Skocz do zawartości
BiGi

Co lepsze do grania?

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o rade mam do wydania 1000 zł na procesor i karte grf. i stanąłem przed dylematem, czy zainwestowac w nowszego procka, czy tez w nowsza ?

Zaznaczam ze bede raczej kompa uzywal do grania.

Oto moje propozycje:

Radeon 9800 Pro + Athlon 1700 (odbl mnoznik)

Radeon 9500@9700 + Barton Mobile

 

wszelkie sugestie mile wskazane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ładnie podkrecisz tego 1700+ to mysle ze 9800pro bedzie ładnie smigal :wink:

No i jest to bardziej przyszlosciowe... zawsze latwiej wymienic proca niz grafike.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudny wybor :P

ja bralbym jednak radka 9800pro [256bit] i antka, a to dlatego ze pozniej bedzie ci latwiej kupic procka jak juz bedziesz mial grafike. na procka potrzebujesz duzo mniej kasy, wiec jak wezmiesz teraz 9800pro to jedna z najdrozszych [o ile nie najdrozsza] czesci bedziesz mial juz z glowy :mrgreen: pozniej tylko procek a na niego juz jakos kase wyluskasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto pakować się w 9800PRO. 9500@9700 to to samo co 9800PRO, kwestia podniesienia częstotliwości. Można zrobić vmoda i masz częstotliwości XT. A Barton Mobile to cacko do OC.

Z 1700 wyciśniesz 2200-2300. Z mobila 2600 lekko i do tego masz więcej cache'u.

 

P.S. Nawet FarCry zatyka się przez AI obsługiwane przecież przez CPU. Różnica ta jest widoczna w porównaniu trybów Single/Multi. W multi spokojnie pograsz z TAAx 4 i AF16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D teraz to juz naprawde jestem w kropce, to samo pytanie zadalem na innym forum ( nie wiem czy moge podac linka, jestem nowy wiec http://pclab.pl/thread35921.html ), a tam zupelnie inne wypowiedzi. chodziaz bardziej ufam wam, gdyz bardziej znacie sie na podkrecaniu i znacie maxiumum mozliwosci tego sprzetu ( to sie podlizalem :D )

czy pentagtram 80- cu wystarczy aby ladnie chlodzic mobila ( slyszalem ze trzeba pilowac (procka czy wentylator)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja modowalnego 9800se@pro i do tego

 

tylko ktos musi podac sprawdzony sklep bo ja sie w tym nie orientuje,i wtedy zalezy ile by kosztowalo,tyle by pln zostało i wtedy dopiero za procem sie rozejrzec taka jest moja propozycja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 - Zgadzam się z "gib'em" Radeon 9800 SE @ PRO - banalne, aczkolwiek należy trafić na dobry model - są firmy, które dająna to gwarancje ;)

 

Po 2 - Alhlon 1700 + odpowiednio dobrany kręci się doskonale, mam przyjaciela, który posiada taki mdel i napradę wart swojej ceny

 

Po 3 - Pentagram jest kiepsko wyszlifowany, czytałem komentarze, że wiele osób musiało samemu go "doszlifować", ale to tylko to, ma specjalną podstawke do mocowania na socket A - nie ma problemu ;)

 

Twoja decuzja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak.... tak jak myslalem, glosy sa podzielone. chyba rzuce moneta :D

co do tego radka 9500@9700 z allegro to do jakiej ceny oplaca sie licytowac ( po gwarancji, meczona 2 lata - ale zelman wart ze 100 zl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=28478830

 

tu jest radek 9800se w ktorym mozna odblokowac pozostałe 4 potoki,ale cos mnie tam zadziwia mianowicie : NA 3DMARK 2003 MA OKOŁO 4000 JEDNOSTEK NA ATHLONIE 2500XP 512 MB, i nie wiem czy to na odblokowancyh juz 8 czy jeszcze na 4?Bo chyba troszq za mało jak na odblokowancych 8.

 

i do tego : http://allegro.pl/show_item.php?item=28711600

 

i tutaj tez male zastanowienie : Seria: AQXDA 0340SPFW

 

 

UWAGA:

 

procesory z powyzszej serii posiadaja odpryski nie maja one zadnego wplywu na prace procesora

 

 

napisz do kolesia od tej karty upewnij sie co i jak ,jesli bedzie wszystkto w porzadku no to mysle ze brac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=28478830  

 

tu jest radek 9800se w ktorym mozna odblokowac pozostałe 4 potoki,ale cos mnie tam zadziwia mianowicie : NA 3DMARK 2003 MA OKOŁO 4000 JEDNOSTEK NA ATHLONIE 2500XP 512 MB, i nie wiem czy to na odblokowancyh juz 8 czy jeszcze na 4?Bo chyba troszq za mało jak na odblokowancych 8.

To jest na 4 potokach. Na 8 powinno być około 5600 na domyślnych częstotliwościach. Poza tym jakoś nie chce mi się wierzyć, że 9500@9700 z taktowaniami 9800Pro będzie miał takie same osiągi. W końcu to nieco starszy rdzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=28478830  

 

tu jest radek 9800se w ktorym mozna odblokowac pozostałe 4 potoki,ale cos mnie tam zadziwia mianowicie : NA 3DMARK 2003 MA OKOŁO 4000 JEDNOSTEK NA ATHLONIE 2500XP 512 MB, i nie wiem czy to na odblokowancyh juz 8 czy jeszcze na 4?Bo chyba troszq za mało jak na odblokowancych 8.

To jest na 4 potokach. Na 8 powinno być około 5600 na domyślnych częstotliwościach. Poza tym jakoś nie chce mi się wierzyć, że 9500@9700 z taktowaniami 9800Pro będzie miał takie same osiągi. W końcu to nieco starszy rdzeń.

Radzę w takim razie zasięgnąć trochę wiedzy na temat rdzenia ATI R3xx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę w takim razie zasięgnąć trochę wiedzy na temat rdzenia ATI R3xx.

No OK. Z czystej ciekawości, ile na tym zmodowanym 9500 masz w 3DM2003?

Dla porównania - mój 9800SE@XT (415/670) ma 6260.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piaskoon - dzięki, widzę, że przy podobnym taktowaniu różnice są minimalne (pewnie co nieco od proca też zależy). Ja mam DNA oparte na cat 4.7. A które są najszybsze, bo moje testy wskazują właśnie na te DNA (sprawdzałem cat 4.6-4.7, omegi na cat. 4.6-4.7 i DNA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Testy w 3dMarku03 http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=952...ghlight=#952891 nie wykazują zbytnich różnic, przynajmniej jeśli idzie o 4.7.

 

Ja miałem na myśli wcześniejsze stery (niestety nie pamiętam które, ale miałem zdaje się 6400 przy taktowaniu 384/317). Nie wiem ile były warte tamte sterowniki (Omega lub Catalyst 3.8 - 4.4 , hmm... :?: ), tzn. jak się sprawowały, kompatybilność z grami, itp - ale pewnie gorzej od najnowszych :wink:

 

P.S. Ale Off Topic się robi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...