Skocz do zawartości
Corso

Doom 3

Rekomendowane odpowiedzi

...niezniszczalne kable...,

Mnie sie spodobalo, ze one wogole sa trojwymiarowe. W wiekszosci gier bylyby (lub sa) takie rzeczy olewane i bylby to wielokat z bitmapa przedstawiajaca stos kabelkow. Czyli nie jest tak zle.

Z zalozenia Carmack nie robil takich rzeczy interaktywnymi bo nijak sie maja do oceny samej gry. Bylyby jedynie smaczkiem.

Wiec jesli jemy pyszny darmowy tort to nie narzekajmy, ze on nie jest z wisienka na szczycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doom 3 nie jest żadnym przełomem, cienie są może i co do piksela, ale są w większości jednolicie czarne, CZARNE! i ostre (powinno być na odwrót tekstury ostre, wyraziste, a cienie rozmyte  ), postacie kanciaste, chociaż dobrze animowane, AI banalna i całkowicie skryptowa,przewidywalna, FarCry ma dużo lepszą. Poza tym potwy miały "żyć własnym życiem", a w 90% się teleportują i to za plecami (kiepska sztuczka na podniesienie poziomu trudności...jak nie ma dobrej AI). A co do jednolitości obiektów dynamicznych i statycznych - porażka, ogarnia mnie pusty śmiech jak widzę szafki czy biurka "przyspawane" do statycznej sceny, niezniszczalne kable, Nie wykorzystano potencjału fizyki Doom'a, zmarnowano ją. Nie spełniono również obietnic, że nie będzie bezpiecznego miejsca na mapce, a zrealizowano to iście nowatorską technologią polegającą na wstawieniu w ściany setek schowków, z których wylatują potwory co IMO jest irytujące na dłuższą metę (w alphie Doom'a różowy demon efektownie wyskakiwał ze ściany łamiąc rurki, czego w pełnej wersji nie uświadczymy). Gra chodzi płynnie na High i 1024x768, ale potrzebuje za dużo ramu, co chwilę chrupanie przy każdym otwarciu drzwi. Przeszedłem DOOM'a 3 i to nie są puste słowa. Mimo wsztstko Doom ma świetny klimat i doskonałą muzyk...dźwięki, Wg mnie HL2 i tak będzie na razie najlepszy. Far Cry ma ładną grafę, ale fizyka i ragdoll troche kuleje, pozatym ma kosmiczne wymagania. (ja mam 9800PRO, 2000+, 512MB RAM i się niekiedy przycina, przeładowany efektami w niektórych miejscach) DOOM 3 to dobra gra, ale rozczarowała niespełnionymi obietnicami: "krew będzie się sączyć z ran potworów", "po wystrzeleniu rakiety zostanie ślad zawirowanie" . Nowatorskie technologie zastąpiono znanymi już metodami. Doom nie jest wolny od kuriozalnych błedów w AI (dowód: w miejscu, gdzie walczysz z 3 różowymi demonami wskoczysz na skrzynię i nic ci nie zrobią, "nie widzą cię"). Zdarzyło się, że imp przeniknął przez ścianę, jak i ręka(macka) żołnierza przez drzwi (przypadkiem to zauważyłem, może się czepiam,tylko 2x się to zdarzyło, ale zaraz zobaczycie dlaczego) - kolizja w Doom'ie miała być na trójkątach, a nie testach współ. verteksów. Gra się przyjemnie, ale jest trochę niedociągnięć  Jak można było zrobić tak słabą grę(Doom powinien mieć 10/10, a nie 9) z takim enginem... Carmack jeden wie

Dokładnie, jestem tego samego zdania, Doom3 niczym szczególnym mnie nie zaskoczył i spodziewałem się więcej. Mniejmy nadzieję że produkcje oparte o silnik Dooma3 (np. Quake4) pokażą możliwości tego silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

burro-->W timedemo przy 1024x768 high detail (konfig jak na poprzedniej stronie) mam 23FPS

I grasz na tych ustaieniach ?? 8O

Ja przy 35fps w timedemie dalej nazekam na predkość (nie lubie jak ponizej 40fps schodzi, a przy wlakach z 3 - 4 ludkami schodzi :[[)

hehe, to mnie satysfakcjonowala prędkość, ok. 20fps :P W timedemo mialem 20fps i jakoś gre przeszedłem :P

Wylaczyl bys torche detali i zabaczyl jak sie smarfastycznie gra gdy fps nie spada ponizej 40 (a no oglo jest 50-60), bo pewnie na twojim sprzecie by sie dalo osiagnac taki efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasrz !!!

Kurrrrr... co jest ;| sprzet jak w podpsie R9500 i taktowania minimalnie wieksze niż w9600PRO i w timedemo przy 800x600 HIGH mam 26FPS... co jest ;|

9500 bez pro ? to jakich cudow ty sie spodziewales ? to jest sporo wolniejsze od gef4ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurrrrr... co jest ;| sprzet jak w podpsie R9500 i taktowania minimalnie wieksze niż w9600PRO i w timedemo przy 800x600 HIGH mam 26FPS... co jest ;|

9500 bez pro ? to jakich cudow ty sie spodziewales ? to jest sporo wolniejsze od gef4ti

 

lukasrz !!!

