Skocz do zawartości
kusztyk

Czy duzo obowiazkow? Czy to bezpieczne?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie! Chce zalozyc WC! I nie wiem czy to do konca bezpieczne? Czy nie zaleje mi sie komp? Albo spali? Co sie jeszcze moze stac? Czy ktos mial juz takie przypadki? Czesto sie one zdazaja? Czy duzo obowiazkow jest przy WC? Chodzi mi,czy czesto wode trzeba zmienieac albo dolewac? Jak czesto trzeba czyscic? I tez slyszalem,ze trzeba robic jakies przeglady jak tak to na czym polegaja? Czy jak mam WC moge kompa na noc zostawic? Bo u mnie czesto chodzi po nocach komp! I czy zmieszcze sie z WC do 350zl?

 

Mysle ze te odpowiedzic przydadza sie innym uzytkownikom forum ktorzy chcia zalozyc WC a nie sie do konca przekonani jak ja!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO pierwsze szukajka nie gryzie....

ja miałem narazie dwa razy wyciek w kompie i jakoś sie nic nie spaliło... a wycieki były spowodowane tylko moim wrodzonym debilizmem... ;), jeżeli dobrze poskładasz/zabezpieczysz układ przed korozją i glonami to jest praktycznie bezobsługowy (ewętualnie raz na rok czyszczenie chłodnicy z kurzu) oczywiście jak jest szczelny ;), u mnie komp chodzi 24/7

350... myśle że poskładasz już całkiem przyzwoity układ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnei jeden wyciek, zalane wzystko ale nic nie zjaralem. to jest bezpieczne jak sie mysli nad tym co sie robi - ja niestety nie pomyslalem :)

 

co sie moze jeszcze stac? mozesz ukruszyc proca, mozesz zlamac mogo (za mocne skrecenie bloku), mozesz spalic proca jak przesadzisz albo zle blok zalozysz, mozesz zrobic cokolwiek wynikajcego z glupoty, pospiechu, alkoholu etc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie powinno blok zakladac? Czy trzeba wieksza ostroznasc niz jak sie zaklada duzy radiator na proca?

 

A jeszcze takie pytanie troche nie na temta... chce kupic chlodnice z kadetta ta miedzina! I czy bede jeszcze potrzebowac na nia jakis wentyl? Czy sama chlodnica nie wystarczy? Narazie chce tylko chlodzic proc!

 

ja miałem narazie dwa razy wyciek w kompie i jakoś sie nic nie spaliło... a wycieki były spowodowane tylko moim wrodzonym debilizmem...

Ja mialem tez 2 wycieki

u mnei jeden wyciek

A czym byly spowodowane wasze wycieki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem wycieku

ostatnie moje WC jest bez obsługowe – raz złożyłem ponad 1,5roku temu i do tej pory chodzi (żadnych dolewek).

 

Jeśli założysz samą nagrzewnice bez wentylatorów to temperatury będziesz miał nieciekawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakłądać sie zakłada tylko trzeba mocnego pelta i mocny zasilacz do niego... no i dużo pianki/silikonu żeby uchronić układ przed skraplaniem się pary...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początek najlepiej sam blok... 95% ludzi tak używa... peltiery sa dla ludzi którzy kręcą do oporu a nie chcą FC (np ze względu na głośność), wtyki 12mm camozzina blokach (CPU/GPU), na pompce niestey festo (z plastikokwymi końcówkami - nie mogłem dostać camozzi z gwintem 1/2"), 12mm (zew) mają to do siebioe że nie są jeszcze jakoś strasznie restrykcyje a do tego wąż sie ładnie ( w miare) układa, w przypadku węża 13/15 (wew/zew) albo 14/16 z regóły trzeba używać kolanek (szczególnie przy kilku blokach) co wcale nie podosi przepływu w układzie, chyba że ktoś używa tygonu ale to troszke drogi szpil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie bede chlodzic tylko proc! Bede miec plytke nf7-s i Bartka-mobile 2500! Mozecie mi doradzic jakis blok? I jaka pompke ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> bym juz chcial taka mocniejsza, bo pozniej jak mi sie spodobna WC to kupie blok na grafike!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczynałem od CPC 12dB+(wiem,wiem) i żadnych wycieków przez ponad 1,5 roku.dało się nawet coś na tym podkręcić.temperatury nie za ciekawe,ale chodziło 24/24.nawet jak dołożyłem blok na grafe to chodziło,ale nie polecam Ci takich zabawek.teraz posiadam już dobre WC i jestem zadowolony.jak widać z podpisu sporo wytrzymuje jeśli chodzi o napięcia,bo procek niestety lipa.taki zestaw moge Ci z czystym sumieniem polecić(jest w dziale Sprzedam).Ani CPC ani ten zestaw nigdy nie miał wycieków.chociaż trzeba to na spokojnie i powoli składać wtedy będziesz mógł spać spokojnie.przy tym zestawie nie raz na cały tydzień zostawiałem włączonego kompa i nigdy nie się nie stało.podstawa to porządnie złożyć.nie używam zacisków czy też cybantów i też nic.

