Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Zakup nowego chlodzenia bedzie najlepszym wyjsciem. Jak oddasz karte na gware to zostaniesz przez jakis czas bez grafiki i jezeli Ci wymienia na nowa to niestety bedzie na niej taki sam badziewny wiatraczek jak masz teraz z ktorym pewnie zaczna sie problemy po paru tygodniach/miesiacach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM PYTANKO JAKIE SA NAJNOWSZE STERY DO RADEON 9800 PRO I z jakimi najlepiej chodzi bo ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m most wonted na catalyst 5.11 i bład wsykakuje. i nie wiem wkoncu jakie sa najnowsze bo najjedny forum pisza ze 5.5 nie wiem czy te nazyw chodza od konc czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przerobek na tej karcie raczej sie nie pogra

ps. nie jestem przekonany czy wogole przerobka jest mozliwa, na bank mozna radka na firegfl zrobic ale czy w druga strone to reki nie dam sobie upier..., imho moze byc ciezko

ps2. ale wyglada fajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich sterów używacie ??

Do tej pory miałem cat. 5.8 i zmieniłem wczoraj na 5.12. W nfsmw niby płynniej i troszke więcej fsp ale co jakieś 3-4 min ma dziwne przycięcia - tak jakby na chwile włączał się pokaz slajdów.

Na jakich sterach nfsmw chodzi najpłynniej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NFS MS to jest dziwna gra, niektórym się przycina, niektórym nie. To już chyba zależy od indiwidualnych właściwości sprzętu. Ja na razie mam WarCats 5.12, bo są najlepsze do 3DMarka05, mam zamiar jakiś rekord zrobić i dlatego te. Za jakiś czas zrobię porównanie sterowników w grach i wtedy będę wiedział coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do warcatsow, to powiem Ci, ze jesli planujesz rekordy to nie instaluj najnowszej poprawki do nich, bo akurat u mnie to 3d marki polecialy na pysk

malo mnie to interesuje ale Tobie moze sie przydac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem z powrotem catalisty 5.6 .

W moim konfigu się lepiej sprawują niż 5.12 (pośrednich nie sprawdzałem).

Jeszcze taka ciekawa rzecz - po zmianie zasilacza (Modecom cwt 350 bdp zamiast spalonego Tagana) w trybie 3D komp (na 90% radeon) wydaje dziwne odgłosy - jakby "złapał świerszcza".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam takie pytanie. na starym zawalonym systemie (xp) miałm zainstalowane jakies stery(nie pamietam czy omegi czy catalysty) i krecnie grafy szło tak jakby wyzej. tzn z 380/680 na 445/750 i bez zadnych artów w ati tool i wtedy temp na rdzeniu wynosila do 50 st. ateraz format i instal od dnowa stery catalysty 5.13 potem omgi(oparte na 5.12) i krecenie spadlo mi. Max co moge wycisnąć to 435/735 późnieej juz arty. nie wiem. Moze to byc wina sterowników? bebechy kompa sie nie zmienily

edit temp na rdzeniu teraz max to 46 takk jakby zasilanie na karcie sie obnizylo. spróbuje jeszecze na agp dzwignąć.

Edytowane przez fun gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z radkiem 9800 pro sepphiro cos słabo chodzi w wiekrzosci gier przycina na sreednich detalach 3dmark 05 ma wynik 2300pkt

Moj sprzęt to pentim 4, 512 ram , 60gb dysk i chodzi na agp4x ,jest jakis program którym mozna sprawdzic czy karta nie jest uszkodzona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z radkiem 9800 pro sepphiro cos słabo chodzi w wiekrzosci gier przycina na sreednich detalach 3dmark 05 ma wynik 2300pkt

Moj sprzęt to pentim 4, 512 ram , 60gb dysk i chodzi na agp4x ,jest jakis program którym mozna sprawdzic czy karta nie jest uszkodzona?

Sapphire jak juz :huh: wynik w 2k5 2300 pkt jest to normalny wynik a czemuż to na agp x4? Zmień na x8 choć to nic nie daje praktycznie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeinstalowałem system. a jakie sa najleprze ster do tesj karty ??? catalyst 5.13 ? moze byc??? a i do czego słuzy program hydravision na stronie ati?? a nie zmienie na agp 8 poniewwaz moja plyta opsługuje tylko agp4 ;/ a zasilacz mam fortron 350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na jego płycie nie ma AGP8X?

Nie wykluczam tego.

btw. grrr..... wszystkie stery do wszystkich kart są takie same... 5.13 będą dobre... B) są wyjątki np. 9700 ew. 9500 nie wszystkie chcą pracować z nowymi

Edytowane przez -=drake=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

No ja ci moge poradzic te stery...

www.omegadrivers.net

 

A co do teggo ze gry ci sie scinaja to moze byc wina ramu...

Moze odpaliles takiego BF'a w medium i sie dziwisz ze sie tnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy wynik który mam (syg) jest przyzwoity?

Dzisiaj zaczołem kręcić i z jednej strony dziwi mnie że rdzeń tak mało idzie a pamiątki lecą jak burza, czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim sigu to nie wiadomo o co chodzi. Wez napisz po ludzku bo jest to bardzo nieczytelne.

 

UPDATE

radek 9800pro core398@425MHz memory 351@700MHz 1.5@1.6V AGP 66@70MHz

WTF? :blink: Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba Ci sie cos pomylilo. Standardowe taktowanie dla Radeona 9800Pro to 378MHz na rdzeniu i 338MHz (efektywna = 676MHz) na pamieciach. Rozumiem, ze to 700MHz na pamieciach to jest efektywna czestotliwosc taktowania, ktora odpowiada wartosci 350MHz rzeczywistej czestotliwosci taktowania. Nie jest mozliwe podkrecic pamieci w 9800PRO do 700MHz rzeczywistej czestotliwosci taktowania.

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic takie wartości mi wyświetlała riva,

ale dzięki za odp

 

Już to porawiłem w syg.

 

EDIT:

Stabilne mam to co w syg ale grałem w nfsmw na pamiątkach 756 i po jakimś czasie grania reset, a żadnych artów nie było

Czy np. podniesienie napięcia pomoże?

I jakie jest max napięcie dla mojego radka, obecnie z 1.5 podniosłem na 1.6V

Edytowane przez dzik84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...