Skocz do zawartości
Corso

Doom 3

Rekomendowane odpowiedzi

mam pewne wątpliwosci co do rozpakowywania tych paków niektórrz mowia ze przespiesza to gre bo textury i rozne tam pliką są rozpakowane i gra nie mosi ich na bierząco rozpakowywać

moim zdaniem zorpakowywanie paków moze przyspieszyc co najwyzej ładowanie kolejnego levela bo przeciez podczas gry jedynym miejscem na dysku z ktorego kozysta gra jest swap

oczywiście moge sie mylić 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum planetdoom znalazlem tweak do doom3 ktory poprawia FSP w grze.

 

W folderze Doom3/base otworz plik doomconfig.cfg. Zwieksz XX na przyklad z 32 na 96 etc. Ja mialem XX=20 i zwiekszylem XX=256 poniewaz mam 1GB pamieci. Na stronie Doom3 autor postu sugeruje 96 z systemem ktory ma 512MB RAM. Sprawdzilem ten tweak na moim systemie i moge powiedziec ze tweak jest z pewnoscia efektywny. Do tej pory moglem grac jedynie na 1280x1024 z ustawieniem na MEDIUM. Teraz jestem w stanie grac przy ustawieniu na HIGH bez ciaglego przerywania gry z powodu braku pamieci. Dajcie znac czy wam ten tweak pomogl. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam mentlik w głowie od tych konfigów, dlatego proszę o podanie konfiga na jak najlepszą grafikę, bo jak narazie to mam w timedemie powyżej 40 klatek, a przy AAx2 36, a grafa jak na moje oko to jeszcze nie powala, dlatego dla jej poprawy mogę stracić parę klatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu giera mi czasami wyłazi do pulpitu . Przez piersze 2 godziny było oki, a teraz czasami ( co 15-20 minut ) bez powodyu giera się wywala do pulpitu. Sprzęt mam ok i stery również najnowsze. proszę o jakieś opinie czu komuś się cos takieg przytrafia

config - bartek 2500@3200 nvidia 5900xt@450/900 windows xp prof 1gb ram

 

pozdrawiam Robirem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Was zastrzele.

DIII jesat przelomowy chocby pod wzgledem tak dynamicznych cieni. W zadnej grze nie bylo jeszcze takiej jakosci efektow cieniowania. Czyli jest przelom :wink:

odpal chociasz fargraja z cieniami na ultra high :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum planetdoom [...]W folderze Doom3/base otworz plik doomconfig.cfg

U mnie tez jakiejs specjalnej roznicy to (i prawde mowiac inne tego rodzaju "zlote" rady konfiguracji) nie sprawilo.

A rozpakowywanie pakow to chyba zupelny nonsens. Po pierwsze, jak to mialoby niby przyspieszyc fps? Po drugie, obawiam sie, ze algorytmy Dooma czytania spakowanych plikow sa szybsze (szczegolnie przy dobrym procesorze) od odczytu wiekszej ilosci danych przez dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Was zastrzele.

DIII jesat przelomowy chocby pod wzgledem tak dynamicznych cieni. W zadnej grze nie bylo jeszcze takiej jakosci efektow cieniowania. Czyli jest przelom :wink:

odpal chociasz fargraja z cieniami na ultra high :?

Jezeli o cienie chodzi to w FC mozesz miec nawet hiperhigh, a w DIII low i bedzie lepiej w DIII.

Nie chodzi o jakosc samego cienia tylko o sposob w jaki ten silnik to robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomozcie mam problem w planszy na powieszchni :( tam gdzie jest ta kolejka i gosciu wniej siedzi wysialdem porzwalalem potwory i teraz trzeba kod wpisac zeby otworzyly sie dzrzwi ? zeby kolejka dlaej pjechala chyba tak? pomozcie co mam robic :P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomozcie mam problem w planszy na powieszchni :( tam gdzie jest ta kolejka i gosciu  wniej siedzi wysialdem porzwalalem potwory i teraz trzeba kod wpisac zeby otworzyly sie dzrzwi ? zeby kolejka dlaej pjechala chyba tak? pomozcie co mam robic :P ?

Bylo juz to pytanie i nawet sam na nie odpowiadalem :?

 

8(2,5)6 jak sie nie myle ale sprawdz sobie tak ze 10 stron do tylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem, jak wy gracie? :? przecież wszystko (kody, co i jak mamy robić, ect.) jest zawsze podane jak na tacy. Wystarczy czytać emaile i słuchać wiadomości. Czyżby to naprawdę było takie trudne? Nawet w grze fpp trzeba czasem choć trochę użyć mózgu :twisted: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cienie cienami, jednak przy swieceniu na jakis element latarka cien powinien sie "utworzyc", a tutaj tego nie zauwazylem. W FC nie bylo latarki, wiec trudno porownac ;)

grając w fargraja wciśnij L. bo latarka jest;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Was zastrzele.

