Skocz do zawartości
master_bb

LOL ROKU :) "składaki" zazwyczaj 50% wolniejsze ..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Szukając materiałów o oznakowaniu komputerów znakiem CE itd.. natknąłem się na bardzo ciekawą opinię o komputerech składakach jednej z firm ........

 

link do stronki .....

 

http://www.mdk.com.pl/ofertaszkoly.htm

 

cytuję ...

 

"Czy wiecie że podzespoły używane do budowy tak zwanych „składaków” są to w dużej mierze odpadami produkcyjnymi o zaniżonych parametrach. Ponad 90% takich podzespołów nie przejdzie pozytywnie badań na unijny certyfikat CE. Często wyroby te są oznakowane ce jako skrót od : China Export "

 

tutaj co do China export jestem w stanie się zgodzić ;)

ale co do tego że jak firma komputerowa złoży kompa "składaka" z części renomowanej firmy np. ASUS Abit itd... to znaczy , że składa z odpadków ?? hehe a niby w firmowych to co jest ? :lol:

 

Czy wiecie że markowe komputery produkowane przez renomowanych producentów, są zazwyczaj o 50% wydajniejsze od popularnych składaków.

 

hehe nie składajcie kompów tylko kupujcie od renomowanych firm .. bo nawet jak złożycie z najnowszego sprzętu to i tak będą 50% wolniejsze zazwyczaj :D ....

 

jedno jest pewne ta firma która pisze takie bzdury "renomowana" nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kalkulator markowy na targu kupić ( 100 % wydajności ) ładne bzdury na tej stronie piszą.. Ale ceny tez mają ciekawe

 

"stanowisko klasy PII 450MHz ? 128MB ? 6.4 GB HDD ? CDROM ? FDD ? karta sieciowa ? karta muzyczna - klawiatura nowa ? mysz nowa ? monitor 17 cali- cena zestawu 529,99 zł +0zł VAT"

 

to jednak dość tanio biorąc pod uwage monitor 17 cali.. heh.. napewno jest markowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kalkulator markowy na targu kupić ( 100 % wydajności ) ładne bzdury na tej stronie piszą.. Ale ceny tez mają ciekawe

 

"stanowisko klasy PII 450MHz ? 128MB ? 6.4 GB HDD ? CDROM ? FDD ? karta sieciowa ? karta muzyczna - klawiatura nowa ? mysz nowa ? monitor 17 cali- cena zestawu 529,99 zł +0zł VAT"

 

to jednak dość tanio biorąc pod uwage monitor 17 cali.. heh.. napewno jest markowy...

z tym że oferta jest tylko dla szkół.

a szkoda. będzie trzeba kombinować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten cytat też jest ciekawy:

"Można do zagadnienia zakupu komputera podejść inaczej. Kupujemy kilkuletni poleasingowy sprzęt za 20% ceny nowego .

 

Tak niska cena oznacza możliwość zakupu pięciu sztuk w miejsce jednego. Inaczej mówiąc , albo jedna sztuka najnowszego sprzętu którego możliwości zostaną wykorzystane przez niedoświadczonego użytkownika w niewielkim stopniu, przy kolejce chętnych , albo kilka komputerów trochę mniej wydajnych, po sztuce dla każdego. Taki komputer idealnie nadaję się do nauki i rozrywki. Początkującemu użytkownikowi jego obsługa nie sprawi żadnych trudności. "

 

Chciałem to skomentować, ale doszedłem do wniosku, że chyba nie muszę ;)

 

UPDATE:

Jeszcze tylko 2 podpunkty które mi się spodobały:

Podstawowe cechy polesingowych komputerów to:  

[...]

Niezawodność – Urządzenia techniczne psują się najczęściej na początku eksploatacji....

 

Nowoczesność –  pomijając najnowsze gry, 3 letni komputer jest na tyle  nowoczesny że zazwyczaj spełnia wszystkie oczekiwania  

[...]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie te domowej roboty mają wydajność mniejszą o 49,68% więc nie tracisz tak wiele, w sumie ja też mam made in home, tyle że mam myszkę A4Tech co mi podnosi wydajność i tracę niespełna 49,33% ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem nauczyciela w LO, ktory sie szczycil tym, ze IBMy w pracowni sa wydajniejsze niz nasze nowe skladaki.

No fakt. Bily na glowe przy starcie systemu.

Ja - minuta 20 sek. (w98)

On - 40 sekund (DOS 6.22) :lol:

 

Nie mielismy sily gosciowi tlumaczyc :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie w robocie jest istne centrum obliczeniowe

P133, P166, PII450, Celeron 1700, Celeron 2000

No i w domu szanując ten HiTech Pwer rozebrałem i zapakowałem P200MMX. Czekam jak naprawdę będzie mi potrzebna ta super moc.

Narazie kołaczę się na tym co w podpisie Duron @2100 i Bartek @3100+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie że markowe komputery produkowane przez  renomowanych producentów, są zazwyczaj o 50% wydajniejsze od popularnych składaków.

 

hehe nie  składajcie kompów tylko kupujcie od renomowanych firm .. bo nawet jak złożycie z najnowszego sprzętu to i tak będą 50% wolniejsze zazwyczaj :D .... 

