Skocz do zawartości
Dark_Reaver

Zakładanie Lan'a

Rekomendowane odpowiedzi

chce założyć lana w bloku firme już znalazłem nazywa się LubMan http://www.lubman.pl/ w bloku znalazło by się na 100% 15 osób (blok ma 60 mieszkań). dobra ponumeruje pytania a wy przy odpowiedzi piszcie na które pytanie odpowiadacie tak będzie znacznie prościej

1. czy potrzebny mi jest dobry server bo chyba jak kupie z allegro z dwoma prockami pentium pro 200 to starczy najwyżej potem sie je podkreci troszeczke chociaż :) a tak po za tym to co powienien mieć server tzn w jakiej ilosci ram grafe itd?

2. na jakim systemie ma być ten serv Linux czy win 2k3 server chociaż ten win jest chyba platny a linux jest free

3. co to jest router brzegowy?

4. jakie łącze tam najlepiej <span style="color:red;">ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span></span>

5. czy wszyscy musza mieć takie same karty sieciowe?

6. czy jak założe lana w tej firmie to dadza mi server czy musze go kupić

7. znacie jakies inne firmy które by mi to załozyły? maja działac w lublinie i mają mieć dzielnice LSM(Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa) w zasięgu.

8. co z routerami ile mi ich trzeba??

 

to chyba tyle jak o czymś jeszcze sobie przypomne to napisze o tym

 

ps. zależało by mi na szybkości bo do końca lipca chce już mieć to założone i skonfigurowane.

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce założyć lana w bloku firme już znalazłem nazywa się LubMan http://www.lubman.pl/ w bloku znalazło by się na 100% 15 osób (blok ma 60 mieszkań). dobra ponumeruje pytania a wy przy odpowiedzi piszcie na które pytanie odpowiadacie tak będzie znacznie prościej

heh.... bylo juz wiele razy o sieciach. ale mam dzisiaj dobry humor :]

1. czy potrzebny mi jest dobry server bo chyba jak kupie z allegro z dwoma prockami pentium pro 200 to starczy najwyżej potem sie je podkreci troszeczke chociaż :) a tak po za tym to co powienien mieć server tzn w jakiej ilosci ram grafe itd?

styknie Ci takie cos na 15 osob :]

2. na jakim systemie ma być ten serv Linux czy win 2k3 server chociaż ten win jest chyba platny a linux jest free

linux

3. co to jest router brzegowy?

jest to router ktory odpowieda za polaczenia miedzy sieciami (tak w przyblizeniu)

5. czy wszyscy musza mieć takie same karty sieciowe?

wszystkie musza byc w standardzie ethernet :P

6. czy jak założe lana w tej firmie to dadza mi server czy musze go kupić

kupic

8. co z routerami ile mi ich trzeba??

w ogole nie potrzebujesz. masz serwer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. czy potrzebny mi jest dobry server bo chyba jak kupie z allegro z dwoma prockami pentium pro 200 to starczy najwyżej potem sie je podkreci troszeczke chociaż :) a tak po za tym to co powienien mieć server tzn w jakiej ilosci ram grafe itd?

po pierwsze 2xppro Ci stykna na taka mala siec ale nie podkrecisz ich raczej bo plyty serwerowe nie maja mozliwosci (przewaznie) podkrecenia zreszta jakby byly podkrecalne to by byly systemy mniej stabilne a nie o to chodzi w serwerach... ja mam(tzn akurat sprzedaje wlasnie na allegro) 4xpentium pro i mozesz takie cos ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> to Ci styknie nawet na calkiem sporo siec...800MHz w sumie i 2mb cache poza tym 4 proce zachac to juz sztuka;).ramu hmm zalezy jakie uslugi planujesz i jaki system postawisz mysle ze 256 wystarczy spokojnie dla linuxa nawet ze wszystkimi mozliwymi uslugami:) a dla windy 2003 moze byc malo tutaj rozsadnie to z 384-512 ale mowie zalezy co chcesz robic bo do samego routingu na linuxie w trybie tekstowym to wystarczy chyba nawet z 32 ramu albo mniej:) grafa jesli np linux w trybie graficznym to conajmniej 4mb pamieci musi miec windows nie ma wymagan takich tu nawet moze miec 512 kb

2. na jakim systemie ma być ten serv Linux czy win 2k3 server chociaż ten win jest chyba platny a linux jest free

-najlepiej na linuxie ale to trzeba sei sporo znac a skoro niewiesz jak masz siec zrobic to raczej(zakladam) ze na linuxie sie nie znasz... wiec nie postawisz na nim serwera albo kogos popros o administracje twoja siecia albo niestety windows ale wiesz orginal w wersji serwerowej kosztuje majatek wiecej niz caly serwer duzo wiecej....

