Skocz do zawartości
bad_boy

6800 czy 6800 GT

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.Do jutra wieczora musze sie zdecydowac.Mam do wyboru evga 6800 albo evga 6800 Gt.Jak bym miał pewnośc ze za jakis czas da sie odblokowacx pozostale 4 potoki to bym sie nie zastanawial i brał 6800 za 299$.Wersja 6800 gt jest 100$ drozsza.Chodzi o to ze to nie ja płace tylko moja kumpela i niechce jej za narazac na zbyt duze koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam ciagle dylemat im wiecej czytam recenzji 6800GT to coraz mniej ta karta mi sie podoba, oczywiscie jest szybsza od X800Pro ale jak tylko wlaczy sie AA i Anizo to czasami przegrywa a czasami tylko nieznacznie jest szybsza.Przeciez na takich kartach nie mozna grac bez FSAA i Anizo bo to bez sensu, ja juz na swoim 9700 staram sie grac zawsze z tymi dodatkami. A jak jeszcze odblokuje sie w X800pro 4 potoki (ladnie opisal to Lancer - jest topic) to juz wogole mam dylemat, a co do gownianego PS3.0 jest juz test Far Cry'a i patcha 1.2 z wlasnie PS30 - i powiem tak gowno daje, jakosc obrazu ta sama a wydajnosc lepsza marginalne wartosci

 

kurcze sam juz nie wiem, a juz bylem pewny 6800GT, ale nie bede gral bez FSAA 8O 8O 8O 8O 8O

 

zreszta poczytajcie : http://www.anandtech.com/video/showdoc.html?i=2102

 

wydajnosc 6800GT przy FSAA i Anizo jest poprostu beznadziejna - gdzie te 16 potokow ?? Jak 12 potokowiec X800pro go wpyrzedza w powiedzmy 70% testow 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajnosc 6800GT przy FSAA i Anizo jest poprostu beznadziejna - gdzie te 16 potokow ?? Jak 12 potokowiec X800pro go wpyrzedza w powiedzmy 70% testow  8O

tez wybrales sobie strone z testam...gosc nie umie ich porzadnie zrobic, dwa razy do tematu podchodzi, a i tak jescze mozna im sporo zarzucic...

zajrzyj na xbitlabs i zwroc uwage na min fps...szczegolnie w vulcan :lol: na gt masz dwa razy wiekszy niz na x800pro...osobiscie uwazam, ze oprocz wydajnosci, ktora i tak jest porownywalna u ati i nv, ati nie ma nic do zaoferowania...stary pocziwy r300 na sterydach...ile mozna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zreszta poczytajcie : http://www.anandtech.com/video/showdoc.html?i=2102

 

wydajnosc 6800GT przy FSAA i Anizo jest poprostu beznadziejna - gdzie te 16 potokow ?? Jak 12 potokowiec X800pro go wpyrzedza w powiedzmy 70% testow  8O

No przepraszam bardzo, ale w tescie do ktorego linka podales na 6 testow w Far Cry bez AA i AF, GT wygrywa z x800pro w 5 testach w tym w 3 nawet z x800XT i x800XT PE, natomiast z AA i AF wygrywa w 4 testach.

Wobec tego mam pytanie skad ta opinia o beznadziejnej wydajnosci GT przy wlaczonych "ulepszaczach" i w jaki sposob wyliczyles te 70%? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu , to jak masz kase bierz 6800GT, ale jak wolisz zaoszczedzic wez 6800 i tak bedzie szybszy od poprzednich kart 5950/9800

 

A co do testu, no wiecie ja nie twierdze ze 6800Gt to zla karta wrecz przeciwnie zastanawiam sie nad jej kupnem...

