Skocz do zawartości
Corso

Doom 3

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem w którym miejscu masz te zawaliste detale.Zainstalowalem z ciekawosci ten twoj config do którego dales linka ,i szczerze mowiac gra wyglada na nim gorzej niz na low,przynajmniej u mnie.

ja nad tym konfigiem caly czas pracuje , wlasnire dodalem kilka rzeczy ktorych woohgle niebylo w tym pliku , roznice w obrazie napewno zobaczysz - http://www.tweakpc.cjb.net/DoomConfig.zip - nowy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Litości, te bmp mogleś już sobie podarować :D

LEPIEJ POWIEDZCIE JAK MAM ZAŁATWIĆ TEGO BYDLAKA, bo nie mogę przejść dalej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w którym miejscu masz te zawaliste detale.Zainstalowalem z ciekawosci ten twoj config do którego dales linka ,i szczerze mowiac gra wyglada na nim gorzej niz na low,przynajmniej u mnie.

ja nad tym konfigiem caly czas pracuje , wlasnire dodalem kilka rzeczy ktorych woohgle niebylo w tym pliku , roznice w obrazie napewno zobaczysz - http://www.tweakpc.cjb.net/DoomConfig.zip - nowy !

Zostaw doomconfig w spokoju :D zrob sobie autoexec.cfg ... latwiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ty mojeog configa instalowales ;] jak to sie instaluje ;] z low to pzresadziles, jesli na screnach wyzej i wczesniej widzisz low to fajnie ;] na roznych serwisach na fx5900 nie widizalem duzej roznicy a na niektorych screnach niebylo jej woogle a ty wysakkujesz z low ;]

Nie czepiaj sie słow bo tak mi sie napisalo ,ze instalowalem i tak wszyscy wiedza o co chodzi.A prawda jest taka ,ze po wrzuceniu twojego configu fps podskoczyl o moze jakies 4 klatki za to wszystkie postacie mialy kwadratowe głowy,do tego oswietlone tylko polowy twarzy,druga czesc głowy u wszytkich postaci byla ciemna,w dodatku zamiast cieni zrobila sie jakas tragedia ,a oswietlone miejsca byly na maksa jasne.

Moze u ciebie to wyglada dobrze ale u mnie na radku tragicznie.Nie mam teraz czasu ale wieczorem jeszcze raz wrzuce twoj config i porobie troche screenow to zobaczycie o czym mowie

Lukasrz nie traktuj tego co napisalem jako jakies oskarzenie.poprostu moze ten config nie współgra z radkiem ,sam nie wiem,ale poprostu gra wyglada na nim tragicznie.u ciebie to musi wygladac inaczej ,bo nie wierze zeby ktos gral w gre z takim wygladem jaki mi sie zrobil po wrzuceniu tego konfigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak ty mojeog configa instalowales ;] jak to sie instaluje ;] z low to pzresadziles, jesli na screnach wyzej i wczesniej widzisz low to fajnie ;] na roznych serwisach na fx5900 nie widizalem duzej roznicy a na niektorych screnach niebylo jej woogle a ty wysakkujesz z low ;]

Nie czepiaj sie słow bo tak mi sie napisalo ,ze instalowalem i tak wszyscy wiedza o co chodzi.A prawda jest taka ,ze po wrzuceniu twojego configu fps podskoczyl o moze jakies 4 klatki za to wszystkie postacie mialy kwadratowe głowy,do tego oswietlone tylko polowy twarzy,druga czesc głowy u wszytkich postaci byla ciemna,w dodatku zamiast cieni zrobila sie jakas tragedia ,a oswietlone miejsca byly na maksa jasne.

