Skocz do zawartości
Westmen

Sparkle GeForce FX 5200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Sluchajcie mam problem maly.

Posiadam Athlona XP 2600+ i 512 MB pamieci ram.

Natomiast karta graficzne to Sparkle GeForce FX 5200 128 MB.

W instrukcji ktora dostalem do mojej karty graficznej pisze:

Memory bandwitch: 6,4 GB/SEC (based on 128 bit).

Natomiast w programie AIDA pisze, ze posiadam 64 bitowa pamiec.

 

Tutaj pojawia sie moje pierwsze pytanie - czy powinienem wierzyc instrukcji,czy temu programikowi ?

 

Druga sprawa to wydajnosc w grach.

Posiadam najnowsze serowniki oraz DX9.

Jako przyklad podam Splinter Cell 2: Pandora Tomorow - jest tam takie narzedzie, ktore wykrywa sprzet i informuje jakie detale powinienem ustawic - pokazuje, ze powinienem ustawic: 1024x768 i detale na medium.

 

Ja ustawilem 800x600 i detale na Low a i tak gra przycina tak, ze nie ma sensu w nia grac.

 

Tak samo jest np w przypadku DeusEx 2: da sie grac jedynie na 800x600 i wszystko na low - mimo, ze grafika w tej grze nie powala na ziemie.

Identyczna sytuacja przy Hitman Contracts - mozna grac ale na 800x600.

 

Posiadam Windows XP z Service Pack 1 - system przeinstalowalem - mimo to bez zmian. Sterowniki od plyty glownej (ASRock K7S8XE) tez sa wgrane, a bios najnowszy.

 

Czy to wszystko wina 64bitowej pamieci, czy tez wogole ta karta graficzna charakteryzuje sie tak niska wydajnosci (az mi sie wierzyc nie chce).

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja karta wygląda tak?:

Dołączona grafika

Zamiast wentylatora mozliwe ze ma sam radiator, większy niz ten wentyl na zdjęciu).

 

Jezeli to ta karta to ma 64bit.

 

Mam taką samą. Karta ma zanizone taktowania 250/333 i dlatego chodzi wolniej. Po podkręceniu chodzi znacznie lepiej(moja idzie 300/450), nie powinno nic klatkowac, chociaz szybko tez nie chdzi.

 

Jak mozesz to podaj jeszcze wyniki z 3dmarka 2001 i 2003.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tak, to jest ta sama karta, tylko, ze bez wiatraka (sam radiator).

I chcialbym sprostowac - plyta glowna to nie K7S8XE lecz K7S8X.

 

W 3DMark 2001 SE = 4393.

 

3Dmarka 03 sciagne i niezwlocznie zamieszcze wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeForcee Fx 5200 w połączeniu z 64 bit Szyną pamięci i zazniżonym taktowaniem niestety daje taki efekt :cry: . Spróbuj podkręcać może to dać całkiem sporego kopa karcie. Jeśli masz możliwość to sprzedaj go i kup sobie jakiegoś 4200Ti z aukcji.

 

Ja też mam problemy ale z 5900XT :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi masz kartę 64-bitową to nie pograsz sobie niestety !!

Podaj gry w jakie nie pogra sobie na takiej karcie bo ja jeszcze takiej nie znalazłem. W farcry grałem w 800x600 medium z włączonym aax2(w 1024 to i GF3 ti nie wyrabia w tej grze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec podaje kompletne wyniki:

 

Bez podkrecania:

3Dmark2001SE = 4393

3Dmark2003 = 932

 

Podkrecone do 291/406 (wyzej system zawisal):

3Dmark2001SE = 5337

3Dmark2003 = 1136

 

Faktycznie po podkreceniu wydajnosc wzrosla bardziej niz sie spodziewalem, natomiast i tak ta karta wymieka przy grach wymienionych wyzej (1 post).

 

Z jednego ze sklepow dostalem oferte wymiany mojej karty na inna z doplata jak ponizej:

 

--------

Jeśli chodzi o GForce FX 128MB 128BIT to dopłata wyniosłaby 220 zł.

Dopłata do GForce FX 5700 128MB 128Bit to ok. 500 zł

Dopłata do Radeona 9800SE 128MB 256 Bit to 620 zł

GForce 4 TI 128MB 128Bit dopłata 350 zł

--------

 

Czy ten interes mi sie oplaca ?

Zauwazcie ze nie dysponuje zbyt grubym portfelem.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich dopłatach jak podaleś to lepiej sprzedaj tą kartę, bo wedlug tych dopłat to ten sklep wycenił sobie tego FXa na ponizej 100zł.

Karte sprzedasz znacznie drozej i będziesz musiał niewiele więcej dopłacić do innej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj gry w jakie nie pogra sobie na takiej karcie bo ja jeszcze takiej nie znalazłem. W farcry grałem w 800x600 medium z włączonym aax2(w 1024 to i GF3 ti nie wyrabia w tej grze).

Ciekawe, ciekawe. Mój Prolink w FarCry chodzi płynnie w 800x600 w low detail i mowy nie ma żebym mógł włączyć AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema tej ja mam karte gf fx 5200 64mb 128bit na poczatku mialem bez podkrecania okolo 4800 i podkrecilem ja na maxsa i mialem 5250 a teraz samo mi spadlo na 4000 i wlasnie nie wiem co jest ze sam tak spadlo jak nic nie bylo zmieniane tylko system byl raz od nowa instalowany moze wiecie cos na ten team?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyciol a moze bys tak napisal jaki masz konfig sprzetu to by my wiedzieli czy twoj wynik jest ok. Jezeli masz proca powyzej 2000Mhz to marniutki wynik jak na 128bit karte ona mi raczej na 64 bity wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja mam GF 5200 FX 128 mb 64 bity (czekam az mi koles przysle 128bit bo sie pomylil) I przy Procku 1666 512ram ddr 333mhz Plytka jak w opisie mam w 3dmarku 2001 tylko 3300 ptk. Na Gf 2 400mx mialem 2800. Karta chodzi na: procesor 250mhz ram: 265. jakie taktowanie powinna miec taka karta standardowo??? i Czemu moj wynik jest tak niski!!!!!!1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 5200 64 bit na tym co w podpisie bez OC mam ~4200p

 

Karta chodzi na: procesor 250mhz ram: 265. jakie taktowanie powinna miec taka karta standardowo???

8O 8O

 

Karta powinna miec 400 na ramie lub tak jak w większsci 64 bit 333.

Jeszcze nie widziałem fx5200 z tak zanizonym taktowaniem ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dobrze. Riva tunerem i tam tak pisze. Watpie czy to zostały ustawienia jeszcze ze starego gf poniwaz on mil nizsze taktowanie. A nie chce sie bawic poniewaz koles ma mi wymienic na innego (po prostu pomylil sie przy wysylce albo chcail sie pomylic) na 128bit. Jak tamten przyjdzie to dopiero bede testowal wiecej mhz :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...