do 350 to porządny zestaw na proca złożysz.na GPU i Mobo to już troszke więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze ja nie mam kota w domu! Tylko psa, ale nie ma wstepu do pokoju! Tylko co to moze moj brat cos zkolowac, bo on to taki... ale jak cos zrobi to kupimi mi nowe! To jak tak was czytam to widze ze somo sie nic nie moze stac z WC?! I ze nie ma tak duzo obowiazkow jak sobie wyobrazalem! Tylko najgorzej jak kompa musialbym przenisc albo cos w nim wymienic to juz sporo roboty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze ja nie mam kota w domu! Tylko psa, ale nie ma wstepu do pokoju! Tylko co to moze moj brat cos zkolowac, bo on to taki... ale jak cos zrobi to kupimi mi nowe! To jak tak was czytam to widze ze somo sie nic nie moze stac z WC?! I ze nie ma tak duzo obowiazkow jak sobie wyobrazalem! Tylko najgorzej jak kompa musialbym przenisc albo cos w nim wymienic to juz sporo roboty!

co do zwierzątek to jest na to rada,upchać WC do budy.Mam psa(jak widać) i nic jeszcze nie zrobił a ma wszystko na zewnątrz(oprócz bloków :D )co do obowiązków to fakt nie ma obawy,zakładaj.jak często grzebiesz w kompie to najlepiej na szybkozłączkach zbudować,troszke to ułatwia życie,a co do przenoszenia to jak wyżej upchać do budy.ciężkie to będzie no ale coś za coś :wink: .

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz wszystko dokladnie i solidnie to nie ma problemow. Gorzej jak sie wezmiesz po pijaku za grzebanie w kompie. Ale wypadki chodzą po ludziach, nigdy nie jest 100% pewne ze sie cos nie rozszczelni. Tylko wes pod uwage ze jak masz WC to komp jest mniej mobilny :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam WC od jakiegoś czasu (montowane już było na 3 płytach głównych i 2 procach) Nigdy nie miałem żadnego wycieku. A odkąd wszystko włożyłem do kompa i zrobiłem ukłąd zamknięty to praktycznie WC jest bezobsługowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj wyciek spowdowany byl zlym wcisnieciem weża do zlaczki

a drugi to zle zaczepiony i zakrecony cybant i polecialo troche wody na grafe i plyte ale narazie chodzi (odpukac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie powinno blok zakladac? Czy trzeba wieksza ostroznasc niz jak sie zaklada duzy radiator na proca?  

 

A jeszcze takie pytanie troche nie na temta... chce kupic chlodnice z kadetta ta miedzina! I czy bede jeszcze potrzebowac na nia jakis wentyl? Czy sama chlodnica nie wystarczy? Narazie chce tylko chlodzic proc!  

 

ja miałem narazie dwa razy wyciek w kompie i jakoś sie nic nie spaliło... a wycieki były spowodowane tylko moim wrodzonym debilizmem...

Ja mialem tez 2 wycieki

u mnei jeden wyciek

A czym byly spowodowane wasze wycieki?

Moje WC składa się z zestwu extreme system z bloki.pl, musiałem do tego dokupić metr węża i nagrzewnice od kadeta za 45 zł. W sumie wyniosło mnie to około 280 zł. Bez wentylatora ma moim Athlonie (155 W ciepła) miałem nawet 55 stopni w spoczynku i 61 w stresie. Z cichym wentylatorem od zasilacza, temperatury spadły o jakieś 10 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blok zależy ile chcesz wydać ale rozsądnie byłoby <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> frosta... tudziesz uriela, czhyba że masz sentyment do mcs to dawaj nuka :D, jeżeli chcesz wydać mniej to możesz kombinować po crystalu, albo po czymś z bloki.pl, z tym że oni nie zakładają szybkozłączek, podstawa dobrego wc to zamknięcie go w budzie...

ja mam tak poskłądane że w ciągu roku kilkakrotnie jechałem z kompem pełnym wody do opola (na studia) i z powrotem do mojej wiochy (100 km w jedną stronę) komp zapakowany do auta nie miało prawa nic wyciec...tylko przyjerzdzałem podłanczałem kompa i odpalałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co.

mialem WC w sumie fajna sprawa ale:

jesli chcesz je miec to od razu wkladaj do obudowy bo bedzie wygladac fatalnie na zewnątrz. Jesli bedzie w obudowie to: Bedziesz musial rozbierac cały układ aby np wyjąć k. graficzną, chyba, ze masz sprytne palce iwyciagniesz ją.... Chlodzenie samego procesora jest bez sensu bo: zyskasz jakies 200Mhz wiecej zaplacisz duza sume 350zl... i tak naprawde guzik z tego masz bo i tak wentylatory będa i tak....

rozumiem zestaw za 1200zl chlodzisz wszystko łącznie z mosfetami masz cisze spokój no i jakies 800 Mhz wiecej... - czy warto sam ocen....

ja miałem WC i raczej juz drugiego nie bede zakładał.

sprzedałem kupiłem CNPS7000A - Cu i ciesze się 2500Mhz bez Wody bez strachu o zalanie z naprawde znośną temp. i cisza!

zrobisz jak zechcesz czlowiek sie uczy na błędach.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wycieklo bo za mocno wkrecilem choinke w top i mu sie peklo :|

A to jasniej mozesz powiedziec?? Bo nie wiem o co chodzi.

zauwazylem ze delikatnie jest wilgotno pod oryginalnie wkreconymi kroccami z uriela (po jakims 4 czy 5 miesiacach) no to je wykrecilem i obwinollem teflonem i wkrecilem, niestety nie pomyslalem i wkrecilem je na max i to byl blad :)

 

[dopisek]

musze jednakrze powiedziec ze czasem mam dosc WC (jest poza kompem - ale mi nie przeszkadza - fotki pod przyciskiem WWW), bo troche jednak newrow kosztuje, pozatym ciagle pomysly zeby cos zmieniac etc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...