Skocz do zawartości
SKRYTOBOJCA

Rydzyk, Jankowski i reszta obludnikow...

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jeśli ktoś w młodym wieku i widzi co się dzieje z kościołem, przestaje wierzyć, bo kler powinien być przykładem ...

a co sie takiego dzieje z kosciolem, czy patrzysz tylko na to zle, ktore jest wszedzie, to po co chodzisz do szkoly, przeciez zdarza sie, ze nauczyciele zle ucza, po co chodzisz do lekarza, przeciez jest tylu lapownikow i lekarzy bez powolania, po co mamy policje, tylu jest tam zwyklych partaczy, po co nam rzad, skoro tyle bledow popelniaja - niech zyje anarchia krzyknij, czy jak twoi rodzice sie pokluca albo popelnia jakis blad to tez mowisz na lewo i prawo, ze nie moga byc rodzicami, nie chcesz nie chodz do kosciola, nie chcesz to nie dawaj na tace, nie dawaj ofiar na kosciol, nikt Cie do tego nie zmusza, ale pozwol, ze ja sam bede decydowal co z moimi pieniedzmi bede robil, ignorancja i jeszcze raz ignorancja, naogladales sie telewizji (nie masz co z wolnym czasem robic) i myslisz, ze wiesz cos o kosciele i tym co robi, mrtnt napisal Ci juz o ateizmie, mozesz nie chodzic do kosciola i wierzyc w Boga

To nie to samo. Kościół robi pranie mózgu. Nie raz już sie przekonałem spotykając pewne osoby. Szkoda gadać, na to nie ma siły. Od wieków ta obłóda jest zakorzeniona w naszym państwie. Wiele ludzi wie co sie dzieje w kościele, a i tak uczeszczaja. Dlaczego? "Bojaźń boża" ? :? O to im właśnie chodzi! Prawde mówiąc od średniowiecza sie wiele nie zmieniło. Tyle tylko, że przestali zabijać ludzi.

Już nawet nie zaglądam do tego topicu bo sie tylko denerwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze kosciol/kler chce ustanawiac standardy moralnosci i zachowania ktorych sami nie maja zamiaru przestrzegac.

Takie postepowanie nazywa sie hipokryzja.

Klujace w oczy bogactwo przy powszechnej biedzie i jakby malo tego bylo maja czelnosc atakowac Owsiaka za to co robi.

Nazbieraloby sie tego sporo wiecej, ale to daremna gadka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze kosciol/kler chce ustanawiac standardy moralnosci i zachowania ktorych sami nie maja zamiaru przestrzegac.

Takie postepowanie nazywa sie hipokryzja.

widze ciagle te same argumenty, pusta papke, w takim razie obalmy rzady, przeciez ustanawiaja standardy, panstwo prawa, a sami ida do kryminalu, mamy juz jednego posla, ktory siedzi, a powinno ich tam byc wiecej, ale zamiast dazyc do anarchii eliminujemy chwasty (!), i tak samo jest z kosciolem, to organizacja, ktora jak kazda inna ma problemy, sa tam ludzie o dorbym sercu jak i pospolici przestepcy, czy wasi rodzice nigdy sie nie kluca (?), w tak malej wspolnocie jaka jest rodzina, trudno o brak sporow czy problemow, a wy zadacie tego od kosciola liczacego tysiace kaplanow i miliony wiernych, komus chyba brakuje oleju w glowie, albo na sile szuka dziury w calym, zastanawia mnie tylko po co to wszsytko, czemu was to tak boli, ze ktos chce dac ofiare z wlasnej nieprzymuszonej woli, czemu wypalacie sie na walke z kosciolem, ktory przetrwal wieki i takie glupoty, ktore tu piszecie napewno mu nie zaszkodza, raczej go wzmocnia, z drugiej strony to nawet pomagacie kosciolowi, bo glosy takich jak wy wskazuja co nalezy poprawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wortigern

Chodzi o to ze kosciol/kler chce ustanawiac standardy moralnosci i zachowania ktorych sami nie maja zamiaru przestrzegac.

Takie postepowanie nazywa sie hipokryzja.

widze ciagle te same argumenty, pusta papke, w takim razie obalmy rzady, przeciez ustanawiaja standardy, panstwo prawa, a sami ida do kryminalu, mamy juz jednego posla, ktory siedzi, a powinno ich tam byc wiecej, ale zamiast dazyc do anarchii eliminujemy chwasty (!), i tak samo jest z kosciolem, to organizacja, ktora jak kazda inna ma problemy, sa tam ludzie o dorbym sercu jak i pospolici przestepcy, czy wasi rodzice nigdy sie nie kluca (?), w tak malej wspolnocie jaka jest rodzina, trudno o brak sporow czy problemow, a wy zadacie tego od kosciola liczacego tysiace kaplanow i miliony wiernych, komus chyba brakuje oleju w glowie, albo na sile szuka dziury w calym, zastanawia mnie tylko po co to wszsytko, czemu was to tak boli, ze ktos chce dac ofiare z wlasnej nieprzymuszonej woli, czemu wypalacie sie na walke z kosciolem, ktory przetrwal wieki i takie glupoty, ktore tu piszecie napewno mu nie zaszkodza, raczej go wzmocnia, z drugiej strony to nawet pomagacie kosciolowi, bo glosy takich jak wy wskazuja co nalezy poprawic

Chyba źle zrozumiałeś, przynajmniej mnie, nikt nie chce aby kościół upadł i stał się tylko "złym" wspomnieniem. Chciałbym być prawdziwym katolikiem, ale zasady które wmawiają mi ksiądzkatechetarozdzicekościól są dla mnie bez sensu. Seks przedmałżeński czy choćby wróżenie z kart jest dla kościoła grzechem, dla mnie nie ma w tym nic złego. Na religii katecheta mi powie że źle że niebyłem u spowiedzi 3 lata, a czy Bóg odpuści mi grzechy jeśli pujde do księdza i powiem mu WSZYSTKIE swoje grzechy, czy jeśli pomodle sie i bede czuł skruche ? Chciałbym dawać na tace, dawać ofiary ale co mi z tego jeśli połowa ląduje u księdza w kieszeni. Moge być katolikiem ale nie potrzebuje do tego ani kościoła ani księdza bo MOJE grzechy i dobre czyny to tylko moje sumienie i sam musze dojść do tego co robie źle a co dobrze, ksiądz nie wie jaki jestem i czemu popełniłem jakiś grzech wiec jak może mi dac odpowiednią pokutę.