Początkujący uczestnik >>> to mówi samo za siebie :wink: :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"9500 bez pro ? to jakich cudow ty sie spodziewales ? to jest sporo wolniejsze od gef4ti"

 

Co ty Pier*****   jasne SPOOOORO wolniejsze od gf4 , pewnie na poziome gf3 ??  

 

n/c

ano tak

 

9500 był/jest wolniejszy od 4Ti, a biorąc pod uwagę wyniki 3Ti - to 9500 jest albo minimalnie szybszy,albo na tym samym poziomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurrrrr... co jest ;| sprzet jak w podpsie R9500 i taktowania minimalnie wieksze niż w9600PRO i w timedemo przy 800x600 HIGH mam 26FPS... co jest ;|

9500 bez pro ? to jakich cudow ty sie spodziewales ? to jest sporo wolniejsze od gef4ti

 

lukasrz !!!

Początkujący uczestnik >>> to mówi samo za siebie :wink: :lol: :wink:

a więc wiedze użytkownika oceniasz po ilości postów ? faaaajnie faaaaajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurrrrr... co jest ;| sprzet jak w podpsie R9500 i taktowania minimalnie wieksze niż w9600PRO i w timedemo przy 800x600 HIGH mam 26FPS... co jest ;|

9500 bez pro ? to jakich cudow ty sie spodziewales ? to jest sporo wolniejsze od gef4ti

Tak, szczególnie przy taktowaniu 405/630 - No Offence :| patrz podpis...

 

 

lukasrz !!! 

Początkujący uczestnik >>> to mówi samo za siebie

No comments... faktycznie jestem poczatkujacy :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fetorman - ja też nie wiem co w tym tak strasznego, ale po przejściu trzydziestu paru FPSów trudno mnie czymś zaskoczyć...

 

kaeres: na nightmare jest więcej stworków, są silniejsze czy też po prostu się respawnują jak za dooma II?

Jest o wiele straszniej. Ale to przez troche tania sztuczke. Po prostu energia spada do 25pkt i masz przeje**** bo kazdy potworek Cie zabija gdy Cie drasnie :P

Chyba, ze masz pelna zbroje to przezyjesz dwa drasniecia :)

Wiec idziesz i co centymetr sie odwracasz nawet gdy grasz drugi raz w ta sama gre.

I wierzcie mi, nadal jest straszna :)

 

A tutaj taka ciekawa stronke dorwalem. Koles rozebral Dooma 3 na czynniki pierwsze i opisuje troszke z czym mamy do czynienia. M.in. dlaczego ta gra jest taka wymagajaca.

Gdzies wyczytalem, ze nawet krew jest to kazda kropelka osobno wiec mamy do czynienia z systemem czasteczkowym i wtedy gdy zaczynali ta gre to nie bylo nawet maszyny aby to pociagnac na jednym sprzecie. Id mieli sprzeciory zespolone w SLI (cale kompy, wieloprocesorowe). A teraz kilkuletni GF4 to ciagnie z plynnoscia. Wiec nie narzekajmy na optymalizacje silnika bo jest przepotezny !

 

http://tomm.kuzniki.net/doom3.html - jeszcze z czasow alphy 0.02

 

http://doom3.kuzniki.net/?d=galerie - a tutaj ten sam koles ale juz po premierze. Zauwazcie napis na samej gorze stronki i sie podrapcie po pirackim sumieniu (czyzbym sie powtarzal ? :) ).

Milej leORT: ORT: ORT: ktury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"9500 bez pro ? to jakich cudow ty sie spodziewales ? to jest sporo wolniejsze od gef4ti"

 

Co ty Pier***** jasne SPOOOORO wolniejsze od gf4 , pewnie na poziome gf3 ?? 

 

n/c

ano tak

 

9500 był/jest wolniejszy od 4Ti, a biorąc pod uwagę wyniki 3Ti - to 9500 jest albo minimalnie szybszy,albo na tym samym poziomie

Buahahahaha,to dobre :P :P :P wezcie go,no chyba ze zamiast 9500 chcial napisac 8500 to mozna mu wybaczyc bo to by sie zgadzalo,czlowieq mysl zanim cos napiszesz.R9500 Jest mneij wiecej jak slaby Gf4Ti4200 cztt.np pixelview,ale GF3 to mu daleeeeeko,pozatym R9500 w Dx9 jest szybszy od Gf4Ti o jakies 60 Fpsow (o ile ktos emuluje na 4rce Ti Dxa 9 bo jest podobno taka mozliwosc choc nie wiem,ale pewnie ma sie na 4Ti z 5 fpsow:P) natomiast R9500pro to jest jak podkrecony GF4Ti4600 w Dx8.1 a w Dxie 9 jak FX 5900 wiec nie piszcie mi takich bzdur bo mi slabo jak je czytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurrrrr... co jest ;| sprzet jak w podpsie R9500 i taktowania minimalnie wieksze niż w9600PRO i w timedemo przy 800x600 HIGH mam 26FPS... co jest ;|

9500 bez pro ? to jakich cudow ty sie spodziewales ? to jest sporo wolniejsze od gef4ti

 

lukasrz !!!

