Skocz do zawartości
Juziu

Modecom vs. Chieftec

Rekomendowane odpowiedzi

Kupuje płyte główną (Abit NF7-SL) i jako ze ma ona obsługe SATA, to musze dobrac odpowiednio zasilacz z takową wtyczką.

Moim upatrzonym modelem był popularny - Chieftec-HPC360-302DF,

ale ostatnio buszując po internecie znalazłem bardzo cieawy, niebieski, swiecący :D , o podobnej cenie zasilacz - Modecom CWT350 BDP

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/zas..._CWT350BDP.html ://http://www.benchmark.pl/artykuly/te...CWT350BDP.html

który prawdopodobnie niewiele ustępuje wyżej wymienionemu. W związku z tym 2 pytania.

Czy jest on wyposazony w wtyczke SATA i czy polecacie go gdyby miał w zastępstwie za Chiefteca? Jezeli odradzacie prosze o jakiś argument :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem nieprzyjemnosc obcowania z tym zasilaczem. zachowywal sie on gorzej niz fortron 300w i wrocil do sklepu. za ~250pln proponuje neoteca 3800.

za 240zl masz chiefa 360df od sirteca wiec masz pewniaka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie heotec jest tez pewniakiem a ma duzo mocniejsza linie 12V a teraz to podstawa. niestety chieftec na tym polu jest cieniutki ze swoimi 15 czy 16A

wez mnie niemiec nie rozsmieszaj ta twoja 400 huntkeya na 100% by wymiekla z fortronem 400pfn ktory niby ma gorsze amperarze :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam modecoma 350W BDP. Jestem zadowolony. W miarę cichy, stabilne napięcia.

Nie ma wtyczki SATA.

Jak bym miał go zmieniać to na Tagana, bo chieftec df nie wydaje sie być w czymkolwiek zasadniczo lepszy.

 

Niemiec - może miałeś po prostu pecha i trafił Ci się walnięty egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam modecoma 350W BDP. Jestem zadowolony. W miarę cichy, stabilne napięcia.  

Nie ma wtyczki SATA.

Jak bym miał go zmieniać to na Tagana, bo chieftec df nie wydaje sie być w czymkolwiek zasadniczo lepszy.

 

Niemiec - może miałeś po prostu pecha i trafił Ci się walnięty egzemplarz.

Przyłączam się - też mam modecoma od 4 miechów i chodzi jak złoto ..... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie heotec jest tez pewniakiem a ma duzo mocniejsza linie 12V a teraz to podstawa. niestety chieftec na tym polu jest cieniutki ze swoimi 15 czy 16A

jeżeli ktoś ma czas bo z tego co wiem dostawa koniec lipca początek sierpnia pierwsza partia Juziu byłbyś pierwszym userem z tą zasiłką, mógłbyś zapodać jakieś wiarygodne info :D może się jednak zdecydujesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego modecoma, ale wersję czarną z czerwonym podświetleniem. Jestem z niego bardzo zadowolony. Napięcia trzyma oki i jest cichy, a z tyłu wygląda jakby się coś paliło hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie heotec jest tez pewniakiem a ma duzo mocniejsza linie 12V a teraz to podstawa. niestety chieftec na tym polu jest cieniutki ze swoimi 15 czy 16A

myslalem ze chieftec 360W df ma 17A na 12V :idea: bo o takim byla tu mowa

ja chcialem tego chefa 1135H co ma 18A na 12V, ale to przeciez tylko liczby, co z tego ze ten neotec ma >20A

Popieram trzeba poczekac az go ktos przetestuje w warunkach domowych

bo te testy ostatnio staja sie troche komercyjne :arrow:

Jak neo wypadnie dobrze to wypruje z siebie to 300 pln zamiast na 420W chefa.

Ale tu mowa byla o modecomie vs chef.

wiec co powiecie o tym :

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/zas...com_350GTF.html

Podobno to Fortron, w testach ciut gorszy od tego BDB ale tanszy o 100zl

I co na to powiecie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dobry i raczej wart swojej ceny.

 

Na allegro można nabyć fortrona o podobnych parametrach za ~ 90zł, ale bez 3-letniej gwarancji i w sumie nie do końca wiadomo, czy nowy czy odnawiany.

 

Z tym, że raczej wolałbym dołożyć do CWT BDP lub 302 DF.

A najchętniej to Tagana 380W. Wiem, że droższy, ale jeśli zależy Ci na ciszy (i nie rozstawanie się z gwarancją) to jest w tej cenie raczej bezkonkurencyjny.

 

Co do neotec - raczej poczekałbym na testy, poza tym jeśli dobrze doczytałem to "marka" ta jest robiona tylko na rynek polski a to jest trochę podejrzane....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jurek911

 

tak ten modecom ma identyczne parametry jak fortron 300w bt/gtp i zreszta w srodku wyglada rowniez niemalze identycznie :)

wiec jaki jest sens kupowania modecoma za 150zl jak mozna kupic fortrona za 74zl? ja posiadam model bt wlasnie z allegro i jest on o wiele cichszy niz wspomniany modecom - moj kumpel go ma i wiem jak pracuje, a i oba trzymaja bdb napiecia - zero restartow nawet przy bardzo mocnych kompach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ModeCom 350GTF to właśnie jeden z nielicznych fortronów ze sklepu z gwarancją. A w komputroniku kosztuje 135zł.

W innej postaci nowych, sklepowych fortronów nie widziałem.

 

P.S.

Oczywiście ModeCom ma w swojej ofercie jeszcze inne fortrony, ale tamte są już znacznie droższe.... (za wyjątkiem tańszej 300W :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wlasciwie jest z tymi polskimi fortronami :?:  ktos mi rzekl, ze one sa poserwisowe  :?  :? :?

no a jakie myslisz w polsce nie ma dystrybutora fortrona oficjalnego ;) sa ta zasili za z achodniej granicy a czy poserwisowane kup a samemu sie przekonasz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj fortron 300W to byla nowka, sam zrywalem z niego plabe gwarancyjna producenta :D

 

jurek911 => liczby liczbami, ale przy firmowych zasilaczach dosc duzo mowia o jego osiagach. co Ci nie pasuje w tym bs3000??

 

 

BTW. juz w proline pojawily sie neoteci i maja status "w transporcie" i sa tansze niz przypuszczalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...