 

PS. yasin nikt nie chce Ciebie nawracać na coś, Ty masz swoje poglądy a ja swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska to kraj przestępców i złodziei, jedna afera ciągnie się za druga, idą lawinowo wystarczy otworzyć gazetę i zawsze jakąś się znajdzie. Politycy kradną (większość), w urzędach bez łapówek nic się nie da załatwić, wszędzie korupcja, kościół wtrąca się do polityki - tak nie powinno być w normalnym kraju!!! Ale Polska nie jest normalnym krajem, a kogo to wina? większości społeczeństwa – bo jest głupia, nie widza co się wokół nich dzieje? Potem idą i głosują na SLD (czyt. komunistów)… albo jeszcze lepiej na LPR, Samoobronę (populiści)…

Jak są wybory prezydenckie itp. to 50% ludzi [gluteus maximus] z domu nie rusza by zagłosować, a potem narzekają.

 

Jak ludzie się nie obudzą i nie zmądrzeją to będziemy nadal żyli w takim chorym kraju.

 

PS. Kto uważa, ze żyjemy w demokratycznym kraju? Polska to nie jest demokratyczny kraj!

 

PS.2 Przy tym stopniu ”inteligencji” Polaków po wyborach prezydenckich będzie pewnie trzeba się wynieść z kraju… bo na kogo ludzie zagłosują? strach się bać…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seks przedmałżeński czy choćby wróżenie z kart jest dla kościoła grzechem, dla mnie nie ma w tym nic złego. Na religii katecheta mi powie że źle że niebyłem u spowiedzi 3 lata, a czy Bóg odpuści mi grzechy jeśli pujde do księdza i powiem mu WSZYSTKIE swoje grzechy, czy jeśli pomodle sie i bede czuł skruche ? Chciałbym dawać na tace, dawać ofiary ale co mi z tego jeśli połowa ląduje u księdza w kieszeni. Moge być katolikiem ale nie potrzebuje do tego ani kościoła ani księdza bo MOJE grzechy i dobre czyny to tylko moje sumienie i sam musze dojść do tego co robie źle a co dobrze, ksiądz nie wie jaki jestem i czemu popełniłem jakiś grzech wiec jak może mi dac odpowiednią pokutę.

 

PS. yasin nikt nie chce Ciebie nawracać na coś, Ty masz swoje poglądy a ja swoje.

ad. seks

masz wolny wybor, to ze jestes katolikiem to wcale nie znaczy, ze nie masz prawa popelniac bledow, grzeszyc, taka jest natura czlowieka, kazdy bladzi, jezeli niepodobaja Ci sie pewne zasady to postepuj tak jak Ci mowi sumienie

ad. "czy Bóg odpuści mi grzechy"

tak, bez wzgledu na cokolwiek, jedyny warunek to szczere wyznanie grzechow, nie ma innej mozliwosci, jezeli juz mowisz o spowiedzi, to wiekszosc "katolikow", nawet nie wie, ze ksiadz na spowiedzi nie ma mozlliwosci nie odpuscic grzechow, nie ma takiej mozliwosci, bez zwgledu na to co delikwent mowi

ad. "Chciałbym dawać na tace, dawać ofiary ale co mi z tego jeśli połowa ląduje u księdza w kieszeni"

wiec nie dawaj, nie liczac sekt, oplaty/ofiary nie sa obowiazkowe i nie beda

ad. nawracanie

ja tez nikogo nie mam zamiaru nawracac, ja tylko pozwalam sobie sprostowac, bo z niewiedzy rodza sie takie dziwne opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram yasin - wszystko obija sie o kase - kłuje was to a mowicie ze i tak nie dajecie na tace, a rusza was los dzieci jakichstam i piszecie ze oni nie powinni sobie kupowac Bog wie jakich wozow (w polowie prawda)

lecz przeznaczyc ta gotowke na ww dzieci

 

ad. Pageup - dziwie sie ze nie dostałes bananem :?

to ze jestes ateistą nie oznacza ze mozesz obrazac wiare innych

troche sie zawiodłem ale coz - taka Polska , trzeba umiec w niej zyc jak to w jakims filmie o komunie usłuszałem

najbardziej boje sie o przyszłosc, maluje sie ona w ciemnych , anarchistycznych barwach :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie typowy problem z religią POPULISTYCZNĄ jaką jest religia katolicka. Wymagacie od niej szczerości - idei godnych religii dla Boga.. Prawda jest taka ze katolicyzm zaszedł od religi dla Boga do religii dla mas. ba nawet plebsu.

KK oskarza wszystkie pomniejsze religie o sekciarstwo. Jak wiem to w obrzadkach Zielonoswiatkowców, Arian, Swiadków, Badaczy - polityka finasowa tych ugrupowań jest transparentna - TZ ze kazdy wie gdzie jego kasa wylądowała. A dodatkowo nie ma tego bezsesnownego podziału na księzy odpooszczjących winy i stojacych wyzej niz parafianie (sprawdzcie w slowniku co to słowo znaczy)..

Co wiecej tutaj najwiekszy lol. Kosciol nie mogąc sobie poradzic z przechodzeniem do odłamów neohrescijanskich w/w.. zmienia Biblie.. Tetagram JHVH w bibliii tysiąclecia wystepuje ok 6000 razy w bibli tysiąclecia w najnowszym poprawionym wydaniu podpisanym przez Karola Wojtyłę - około 10 razy... oczywiscie mamy tutaj do czynienia z szeroko zakrojoną polityką dialogu między religiami :) - kosciol woli zmienic slowo Boga niz zacząc tlumaczyc swoje wiezenia.

Swego czasu po wydarzeniach z WTC czytalem sobie forum islam-in- poland .. tak dla ciekawosci co w tych ludziach siedzi...