Początkujący uczestnik >>> to mówi samo za siebie :wink: :lol: :wink:

a więc wiedze użytkownika oceniasz po ilości postów ? faaaajnie faaaaajnie

To był żart - on jest tak poczatkujacy jak z koziej [gluteus maximus] trąba (czyli nie jest, jak byś tego tez nie skumał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dzisiejszej nocy skończyłem D3. No ale jak się ma tyle czasu wolnego ile sie ma to na giercowanie nie można zbyt czesto liczyć :cry:

Na początku był zachwyt i podziw. W miarę grania jakoś zaczęło to troszkę po[gluteus maximus]dać. W zasadzie przez kilka elementów:

- monotonia środowiska - cały czas podobne do siebie korytarze, powtarzające sie tekstury. Przez pierwsze epizody nie zwraca się zbytnio na to uwagi, ale później staje sie jakieś nudne.

- denerwujący brak sensownej interakcji. A tyle obiecywano.

- schematyczne działania obcych. Może by tak wprowadzili kiilka wariantów ich ataków a nie tylko jeden, który omija się bez problemu po paru minutach giercowania.

 

Owszem, poziom graficzny powalił mnie od razu i do końca wbijał dodatkowe ciosy. Design pierwsza klasa. Tu dam "dyche" bez mrugnięcia.

Muza i FX rewelacyjne , trzymają klimat jak diabli. Też "dycha". Fabułka fajnie ułożona, dobrze wpleciony motyw SC, fantastyczne, niezapomniane zakończenie z odlatującym "doktorkiem". Ale jak dla mnie to nie wystarcza, by okrzyknąć go

"grą wszechczasów". Nie będę tu siał smutów. Stwierdzę tak - D3 nie jest jakimś przełomem, a jedynie baaaaardzo dobrym FPP. Na tyle dobrym, że z przyjemnością zagram jeszcze raz po jakimś czasie. Warto było czekać choć na to co dostaliśmy. Mimo paru wad sądzę, że spełnił moje oczekiwania. No, po prostu podobało mi się i solidnie szargało nerwami przy nocnej rozgrywce. 9/10....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Śledzę ten wątek od początku, te konfigi mi się już nieźle mieszają. Mam tylko problem: którego konfiga bym nie wziął, to zawsze w rozdziałce 640x480 mam do 33 fps, w 800x600 max 27 fps. Różnica jest, gdy wyłączę cienie, ale tego akurat nie chcę wyłączać. Naprawdę nie da się wyżej z cieniami? Mam: GF3 Ti450 (Gainward Ti200), P4 2.4/533, 512 MB RAM. Żadnego o/c. Pytam, bo ktoś tu grał na takiej grafie w 1024x768. Jaki to był konfig?

 

PS Lukasrz, wrzuć jeśli możesz Twój konfig na forum, bo ten link mi nie działa (nic nie ściąga). Dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wan5000

 

Znam goscia co gra w 1024x768 HighDetale

na karcie FX 5200 i procku P4 2.8 do tego 768MB Ramu

Skubaniec się cieszy jak przejdzie 2-3 pomieszczenia :)

klatkuje mu strasznie framerate czasami spada do

6-7 FPS , przez co ginie średnio 10-15 razy na jeden level :) ale gosci jest zadowolony i niech pozostanie w błędnej świadomosci że mu D3 ładnie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Śledzę ten wątek od początku, te konfigi mi się już nieźle mieszają. Mam tylko problem: którego konfiga bym nie wziął, to zawsze w rozdziałce 640x480 mam do 33 fps, w 800x600 max 27 fps. Różnica jest, gdy wyłączę cienie, ale tego akurat nie chcę wyłączać. Naprawdę nie da się wyżej z cieniami? Mam: GF3 Ti450 (Gainward Ti200), P4 2.4/533, 512 MB RAM. Żadnego o/c. Pytam, bo ktoś tu grał na takiej grafie w 1024x768. Jaki to był konfig?

 

PS Lukasrz, wrzuć jeśli możesz Twój konfig na forum, bo ten link mi nie działa (nic nie ściąga). Dzięki z góry.

Krec ten sprzet !

Od czego on w koncu jest ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na FX5200 + Athlon2000+ niepodkręcany + 512ddr miałem takie wyniki (timedemo demo1):

 

Advanced wsio na ON poza cieniami:

640x480, high=30,3fps

800x600, high=24,6fps

 

Advanced wszystko ON (cienie też)

640x480, high=23,0

800x600, high=18,5

 

A wiem że można jeszce szybciej, bo później znalazłem kilka trików więcej do przyśpieszania gry, ale już nie chciało mi się bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...