3. co to jest router brzegowy?

-router dostepowy twojej sieci z inna przewaznie wieksza siecia twojego providera od ktorego bierzesz lacze(przewaznie laczy sieci duze ze soba)

4. jakie łącze tam najlepiej <span style="color:red;">ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span></span>

-zalezy od natezenia ruchu bo sobo moze byc malo ale ich dzialalnosc na sieci moze byc duza moga korzystac z programow p2p i zapychac cale lacze, generalnie zalezy jakich bedziesz mial klientow i jak sie z niami dogadasz czy wprowadzisz im ograniczenia itp. dla mardych ludzi nie korzystajacych z p2p styknie spokojnie lacze typu 1mbps dsl ale jak bedziesz mial psycholi co ciagle beda filmy i muzyke sciagac i grac ciagle na necie to i lacze 2mbps moze okazac sie za male wiec zalezy....

5. czy wszyscy musza mieć takie same karty sieciowe?

- jak napisal poprzednik standard ethernet

6. czy jak założe lana w tej firmie to dadza mi server czy musze go kupić

-musisz go kupic i najlepiej sprzet profesionalny a nie jakiegos p3 itp jesli siec ma dobrze pracowac to najlepiej jakis starszy ale zeby mial zasilacze redundand(sa conajmniej 2 w serwerze jak jeden padnie to dzial drugi i nie musisz nawet wsytemu wylaczac zeby zmienic bo przewaznie sa to hot plugi i moze je wyciagac podczas pracy systemu... itp. do tego jakiegos ups dobrego.profesionalny sprzet(przewaznie mnije chrzanienia potem a przeciez chodzi ze jak wlaczysz ten serwer to ma chodzic dlugo bez restartu a nie co chwile restart zwieszka systemu itp i zastanawianie sie czemu nie dziala net ludzie dzwonia opieprzaja cie "panie net nie dziala a ja place ...co to ma znaczyc itp.." wiem bo przerabialem to i odechcialo mi sie robic siec blokowa itp. jak najdalej od interesow z ludzmi ktorzy absolutnie nie maja pojecia o co hcodzi w tym temacie bo oni widza tylko to ze net nie dziala nie zastanowia sie ze akurat pradu nie ma bo elektrownia nawala albo ze router sie zawiesil, czy provider nawala...

zalecam dobrze zrobic infrastrukture bo potem moze byc duzo latania do ludzi bo im cos nie dziala i duzo reklamacji klientow...i glowa peka od ich ujadania...

7. znacie jakies inne firmy które by mi to załozyły? maja działac w lublinie i mają mieć dzielnice LSM(Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa) w zasięgu.

-nie wiem nie jwestem z tamtych okolic :wink:

8. co z routerami ile mi ich trzeba??

hmmm zalezy co chcesz mozesz stawiac serwer albo sam router router routuje i serwer routuje tylko ze serwer jest bardziej uniwersalny mozna na nim wiecej rzeczy zrobic niz sam routing mozna zainstalowac jakies uslugi ftp, www, dc, itp. a na routerze nie da sie

 

to chyba tyle jak o czymś jeszcze sobie przypomne to napisze o tym

-przypomnij sobie wszystko za wczasu bo jak polozysz kable zle nie tak jak chciales moze byc za pozno wpedzisz sie w koszty a efekt bedzie mizerny (dobrze wszystko zaplanuj)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieszkam na LSM a naciągnąc klientów to chce na jakieś 400 zl wpisowego :D:D:D a potem się zobaczy co do ustawienia linuksa to kumpel to zrobi a progsy p2p ustawiło by się na najniższy pryjorytet :) a co do lubmana to kumpel polecił mi inna firme futuro niejest zła :) lukasrz zajrzyj do mnie na gg 1172100 albo zadzwoń 0-700-666-666 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieszkam na LSM a naciągnąc klientów to chce na jakieś 400 zl wpisowego :D:D:D a potem się zobaczy co do ustawienia linuksa to kumpel to zrobi a progsy p2p ustawiło by się na najniższy pryjorytet :) a co do lubmana to kumpel polecił mi inna firme futuro niejest zła :) lukasrz zajrzyj do mnie na gg 1172100 albo zadzwoń 0-700-666-666 :)

futuro ?? :lol: przecierz to złom nie siec :D modem lepszy :D

 