JAk sie okazało Islam nie mówi o zabijaniu i o TAKIEJ wojnie z niewiernymi. To Allah ma zabijac a nie ludzie... (to samo jest w Biblii jakby kto nie wiedzial)... natomiast europa zachodnia a zwłaszcza pseudochrzescijanscy ksieza - wypowiadający sie w TV o wyzszosci ich religii nad inną.. i przypomnę - NACISKAJĄCY by konstytucja UE była "chrzescijanska" - co Jezus mówi o mieszaniu sie w politykę ? Naprawdę martwi mnie to ze muzełmanie rozumieją lepiej biblię niz rdzenni chrzescijanie :/

 

Sprawdzcie kto w 39 błogosławił III rzeszę.. i dlaczego to był ówczesny Papież.

 

CO do waszego podoejscia do Religii. Religia jest dla Boga nie dla was. Smieszy mnie jak czytam posty gdzie ktos pisze ze ja nie bede chodzil bo to czy tamto, albo ze Bóg jest chory bo ksieza robią to czy to..

Najpierw radzilbym siegnąc do zródeł i sprawdzic czym wogle sa wiezenia katolickie. A potem wymądrzac sie na Boga.

Religia Katolicka osiągneła swoją masę krytyczną i MUSI upaść. Tylko w takim zakłamanym i pokomunistycznym spoleczenstwie jak polskie moze ona jeszcze trochę poistniec.

Ludzie na zachodzie odchodzą masowo. Bo widzą ze to co mówi biblia to wogole co innego niz to co mówi kosciół a jeszcze co innego co robi koscioł.. przeciez to jest chore. Przeciez jesli ta Biblia nie kłamie, jesli nie jest wymysłem człowieka a słowem NASZEGO STWÓRCY - to on łby tym wszystkim czarnuchom poukręca za te cuda co oni powymyślali..

Ja jestem wierzący - wierzę w to co powie BIBLIA, i nie mam wiedzy całkowitej - bo jeszcze wiele przede mną, ale juz widzę wystarczająco duzo by powiedziec tak...

Na Jezusa tez mówili sekta - tez ich wyzywali od wariatów i innych.. moze prawda nie lezy w ilości a w jakości wiernych :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galago wymieniles kilka faktow, nie sprawdzalem, moze to prawda, i co z tego, ze w 39 roku papiez poblogoslawil 3 Rzesze, powiedz mi co to dla mnie jako katolika zmienia, czekam na argumenty, przeciez idac takim tokiem myslenia, to trzeba zlikwidowac parlamament u nas bo posel siedzi w wiezieniu, a nastepni juz sa w kolejce, ja nie wybielam kosciola, tylko mnie troche dziwi, ze na przyklad dla Ciebie znaczy tak wiele, ze papiez w 39 poblogoslawil 3 Rzesze, dla mnie wazniejsze jest to, ze nasi misjonarze jada do Afryki i umieraja razem z glodujacymi i chorymi dziecmi, ja i ty tez popelnilismy wiele bledow w zyciu, ale nasi bliscy nam tego nie wypominaja bo nauczylismy sie na naszych bledach, co do sekt to jestes w bledzie, piszesz, ze znasz Biblie, a z tego co napisales wynika, ze nie wiesz lub nie chcesz wiedziec, ze Biblia ostrzega przed falszywymi prorokami, na najwazniejsze fakty jestes gluchy, czepiasz sie rzeczy malutkich, jakichs niejasnosci, twoj wybor, i zgadzam sie, ze nie ilosc, a jakosc sie liczy, i takich prawdziwych wiernych kosciol ma niewiele, a wszystko zaczelo sie od 12 osob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)a wszystko zaczelo sie od 12 osob

I niezla historyjke wymyslili, ktora przetrwala do dzis...

 

 

A mnie wlasnie wkurza to, ze nasi misjonarze jada do afryki i gloduja/choruja z tamtymi dziecmi. U nas w polsce tez jest od groma chorujacych i glodujacych dzieci, jak chca ratowac swiat to niech zaczna od polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wortigern

ej no k**** ! :evil: ja bym zamknął temat

za historyjke to bym Ci twarz obił, a skoro nie mozesz zrozumiec dlaczego wyjezdzaja pomagac innym to znaczy ze naprawde cos z tobą nie tak

zamknijcie, offtop sie robi i wiele osob najezdza na wiare a to moze wkurzyc :evil:

Ja tu nie widze żeby ktoś "najeżdżał" na wiare, wymieniamy się poglądami bo od tego jest forum, jedni bardziej kontrowersyjnie inni mniej. I tak jest u większości katoliów, przynajmniej tych starszych, jeśli ktoś podważa istnienie Boga to oczywiście zamknąc mu usta. Z tą historyjką to rzeczywiście za mocno, ale ja bym jeszcze poczytał co maja do powiedzenia yasin, Galago De Codi i reszta chętnych do wypowiedzi.

 

EDIT. Prawdziwy chrześcijanin zawsze potrafi wybaczyć.

Pozdrawiam kulturalnych i potrafiących słuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niezla historyjke wymyslili, ktora przetrwala do dzis...

 

 

A mnie wlasnie wkurza to, ze nasi misjonarze jada do afryki i gloduja/choruja z tamtymi dziecmi. U nas w polsce tez jest od groma chorujacych i glodujacych dzieci, jak chca ratowac swiat to niech zaczna od polski.

to nie historyjka, tylko spisane Slowo Boze, mozesz myslec inaczej, ale taka jest prawda, i na tym polega wiara, ze w cos wierzysz, a nie, wiesz to bo zobaczyles na wlasne oczy, co do misjonarzy, to jada do afryki czy do innych krajow bo takie jest ich powolanie, to jest duzo trudniejsze niz zostac w kraju, odwiedzac rodzine na swieta, to taki ich krzyz, robia to, zeby dodac sobie cierpienia i trudu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma inne zdanie to od razu mu twarz obic, zamknac topic i moze jeszcze zbanowac - ha to postawa prawdziwego POLSKIEGO katolika gratulacje, wszedzie tak samo jest.

