Skocz do zawartości
yotomeczek

ModeCom MC-AV 2000, Creative T5400 5.1 czy LogiZ-640

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za posty!!!

 

Teraz jak znam opinie użytkowników SOUND POWER DOLBY DIGITAL HOME THEATER nadal nie wiem co wybrać. :cry:

 

1jedrzej1 twoim zdaniem jak bym miał wybierać między GENIUS SW - 5.1 Home Theater a Modecom MC-AV2000 to lepszy jest ten drugi?

Pytam bo na innym forum było odwrotnie.

 

A jeżeli chodzi o moc ,bo na tym tez mi zależy, to który jest lepszy SOUND POWER DOLBY DIGITAL HOME THEATER , GENIUS SW - 5.1 Home Theater czy Modecom MC-AV2000(chciałbym je wykorzystywać do pokojów 15-25m^2)

 

I gdybym juz natrafił na tą wadliwą serię MC-AV2000 to czy nadal będzie lepsza od GENIUS SW - 5.1 Home Theater

Edytowane przez misiek-puchatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko powiedziec, z opini i opisu wywnioskowalem ze sa to glosniki bardzoooo zblizone parametrami, wiec teraz wybierz ktore bardziej ci pasuja do pokoju, ktore w/g Ciebie maja lepszy design, oraz doplac 100 zl do Geniusow (jesli je wybierzesz)

 

Na dzien dzisiejszy jesli mialbym kupowac to wybralbym w takiej kolejnosci:

Super Power

ModeCom

Genius

Creativy (jakies do 300 zl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne informacje klientow glosnikow SOUND POWER DOLBY DIGITAL HOME THEATER

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46278553

sprzedawane przez Mefisto253:

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=1583951

 

 

1.

Generalnie zestaw jest super jak za taka cene - Cena do jakosci - 10

Jakosc dzwieku - hmm... dal bym z 5, ale jestem troche wypaczony przez

klocki z polki wuzszej o rzad wielkosci - kupowalem ten zestaw dla

swojego ojca - on jest zachwycony :-)

Wyglad i wykonanie - tu musze przyznac, ze niczego mu nie brakuje,

prezentuje sie niezle, dobrze wykonany (troche kolor moglby byc inny,

ale to juz zubiektywna uwaga) - conajmniej 8

Moc - spokojnie naglosni pokoj ok 20 m2 - a nawet nim potrzasnie - to

zatrzesienie nie bedzie wysokich lotow (jakosciowych) ale sasiadow mozna

sie spodziewac :-)

 

Odnosnie praktycznych uwag:

- wysylka jest troche droga i niepewna - poczta polska. jesli

sprzedajacy sie zgodzi - to sugerowalbym kuriera - nie powinno nawet byc

drozej. (moje sprostowanie, pytalem sie i wysyla kurierem DHL, ale tylko przy wplacie na konto - 48zl)

- pilot - tu mogli sie bardziej postarac, tzn nie chodzi o

funkcjonalnosc - bo jest ok, ale o zasieg i baterie - zasieg kiepski -

trzeba celowc, baterie trzeba miec 1.5 v - akumulatorki sie niezbyt

sprawdzaja.... (moja uwaga: pewnie dlatego ze akumulatorki sa 1,2v, mniejsze napiecie, mniejszy zasieg)

 

I to tyle, generalnie jestetem (ojciec jest) zadowolony. Nic lepszego

za ta cene sie nie da kupic.

 

 

2.

Witam

 

tak zestaw jest super.

(probowalem cos wiecej wyciagnac od tego uzytkownika, ale sie nie dalo :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna uwaga dotyczaca SOUND POWER

 

1.

jakoś dżwięku-8,

wygląd-10,

cena do jakości-9,

wykonanie-9,

moc jak na głośniki komputerowe wystarczająca.ciężko jest mi chwalic czyjś sprzęt bo każdy ma inny gust.ale ja z tych kolumienek jestem zadowolony.warto je kupic bo za taką cene to nic się nie kupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka miechów temu kupiłem Craeative T5900, wcześniej miałem starszy model kupiony po okazyjnej cenie 5100. Jak narazie nie narzekam i wydaje mi się że do zastosowań domowych ten zestaw jest naprawdę wystarczający. Na twoim miejscu bym nie eksperymentował i wybrał creativa bo zarówno logitech jak i modecom od niedawna produkują zaledwie porównywalne produkty. Creative od dawna robi niezłe głośniki i jeśli ktoś nie potrzebuje do nagłośnienia