na czesci LSM lubman juz jest a w tym roku w lipcu do polowy firma PRONET zaklada siec lubmanowska tez na skrzetuskiego i okolicach , niewiem czy ten interes ci sie oplaci , aha i maja sporo klijentow i zalozenie kosztuje 200zł i masz min 128Kbps a max 10Mbit/s tak jak u mnie ! nie zakaldaja ograniczenia ! ze stronek transferek do 1,2MB/s ! MEGA BAJTÓW /s kilkaset kB/s to standart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wszystko to ja wiem bo się z nimi kontaktowałem ale skrzetuskiego to ja mam daleko bo mieszkam na Irydiona :( a chętnie bym tam załozył a jak chciał bym tam zakałdać to musiał bym czekac pewnie do końca wakacji :( a mnie się niechce :D ale zobaczymy jak to będzie zaraz wychodze pytać się ludzi czy chcieli by zakałdac tego lana jak skocze to powiem jaki jest efekt tego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawka jednak skrzetuskiego jest blisko tylko że na sasiednim osiedlu i moga być z tym kłopoty :(

ale na skrzetuskiego sie nie szykuj bo napewno nic nie zarobisz tam teraz PRONET zakłada net 10Mbit/s za 55zł i juz sporo osob podpisalo umowe, aha wiesz ze na to wszystko musisz miec pozwolenie ?? chyba od administracji osiedla czy cos i za to tez sie buli :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to źle nawet bardzo źle :( pronet musi jak najszybciej dotrzeć na drógą strone ulicy :D wtedy będe go miał :Dpozwolenie ?? ja niechce mam tylko 16 lat ;( będe płakał :(

na jakiej ulicy mieszkasz ?? koło złotego kurczaka tam ?? zadzwon do nich i zagadaj czy zakładają neta tam :]

 

www.pronet.lublin.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!

Ja biorę net od lubmanu od 4 lat, obecnie mam aboanmeent za 1035 zł do routera brzegowego 1mb/s ,a przepustowość 2mb/s. Routera ani serwera nie mamy(działa ok, ale myśle nad kupieniem routera w ledbisie na Miłej ). Jeśli chcesz brać od lubmanu net, to musisz założyć stowarzyszenie, bo musicie być osobą prawną, wiem że znajomi mają interent z pronetu i profuturo, ale oni biorą od lubamnu i jeszcze sami na tym dodatkowo zarabiają i wtedy nie macie stałego IP tylko zmienne, no chyba że dopłacisz. Jak chcesz więcej info to pisz na miaila agionix@ftv.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!

Ja biorę net od lubmanu od 4 lat, obecnie mam aboanmeent za 1035 zł do routera brzegowego 1mb/s ,a przepustowość 2mb/s. Routera ani serwera nie mamy(działa ok, ale myśle nad kupieniem routera w ledbisie na Miłej ). Jeśli chcesz brać od lubmanu net, to musisz założyć stowarzyszenie, bo musicie być osobą prawną, wiem że znajomi mają interent z pronetu i  profuturo, ale oni biorą od lubamnu i jeszcze sami na tym dodatkowo zarabiają i wtedy nie macie stałego IP tylko zmienne, no chyba że dopłacisz. Jak chcesz więcej info to pisz na miaila agionix@ftv.pl.

ja palce 55zł za 10Mbit :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!

Ja biorę net od lubmanu od 4 lat, obecnie mam aboanmeent za 1035 zł do routera brzegowego 1mb/s ,a przepustowość 2mb/s. Routera ani serwera nie mamy(działa ok, ale myśle nad kupieniem routera w ledbisie na Miłej ). Jeśli chcesz brać od lubmanu net, to musisz założyć stowarzyszenie, bo musicie być osobą prawną, wiem że znajomi mają interent z pronetu i  profuturo, ale oni biorą od lubamnu i jeszcze sami na tym dodatkowo zarabiają i wtedy nie macie stałego IP tylko zmienne, no chyba że dopłacisz. Jak chcesz więcej info to pisz na miaila agionix@ftv.pl.

ja palce 55zł za 10Mbit :D

chyba za udzial w 10mbits albo lan 10mbits ale lacze 10mbits to najtaniej z 9-10tys na miesiac jak masz za 55 pln to hcetnie u Ciebie wykupie z 1000mbps co Ty na to nawet 70 pln dam za kazde 10mbps pasuje ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!