 

Po pierwsze w kazdej recenzji pomijam test bez FSAA i Anizo bo to bez sensu, nawet nie wiem po co to podaja, co za czlowiek kupujac taka karte bedzie gral bez tego???? I ja nie wiem co jest z ta NV ze od dawno nie moze uporac sie z tym FSAA i Anizo ze tak mocno spada im wydajnosc, przeciez to smieszne. Rozumiem tryb 8x tu moze byc duzo wolniej ale zwykle x4 8O 8O

 

Co do mojego 70% - wiesz troche przesadzilem ale to wygrywanie 6800GT nad X800pro jak jest to przez ten "super" PS3.0, bez tego nie jest juz tak fajnie, ja rozumiem ze to zaleta GF tylko ile gier to bedzie mialo, nie wierze ze beda robic patche moze do nielicznych.Do tego modowanie X800pro jest juz opisane dziala wiec za darmo mam wtedy prawie wersji X800XT a to juz GT jest juz wolniejszy, poraz kolejny mowie ze nie biore pod uwage wynikow bez FSAA i Anizo bo dla mnie to nieistotne, owszem GF jest duzo szybszy w tym trybie i pokazuje swoja moc, gdyby tylko spadek wydajnosci byl taki sam jak u ATI wogole bym sie nie zastanawial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi23, czekaj i zachowaj spokój. Wyjdzie HL2 i Doom3 to się naprawdę zobaczy co te karty są warte

Ani Doom3, ani HL2 nie będą miarodajne. Jedna będzie optymalizowana pod nVidie, a druga pod ATI. Może jak coś innego wyjdzie, ale nie sądzę, żeby opieranie się na przyszłych testach tych gier było rozsądne. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu GF 6800 GT jest dużo lepszy i nie tak dużo droższy od GF 6800. Jeżeli kogoś stać na GF 6800 to jest w stanie kupić także 6800GT :D . Jak dla mnie nie ma co się zastanawiać bo 6800 to straszna kupa jak za tą cenę.

Osobiście bawiłem się 6800 GT i jedno co mogę na pewno powiedzieć to to ,że się cholernie grzeje. 65-75 stopni przy normalnej pracy i kilku benchmarkach. Do tego karta którą testowałem miała strasznie głośny wentyl..... jednak zbieram na x800 pro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Jak dla mnie nie ma co się zastanawiać bo 6800 to straszna kupa jak za tą cenę.

No nie wiem czy taka kupa.299$ to niecałe 1200 zeta czyli tyle co za radka 9800 pro ,którego 6800 zjada na sniadanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Jak dla mnie nie ma co się zastanawiać bo 6800 to straszna kupa jak za tą cenę.

No nie wiem czy taka kupa.299$ to niecałe 1200 zeta czyli tyle co za radka 9800 pro ,którego 6800 zjada na sniadanie

popieram, 33% więcej kosztuje GT ale czy jest 33% szybszy :?: nie sądzę. 6800 rozwala i tak wszystko co się rusza i to razy dwa, tylko radek X800 podskakuje ale najbardziej podskakuje na cenie ;) 1200 zeta za 600 to fajna cena, 1600 to już wyraźnie więcej.

masz kasę to bierz GT, wolisz się nie zarzynać bo np chcesz dokupić pamięć RAM to bierz zwykłego 6800, i tak jest supcio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

299$ to niecałe 1200 zeta czyli tyle co za radka 9800 pro ,którego 6800 zjada na sniadanie

 

Ze co? Po jakiemu ty liczysz?

Po pierwsze nie porownuj ceny z USA do naszymi bo nijak sie nie maja.

Po drugie R9800P kosztuje PO NASZEMU 1050PLN, a GF6800 w $ kosztuje 1200PLN.

Po trzecie R9800P za oceanem stoi po 200$, a GF6800 po 299$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

299$ to niecałe 1200 zeta czyli tyle co za radka 9800 pro ,którego 6800 zjada na sniadanie

 

Ze co? Po jakiemu ty liczysz?

Po pierwsze nie porownuj ceny z USA do naszymi bo nijak sie nie maja.

Po drugie R9800P kosztuje PO NASZEMU 1050PLN, a GF6800 w $ kosztuje 1200PLN.

Po trzecie R9800P za oceanem stoi po 200$, a GF6800 po 299$.

