Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Cze,na moim radziu na części pamiątek są ponaklejane plomby gwarancyjnei teraz  pytanko:czy moge na to nakleic tasma radiatory i jesli tak czy to cos da w ogóle???I jeszcze jedno na pcb od xt wejdzie mi 

arctic vga silencer??

wie ktos??

Odklej delikatnie plomby i przeklej ponizej. Ja i paru innych forumowiczow tak zrobilismy. Naklejanie radiatorow na plomby byloby bez sensu. Przed zaaplikowaniem radiatorkow wyczysc oczywiscie pamieci np. zmywaczem do paznokci na acetonie (lub samym acetonem/benzyna ekstrakcyjna).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm kompendium wiedzy :-) a tak szczerze mowiac nikt nie napisal jeszcze jasno i wyraznie jaki bios zaladowal do swojego szafirka...no moze z wyjatkiem jednej osoby (ayem

) :-)

 

Ale tam wzrosty wniosl 150 pktów w 3dmarku 2001 ale bylo wyzsze taktowanie vpu i mem niz przed zmiana biosu.

 

Wiem ze powinien to byc bios do tych samych pamieci (ilosci i firmy) ale co jezeli wrzuce biosa od XT i ustawie zegary takie jak dla pro, jaki przyrost szybkosci powinienem otrzymac?? W ogole jakis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki :) to juz cos. Przy tym samym taktowaniu co zwykly 9800pro?

jak zaladowalem biosa to automatycznie ustawily sie na DEFAULT 412/365 (taktowania XT), i nawet przy instalacji driverow wykrywa te ustawienia jako domyslne. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no taaaa widzisz ale te 300 pktow zyskales wiec pewno przez podwyzszenie taktowania z defaultowego 9800PRO. A ja sie zastanwiam co da zmiana biosa na XT ale bez zmiany zegarow (zanize sobie zegary do taktowania 9800pro) - oprocz samej mozliwosci odczytywania temperatur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie opłaca się zmieniac 9800pro na xt . Opłaca się podkręcać pro !

Ja po czytaniu tego wszystkiego z biosami doszedlem do tego samego wniosku (tylko ze mam 9800NP).

W sumie moja karta kreci sie jak dla mnie wystarczajaco, wiec ewentualne zmiany biosu i 5 dodatkowych MHz'ow dla rdzenia czy pamieci bedzie niezauwazalne :roll: A poza tym juz mi sie nie chce o tym myslec :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a jednak jest roznica. Wrzucilem mojemu radkowi

 

Club3D.9800XT.128MB.Hynix

 

Obnizylem taktowanie za pomoca rage3d do default 9800pro czyli

 

378 - rdzen

337 - pamiec

 

I wynik w 3dmarku 2003 wzrosł o 150 punktów. Nie jest to wiele :) ale roznica drobna jest. TEgo bylem ciekaw..zostane przy tym XT :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nic ja jeszcze w nic nie gralem :P same marki. Ale mozliwe ze tez wroce do 9800pro , nie pokazuje mi sie zakladka OVerdrive itd...riva tuner pokazuje temperature, ale czy te zakladki to normalne ze ich nie ma :( ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Build by ait 9800 PRO i chce załadować mu biosa od XT.  Mam od saphire i od HISA a od ATi nigdzie nieznalazłem. Jaki będzie najlperzy??

Załaduj od Sapphire, ja mam i polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak tutaj "kombinujecie" z BIOS-ami, a czemu nikt nie spróbuje sterowników odpowiednich?

Nazywają się Forsage - oparte są na Catalystach 4.6 - można je ściągnąć ze stronki

http://www.hardwarelab.ru/files/FORSAGE_46.exe

 

U mnie spowodowały postawanie takich samych "artefaktów", tylko w 3D Marku 2003 w "Battle Proxycon" i "Troll's Lair" jak wgranie BIOS-a od XT - wyniki miałem zresztą takie same(6600p.) - jest to spowodowane napewno tym, że mam R350...