Ja biorę net od lubmanu od 4 lat, obecnie mam aboanmeent za 1035 zł do routera brzegowego 1mb/s ,a przepustowość 2mb/s. Routera ani serwera nie mamy(działa ok, ale myśle nad kupieniem routera w ledbisie na Miłej ). Jeśli chcesz brać od lubmanu net, to musisz założyć stowarzyszenie, bo musicie być osobą prawną, wiem że znajomi mają interent z pronetu i  profuturo, ale oni biorą od lubamnu i jeszcze sami na tym dodatkowo zarabiają i wtedy nie macie stałego IP tylko zmienne, no chyba że dopłacisz. Jak chcesz więcej info to pisz na miaila agionix@ftv.pl.

ja palce 55zł za 10Mbit :D

chyba za udzial w 10mbits albo lan 10mbits ale lacze 10mbits to najtaniej z 9-10tys na miesiac jak masz za 55 pln to hcetnie u Ciebie wykupie z 1000mbps co Ty na to nawet 70 pln dam za kazde 10mbps pasuje ????

oj czytaj wszystkei moej posty, lacze 10mbit od LUBMAN poprzez PRONET na torche osob , transfer z www do 1,2MB/s (1200kB/s)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh powiem wam tyle Pronet jest do [gluteus maximus]..... Mam łacze w pronecie już rok. Najpierw chodzilo jak zloto (transfery 300kbs-2mb na sek to byl standart. Pozniej spadl do 10kbs. Dzwonilem do nich i nic nie mogli poradzic. Aż nagle ojciec przychodzi do domu ( a robil dla nich instalacje wiec ich zna) i mowi ze zruszyly im sie anteny i je znowu ukierunkowali..... Transfer wzrosl do ok 80kbs wiec jestem zadowolony. Lecz mam wielkie zaleglosci co do czasu zakladania Netu. Internet zalozyli w wakacje 2003 , a mial byc w wakacje 2001. Wiec to juz jest przegieciem. A najgorszy jest fakt ze najblizsze bloki podlaczone do pronetu byly 50m obok!!!!!!!!!!! Normalnie porażka.

 

Ale ogolnie powiem tak: jezeli zalozy wam internet szybko to powinniscie bc zadowoleni. Tylko u mnie czesto sa problemy z netem ( a to acces point sie zawiesi a to cos innego itd...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh powiem wam tyle Pronet jest do [gluteus maximus]..... Mam łacze w pronecie już rok. Najpierw chodzilo jak zloto (transfery 300kbs-2mb na sek to byl standart. Pozniej spadl do 10kbs. Dzwonilem do nich i nic nie mogli poradzic. Aż nagle ojciec przychodzi do domu ( a robil dla nich instalacje wiec ich zna) i mowi ze zruszyly im sie anteny i je znowu ukierunkowali..... Transfer wzrosl do ok 80kbs wiec jestem zadowolony. Lecz mam wielkie zaleglosci co do czasu zakladania Netu. Internet zalozyli w wakacje 2003 , a mial byc w wakacje 2001. Wiec to juz jest przegieciem. A najgorszy jest fakt ze najblizsze bloki podlaczone do pronetu byly 50m obok!!!!!!!!!!! Normalnie porażka.

 

Ale ogolnie powiem tak: jezeli zalozy wam internet szybko to powinniscie bc zadowoleni. Tylko u mnie czesto sa problemy z netem ( a to acces point sie zawiesi a to cos innego itd...)

masz g.ó.w.n.o nie neta jak xle anteny i system caly skonfigurowali , my mamy łącze pronetu ale normalne na światłowodzie nie antenach! na antenach i tu bez obrazy zakladaja frajerom ;) wył€ż im kawe na ąłwe a nie taki shit robia ja mam transfrey do 10Mbit/s a nawet wiecej max wyciaglem ok 1300kB/s czyli 1,3MB/s , strony typu wp, tweak.pl, forum guru 3d i mnustwo innyvch wchodza w 1s nie 1,5 tylko 1s albo krocej, ile placisz? my 55zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa wszystko ladnie pieknie a powiedzcie czy macie jakies blokady na P2P??? bo qurna jeden z was moglby cale pasmo zeżrec dobrze skonfigurowanym progsem do wymiany plików...a co z uploadem?? też takie luty osiągacie??taaa wszystko ladnie pieknie a powiedzcie czy macie jakies blokady na P2P??? bo qurna jeden z was moglby cale pasmo zeżrec dobrze skonfigurowanym progsem do wymiany plików...a co z uploadem?? też takie luty osiągacie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dowiedziałem sie do niech że dopiero za jakieś pól roku u mnie założa a zakładaja na osiedlu oddzielonym ulicą CZTERO PASMOTWĄ! więc to raczej przegięcie mogli by zrobic już i mnie kurna :[ i to będzie na światłowodzie na jakieś 90% czyli praktycznie będzie mi ciągnąc max :] a co do tych 10mbit to to jest dokładnie 1280kb/s :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...