"Katowickiego Spodka" to powinno mu to wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem te Creativy, co to sa za satelitki, takie male plastikowe gowienka, u mnie to nie musi tylko przystepnie grac ale jeszcze jakos wygladac, a jak beda wygladac takie male plastiki w pokoju 18m2 i 2,6 m wysokosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne opinie uzytkownikow zestawu Sound Power za 480 zl

 

1.

niedosc ze niesamowicie wyglada

to czeczywiscie jak pisze sprzedawca posiada olbrzymia moc

na prawde super graja

u mnie z zestawie nie bylo wszystkich srubek do przykrecenia podstawek do satelit musialem skolowac inne, takze przy ewentualnym kupnie prosze sie dowiedziec czy takowe sie znajduja w zestawie

ale na prawde polecam

prosze pamietac ze zestaw jest przygotowany pod podlaczenie telewizora a nie komputera - zeby podlaczyc kompa trzebamiec oczywiscie karte dzwiekowa 5-1

i nalezy kupic sobie dwa kable maly "dżek" - "czincze" i bedzie git

polecam

 

(moje sprostowanie, zamawiajac wybieramy czy chcemy kabelki pod kompa czy pod TV)

 

2.

Glosniki sa dobrze zrobione wygldaja calkiem dobrze.Mocy to troche ma dla mnie wada brak wejscia cyfrowego ale juz sie uporalem z podlaczeniem do kompa jakosc jest ok ale to zalezy co kto oczekuje napewno nie jest to amplituner i glosniki narazie mi wystarcza ogolnie jest ok

 

3.

Głośniczki są OK, dzwięk, bas, sopran, wykonanie, cena - uważam, że 100 % OK

Małe minusy to :

- słabo reagujący pilot na zestaw (musi byś

prostopadle do sprzętu)

- lekkie budzenie subbufera gdy minimalne wzmocnienie (ok 30 %) potem już tego nie słychć

 

 

Raczej je biore, specjalnych nazekan ktore moglby mi przeszkadzac nie uslyszalem.

Mifisto mowil ze glosniki bedzie mial wlasnie dzisiaj w poniedzialek. Narazie ich nie widze, ale mam nadzieje ze lada moment bedą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna roznica pomiedzy AV2000 a Sound Power to taka ze do AV mozna podlaczyc 5 mediow (2 dla 5.1 oraz 3 dla stereo) i zmieniac za pomoca pilota

Natomiast SP posiada tylko dwa wyjscia, jedno jest napewno 5.1 a nie wiem jeszcze jakie jest drugie, czy 5.1 czy tylko stereo, wyslalem maila, nie otrzymalem jeszcze odp

 

Druga sprawda to taka ze do zestawu chce podlaczyc kompa (oczywiscie 5.1) oraz tuner satelitarny Fergusona 7018, ktory posiada wyjscie dolby digital S/pdif.

Od przedstawiciela ModeCom otrzymalem informacje ze s/pdif jest to wyjscie cyfrowe, i niestety zestaw AV2000 tego nie ma wiece tuner zostanie osbsluzony tylko przez stereo. Jak jest z SP nie wiem, jeszcze sie wypytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna roznica pomiedzy AV2000 a Sound Power to taka ze do AV mozna podlaczyc 5 mediow (2 dla 5.1 oraz 3 dla stereo) i zmieniac za pomoca pilota

Natomiast SP posiada tylko dwa wyjscia, jedno jest napewno 5.1 a nie wiem jeszcze jakie jest drugie, czy 5.1 czy tylko stereo, wyslalem maila, nie otrzymalem jeszcze odp

 

Druga sprawda to taka ze do zestawu chce podlaczyc kompa (oczywiscie 5.1) oraz tuner satelitarny Fergusona 7018, ktory posiada wyjscie dolby digital S/pdif.

Od przedstawiciela ModeCom otrzymalem informacje ze s/pdif jest to wyjscie cyfrowe, i niestety zestaw AV2000 tego nie ma wiece tuner zostanie osbsluzony tylko przez stereo. Jak jest z SP nie wiem, jeszcze sie wypytam.

1400118[/snapback]

AV2000 ma mozliwosc podlaczenia tylko 1 zrodla 5.1 i 4 stereo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie co za sciemniacze, oto archiwum z rozmowy z kolesiem z MC:

 

witam, czy zestaw ModeCom AV 2000 ma dwa wyjscia 5.1, tzn czy moge podlaczyc komputer w standardzie 5.1 oraz tuner ktory ma wyjscia audio LR oraz spdif ?