 

Kazdy ma prawo do wlasnego zdania ale tylko wtedy gdy jest takie samo jak moje wlasne - tylko to moge wywnioskowac z tych postow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam duzo watpliwosci co do kosciola......

hmmm jak mozna cale swoje, tak cenne, jedyne zycie podporzadkowywac wierze w cos/kogos co fizycznie nie istnieje, mamy tlko Biblie, ktora zostala w wielu wątkach zle przetlumaczona a w czasach pozniejszych gdy nauka jest wyzej rozwinieta wszystko zaczyna wychodzic na jaw.... Zeby nie byc gołoslownym - "Maria Dziewica" Oryginalne slowo ktore zostalo niedokladnie przetlumaczone na "dziewica" - wiadomo co to znaczy w naszym rozumieniu, lecz pozniej dowiedziono ze to tlumaczenie jest niepelne, bo w oryginale oznaza to "ta ktora nie miala meza" co calkiem zmienia postac rzeczy i tego cudu poczecia...

 

Teraz sobie wyobrazmy ile jeszcze jest takich "niedokladnosci".

 

Mozna zadac sobie pytanie czemu kosciol trwa tak dlugo.... ano dlatego ze doskonale kieruje ludzmi. Kosciol Katolicki zawsze pchal sie do wladzy i do pieniedzy. MOze kolejny przyklad, coby niemogl nikt powiedziec ze to tylko puste obelgi - co powiedzie za odpust - spowiedz za pieniądze, to chyba jakis 13 wiek byl.... nie pamietam.

Przeciez to byl czysty wyzysk co mniej rozumnych ludzi. Ale kosciol ewoluowal wraz z "wiernymi" i teraz inaczej nas "podchodzą".

A co powiecie na celibat ?...... zostal poto wprowadzony, zeby majątek koscioła nie mogl byc dziedziczony.......... a co nam teraz wpajają ? jakies bzdury o oddaniu i czystosci umyslu......

Wszystie swieta koscielne zostalu ustanowione - wymyslono ich obchodzenie na kolejnych soborach....

A nie pamietacie krucjat ? wyzynanie tysiecy ludzi w imie wiary ?

W kazdym wieku kosciol robil wszystko zeby trzymac ludzi w garsci.

 

Jezeli istial taki czlowiek jak Jezus, i robil to co napisane jest w Bibli, to jest to dla mnie KTOS !. Ktorego warto nasladowac, bo świat bylby leprzy gdybysmy sie tak starali. Wierze ze kiedys byl ktos taki "ponadczasowy", ale jak to ludzie majac do czynienia z czyms niezwyklym zaczeli przypisywac jemu niestworzone, boskie historie. Na lekcjach religi wmawiaja dzecia ze swiat czasem bywa oktorny, sa zli ludzie.. ale to jest tylko taki sprawdzian przed zyciem wiecznym.... - zaraz chwila.. jaki sprawdzian ? co to BIG BROTHER wydanie ZIEMIA ? Wszechmocny i wrzechwiedzacy Bog by sie tak "bawil" nami ?

Jak widze co sie teraz dzieje, jak glupi ludzie pozmieniali, pokrecili i sami stworzyli kosciol, taki jaki im sie podoba - wmawiajac ze to na wzor Boga, Jezusa, to mnie cos trafia......

Jezus, taki wyjątkowy i mądry czlowiek, wjezdzal do miasta na pospolitym osle, nie budowal kolosalnych światyn, bo nie o "reprezentacyjne" budynki tu chodzi, to nie żaden gmach ma czcic Boga/wspolną wiarę, tylko LUDZIE..... A co jest dzisiaj ? Polityka, kasa, krętactwo, wykorzystywanie przywilejow, mieszanie ludzią w glowach (Rydzyk, i jego radio).

I co to ma wspolnego z Bogiem, Jezustem i tym co on staral sie nam przekazac ?

 

Zobacyzmy kto "w niebie" bedzie zalowal ze nie korzystal z wlasnego pieknego umyslu tylko dal sie omamic........

 

Ludzie opanujcie sie....... Wlasny rozum - wspolna wiara, w siebie, w innych - czerpanie i cieszenie sie z zycia - wiara dla zycia, a nie zycie dla wiary....

 

Przepraszam za taki nie za bardzo składny styl, ale padam z nog....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RS masz racje, juz to kilka razy tutaj mowilem, kosciol popelnil wiele bledow, a raczej ludzie je popelnili, kaplani, i mozna by pewnie napisac 1000 stronicowa ksiazke o tych bledach, ale zapewniam Cie, ze nie starczyloby Ci zycia zeby zapisac to co kosciol zrobil dobrego, ale po co sie licytowac, to sie staje juz nudne, kolejne osoby przychodza tu i probuja wymienic coraz to wymyslniejsze rzeczy, przewinienia kosciola, tylko pytam sie po raz kolejny i nikt nie potrafi mi odpowiedziec, co do dla mnie jako katolika zmienia, powiedz mi prosze RS czy ktokolwiek inny, co to dla mnie zmienia(?) nie znajdziesz odpowiedzi na to pytanie, bo dla mnie jako katolika nie liczy sie to czy ksiadz jezdzi mercem i przepija pieniadze wiernych, bo to on za to odpowie, ja mam czyste sumienie, to on robi zle, mnie takie cos wogole nie rusza, nie zazdroszcze mu tego merca i tych pieniedzy, i nie mam mu tego za zle, szkoda mi go bo robi zle chociaz jest swiadomy co go czeka, widze, ze jestes znawca Biblii (znasz sie nawet na tlumaczeniach) wiec wiesz, ze kazdy zostanie sprawiedliwie oceniony, wedlug tej samej miary, niewazne czy biskup czy zwykly ciec, ktory zamiata ulice, dziwi mnie to ze ludzie wypalaja sie na walke o sumienie biskupa czy innego kaplana, a nie martwia sie o swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio z parę dni temu było opisane wyposażenie domowe pedofila jankowskiego. Stolik za 15000 zł komoda za 35000 obrazy za kilkadziesiąt komplet stołowy za kilka tysięcy. Zyć nie umierać . Opisane w szmirze gazecie Fakt. Cham i prostak, złodziej i pedofil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yasin ...... rozumiem Cie..... racja, ze ksieza to ludzie ktorzy popelniaja bledy , racja ze kazdy zaplaci za swoje grzechy......

