Skocz do zawartości
best-boy

WC z Allegro modded !

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dosc fajny pomysl !

 

Wiadomo ze ten zestaw z allegro nie jest przykladem "extreme cooling"

ale mozna conieco poprawic , przypuscmy ze nie chce mi sie wstawiac chlodnicy . A weze w zestawie mają 2 x 4 m w sumie 8 m. Mozna by je wydluzyc do np 2 x 8 m i zrobic cos w rodzaju chlodnicy , tylko jak

myslalem nad nawiniecem weza na czyms " zamknieciu go w czyms " w miare szczelnym , jakies pudlo .....cokolwiek..... i zrobic tam przeciag

wentylatorami 120mm puszconymi na 7V , nie wiem co by to dalo , ale waz zwiniety gdzies na podlodze napewno nie odda tyle ciepla co rozlozony , rozwieszony ladnie w jakims miejscu ktore bedzie dobrze wentylowane , albo jeszcze jeden inny zwariowany pomysl , wrzucenie tego pozostalego weza do akwarium np 50 czy 100 litrowego , przymocowanie go do scianek tak aby byl zanuzony i nie fruwal po akwarium..... . Biorac pod uwage pojemnosc cieplna takiej ilosci wody , i duzo powierzchnie scianek akwarium...."szklo nie jest takim zlym przewodnikiem ciepla" ..... cos moglo by z tego wyjsc ..... dlaczego nie pisze o powiekszeniu glownego zbiornika z pompka ..... ano dlatego zeby juz nie niszczyc mocowania papy i wezy ..... .

 

W tym dlugim poscie zastanawialem sie jak zrobic chlodzenie wody w zestawie WC z Allegro bez uzycia chlodnicy ..... mam zamiar kupic ten zestaw ..... oczywiscie bez dodatkowej modyfikacji to raczej mi sie nie przyda..... .

 

Moze mcie jakies inne chore pomysly ? Sugestie ?

 

P.S. Tylko nie mowcie ze to syf i zebym nie kupowal..... narazie nie mam procka wydzielajacego 70W ciepla wiec nie potrzeboje nic ExtrA.

 

A za taka cene , takiego zestawu sam napewno nie zrobie i napewno nie takiego bezpiecznego .....a moj komp potrafi chodzic po 24 h bez nadzoru czlowieka 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie takie cos porownywalne jest z czyms jak modernizacje "maluszka" gdzie dodaja mu 4 spojlery... maluja koleczka na jaskrawe kolorki i laduja naglosnienie wieksze niz sam silnik :)

 

ten zestaw musial bys przerobic od podstaw :)) wiec prawie nic by z niego nie zostalo :)) a co do grubosci rurek to ... hymmm chlodicy to raczej na tym nie zrobisz za dobrej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dosc fajny pomysl !

...

Moze mcie jakies inne chore pomysly ? Sugestie ?

...

ja mam pomysl - poszukaj gdzies posta berkut'a o jego freonowym chlodzeniu (chyba z wczoraj), on tam zapodal fotki, jest taka ze zwinieta w spirale rura miedziana - i tera do rzeczy :) IMHO moglbys zamiast kawalka tego gumowego przewodu dac taka spirale z miedzainej rurki o odpowiednim przekroju i odpowiedniej dlugosci - jakkbys ja dobrze skrecil (ta rurke) to patrzac od gory (lub dolu) mialbys idealny okrag, mocujesz na dole wentylek zeby dmuchal przez srodek tej spirali do gory i masz fajny wymiennik ciepla nie zajmujacy duzo miejsca 8)

rozumiesz o czym pisze :?: (bo jest noc i moge pisac troche chaotycznie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie takie cos porownywalne jest z czyms jak modernizacje "maluszka" gdzie dodaja mu 4 spojlery... maluja koleczka na jaskrawe kolorki i laduja naglosnienie wieksze niz sam silnik :)

 

ten zestaw musial bys przerobic od podstaw :)) wiec prawie nic by z niego nie zostalo :)) a co do grubosci rurek to ... hymmm chlodicy to raczej na tym nie zrobisz za dobrej

zgadzam sie z kolega w 100% - nie da sie przerobic hulajnogi na suzuki hayabusa :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ja poprostu zredukowałem średnice wlotowe do nagrzewnicy od duzego fiata :lol: i wpiołem ją w obieg (na chłodnicy niema ani jednego wentyla) i w idle mam 35 stopni a na full load 45 ale za to jaka cisza

Odrazu mówie ze tn zestawik mam tymczasowo bo będe sie starał złożyć cos bardziej wydaknego :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z kolega w 100% - nie da sie przerobic hulajnogi na suzuki hayabusa  :lol:  :lol:  :lol:

na suzuki nie :( - ale doczepiajac do hulajnogi silniczek mozemy smialo rywalizowac z wolniejszymi skuterami 8O 8)

 

Hm ja poprostu zredukowałem średnice wlotowe do nagrzewnicy od duzego fiata :lol: i wpiołem ją w obieg ...

czy w tym zestawie jest pompka frimy Aquael ???

jezeli tak to ktora - fontannowa czy akwariowa (i model)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wąż gumowy raczej słabo oddaje ciepło, nawet jakbyś zamiast niego zastosował miedziana rurkę, to ilość oddawanego ciepła mogła by być za mała.

 

Włączenie w obieg nagrzewnicy samochodowej jest najlepszym i najprostszym pomysłem, po co kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tylko pompka jest troche slaba , ...

moglbys spojzec na moj poprzedni post w tym watku i wejsc na strone Aquael i powiedziec jaka dokladnie standardowo jest montowana pompka w tym zestawie z Allegro (a moze to jest pompa innej firmy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypuscmy ze nie chce mi sie wstawiac chlodnicy . A weze w zestawie mają 2 x 4 m  w sumie 8 m. Mozna by je wydluzyc do np 2 x 8 m i zrobic cos w rodzaju chlodnicy , tylko jak

myslalem nad nawiniecem weza na czyms  " zamknieciu go w czyms " w miare szczelnym , jakies pudlo .....cokolwiek..... i zrobic tam przeciag 

wentylatorami 120mm puszconymi na 7V 

Zrobiłem coś podobnego - zamiast pudła 1,7m rurek miedzianych w rurze + wiatrak + krótsze wężyki. Poprawy na lepsze nie ma - może jakbym zostawił zbiornik...

Wężę dadzą Ci jeszcze mniej. Lepiej wciągnij chłodnicę.

 

albo jeszcze jeden inny zwariowany pomysl , wrzucenie tego pozostalego weza do akwarium np 50 czy 100 litrowego , przymocowanie go do scianek tak aby byl zanuzony i nie fruwal po akwarium..... .

Hansio robił coś takiego - wężyk wchodził do wymiennika ciepła (możesz użyć słoika) i to tego akwarium. Niech on się wypowie o wydajności - napewno da Ci więcej niż 1 pomysł. Ładnie wyglądało, ale rybki zdechły (po raz pierwszy ktoś zginął od 3dmarka :) ) no i komputer stał się wyjątkowo nie mobilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pompka jest troche slaba , trzeba by jeszcze kupic mocniejsza papke chyba......

Nie. Pompka jest ok, tylko wężyki są cienkie. Po zastosowaniu grubszych, krótszych węży i trójnika rozdzielającego na 2 równoległe obiegi - chipset+grafa / cpu woda przyspieszyła dwukrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...