ModeCom (9:12)

av 2000 ma dwa wejscia 5.1 oraz 3 wejscia stereo

ModeCom (9:12)

i moze byc jednoczesnie podlaczopnych 5 mediow

ModeCom (9:12)

ale jednoczesnie pracuje oczywiscie jedno z nich

Jedrzej (9:12)

tylko co to jest te zlacze sprif w tunerze? czy zestaw to obsluzy?

ModeCom (9:14)

jest to wyjscie cyfrowe

ModeCom (9:14)

niestety zestaw tego nie ma

ModeCom (9:15)

wiec nie zostanie to obsluzone

 

 

Wiec to sciema ze sa dwa 5.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie co za sciemniacze, oto archiwum z rozmowy z kolesiem z MC:

 

witam, czy zestaw ModeCom AV 2000 ma dwa wyjscia 5.1, tzn czy moge podlaczyc komputer w standardzie 5.1 oraz tuner ktory ma wyjscia audio LR oraz spdif ?

ModeCom (9:12)

av 2000 ma dwa wejscia 5.1 oraz 3 wejscia stereo

ModeCom (9:12)

i moze byc jednoczesnie podlaczopnych 5 mediow

ModeCom (9:12)

ale jednoczesnie pracuje oczywiscie jedno z nich

Jedrzej (9:12)

tylko co to jest te zlacze sprif w tunerze? czy zestaw to obsluzy?

ModeCom (9:14)

jest to wyjscie cyfrowe

ModeCom (9:14)

niestety zestaw tego nie ma

ModeCom (9:15)

wiec nie zostanie to obsluzone

Wiec to sciema ze sa dwa 5.1?

1400150[/snapback]

http://www.oc-serwis.pl/zdjecia/AV2000/17.jpg

 

cos nie moges znalezc tego zdjecia w high-resie... ale da sie zauwazyc -> na gorze sa zgrupowane 4 wejscia stereon... ponizej - 3 wejscia (jedno urzadzenie) dla standardu AC3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisal ktos do modecom'a w sprawie dostawy av-2000?. Mnie w marcu napisali ze glosniki beda na 100% na poczatku kwietnia, ale do dzis dnia ich nie widac :[

1406281[/snapback]

Na spotkaniu 10.05.2005 osobiscie zadalem to pytanie i oficjalna dostawa ma byc pod koniec MAJA - powodow nie moge wyjawic <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spotkaniu 10.05.2005 osobiscie zadalem to pytanie i oficjalna dostawa ma byc pod koniec MAJA - powodow nie moge wyjawic  <_<

1443421[/snapback]

Ty nie mozesz wyjawić powodów czy modecom nie moze? Jesli wiesz dlaczego to napisz mi chociaz na priv, bo jesli poprawili jakies bledy to poczekam na nowa dostawe, a jesli nie to kupie "starsza wersje" (z poprzedniej dostawy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad kupnem głośników

 

z tych co widzę najlebsze chyba sa modecom av2000

 

mają dużą moc głośników sw50W i 5x12W

ale z tego co widzial m to jest bujda i to na kożyść

bo kazdy głośnik cztero calowy w tym zestawie ma 20W 4ohm a jest tych głośników 6 do tego dochodzą głosniki wysoko tonowe (te najmniejsze) które mają 5W 4 ohm czyli mamy 4 klumienki po 25W razem 100W do tego centralny 45W i subwoofer który ma też pewnie sporo ja mu daje ze 100W

jak chcecie mozę cie to sprawdzić o to linki

 

strona pcarena tam są zdięcia

strona pcarena tam są zdięcia

 

subwoofera nikt nie roskręcił i niewiadomo jaki poteżny głośnik tam siedzi ale pewnie musi być mocny

za niecałe 400zł otrzymujemy pudło wielkości pudła na monitor w który znajduje się subwoofer wielkości obudowy ATX 4 satelity które tez sa spore i 1 centralny który tez jest duzy

Myślę że to sie bardzo oplaca

ta wilkośc strasznie efektownie musi wygladc bardzo mi się one podobają

myslę ze to najlebszy wybór

recenzja tych głosników jest na Pcarena podałem linki na których sa zdięcia rozkręconych obydów

