Skocz do zawartości
DoctorPulse

Dobra płytka, wpisz swój typ!!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problema, padł mi Abit NF7-S przy vmodzie i chyba mi nie uwzględniom gwary, czyli muszę zakupić nowe MoBo za własną mamone  :(  i mam dylemat, bo mam tylko 350zł (prawie), miałem sprzedać proca i kupić 2500+M...ale nici chyba...więc pisze ten topic to życzliwych userów którzy pomogą mi wybrać płytę pod A2400+

Płyta może być z allegro.

 

A wacham sie miedzy:

- Abit NF7

- Epox 8RDA+

- Epox 8RDA3I

 

Lub NF7-S/L albo 8RDA3+ (tylko te to raczej z allegro bo taniej)

 

Proszę o wypowiedzi!!!!!!!!!

Co ci padlo na tym abicie, moze mozna naprawic? A jak nie to moze chcesz sprzedac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam epoxa 8rda (+) mam takiego i mimo iz jest to rev 1,1 to fsb 220 to standard, wyzej nie chce -> dostanie vdd moda to zachce ;) a cena - dałem 270 (thx stranger).

Możesz opisac co popsułes robiąc tego moda , cobym nie musiał zakładac takiego topiciu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecal 8rda3i, po tych przejsciach jakie z nia mialem , m.in. przytopiony procek do socketu z powodu ZA DUZEJ temperatury , oblanie jakims plynem w czasie kiedy byla pod pradem ; i nadal dziala - niezniszczalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale gdzieś ty znalazł NF7-S za 370zł??? Powiedz mi... a co do gwary to się jutro dowiem i powiem...

No tak w sumie to pewnie tak taniego bym nie znalazł chodziło mi o wersje NF7-SLrev2 czyli ta bez tych przejściówek.Błąd oj taki błąd.

a tu sklep w którym kupiłem ta płytke www.gral.pl

a tu płytkahttp://sklep.gral.pl/podzespoly/index_opis...=&grp=&znj=abit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak z Soltekiem mam złe wspomnienia, gdyż składałem na niej kompa kumplowi i nie okazała się tak wydajna... a Epoxa u mnie w mieście się nie dostanie więc chyba zdecyduje się na NF7 (u mnie w miejscowej hurtowni też jest po 320zł)... a gwary mi nie uznali, bo przyczepił się do socketu, mikroskopijne uszkodzenie zapięcia, którego nawet nie widziałem!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d4 a nie lepiej odrazu Codegen 300W??

 

co mi padło podczas modu? sam nie wiem, bo wszystko robiłem według schematu z pc lab i pokazało się ładowanie systemiku i padł, restart i ciemność....

 

ale nie sprzedam bo będę jeszcze próbował reanimacji, uratowałem już GeForce3 po vdimm i chadzał 2 tygodnie, za ten czas pchne go komuś :twisted: i on będzie miał problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d4 a nie lepiej odrazu Codegen 300W??

 

co mi padło podczas modu? sam nie wiem, bo wszystko robiłem według schematu z pc lab i pokazało się ładowanie systemiku i padł, restart i ciemność....

 

ale nie sprzedam bo będę jeszcze próbował reanimacji, uratowałem już GeForce3 po vdimm i chadzał 2 tygodnie, za ten czas pchne go komuś  :twisted: i on będzie miał problem...

Ludzka uczciwość nie zna granic :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soltek nie tak wydajna pierwszy raz słyszę może trzeba było w biosie troche pogrzegać, a z ta gwarancjia to bym walczył - na podstawie jakiegos zadrapania odrzucili - nie daj sie niech wysyłaja do dystrybutora !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epox EP-8KRAI na KT600 za 270zł. Bardzo stabilna, nawet przy FSB=225MHz, SATA z raidem 0, 1, świetny LAN(niskie obciążenie procesora), niezły dzwięk. Brak otworów przy socket'cie i IEEE, ale za taką cenę nie ma co wybrzydzać.

 

zbychu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w temacie ABITA to może ktoś potwierdzi albo zaprzeczy tym doniesieniom że nowe te z kolorowymi bankami pamięci to nie to samo co te stare wersie podobno problem jest na nich fsb 220 osiągnąć – żeby DoctorPulse wiedział czego się wystrzegać jak go tak na tego Abita namawiacie ja tam nie lubię tego co wszyscy kupują Abitów, CHIFTEC-ów, Kingstonów itp. produktów za którymi stoi duża reklam bo można kupić często tańsze i lepsze rozwiązania!!!! Wracając do twojej gwarancji to czy dostałeś odpowiedz na piśmie czy tylko w sklepie spojrzeli i ci na takiej podstawie odrzucili ja bym z gnojami walczył nie takie rzeczy ludzie robili i im płyty przyjmowali!!!

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do płytki: ja od 3 miechów jade na MSI K7N2 DELTA --- REWELACJA !!! POLECAM. CENA OK. 500 ZŁ, ALE PŁYTKA REWELACJA,WŁASCIWIE TO SAMO CO ASUS DELUXE ( JEDYNYN MANKAMENT TO TO ZE OSZUKUJE NA TEMP. PROCKA - podaje o 4 stopnie wieksza niz jest w rzeczywistosci )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek z czy ty czytać nie umiesz?? wyraźnie napisałem że chcę płytkę kupić do 350zł max!!! a ty mi tu z 5 stówami wyjeżdżasz, a zgadywać temperaturki nie chce... i nie ufam MSI, po doświadczeniach moich kumpli, jednemu w ten sam dzień co kupił padła, bodajże K7N2....raczej wezme Abita NF7 mam już ugadanego w hurtownii za 310zł + zalman na NB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, juz jest odłożony tylko iść i zapłacić, tylko czekam co mi powiedzą na gwarancji, bo płytka została wysłana do producenta, ale co z tymi TwinMOSami bo już mam tą kość w domu i nie moge jej już zamienić, ale widaje mi się że zrobiłem dobrze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...