Skocz do zawartości
witchman

Home-made radiator?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w topicu, ma ktos pomysl na zrobienie domowymi sposobami radiator na pamieci do karty graficznej? Niestety mieszkam w takiej wiosce ze jedyne radiatory na ram ktore mozna bylo wogole kupic (a pozniej pociac i wpakowac na karte graficzna) kosztowaly 26 zl, byly z aluminium i mialy wysokosc 3mm... mam na swoim GF2 mx 8 kostek o wymiarach 2x3 cm, chcem podkrecic karte (w sumie to juz jest) i wyciagnac na pamieci troche wiecej niz 165 mhz... (standard 143) Niestety nie posiadam ani grama miedzi ani aluminium, castorama i inne sklepy sensownie zaopatrzone chociazby w plekse sa 100 km ode mnie, nie mam zadnych starych spalonych zasilaczy z ktorych mogl bym wyciagnac radiatory.. ogolnie rzecz biorac jest dno... dlatego zwracam sie z pytaniem do was, nie wpad moze ktos kiedys na sensowny pomysl zrobienia we wlasnym domu radiatorkow ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale chyba możesz coś zamówić w sklepie internetowym. Poza tym nawet jakbyś znalazł coś aluminiowego, to i tak musisz to czymś przykleić, a skoro nie ma u ciebie aluminium, to pewnie klej termoprzewodzący jest jeszcze większym rarytasem. Porozglądaj się po e-sklepach. Można kupić radiatory z dwustronną taśmą klejącą (termoprzewodzącą) już od 23zł. + koszt wysyłki, ot np. takie:

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=449

Update:

Albo nawet takie (do pocięcia):

http://angela.pl/index.php?action=TowarPok...z&id_towaru=654

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem z dwóch starych radiatorów od Socket7. Brzeszczot, pilnik, radiator na pół, taśma dwustronna Scotcha, jeden kawałek na dwie kości pamięci, na to Silencer i można kręcić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem z dwóch starych radiatorów od Socket7. Brzeszczot, pilnik, radiator na pół, taśma dwustronna Scotcha, jeden kawałek na dwie kości pamięci, na to Silencer i można kręcić. :)

gdzie taka tasme zdobyc? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem z dwóch starych radiatorów od Socket7. Brzeszczot, pilnik, radiator na pół, taśma dwustronna Scotcha, jeden kawałek na dwie kości pamięci, na to Silencer i można kręcić. :)

gdzie taka tasme zdobyc? :roll:
Ja dostałem od znajomego w sklepie komputerowym u siebie na wsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem nawet dzisiaj w skupie metali kolorowych, jak sie zapytalem o bloczki miedziane albo aluminiowe to koles zrobil takie oczy ze hej... nc... W sumie to nie mial bym problemu, bo w chacie mam dwa stare radiatory, jeden od K6300 a drugi od Celerona, ale niestety.. ten od celka po pocieciu wystarczy na 4 kosci pamieci, a ja mam w swojej karcie 64mb czyli 8 kostek : Co gorsza drugi radiator wogole sie do niczego nie nadaje bo jest niewymiarowy i na upartego wystarczyl by do oblozenia dodaktowych 2 kosci.. czyli oblozone byly by 6 z 8. Myslalem nawet juz nad wykorzystaniem drutu miedzianego, ale za duzo z tym roboty.... moze cos pozniej mi wpadnie do glowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh ...spóbuj z puszek po bronkach :P są aluminiowe i łatwe w obróbce, nożyczki wystarczą a radiatorki można zrobić że hej :]

jutro sie za ten sposób zabieram :D

mam na razie 2 puszki, myśle że starczą, ale co za problem mieć więcej.

tylko robić sie nibędzie już kciało;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobne radiatorki na pamiec moge dostac u siebie... pytanie tylko czy nie zaslabe zeby sprobowac podkrecic pamiec na GF2 mx 400 z 143 na jakies 200 ? a ten pomysl z celkiem.. calkiem calkiem ;) moze mi sie go uda dostac za ok 10zl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś były takie karnisze aluminiowe. Całkiem fajne radiatory z tego wychodziły. Do prostownika ojcu takie wsadziłem i git jest. Piękne czasy 89 rok a prostownik chodzi do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh ...spóbuj z puszek po bronkach :P są aluminiowe i łatwe w obróbce, nożyczki wystarczą a radiatorki można zrobić że hej :]

mówisz , masz http://forum.oc-serwis.pl/viewtopic.php?t=1618 :)

straszny chlam z tego wyszedl i problemy podstawa:( :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jest i athlona chłodziło, pamiętajcie że koszt zero złotych :) wsio się da jak ktos potrzebuje.

osobiście polecam radiator z celka ciąć, jest duży i tani, często celeron z coolerem idzie taniej niż sam cooler, tak samo jak identyko neon kosztuje 10zł w AGD, 50 w samochodowym i 100zł w sklepie z elementami do moddingu kokmpa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...