POLECAM te głosniki wszystkim

 

a jeśli ktos mysli ze firmóka jest lebsza bo jest drosza to sie myli

modecom to pożdna firma która robi wspaniałe zasilacze (sam posiadam taki zasilacz i myśle zee to bedzie dobry zzakup

sory że tak długo pisż eale chciałem wszystko powiedziec co sądze i myśle a tm sprzecie

 

Pozdro wszystkim

post-113711-1117157971_thumb.jpg

post-113711-1117158008_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieznaczy to ze podana moc na glosnikach to moc muzyczna a nie znamionowa, co by sie raczej zgadzalo 25W to gdzies 12W - zalezy czy na glosniku podana jest muzyczna czy znamionowa :)

Przyjmujac nawet ze jest podana nominalna to i co z tego jak wzmak ktory tam siedzi ma na wyjscie 5x 12 + 50W :)

proponuje zrobic test i podlaczyc to pod wzmak zewnetrzny powiedzmy 2x 100W

i zobaczyc od ktorego momentu glosniki zaczna nam pierdziec a nie grac i wtedy to bedziemy rzeczywiscie wiedzieli na czym stoimy

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z Barłomiejem Kędziorą - specjalistą d/s sprzedaży. Te głośkiki (AV-2000) juz są w magazynach Modecome'u, za kilka dni powinny trafić do hurtownii, a do sklepów to juz kwestia zamówień, czyli za tydzień-dwa powiiny już być. I owszem będą mieć poprawioną elektonikę oraz tym razem wszystkie kable, chincze, i przejściówki również mają być a nie tak jak w poprzednich partiach czasami nie było ;)

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byly i sie zmyly :-) w ten sam dzien co weszly to wyszly , hehe ciekawe gdzie pojechaly  <_<

1477867[/snapback]

wlasnie planuje zakup tych glosnikow tylko narazie nie wiem gdzie :| Bo nigdzie nie umie ich znalezc :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam....tak czytam i czytam te wasze wypowiedzi i też sie zastanawiam co kupi....

mysle o geniusach home theater albo o modecomie av 2000

albo co sądzicie o tym??

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53773269

ktoś zna ten zestaw i jak on sie ma do pozostałych czy moze mi ktos pomoc?????

dzieki wielki pozdrawiam wszystkich:) :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych słynnymi już głośnikami

MC-AV2000, które pojawiły się w sprzedaży.

Właśnie je kupiłem, sprawdziłem i... no właśnie. Chyba ta nowa

dostawa to już nie są te głosniki.

Plusy:

1. Czarne - niezły wygląd, dość solidne

2. Bas niezły ale trochę buczy (cóż zasilacz , separacja nie z Hi-Fi)

3. ?? chyba tyle z plusów

Minusy

1. Wysokie tony - cienizna, środek - gdzie środek???

2. Przeraźliwy szum i jakiś gwizd z wszystkich głośników (serio-koszmar)

3. Brak regulacji tonów (w starej serii chyba była!!!)

4. Zabrali wejścia dodatkowe stereo - jest tylko jedno , a było chyba 4 - niezły numer nie?

5. Wyswietlacz zubożony o cały rząd diód LED

Ogólnie kicha, mikro wieża (taka za 500zł) ma cieńszy bas ale nie szumi tak okrutnie i ma bardziej naturalny dźwięk.

Ciekawe co na to spece z polskiego Mode-Coma. Pewnie powiedzą że tak jest lepiej!?

Pytanko do wszystkich posiadaczy JAK TO CUDO WYŁĄCZYĆ? Bo chyba nie tym klawiszem z tyłu do którego dostep jest dyskusyjny, a przy takim wyłaczaniu jak nie łupnie z głośników to mozna zawału dostać. Super!

Chyba legenda MC-2000 jest już tylko legendą

Co do szumów mam w kompie 5 głosnych wiatraków- nie zagłuszaja szumu tych pier.. . głosników!!!

Czekam na posty od nowych posiadaczy tego badzieiwa : czyżbym tylko ja miał pecha albo był przeczulony??

AndrewNew

PS nic nie daje zmiana źródła , karty na SB A2 ZS, czy podpięcie dobrego CD!

Dno!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych słynnymi już głośnikami

MC-AV2000, które pojawiły się w sprzedaży.

Właśnie je kupiłem, sprawdziłem i... no właśnie. Chyba ta nowa

dostawa to już nie są te głosniki.