A szybszy (wydajniejszy) o 50% od B to nie to samo co B wolniejszy o 50% od A; a blad rachunkowy calkiem spory (1/4 B lub jak kto woli 1/6 A);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche się Wam sprzeciwię i powiem, że markowe komputery (Dell, HP itd) zwykle mają większą wydajność (może nie aż 50%) od składaków prosto ze sklepu, a to za sprawą starrannego doboru komponentów i optymalizacji biosu. W naszych składakach musimy się trochę pobawić i poeksperymentować aby np. ustawić optymalne timingi pamięci, a tam zadbał o to producent. Dla zwykłego użytkownika (nie informatyka) jest to zysk, gdyż nie będzie musiał się zastanawiać co to są te CASy, RASy i inne du.perele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale markowe do biura to najczęściej (hp, compaqt):

Celeron 2GHz

mobo na Intelu ze grafiką na pokładzie

czasem tylko z 512MB najczęściej mamy 256

I jakoś tak to poskładane, że AIDA32 nie czyta częściu ustawień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykly chwyt marketingowy na burakow ktorzy przeczytaja i uwierza, imho bardzo nieuczciwy chwyt :?

Sprawa dla UOKiK - Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta :D

 

 

Ale ogolnie iorac, bede dzialal :D

 

aaa co mi tam, napisalem maila do bossa :D :P

HEHEHEHE

Oto jego tresc, jak mi odpisza to Wam wkleje :D

 

"http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=80567

 

Państwa firma prowadzi interesujący marketing nadający się do uwiecznienia…

LOL

 

 

Nie pozdrawiam!!!

Skoro twierdzą Państwo, że składaki są 50% wolniejsze od markowych komputerów to zapraszam do mnie na konfrontacje z moim sprzętem:

AMD Athlon XP 2500+ @ 2430 MHz

EPoX 8RDA3

512 MB RAM Kingston HyperX

 

 

Bardzo interesująca teoria!!!! :D HEHEHEHEHE

 

N/C"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

moim sprzętem:

AMD Athlon XP 2500+ @ 2430 MHz

EPoX 8RDA3

512 MB RAM Kingston HyperX

[...]

 

N/C"

Szczuplutko coś panie Pająk, z 1700+ to juz coś, ale z 2500+ ??

:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

AMD Athlon XP 2500+ @ 2430 MHz

[...]

Jak to zobaczą, to powiedzą, że to underclocking ;)
Widac wiesz cos wiecej o O/C bo mniej podkreciles :P

:lol:

Szczuplutko moj drogi reedzie, bo seria ciulowata :P

nawiasem mowiac chcialem Ci powiedziec, ze gratuluje wyboru CaseTeca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

AMD Athlon XP 2500+ @ 2430 MHz

[...]

Jak to zobaczą, to powiedzą, że to underclocking ;)
Widac wiesz cos wiecej o O/C bo mniej podkreciles :P

:lol:

Szczuplutko moj drogi reedzie, bo seria ciulowata :P

nawiasem mowiac chcialem Ci powiedziec, ze gratuluje wyboru CaseTeca :D

Dlacczego taki znawca jak Ty kupuje ciulowatą serię ? 8O

Co do Caseteka to thx, nadal uważam że jest miodzio i IMHO wymiata 8)

 

Co miałeś na myśli pisząc o O/C ?? 8O 8O 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Markowe ? dobre sobie.. sprawdzcie co wkladają firmy komputerowe do swoich ZESTAWÓW markowych...

jak po 5 latach bedą wam kazali plombe zciągnąc :/

 

PS.

Z tego co zauwazylem to w markowych notebookach znajdują się bardzo wydajne i markowe napędy optyczne firmy samsung :/

 

ps2.

 

Poszukajcie blizej siebie.. znam firmy które w swoim opisie dają jakies zdania a`la manifest rewolucyjny.. ze będą pomagac klientom ze mają misję by ludzi nauczyc ... LOL.. i jak tutaj uwiezyc ze ludzie nie biorą juz LSD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

moim sprzętem:

AMD Athlon XP 2500+ @ 2430 MHz

EPoX 8RDA3

512 MB RAM Kingston HyperX

[...]

 

N/C"

Szczuplutko coś panie Pająk, z 1700+ to juz coś, ale z 2500+ ??

:?

Czy szczuplutko? Przecież to nie Mobile, a trafić obecnie na "zwykłego" co 2500 MHz fikac będzie nie jest łatwo. Wiele mi ostatnio trakich przez łapy przechodzi i 1/15 da radę stable >2500 :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche się Wam sprzeciwię i powiem, że markowe komputery (Dell, HP itd) zwykle mają większą wydajność (może nie aż 50%) od składaków prosto ze sklepu, a to za sprawą starrannego doboru komponentów i optymalizacji biosu. W naszych składakach musimy się trochę pobawić i poeksperymentować aby np. ustawić optymalne timingi pamięci, a tam zadbał o to producent. Dla zwykłego użytkownika (nie informatyka) jest to zysk, gdyż nie będzie musiał się zastanawiać co to są te CASy, RASy i inne du.perele.

 

HP kolezanka odmomentu jak go kupila miala z niem same problemy

sie jej przegrzewal z wydajnocia bylo strasznie cieniutko a jak dala na gwarancje to powioedzeili ze ten tym tak ma.

Dell koledze najpierw poszedl dyskw laptopie wymienili mu na nowy, za dwa tygodnie poszla nagrywarka, a ostatnio sie ekran sam wygasza.

Dal se chlopak spokuj i kupil sonowke jak na razie chodzi.

Compaq - z czystej litosci n/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...