Tylko ja sie buntuje, dlaczego do cholery tacy ludzie są księzmi, "pasterzami" dlaczeo maja takie powazanie i zaufanie szczegolnie wsrod dewotek. One uwazaja ze ksiądz jest jak Bog, ze ma zawsze racje i zawsze dobrze postepuje, ze jest biednym skromnym czlowiekiem rzyjacym z datkow.Prawdziwi przywodcy (duchowi), ksieza powinni tępic, korygowac takie zachowania, ale im to przeciez na reke, ze biedne babcie placa regularnie ostatnie grosze z emerytury/renty na tace czy przekazy dla radia ma-ryja, czy tez twardo moralizuja mlodzierz nakladniajac do chodzenia do kosciola. Ile razy kazdy z was za mlodszych lat byl przymuszany w taki czy inny sposob do pujscia do kosciola ?..... Dlaczego tak malo ludzi nie przemysli dokladnie tego wszystkiego, czym jest kosciol, czym byl wczesniej.... tylko taka slepa wiara w dogmaty.. ustanowione przeciez przez nikogo innego jak....omylnych ludzi.

 

Za grosz skromnosci w tym klerze.

Moje zdanie jest takie, ze "kosciol" ( w rozumieniu instytycji ) zanieczyszcza religie chrzescijanska.

Dla mnie ksiadz nie ma zadnego wyjatkowego powazania, mozna powiedizec owszem ze wrzucam wszystkich w sutannach do jednego wora....... nie bo sa terz wyjątkowo dobrzy ludzie ( w szerokim tego slowa znaczeniu) na swiecie........ ale czy do tego trzeba byc ksiedzem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :) nie trzeba ale mozna, zauwaz jednak, ze o tych biednych kaplanach, czy misjonarzach nie mowi sie, bo po co, to nie jest modny temat na ktorym mozna zarobic, teraz modne jest powiedziec jankowski jezdzi merolem, albo wszyscy ksieza sa tacy czy tacy, wtedy duzo ludzi sie rzuca na taka gazete czy program, to tak samo jak z aktorami, czy innymi publicznymi osobami, ksiadz to w pewnym sensie osoba publiczna i padl ofiara dzisiejszych czasow, chwilowej mody, checi zarobienia w latwy sposob, przed chwila ktos tu napisal, ze jankowski ma stolik za 15000, a ktos wogole sie trudzil zeby to udowodnic, widzial to ktos na wlasne oczy, moge sie tylko zasmiac jak czytam takie artykuly nie poparte zadnymi dowodami, ale jak juz pare razy mowilem i powiem to jeszcze raz, dla mnie to nic nie zmienia, bo ja jestem swiadomym katolikiem, nie wierze w ksiedza, tylko w Boga, 99% ludzi ktorzy tu pisza nie wiedza kto to ksiadz i jaka pelni role w naszej religii, nauczyli sie tylko powtarzac papke, ktora gdzies uslyszeli, nie maja wlasnych mozgow albo ich nie uzywaja, odtwarzaja, a nie mysla, nie analizuja faktow i nie wyciagaja wnioskow, ale to juz nie jest problem religii tylko ich rodzicow, ich samych, i po czesci szkoly, ktora ich tego nie nauczyla, nasze szkolnictwo nie uczy myslenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, yasin, wyjaśnij więc kim jest ksiądz i jaką rolę pełni w naszej religii. Bo chyba nie pośrednika między wiernymi a Bogiem? Przez wzgląd nie na wiernych, ale na samego Boga takiego pośrednika to ........... .

Biedni kapłani i misjonarze? Są, zgadza się, nie neguję ich zasług, ale czy kościół z założenia nie miał być organizacją ubogą, służącą wiernym a nie im miłościwie panującą? Yasin, znasz historię kościoła? Wiem, nie wszyscy, byli też dobrzy...W wielu organizacjach i systemach które teraz jednoznacznie źle oceniamy były też jednostki pozytywne (nazw nie wymienię, obrazi cię to porównanie). Papież, hmm, namiestnik Boga na ziemi...Najbardziej pamiętam jednego takiego pana z rodu Borgiów, częściej niż krzyżem posługiwał się sztyletem i trucizną (nie zawsze było to sprawstwo osobiste, często kierownicze). Lukrecja Borgia i jej rola w życiu papy... Eh, barwna postać jak na namiestnika Najwyższego na ziemi.

A co do księdza - ofiary naszych czasów, gdybym tak sobie pisał w czasach działania pewnej instytucji powołanej przez kościół (he, he, z nazwy była ona święta..) to już wkrótce moje ładnie upieczone ścierwo zżarłyby bezpańskie psy... Masz rację, wolność słowa to znak czasów w których żyjemy. Czy to źle?

 

IVO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm rodzi sie dziecko, od razu chrzest, komunia, dzieci zmuszane by co tydzien latac do kosciola i itd, bierzmowanie itd.

Od najmlodszych lat robi sie dziecia papke z mozgu i tyle, im sie wmawia to przez cale zycie, ze Bog istnieje itp.

 

Cos jak z Swietym Mikolajem :) tez sie dziecia mowi, ze istnieje a potem niespodzianka :)

Podobnie jest z wiara w Boga, kto wierzy w te wszytkie historie to niech wierzy, jego wola.

 

Ja wierze w naukowe stworzenie swiata, w teorie Darwina.

Wyroslem z bajek, ze swiat tworzono przez 7dni itd.