DIII jesat przelomowy chocby pod wzgledem tak dynamicznych cieni. W zadnej grze nie bylo jeszcze takiej jakosci efektow cieniowania. Czyli jest przelom :wink:

gdyby jeszcze Id pozwoliło obejrzeć te cienie więcej niż raz... poza tym już thiefie III też są dynamiczne cienie per-pixel :P zresztą w kkrieger też były :P

 

Anyway

 

 

spoiler

 

 

ostatni filmik (tzn kiedy marynarz idzie między jajami cyberdemona) - gostek podziwia Cybcia i 'bezgłośnie' mówi... no co mówi? no co? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakoś dziwną GF 4 Ti 4200 bo Doom 3 na rozdzielczosci 1024x768

i ustawiłem na ultra i wszytko oprocz shadows i pokazuje mi 30 FPS i grafika jest super :|:| więc nie wiem czy ja mam ajkiegos dooma(Orginał) czy co? a jak u was chodzi doom 3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakoś dziwną GF 4 Ti 4200 bo Doom 3 na rozdzielczosci 1024x768

i ustawiłem na ultra i wszytko oprocz shadows i pokazuje mi 30 FPS i grafika jest super :|:| więc nie wiem czy ja mam ajkiegos dooma(Orginał) czy co? a jak u was chodzi doom 3 ?

U nas chodzi super hiper ale po modufikacji na znosne High.

Jezeli ustawiles w grze High to masz super hiper mega plynnie :)

Popracuj nad konfigiem. Troche FPS ubedzie ale grafika bedzie przepiekna.

 

gdyby jeszcze Id pozwoliło obejrzeć te cienie więcej niż raz... poza tym już thiefie III też są dynamiczne cienie per-pixel :P zresztą w kkrieger też były :P

Ło cym Ty godos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło cym Ty godos ?

O tym, że DooM III - jeżeli chodzi o cieniowanie - jest conajwyżej ewolucyjnym krokiem naprzód - tyle.

 

A główne moje prywatne zastrzeżenie polega na tym, że gra jest tak ciemna, a robota przy levelach tak mało twórcza, że rzadko mamy okazje pooglądać dynamiczne cieniowanie - może czasem jak się strzeli w wiszącą lampę to się pokołysze i rzuci trochę cienia, ale ogólnie jest tu mnóstwo niezrealizowanego potencjału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na moim sprzecie gram w Doom3 na 1024x768 High Detail z Shadows OFF i mam w TimeDemo 49FPS. Podczas gry od 35-70 FPS

Przy takim sprzęcie wyłączać cienie :? przecież bez nich Doom nie jest już Doomem :|

 

mateusz012 - soulcube, pice of cake 8) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na moim sprzecie gram w Doom3 na 1024x768 High Detail z Shadows OFF i mam w TimeDemo 49FPS. Podczas gry od 35-70 FPS

Dawno mnie nie było... ale zdaje mi się że DOOM ma blokade na 60FPS... Więc jak osiągnełeś te 70FPS? :?: :idea: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło cym Ty godos ?

O tym, że DooM III - jeżeli chodzi o cieniowanie - jest conajwyżej ewolucyjnym krokiem naprzód - tyle.

 

A główne moje prywatne zastrzeżenie polega na tym, że gra jest tak ciemna, a robota przy levelach tak mało twórcza, że rzadko mamy okazje pooglądać dynamiczne cieniowanie - może czasem jak się strzeli w wiszącą lampę to się pokołysze i rzuci trochę cienia, ale ogólnie jest tu mnóstwo niezrealizowanego potencjału.

Krew mnie zalewa jak widze takie slowa, ktore nijak sie nie pokrywaja z prawda.

Moge napisac, ze FC jest RPG bo nikt mi za to w morde nie da.

Dynamiczne cieniowanie jest co sekunde w tej grze. Ba, nawet na wlasne zyczenie mozesz je miec nonstop uzywajac latarki. Wszystko w czasie rzeczywistym bedzie rzucalo cienie.

Ale mnie zagrzales tymi slowami :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba, nawet na wlasne zyczenie mozesz je miec nonstop uzywajac latarki.

ROTFL specjalnie dla Ciebie przed chwilą bawiłem sie tą latarką i moge stwierdzić że nic na co rzuce nią promień swiatła nie rzuca cieni. więc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba, nawet na wlasne zyczenie mozesz je miec nonstop uzywajac latarki.

ROTFL specjalnie dla Ciebie przed chwilą bawiłem sie tą latarką i moge stwierdzić że nic na co rzuce nią promień swiatła nie rzuca cieni. więc?

AAAAAAAAAAAAAAAA.

Na pewno gracie w 3 cz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...