Plusy:

1. Czarne - niezły wygląd, dość solidne

2. Bas niezły ale trochę buczy (cóż zasilacz , separacja nie z Hi-Fi)

3. ?? chyba tyle z plusów

Minusy

1. Wysokie tony - cienizna, środek - gdzie środek???

2. Przeraźliwy szum i jakiś gwizd z wszystkich głośników (serio-koszmar)

3. Brak regulacji tonów (w starej serii chyba była!!!)

4. Zabrali wejścia dodatkowe stereo - jest tylko jedno , a było chyba 4 - niezły numer nie?

5. Wyswietlacz zubożony o cały rząd diód LED

Ogólnie kicha, mikro wieża (taka za 500zł)  ma cieńszy bas ale nie szumi tak okrutnie i ma bardziej naturalny dźwięk.

Ciekawe co na to spece z polskiego Mode-Coma. Pewnie powiedzą że tak jest lepiej!?

Pytanko do wszystkich posiadaczy JAK TO CUDO WYŁĄCZYĆ? Bo chyba nie tym klawiszem z tyłu do którego dostep jest dyskusyjny, a przy takim wyłaczaniu  jak nie łupnie z głośników to mozna zawału dostać. Super!

Chyba legenda MC-2000 jest już tylko legendą

Co do szumów mam w kompie 5 głosnych wiatraków- nie zagłuszaja szumu tych pier.. .  głosników!!! 

Czekam na posty od nowych posiadaczy tego badzieiwa : czyżbym tylko ja miał pecha albo był przeczulony??

AndrewNew

PS nic nie daje zmiana źródła , karty na SB A2 ZS, czy podpięcie dobrego CD!

    Dno!!!!!!!!!!!!!!

1488253[/snapback]

ulalala to trzeba sie zastanowic mocno nad kupnem... Teraz znowu nie wiem co wybrac :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co Modecom powie na opinie użyt. "AdrewNew".

 

Osobiście straciłem juz nadzieje że Modecom w końcu przejży na oczy i wypuści coś naprawde "dopracowanego".

Na szczęście posiadam starą wersję MC-2000 srebrne - można bylo je obejrzeć na wcześniejszych zdjęciach zamieszczonych przezemnie. Miałem wtedy szczęście i trafiłem na takie co nie buczą :-)

 

Muszę przyznać że miałem małą nadzieje na to że poprawią w "nowej" wersji basik a konkretnie filtr dolny ale czytając opinie AdrewNew - nadzieja zgasła

:mur: :mur: :mur: :lol:

 

P.S Mam na sklepie najnowsze "dziecko" Modecoma MC-2006 - zestaw 5.1 który wyszedł niedawno w 2005r:

5x 10W + 28W sub Oczywiście przetestowałem je pod względem innych modeli.

Wrażenia:

(+ -sy):

- satelitki - mało szumią, bardzo czyściutko grają zarówno wysokie jak i środek - testowane na zintegrowanej karcie - płyta Gigabyte z Intel865

- subik - również czyściutko, głęboko gra (jak na 28W), basik miękki

- dłuuuuugie kable - conajmniej 5m (nie mierzyłem, ale sporawe to długie jest)

- całe są z drewna a z przodu satelitek niezdejmowalna?? metalowa siatka

- bezprzewodowy pilot

- cyfrowy wskaźnik decybeli (znane w miniwiezach) (skacze do poziomu muzy/dźwięku) P.S daje to do plusów ale niektórym to może przeszkadzać w szczególności w nocy

- 1x wejście stereo i 1x 5.1

 

(- -sy):

- zbliżając się do max głośności subik i satki juz czkają ale to standard - każdy wzmak zniekształta przy granicznych głośnościach

- wł/wył tylko z tyłu suba ?? :blink: no albo wtyczke z prądu , hehe :D

- brak jakikolwiek wskazań na wyświetlaczu gdy podgłaśniamy / ściszamy, regulujemy poszczególne kanały (musimy regulować "na ucho")

- brak regulacji nasycen wysokie/srednie/niskie

- znany już problemik z MC-2000 nieprzekierowanego basu do suba (brak wbudowanego filtra dolnoprzepust.) - tylko w przypadku podłączeń przez we. 5.1

 

Ogólnie rzecz biorąc głośniki dość ciekawe - bijące Creative T5900 w jakości produkowanego dźwięku lecz nie są dla każdego = jeśli nie wiesz jak obejść problemik z basikiem nie podchodź do nich chybaże bedziesz podłanczał przez we. STEREO

Cena zestawu 270zł

 

P.S Dla ciekawskich mogę wstawić szczegółowe zdjęcia głośników / pilota :-)

 

 

Pozdro,

RyEk

Edytowane przez ryek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...