 

 

PS. A dinozaury to niby skad sie wziely? :P

 

PS.2 Temat jest o zlodziejstwie kosciola wiec nie zbaczajmy z tematu :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ksiadz to zwykly czlowiek taki ja ty, ja, czy ktokolwiek inny, zdecydowal sie sluzyc ludziom, jest swego rodzaju nauczycielem, i tak samo jak wsrod nas, sa ludzie dobrzy i zli tak samo wsrod nauczycieli (kaplanow ale i tych w szkolach, do krotych chodzimy na codzien) sa Ci zli, ale ja nie uwazam to za powod do zamykania szkol czy kosciolow, raczej wymienilbym tylko kadre :)

 

a co do nauki, to jak bylem maly i nie wiedzialem jeszcze wiele o astronomi, fizyce kwantowej czy teorii strun to tez tak myslalem, ale teraz wiem, ze taki twor jak wszechswiat to nie jest przypadek i zjawiska jakie w nim zachodza, zaleznosci oraz procesy nie mogly powstac same z siebie, widac, ze to dzielo doskonale, a nawet myslacy czlowiek nie potrafi stworzyc rzeczy dokonalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ksiądz nie jest zwykłym człowiekiem od kiedy SAM SIEBIE POSTAWIŁ jako przywódcę wiernych. Od tego czasu jest osobą publiczną w strukturach koscioła. W biblii nie mamy zadnych przykładów ze apostołowie czy inni "starsi" odpuszczli winy - to robi tylko okup Jezusa. I zaden ksiądz do tego nie jest potrzebny a zwłaszcza biorący za to kasę. POkuta jest tak samo bezsesowna.. skrucha ma wypływac z serca a nie z 30pompek i 20 zdrowasiek. Człowieku wez tą biblię i ją przeczytaj - ona nie gryzie...

Powodem dla ktorego pisalem o sektach - no wlasnie - dla Ciebie. Sam powiedziałes dokładnie to co chciałem zebys powiedział.. skąd wiesz ze kosciol ma tą palemkę prawdy..

Chcesz bym przypomniał jak wygląda linia apostolska która się chwali watykan. Ktow w niej jest .. nawet kobieta - która się dla władzy łajdaczyła z kazdym. Tak wygląda swięta linia apostolska.

Mam ci przypomniec ze szaty liturgiczne - nawet nazwy hierarhiczne księzy pochodza z religii babilonskich.

Mam ci przyponiec ze swiętygral - to wiezenia CELTYCKIE,

ze choinki, nawe te swięta które teraz będą nie maja nic wspolnego z Jezusem. Boze narodzenie zimą.. dobre sobie.. wez poczytaj Jezus urodził sie jesienią.. zimą na pastwiskach się w rejoach GÓRZYSTYCH betlejem owce spasa.. czym sopelkami?

Choinka to celtycki znak ciągłości przyrody, to samo smingus dyngus,

Sylwester to rzymskie saturalia - na czesc rzymskiego boga Saturna (zapraszam do lektury astronomii - wtedy ziemia jest pod wpływem tej planety)

Jajeczka - jeden zaraz po kulcie fallicznym - z najstarszych symboli zycia.

Z resztą czy jezus wogole w kosciele istnieje procz niemowlaka i zmasakrowanych zwłok na krzyzu? TO co najwazniesze w soim zyciu powiedział (kazanie na górze, jego przykłady, jego rozmowy z faryzeuszami - o tym w kosciele sie nie dowiesz)

 

Nie dowiesz sie ze chrescijanin nie ma prawa zabijac - nawet w wojnach obronnych.

Ze "starszy" (odpowiednik ksiedza ówczesny) ma prawo miec zonę.

Ze starszym moze byc osoba która PRZEJAWIA OWOCE DUCHA (milosc, pokorę, panowanie nad sobą) - a jak by przestała je przejawiac to znaczy ze MA ODEJŚĆ ZE STANOWISKA.

Nie dowiemy sie ze jezus kazał wszystkim byc ewangelizatorami - a nie tylko paru wybrancom w afryce.

Nie dowiemy sie ze jego krolestwo nie ma nic wspolnego z rzadami POLITYCZNYMI ludzi.

 

Powiedz mi czy to są szczeguły? Raczej nie.

Jezus powiedział ze jest TYLKO JEDNA DROGA i prowadzi do WĄSKIEJ BRAMY - co rohi watykan więc w ruchu ekumenicznym?

 

Ty widzisz to że ludzie robia błedy.. MASZ RACJĘ. Ale ja mówię o czymś mniej przyziemnym niz błędy księzy. Ja mówiłem ze cały kosciół to kłamstwo i zapozyczenia z innych POGANSKICH WIEZEN.

To nie jest słabostka paru ludzi - TO JEST ŚWIĘTY DOGMAT KOSCIOŁA.

 

Mam ci przypomniec co zrobił Bóg ze starego testamentu gdy zydzi bawili się w Betel w mieszanie religii prawdziwej z kultem baala, czy jak zamiast zaufać Bogu - woleli zapłacic egiptowi za ochronę.. Mam ciprzypomniec ze 3 izraelitów nie pokłoniło się przed bozkiem Babilonskim - a teraz całują w pierscienie człowieka który jest ubrany w szaty babilonskich kapłanów, mogącym zmieniac biblię, dopisywac do niej co chce - do papieza...

 

Przeczytajcie ostatnie wersety biblii - o karze za zmienianie jej.. uchwałą 3 soboru papiez jest nieomylny (nawet apostolowie tak o sobie nie mówili) i MA prawo zmieniac biblię..

 

Jak juz chcesz wiezyc w boga Biblii - to rób to przynajmniej w czystości wielbienia - a nie poprzez gusła które Boga obrazają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wortigern