A dlaczego mam nieprownywac skoro grafe kupuje w stanach?Po zatym to masz ciekawy przelicznik 299$ =1200 zeta 8O .Ty powiedz mi gdzie mieszkasz to odwiedze tamtejsze kantory bo w mojej okolicy dolara po 4 zeta to nie było od 2 latAle jak chcesz to ci policze 299$ x 3,6 pln (aktualny kurs)=1076 złotych.Po trzecie co z tego ze w USA R9800 pro jest 100$ tanszy.Na jaka cholere mi grafa niewiele szybsza od tej co mam obecnie.Btw jakbys czytał wyraznie moj post od ppczatku to bys wiedział ,ze przede wszytkim to nie ja osobiście kupuje karte tylko moja kumpela i to ona płaci.Dlatego tez nie che jej naciagac na zbyt dużą kase.Jednak tak czy siak wybrałem 6800 GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

299$ to niecałe 1200 zeta czyli tyle co za radka 9800 pro ,którego 6800 zjada na sniadanie

 

Ze co? Po jakiemu ty liczysz?

Po pierwsze nie porownuj ceny z USA do naszymi bo nijak sie nie maja.

Po drugie R9800P kosztuje PO NASZEMU 1050PLN, a GF6800 w $ kosztuje 1200PLN.

Po trzecie R9800P za oceanem stoi po 200$, a GF6800 po 299$.

podałeś 1 wersję r9800p i to wszystko. najgorsza nawet taniej pójdzie, ale cenę chyba przeciętną raczej powinno się podawać a nie jedną z niższych (przy niewysokiej jakości jak na tą cenę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mam nieprownywac skoro grafe kupuje w stanach?Po zatym to masz ciekawy przelicznik 299$ =1200 zeta 8O .Ty powiedz mi gdzie mieszkasz to odwiedze tamtejsze kantory bo w mojej okolicy dolara po 4 zeta to nie było od 2 latAle jak chcesz to ci policze 299$ x 3,6 pln (aktualny kurs)=1076 złotych.Po trzecie co z tego ze w USA R9800 pro jest 100$ tanszy.Na jaka cholere mi grafa niewiele szybsza od tej co mam obecnie.Btw jakbys czytał wyraznie moj post od ppczatku to bys wiedział ,ze przede wszytkim to nie ja osobiście kupuje karte tylko moja kumpela i to ona płaci.Dlatego tez nie che jej naciagac na zbyt dużą kase.Jednak tak czy siak wybrałem 6800 GT

No coz ja licze ze $ stoi po 4zl. Ot mam taki przelicznik i juz. Lepiej miec wiecej kasy przygotowanej i byc z zapasem niz potem pluc sie bo za malo. Poza tym dolicz podatki stanowe, wysylke i bedzie troszke drozej. Zreszta z walutami tez jest tak ze wiadomo jak jest ;) Jednego dnia 3,7zl drugiego 3,9zl. Nie wiadomo co spotka za tydzien...

Porownanie twoje nie ma dla mnie sensu dlatego ze zrownujesz grafy z zupelnie innej paki. 100$ uwazam za spora roznice i jakby nie patrzyc to ten GF6800 jest o 50% drozszy od R9800P-nie wchodze tu w kwestie wydajnosci tylko twojego argumentu wydajnosc/cena (oczywistym jest ze jest szybszy GF).

Nie wchodz tez w kwestie co masz wybrac, bo R6800GT jest niezlym wyborem i lepiej polecac go niz 6800, ale nie rozumiem twego zarzutu? Wszak ja do tego nawet nie doszedlem gdzie kupujesz co i jak, chodzi mi tylko o nieudane porownanie ze "6800 kosztuje prawie tyle samo co R9800P".

No i jak tak liczyc po twemu to masz: R9800P stoi po 720 w PLN a 6800 po 1070. Jak dla mnie to nie jest ta sama cena.