Moze u ciebie to wyglada dobrze ale u mnie na radku tragicznie.Nie mam teraz czasu ale wieczorem jeszcze raz wrzuce twoj config i porobie troche screenow to zobaczycie o czym mowie

Nie kazdy config na kazdym sprzecie bedzie dzialac. Problemy z oswietleniem własnie są czasem :D tez ka mam na 9100, daj sobie spokoj z tym configiem bo nie bedzie u Ciebie dzialać jak nalezy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak ty mojeog configa instalowales ;] jak to sie instaluje ;] z low to pzresadziles, jesli na screnach wyzej i wczesniej widzisz low to fajnie ;] na roznych serwisach na fx5900 nie widizalem duzej roznicy a na niektorych screnach niebylo jej woogle a ty wysakkujesz z low ;]

Nie czepiaj sie słow bo tak mi sie napisalo ,ze instalowalem i tak wszyscy wiedza o co chodzi.A prawda jest taka ,ze po wrzuceniu twojego configu fps podskoczyl o moze jakies 4 klatki za to wszystkie postacie mialy kwadratowe głowy,do tego oswietlone tylko polowy twarzy,druga czesc głowy u wszytkich postaci byla ciemna,w dodatku zamiast cieni zrobila sie jakas tragedia ,a oswietlone miejsca byly na maksa jasne.

Moze u ciebie to wyglada dobrze ale u mnie na radku tragicznie.Nie mam teraz czasu ale wieczorem jeszcze raz wrzuce twoj config i porobie troche screenow to zobaczycie o czym mowie

Nie rozumiem po co wrzucales ten config skoro masz zupelnie inna karte :roll: Co do tych "czarno-bialych" (polowa oswietlona, polowa nie) modeli to tez tak mialem jak za duzo nagrzebalem w configu. Poprostu do kazdej konfiguracji kazdy musi sam sobie dobrac odpowiednie ustawienia i nie ma tu mowy o jakims uniwersalnym pliku. A taki probuje nam wcisnac - przynajmniej takie odnioslem wrazenie - lukasrz. Lepiej by bylo jakby ktos kompetentny napisal ogolnie za co po odpowiadaja poszczegolne komendy (przynajmniej te wazniejsze) i wtedy kazdy by mogl sam dostosowac ustawienia do wlasnych potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wielu z was zastanawiało sie nad edytorem do DOOMA III i przyszłymi mapami.Otóż znalazłem info (planetdoom.com ),ze edytor jest wkomponowany w gre wystarczy do skrótu dodac +editor i uruchamia sie.Np.

 

"C:Doom 3Doom3.exe" +editor

 

Próbowałem i działa tylko to nie dla mnie (za skomplikowane)

Tak wiec map na pewno bedzie przybywać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana taktowania karty nic niedaje.Nawet obnizylem taktowanie z 276-270  na 250/250.Zrezygnowalem takze z softmoda,ale gra nadal sie kaszani.Mysle ze jest to wina sterownikow ale tyle ludzi gra na Radeonach i nie ma zadych problemow z Doomem.Moze macie jeszcze jakies pomysly plz pomozcie!!!

A masz podkrecony procek :?: , jezeli tak to zmniejsz takowanie moze pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak ty mojeog configa instalowales ;] jak to sie instaluje ;] z low to pzresadziles, jesli na screnach wyzej i wczesniej widzisz low to fajnie ;] na roznych serwisach na fx5900 nie widizalem duzej roznicy a na niektorych screnach niebylo jej woogle a ty wysakkujesz z low ;]

Nie czepiaj sie słow bo tak mi sie napisalo ,ze instalowalem i tak wszyscy wiedza o co chodzi.A prawda jest taka ,ze po wrzuceniu twojego configu fps podskoczyl o moze jakies 4 klatki za to wszystkie postacie mialy kwadratowe głowy,do tego oswietlone tylko polowy twarzy,druga czesc głowy u wszytkich postaci byla ciemna,w dodatku zamiast cieni zrobila sie jakas tragedia ,a oswietlone miejsca byly na maksa jasne.

