odpowiednią cenę ( a więc za te 1600-1700 na początku :wink: )

człowieku sam jesteś inny: http://www.rage3d.com/board/showthread.php...;highlight=prix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...