Galago De Codi - popieram w 100%

Ja swojego dziecka nie bede chrzcił, ani posyłał na komunie, jak bedzie gotowe to samo wybierze swoja wiare, albo nie wybierze żadnej, nie mi o tym decydować. Za dziecko od urodzenia decydują rodzice, ja nie bede taki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Galago sam sobie zaprzeczasz, piszesz, ze ksiadz to ktos niezwykly, aby potem zaprzeczyc temu i potwierdzic moja teze, mowiac, ze kazdy powinien ewangelizowac, zgadzam sie z Toba, ma wieksze uprawnienia niz Ty, moze odpuscic grzechy, moze udzielic sakramentu, ale ma wiecej obowiazkow, poswieca cale zycie wierze, koleja sprawa, ja nie twierdze, ze wiem, ze kosciol ma "ta plamke prawdy", ale na tym polega wiara, nie wiesz, a wierzysz, i mylisz sie jezeli myslisz, ze niektore z faktow, ktore wymieniles nie uslysz w kosciele, to myslisz, ze co niby sie dzieje w kosciele, ze ludzie klecza i bija czolem w podloge(?), kosciol sluzy samodoskonaleniu, czesc z faktow, ktore podales to tylko Twoja lub czyjas interpretacja, bo tak samo jak mozesz na wiele roznych sposobow zinterpretowac wiersz, tak samo i Biblie, ale glowny przekaz jest jasny i klarowny i co do tego nikt nie ma watpliwosci, a doszukiwac sie zawsze czegos mozna i jak ktos sie bardzo postara to sobie rozne cuda moze dopisac i odnalesc ukryte prawdy, tylko czy to nie jest oszukiwanie siebie, poprawienie sobie nastroju, przeciez ten kosciol jest taki zly, jego zasady i przykazania niewygodne, kaplani sa niedobrzy, i juz sie jest szczesliwym i wybielonym, mozna zyc w swoim pieknym swiecie w ktorym Biblia glosi, ze spadkobiercy 12 apostolow to przebierancy i ze trzeba ich wyslac gdzies do Afryki, zeby nam tu w Polsce nie przeszkadzali, a jak bedziemy w potrzebie (mama zachoruje) to wtedy da sie pare groszy na kosciol i bedzie spokoj, taki jest obraz wiekszosci osob, ktore tutaj obrazaja kosciol, Biblie i Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ksiądz nie jest zwykłym człowiekiem od kiedy SAM SIEBIE POSTAWIŁ jako przywódcę wiernych. Od tego czasu jest osobą publiczną w strukturach koscioła. W biblii nie mamy zadnych przykładów ze apostołowie czy inni "starsi" odpuszczli winy - to robi tylko okup Jezusa. I zaden ksiądz do tego nie jest potrzebny a zwłaszcza biorący za to kasę. POkuta jest tak samo bezsesowna.. skrucha ma wypływac z serca a nie z 30pompek i 20 zdrowasiek. Człowieku wez tą biblię i ją przeczytaj - ona nie gryzie(...)

Mialem sie nie mieszac (bo ostatnio topic na 10 stron wyszedl jak sie odezwalem ;]) ale dobra... male sprostowanie musze wcisnac, zeby nie bylo niejasnosci z tym co jest napisane w Bibli.

 

1. Ksiadz siebie sam nie ustanowil zadnym przywodca, tylko Jezus powiedzial do św. Piotra "Ty jestes Piotr, czyli opoka (skała) i na tej opoce zbuduje moj kosciol" - i od czasu tych slow przekazywany jest az po dzien dzisiejszy urzad papieża.

2. Nie wiem dokladnie o co Ci chodzi z tym okupem Jezusa, ale to on powiedzial "Idzcie i nauczajcie (...) komu odpuscicie temu beda odpuszczone, a komu nie to nie itd." wiec tak, to wlasnie apostolowie w imieniu, a w zasadzie pod postacia jezusa i za pomoca ducha swietego odpuszczali i odpuszczaja winy ludziom. (ksiadz w konfesjonale nie jest juz ksiedzem tylko przekaźnikiem slow bozych), a czy ktos wierzy w to czy nie to jego sprawa.

Wiec moze sam sobie Biblie poczytasz i przestaniesz wala wkrecac. Co do reszty twoich wypowiedzi zgadzam sie mniej wiecej z caloscia. Nie bede rozwijał bo to moze wyjsc za długa dyskusja znowu. Sprawy wiary sa bardzo, bardzo pokrecone. I jesli chodzi o mnie, to juz raz wspomnialem ze nadal szukam siebie i prawdy. Obecna sytuacja kosciola mnie troche przeraza bo samo podpisywanie sie takich instytucji jak "radio maryja" pod imie boze to jest dla mnie niedorzeczne i ktos wreszcie powinien z tym zrobic porzadek. Bardzo mi sie tez podobalo stwierdzenie ktore tu padlo, ze kosciol osiagnal swoja mase krytyczna, byc moze, nie mi tu osadzac.

 

ps. cytaty moga nie byc dokladnie takie jak w bibli, sens nie zmieniony, ale nie chcialo mi sie szukac dokladnej tresci, sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yasin

Nie zaprzeczylem sam sobie. To ksiądz stawia sie wyzej niz inni. Biblia nie potrzebuje elaboratów i doktoratów. Czy Jezus tłumaczył zbawienie na zasadzie całkowania psyhospołecznego - czy przykładami które nawet ówczesni pasterze zrozumieją ?

Czy za chrystusem poszli prosci ludzie - czy uczeni w pismie faryzeusze? Biblia jest dal wszystkich - i bluznisz gdy mówisz ze ktos się do niej nadaje bardziej niz inny. Ksieza sami z siebie zrobili "nadludzi wiary" - i do czego to doproawdziło... czy zwykły katolik choc raz w zyciu przeczytał biblię... ba mnie na religii w 3 klasie technikum uczyli jak PORUSZAC SIĘ PO BIBLII... dla 90% ludzi była to czarna magia - nawet ksiąg biblijnych nie potrafili szukac.

Ksieza doprowadzili do tego ze kilkadziesiąt % ludzi deklaruje sie jako "wiezący niepraktykujący" - czy mam ci przypomniec słowa apostoła - "wiara bez uczynków jest martwa" ...

Apostołowie mieli władze nad demonami i mogli odpuszczac grzech - tlumacz to raczej jako oczyszczanie ciała chorych ludzi ktorych męczyły te złe duchowe istoty. Pokaz mi werset gdzie Apostoł zadawał pokutę, gdzie byl posrednikiem - odpuszcznie grzechów a posrednictwo to dwie rózne rzeczy.

Dalej .. przepraszam jak mam roumiec słowo spadkobiercy apostołów ? Bezsens nie ma takich słó w biblii - proszę oddziel DOGAMTY swojego kosciola od tego co mówi biblia. Pozatym osoba mogąca sprawowac przewodnictwo duchowe musi odznaczac sie owocami ducha - a pocztyaj sobie o zyciu prywatnym papiezy - z resztąnwet ten nasz terazniejszy - mieszał i miesza sie w polityke .