Moze u ciebie to wyglada dobrze ale u mnie na radku tragicznie.Nie mam teraz czasu ale wieczorem jeszcze raz wrzuce twoj config i porobie troche screenow to zobaczycie o czym mowie

Lukasrz nie traktuj tego co napisalem jako jakies oskarzenie.poprostu moze ten config nie współgra z radkiem ,sam nie wiem,ale poprostu gra wyglada na nim tragicznie.u ciebie to musi wygladac inaczej ,bo nie wierze zeby ktos gral w gre z takim wygladem jaki mi sie zrobil po wrzuceniu tego konfigu.

ej 8O 8O 8O u mnei to wygalda bardzo ładnie, mam wszystk owąłcone na amxa z jednej stronki wszystkie oswietleneia itp, napewno nie ma czegos takiego jak ty piszesz 8O u meni wyglada o 30% lepiej jak na screnach ktore dawalem gdzies wczesniej napewno strona 15,16 i gdzies 48-51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co najgorsze procka niekrecilem...cholera juz niemam sie doczego przyczepic.Tak zeby miec czyste sumienie reinstalnalem windowska i zaistalowalem Directa 9.0c.Wciaz mi wychodzi do wina :( Naprawde niemacie z ta gra zadnych problemow?? qurde kazdy gra a ja nie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co najgorsze procka niekrecilem...cholera juz niemam sie doczego przyczepic.Tak zeby miec czyste sumienie reinstalnalem windowska i zaistalowalem Directa 9.0c.Wciaz mi wychodzi do wina :( Naprawde niemacie z ta gra zadnych problemow?? qurde kazdy gra a ja nie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co najgorsze procka niekrecilem...cholera juz niemam sie doczego przyczepic.Tak zeby miec czyste sumienie reinstalnalem windowska i zaistalowalem Directa 9.0c.Wciaz mi wychodzi do wina  :( Naprawde niemacie z ta gra zadnych problemow?? qurde kazdy gra a ja nie :(

Jezeli faktycznie nic nie pomaga to zaradzic moze tylko format!

ALe moze masz zwalonego Dooma :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wam zanika dzwiek, po 10 minutach grania, czy jest na to jakas rada? Nie wiem, jak to wszystko poustawiac na moim sprzecie, zeby mozliwie jak najlepiej wygladalo i plynnie chodzilo, wiem pewnie juz bylo , ale 51 stron przerobic jest ciezko. Moze znajdzie sie ktos kto mi na pw. napisze lub na email? Zeby watku nie zasmiecac. worms34@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiaj sie słow bo tak mi sie napisalo ,ze instalowalem i tak wszyscy wiedza o co chodzi.A prawda jest taka ,ze po wrzuceniu twojego configu fps podskoczyl o moze jakies 4 klatki za to wszystkie postacie mialy kwadratowe głowy,do tego oswietlone tylko polowy twarzy,druga czesc głowy u wszytkich postaci byla ciemna,w dodatku zamiast cieni zrobila sie jakas tragedia ,a oswietlone miejsca byly na maksa jasne.

Moze  u ciebie to wyglada dobrze ale u mnie na radku tragicznie.Nie mam teraz czasu ale wieczorem jeszcze raz wrzuce twoj config i porobie troche screenow to zobaczycie o czym mowie

Lukasrz nie traktuj tego co napisalem jako jakies oskarzenie.poprostu  moze ten config nie współgra z radkiem  ,sam nie wiem,ale poprostu gra wyglada na nim tragicznie.u ciebie to musi wygladac inaczej ,bo nie wierze zeby ktos gral w gre z takim wygladem jaki mi sie zrobil po wrzuceniu tego konfigu.

jestem ciekaw jak to u ciebie wygada bo z tego co widze to na każdej karcie trzeba wszystko oddzielnie konfigurować nie zależnie czy to NV czy ATI, u mnie wygląda to mniej wiecej tak na tym configu:

 

http://www.tweakpc.cjb.net/grafa/1.jpg

http://www.tweakpc.cjb.net/grafa/2.jpg

http://www.tweakpc.cjb.net/grafa/3.jpg

http://www.tweakpc.cjb.net/grafa/4.jpg

http://www.tweakpc.cjb.net/grafa/5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skunek zmien tego posta bo dostaniesz owocem :wink:

 

lukasrz - mam podobna jakosc jak widac na poprzednich screenach. Jak na moje oko to brakuje tylko aniso do pelni szczescia :D Ale to juz nie ta klasa sprzetu :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć dlaczego ręce wyglądają tak jak wyglądają?