 

Te Forsage instaluje się "ręcznie" - nie ma instalatora. Wybiera się później 9800Pro@XT - experimental.

Zachęcam do spróbowania - łatwiej odinstalować stery, niż mieć trochę stresów z tym, "czy uda się, czy nie" wgrać BIOS-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszyscy kombinują biosem ,sterami a mozę ktoś potestuje ustawienia Timingów ;) programem RaBiT-1.0a.exe

 

b.t.w

Kiedyś za czasów gdy RivaTNT2 była szczytem marzeń

używałem progsa tntclk.exe ,umożliwiał on softwareową zmianę

timingów i taktowania karty ,naprawdę można było wycisnąć

z karty ostatnie soki ,zmieniajac timingi na najniższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario2k - masz ten programik tntclk.exe, bo w necie nie widze go niegdzie tylko same opisy że go używali???

 

EDIT. Już znalazłem ale sie nie chce uruchomić. Wywala błąd i generuje dziennik błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszyscy kombinują  biosem ,sterami  a mozę  ktoś potestuje  ustawienia  Timingów  ;)  programem   RaBiT-1.0a.exe

 

b.t.w

Kiedyś za czasów  gdy  RivaTNT2 była szczytem marzeń

używałem progsa  tntclk.exe  ,umożliwiał on softwareową zmianę

timingów i taktowania  karty  ,naprawdę można było  wycisnąć

z karty ostatnie soki ,zmieniajac timingi na najniższe.

Nie dziękuję. Postoję. Lepiej nie próbować zmieniać timing'ów na karcie. Pewnie nic to nie da, a może się tylko coś spieprzyć. Jednak chętnie obejrzę wyniki takich machinacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak tutaj "kombinujecie" z BIOS-ami, a czemu nikt nie spróbuje sterowników odpowiednich?

Nazywają się Forsage - oparte są na Catalystach 4.6 - można je ściągnąć ze stronki

http://www.hardwarelab.ru/files/FORSAGE_46.exe

 

U mnie spowodowały postawanie takich samych "artefaktów", tylko w 3D Marku 2003 w "Battle Proxycon" i "Troll's Lair" jak wgranie BIOS-a od XT - wyniki miałem zresztą takie same(6600p.) - jest to spowodowane napewno tym, że mam R350...

 

Te Forsage instaluje się "ręcznie" - nie ma instalatora. Wybiera się później 9800Pro@XT - experimental.

Zachęcam do spróbowania - łatwiej odinstalować stery, niż mieć trochę stresów z tym, "czy uda się, czy nie" wgrać BIOS-a.

Ktos probowal co kolega poleca??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znow lecicie offtopic. Powiem wam że postaram się w ciągu tych 7 najbliższych dni pobawić timingami. Co to da ? Zobaczymy. Podziele się z wami info.

Ja nie lecę Offtopic. Jeśli uważasz, że moja propozycja instalowania sterów o nazwie Forsage zamiast wgrywania BIOS-ów nie dotyczy tematu o nazwie "Kompendium Wiedzy o R9800Pro/XT" - to masz problem :wink:

Czekamy na wyniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ten nowy programik do edycji BIOS'ów wogole hemm działa?! moze z tymi timingami bedzie lipa... no ale niech ktoś wypróbuje dla dobra nauki :P Pewnie nic złego sie nie stanie co może spowodowac nieodwracalne szkody... ale moze... :twisted:

 

 

BTW) ostatnio zrobiłem chłodzonko na GPU mego R9800 i smiga na 445 a wczesniej na 428 max... czyli przyrościk jest ale wyzej bez moda juz chyba nie pojade bo radiator LODOWATY czyli karta sie nie przegrzewa już ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześc ! Ja z kolei mam zwykłego Radeon'a 9800 325/580 Infineon 3,0ns i wgrałem bios od GigaCuba XT i mam Radeona 9800XT z tym , że pamięci na razie mam ustawione na 660 bo wyżej mi krzaczyły. Po zmianie biosu jeszcze nie sprawdzałem. W 3DMarku03 skoczyło mi z 5760 na 6130.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...