Sprawy jak polityka, wojna, bałwochwalstwo - to nie są kwestie tlumaczenia sobie podwersetów i międzywierszy - są jasno i wyraznie powiedziane ZAKAZY.

 

POzatym z całego Twojego postu wywnioskowałem ze za bardzo nie masz co powiedziec. Wciąz stoisz na poziomie ksiedza- człowieka , i wieszania psów na koscile. Słuchaj mi to naprawdę zwisa jak ten kosciol bedzie sie nazywał, czy takolicki, czy zielonych , czy Sj czy ruchu wyzwolenia 156 apostoła - dla mnie ,a byc to co powiedział Bog przez biblie anie przez człowieka. Nie obrazam kosciola po to by popasc w samozadowolenie czy swoje komplesky leczyc - po prostu nie mogę zniesc jak tyle ludzi robi dokładnie tak jak Bog zakazał - i jeszcze są utwierdzani w tym przez "klase rządzącą" .. ja kiedys docisnołem do muru księzulka jak mi po kolendzie koperty zbierał w bloku.. to mi odpowiedzial "co ja mam powiedziec ze to wszystko bałwochwalstwo - zakazac choinek obrazków - to mnie z ambony zciągną i zabiją" - no jak tak podchodzi do tego klasa klieryków to ja dziekuje.. wiedzą ze robią zle i wszystko dla kasy .. bo ja innego wytlumaczenia nie znam..

 

 

@Neon69

Przepraszam - ale czegos nie rozumiem - cały dogmat kosciola o lini apostolow polega na tym ze JEDNEMU KONKRETNEMU apostolowi Jezus powiedział ze na nim kosciol swoj oprze? TO ze jakies ugrupowanie ma byc to rozumiem Bog zawsze był Bogiem Porządku - ale to nie ma nic wspolnego z tym jak mialy wyglądac zbory - koscioly.

 

ad 2. przepraszam z tego co pamietam to apostolowie glosili Z INNYMI WIERNYMI CHRZESCIJANAMI - ktorzy apostolami nie byli.. nawet sami wysylali chrzesijan samych do gloszenia. POkaz mi teraz czy wogole wierni gloszą poza misjonarami.. a wiesz ze zgornie z przypowiesią Jezusa o talentach - chrescijanin ktory zna prawde a nie glosi bedzie odtrącony w dniu sadu ostatecznego? A wiesz ze gloszenie o krolestwie to glowny nakaz Jezusa.

 

U chrzescijan nie ma podzialu na gloszacych i niegloszacych - Jezus dał ten nakaz jako glowny - czyli komu zalezy bysmy nie glosili - nie czasami Szatanowi?

Co do odposzczania win. DOCZYTAJCIE... idzcie do zboru? czy do ludzi? - powiedzial Jezus.. APOSTOLOWIE MAJĄ ODPUSZCZAC WINĘ INNOWIERCOM - GŁOSZĄC IM EWANGELIĘ - I NA PODSTAWIE OFIARY JEZUSA TE GRZECHY BEDĄ IM ODPUSZCZONE. Na tym polega siła chrystianizmu - kazdy wierzący w dawnych czasach swietnosci tej religii GŁOSIŁ.. innowierca mial odpuszczone grzechy - ale jak robil cos dla Jezusa - czyli glosil !!! - stawał sie chrzescijaninem.

Dlatego tak walczono z chrzesijanami - bo uwazano ich ze szerzą się jak zaraza.

Osobie ktora uzyskała "nowa osobowość" na podstawie chrztu (ale takiego na ktory sie sama zgodzila a nie za niemowlaka [bo zgodnie z Bibią chrzest na silę czy nieswiadomy sie nie liczy!!!])

nie trzeba rozgrzeszac poprzez apostola czy starszego - taka osoba rozgrzesza sie tylko poprzez modlitwy poprzez Jezusa. Urząd spowiedzi powstał jak pamietam w latach koło 1000 - i był potrzebny do indywigilacji - by kosciol miał haka na kazdego. No niestety taka prawda - kosciol znów swoje brudne gierki wykorzystal pod plaszczykiem poboznosci.

Zapamietajcie ze spowiada sie czlowiek do Boga sam - a nie przez czlowieka - po co to? No powiedzcie skoro prawo zostalo zniesione i Jezus wszystko na nasze sumienie przeniosl - po co osoba Adwokata w ksiedzu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniales dodac ze idac do spowiedzi dostajemy pewne drogowskazy jak mamy postepowac dalej (oczywiscie niektorzy ksieza maja to w [gluteus maximus] i mowia tylko "twoje grzechy zostaly odpuszczone idz w pokoju"... strasznie mnie takie cos wpienia.) Natomiast idac twoim tokiem myslenia to mamy poprostu ukleknac i powiedziec przepraszam, no i super znowu czyste konto. To chyba troszke za proste nie ? Poza tym chwile spedzone na kolanach z dobrym spowiednikiem to cos niezapomnianego, kiedy sie juz od niego wstaniesz to czujesz sie tak lekko jak ptaszek.

Traktujesz wszystko bardzo schematycznie nie potrafiac dostrzec głebi. I nie.. kosciol nie jest wszedzie i zawsze cacy. Dla niektorych cala instytucja koscielna w chwili mszy św. nie istnieje, nie ma budynku, jest tylko bóg, on i wspolnota. Jesli sie chce to naprawde nie trzeba dorabiac do niczego ideologii i na sile pokazywac jakie cos jest bee. Niech kazdy sam zdecyduje.

 

ps. nie chce bronic niczego ani nikogo, a tym bardziej rozpoczynac klotnie. Przedstawiam tylko moj punkt widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA nie mówię ze poproszenie ksiedza o pomoc z "grzeszną naturą własną" - jest czymś złym. Nie rozumiesz o co michodzi. Widomo ze o pomoc zgłaszmy sie do bardziej doswiadczonych w wierze luidzi. Ale nie mozna robic z tego instytucji. Przeciez wdł koscioła nieuczestniczenie w spowiedzi jest grzecham - ba nawet swiecen malzenskich ani biezmowania nie dostaniesz - tak byc uz nie moze. Gdyz biblia nie mówi o NAKAZIE - a najwyzej podaje przykłady osob które poradzily sie starszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...