Dołączona grafika

Moje ustawienia to:

seta image_downSizeLimit "2048"

seta image_ignoreHighQuality "0"

seta image_downSizeBumpLimit "2048"

seta image_downSizeSpecularLimit "2048"

seta image_downSizeBump "0"

seta image_downSizeSpecular "0"

seta image_useCache "0"

seta image_cacheMegs "64"

seta image_cacheMinK "200"

seta image_usePrecompressedTextures "1"

seta image_useNormalCompression "1"

seta image_useAllFormats "1"

seta image_useCompression "1"

seta image_roundDown "1"

seta image_forceDownSize "0"

seta image_downSize "0"

seta image_lodbias "0"

seta image_anisotropy "0"

seta image_filter "GL_LINEAR_MIPMAP_NEAREST"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor Spirit Driver umiescil w necie takiego autoexeca... Zobaczcie jak to dziala u was, ja juz usunalem gre :D

//best quality and best performance for R3XX/R4XX by knyz , bonne qualité et bonne //performance for R3XX/R4XX par knyz 

 

seta image_downSize "1"

seta image_forceDownSize "1"

seta image_lodbias "-2"

seta g_bloodEffects "1"

seta r_geominstancing "1"

seta r_showDynamic "1"

seta r_useScissor "1"

seta r_depthbits "24"

seta r_stencilbits "8"

seta image_useCache "1"

seta image_cacheMegs "256"

seta image_cacheMinK "1280"

seta r_renderer "ARB2"

seta r_colorbits "32"

seta r_useGL2 "1"

seta image_useNormalCompression "2"

seta com_showFPS "1"

seta g_decals "0"

seta g_showBrass "0"

seta g_muzzleFlash "0"

seta g_doublevision "0"

seta g_showPlayerShadow "1"

seta image_filter "GL_LINEAR_MIPMAP_LINEAR" 

seta image_depth "2"

seta image_size "0"

seta image_anisotropy "8"

seta image_compressBump "0"

seta image_compressDiffuse "0"

seta r_useShadowVertexProgram "1"

seta UseGLLighting "1" 

seta r_useShadowProjectedCull "1"

seta image_compressSpecular "0"

seta sys_cpustring "AMD w/ 3DNow!"

seta image_downSize "1"

seta r_preload "1"

seta r_skipBump "0"

seta r_shadows "1"

seta g_bloodEffects "1"

seta g_decals "0"

seta g_showBrass "1"

seta g_muzzleFlash "1"

seta g_showPlayerShadow "1"

seta radiant_entityMode "0"

seta gui_mediumFontLimit "0.60"

seta gui_smallFontLimit "0.30"

seta net_socksPassword ""

seta net_socksUsername ""

seta net_socksPort "1080"

seta net_socksServer ""

seta net_socksEnabled "0"

seta win_ypos "22"

seta win_xpos "3"

seta sys_lang "french"

seta r_cgVertexProfile "vp30"

seta r_cgFragmentProfile "fp30"

seta r_forceLoadImages "1"

seta r_shadows "1"

seta r_useOptimizedShadows "1"

seta r_useTurboShadow "1"

seta r_mode "5"

seta r_stencilbits "8"

seta image_downSizeLimit "1024"

seta image_ignoreHighQuality "0"

seta image_downSizeBumpLimit "1024"

seta image_downSizeSpecularLimit "512"

seta image_downSizeBump "512"

seta image_downSizeSpecular "64"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć dlaczego ręce wyglądają tak jak wyglądają?

Jakies "zylaste" te raczki masz :lol:

 

A tak na powaznie to nie mam pojecia. Moze sprobuj zaladowac defaultowy config i sprawdz czy masz tak dalej. Jak juz mowilem wczesniej, jak za duzo pogrzebiesz to moga sie dziwne rzeczy dziac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć dlaczego ręce wyglądają tak jak wyglądają?