A tak wracajac do tematu to masz kojny wybor-za 430$ mozna juz dopasc X800XT... Choc powtrzam-jesli wybierasz tylko miedzy 6800, a 6800GT to ja stawiam na 16potokowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podałeś 1 wersję r9800p i to wszystko. najgorsza nawet taniej pójdzie, ale cenę chyba przeciętną raczej powinno się podawać a nie jedną z niższych (przy niewysokiej jakości jak na tą cenę)

Podobniez uczynilem z 6800. Ta jest najtansza, kolejne juz stoja po 330$ itd. A za co placi? Wiadomo-za bajery. Ja osobiscie staram sie wybrac zawsze karte nie odbiegajaca jakoscia od innych, ale bez bajerow-nie sa one mi do niczego potrzebne a kasa zostaje w kieszeni. Poza tym jak rozumiesz slowo "jakosc" majac na uwadze R9800P 256bit? z tego co wynika z opisu to karat taka sama jak kazda inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do podatku stanowego(BODAJŻE 7%) to placisz go tylko wtedy jesli kupujesz w stanie w ktorym mieszkasz,czyli przy zakupach przez net w 97% go nie ma.Radka juz nie wezme poniewaz decyzja zapadla i zamowienie zostalo złozone,zreszta jakos nie mam przekonania do radeonow ,szczegolnie do tego ze sie strasznie grzeja(x800xt),a nie mam zamiaru wydawac ani grosza na zmiane chłodzenia w grafice.Chociaz nie powiem jakby w tej chwili radki robiło BFG,Gainward albo MSI to bym sie poważnie zastanawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do podatkow sie nie znam wiec nie bede sie klucil, ale czy w tym wypadku nie wchodzi w gre federalny?

 

A masz do grzania? Producent zapewnia ze na tym marnym smigielku grafa bedzie chodzila bez problemow i nie ma co narzekac. Nikt nie kaze ci zmieniac. Ja przez tydzien do chwili zmiany na WC siedzialem i nie narzekalem. Nawet WC nie chcialo mi sie poczatkowo zakladac, bo poprostu karta nawet nie szemrala. Grzac sie grzje (75 stopni na jaderku) ale to zaden probelm biorac poda uwage ze grafa jest BEZGOSNA (cichsza od R9800P o FXach nie wspowmne) i GF6800 nie ma co nawet podskakiwac w tym zakresie, a on do chlodnych tez nie nalezy (220mln tranzystorkow niezle naparza).

 

Pochwal sie jeszcze co wybrales i za ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Lancer napisalem Ci prywatna wiadomosc mozesz odpowiedziec ?? :)

 

kurcze jak ma sie mozliwosc kupna X800Pro i zamiana go na X800XT (dodatkowe potoki i potkrecenie) to osobiscie jest to juz dobry wybor wtedy 6800GT wysiada, ale 6800GT tez mozna podkrecic :), qrwa mac sam juz nie wiem co kupic, (bo PS 3.0 nie jest dla mnie zadnym argumentem) wydajnosc NV jest ogromna tylko czemu tak zwalnia przy FSAA :(, przeciez nie bede gral bez tych dodatkow - chyba kupie X800Pro VIVO i przerobie na 16 potokow, ale mam zonka :roll: co wybrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem evga 6800 gt za 399$.Z radkami to niestety teraz w stanach nie jest tak fajnie bo wszytkie te w niższej cenie juz sa dawno OUT of STOCk,albo maja podniesione ceny.Po zatym nie mam zamiaru czekac 2-3 tygodnie na sama realizacje zamowienia.Zreszta jak juz napisalem jakby była mozliwosc w tej cenie nabycia radka od jakiejs porzadnej firmy to bym sie jeszcze zastanawiał ,a takto nie mam zaufania.Teraz raczej musze pomyslec nad nowym monitorem bo ten co mam daje rade tylko w 1024 ,bo w 1280 juz ma tylko 65 hz odświeżania,a mam zamiar grac min w 1280 albo jak da rade w 1600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też już powoli wpadam w konsternację :cry:

 

Lancer, masz dojścia, zauważyłes jakieś wyznaczniki , które X800 Pro mają core zasilany poniżej 1,4V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odblokowanie 4 potokow z zwyklym 6800 jest mozliwe, sama nvidia o tym powiedziala, nie podaja jak ale predzej czy pozniej ktos sie skapnie... ja moze sam wezme ta grafe dla siebie bo jest sa 299$ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...