Skocz do zawartości
Pinioo

Prolink Gf5200 Ultimate nie kce się kręcić

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy podwyższam taktowanie GPU lub pamięci robi mi się czarny ekran i komp dalej pracuje tylko że ja nic ie widzę .. Co jest ???

Podkręcam Power Stripem 3.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. CPU to procesor. Rdzeń karty graficznej to GPU. Rozumiem że te taktowania podnosisz stopniowo co 5 - 10MHz. napisz co potem czy musisz resetować komputer czy wciskasz escape i wraca do normy? Spróbuj ściągnąć i zainstalować nowsze drivery, ewentualnie podkręcaj innym programem np. Riva Tuner. Troche mało masz tych punktów jak na twój komputer. Sprawdz czy w biosie masz włączoną AGPx8 a nie np. AGPx1 czy 2. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręciłem RivaTunerem i sprawdziłem Aidą32 i była podkręcona (250/500@280/580) , ale na 3dmark2001 nie ma różnicy punktów co przed OC , czyli coś jest nie tak jak powinno byc i po OC PowerStrip nie kce mi odpalić (znofu czarny ekran) !!!

P.S. Te 3800 3d marków to było jeszcze za czasów mx440 :P , czyli wczoraj :)

P.S.(2) Streowniki mam 56.55 , a agpx8 nie zrobię bo moja płyta główna ma tylko x2 i x4 :((((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. To dziwne. Przy takim OC powinna być widoczna różnica. Jak używasz do podkręcania jednego programu to w drugim upewnij się że masz wyłączone podkręcanie. Albo go odinstaluj w ogóle. Nie wiem. Spróbuj wyjąć kartę i włożyć jeszcze raz może nie siedzi dobrze w slocie. Ja tak miałem i karta działała ale była mało wydajna. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile nie próbowałeś jeszcze to zainstaluj sterowniki dołączone do karty. Piszesz, że w 3dmarku nie ma różnicy po podkręceniu - tzn. że wynik się nie zmienia? Jest idealnie taki sam? Jeśli nie to ile wynosi dokładnie przed i po oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprubój podkręcić power stripem wersji 3.46 beta , u mnie riwa tuner sie nie sprawdza, zero reakcji po podkręceniu, tak samo jak podkręcam w sterownikach ,aaa i zainstaluj stery 44.03 powinno pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podkręcałem karte to od razu dawałem 300/600 bo byłem pewien że tyle uciągnie. jak sprawdze aidą32 to mam podwyższoną przepustowośc (z 8 na default mam 10 giga ) . I dopiero podkręcenie fsb do 119 mhz dało 500 pkt w 3dmark2001. A dzisiaj taktowanie rdzenia nie kce mi się zwiększyć stale jest 250 a w riva tunerze mam ustawione 300 . Same kłopoty z ta nową kartą :(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak u mine to ta karta to duza zagadka zmieniłem chlodzenie na cpu i na pamiątkach efekt podkręcam dużo w porownaniu do innnych ale efekty w 3dmarkach dość mało zadowalające a rdzeń taki sobie pamiątki samsunga to niby dobre a tu zonk cpu idzie o 110 mhz więcej a pamięci tylko o 70 więc wniosek mój tylko prolink daje pamięć o 100mhz więcej niż inni producenci wkładając tą samą pamięć z modem orginał fabryka i nazywają tą karte ultimate mam dość dodatkow i nazw i firm ktore nas prostych ludzi oszukują jeszcze im namieszam (hack) pozdrawiam naiwnych życze doświadczeń i wiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich nowych sterach(testowałem od 53.03) nie działa automatyczne łądowanie ustawień przy starcie, a jezeli juz działa to i tak po kilku restartach juz giną ustawienia. RivaTuner do OC wykorzystuje stery i dlatego tez są problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No , podkręciłem Power Strip 3.4.6 Beta i wynik nareszcie mi sie podniósł do 6305 pkt;]

:lol: :lol: :lol: ale wynik !! wywal tego celerona bo to jak duron 800MHz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyśl o sprzedaży celka i płyty. jak dobrze sprzedaż to do jakiegoś athlona2000xp i płyty do niego nie będziesz musiał dopłacać[ale troche wątpie].ram też by Ci sie przydał :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...