 

http://img63.exs.cx/img63/8545/hand.jpg

wrzuc tego configa - http://www.tweakpc.cjb.net/DoomConfig.zip a bedzie wszystko tak jak u mnie - masz 5 screnow kilak postow wyzej

 

 

a ja potrzebuje czyjejs pomocy, zaciolem sie w grze w tym miejscu i nie wiem co robic, mam polecenie

 

Reach the Enpro Plant as quickly possible , czy jakos tak, to jest Alpha Lab Sector 4 , co robic ?? :cry:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że mam tak od samego początku(przed grzebanim:))

 

Ps

Czy na moim sprzęcie mogę przyciąć na 1024/768? Chodzi mi o to czy muszę jeszcze coś zmieniać w DoomConfig czy nie, a że się na tym nie znam bo nie wiem do czego służą poszczegulne opcje proszę o podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że mam tak od samego początku(przed grzebanim:))

 

Ps

Czy na moim sprzęcie mogę przyciąć na 1024/768? Chodzi mi o to czy muszę jeszcze coś zmieniać w DoomConfig czy nie, a że się na tym nie znam bo nie wiem do czego służą poszczegulne opcje proszę o podpowiedź.

po załadowaniu mojeog configa mam taka plynnosc jak widac na screnach to jest 1024x768 jak widac bardzo płynnie u ciebie powinno byc niewiele gorzej

 

http://www.tweakpc.cjb.net/grafa/1.jpg

http://www.tweakpc.cjb.net/grafa/2.jpg

http://www.tweakpc.cjb.net/grafa/3.jpg

http://www.tweakpc.cjb.net/grafa/4.jpg

http://www.tweakpc.cjb.net/grafa/5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć dlaczego ręce wyglądają tak jak wyglądają?

 

http://img63.exs.cx/img63/8545/hand.jpg

wrzuc tego configa - http://www.tweakpc.cjb.net/DoomConfig.zip a bedzie wszystko tak jak u mnie - masz 5 screnow kilak postow wyzej

 

a ja potrzebuje czyjejsc pomocy , zaciolem sie w grze w tym miejscu i nei wiem co robic, mam polecenie

 

Reach the Enpro Plant as quickly as possible , czy jakso tak, to jest Alpha Lab Sector 4 , co robic ?? :cry:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Napisz mi jeszcze jak masz ustawioną grę w samej grze tzn rozdzielczość detale itp.

 

P.s.

Czy u was też gra się odpala w 60Hz? W sumie to nie problem, ale chciałbym wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi jeszcze jak masz ustawioną grę w samej grze tzn rozdzielczość detale itp.

 

P.s.

Czy u was też gra się odpala w 60Hz? W sumie to nie problem, ale chciałbym wiedzieć.

w grze ma m1024x748 i wszystkie detale na YES poza AA, ustawienia HIGha le ot nie ma znaczenia bo 90% konfiga zmienilem ob na samym high grafika byla duzo gorsza niz obecnie wiec ustaw sobie 1024x768 HIGH wszystko na yes i wrzuc tego konfiga(zamien plik) wczesniej go tylko rozpakuj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.s. 

Czy u was też gra się odpala w 60Hz? W sumie to nie problem, ale chciałbym wiedzieć.

Daj w sterach tam gdzie mozna ustawic odswiezanie dla kazdej rozdzielczosci wyzsze odswiezanie przy tej w której grasz i problem zniknie.

 

 

NIe cytujcie obrazków!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam stery 4345, czy do tej gry powinenem zinstalować nowsze?

Mimo podmiany Configa ręce mam cały czas żylaste(patrz wyżej)

I jeszcze jedno, lukasrz na twoich screenach masz 59 fps.

Jest tak cały czas? U mnie też tyle poleciała, ale przy pracujących maszynach i dużych pomieszczeniach czasami sapda poniżej 10

 

p.s.

Zmiana w sterach nie pomogła, ale ja używał refreshlock'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi ktos wreszcie odpowie ??!! czy aby otrzymac odpowiedz trzeba wpier**** screena czy co ?? powtarzam :

jestem w monrail i nie wiem jaki jest kod do tego komputerka

jak ktos nie wie gdzie to powiem ze mam juz bazooke

 

P.S. pocinam w to na kompie z podpisu tylko ze zamiast 256 ram mam 384 bo pozyczyłem :D o dziwo był całkiem niezły efekt :D

wyciaaga przec - 16 FPS ale da sie grac tak jak przy 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...