Skocz do zawartości
robocat

dobry zasilacz tak samo cichy jak z CPC ?

Rekomendowane odpowiedzi

oks wiec odp na pytanie

 

zalezy jaki zasilacz:

 

jesli taki jak pokazane PASYWNE zasilacze to pewnie da rade WC...

 

jesli standardow zasilacz TANI to moim zdaniem nei ma szans poniewaz wentylator nie chlodzi tylko radiatorow ale wszystko dookola... nie zrobisz 50 malych blokow na kazdy element na plytce drukowanej...

 

odpowiedzialem czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu zastanawiam się nad zakupem takiego PASYWNEGO CAŁKOWICIE, tylko nie wiem jeszcze jaki - będę musiał poczytać testy, no i w którym da się odkręcić radiator bez utraty gwarancji, żeby w razie czego spowrotem go przykręcić. Obecnie mam Chieftec 420W i chałas jest nieznośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem Twojego toku myślenia. Chcesz kupić pasywny zasilacz którego ceny zaczynają się od co najmniej 600 zeta a masz całkiem przyzwoitej mocy zasiłkę. Nie lepiej przerobić ją na WC i zmeinić wentylatorek na cichy np. Glacial puszczony na 7 czy 5 V ??

 

Będzie Cię to kosztować 50-100zł (to jak byś musiał kupować wszystkie materiały a nie szukał ich na skupach metali kolorowych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz pisalem - Neotec - cichy i tanszy niz tagan...

AVE!!

1015498[/snapback]

i tu sie zgodze...

ale po wymianie wentylka....

1- nie tracisz gwary otwierajac

2- jest tani za X3800 zaplacisz 200 zl

3- dobra konstrukcja i stabilne napiecia

4- moze pracowac poprawnie przy niewielkim przeplywie powietrza

 

ja po zmianie coolera na AC 2pro TC mam ok 1500 rpm co w wypadku tego coolera daje mi poprostu cisze.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcecie mieć NeoTECa X3800 z fabrycznie zabudowanym wiatrakiem 12cm.

Bardzo proszę:

LC POWER 550W

bebechy identyko w dodatku trochu taniej a jest naprwadę cichy

1376457[/snapback]

a gdzie to widziales???

i skad wiesz ze to te same bebechy???

bo zainteresowales mnie tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w moim cheftec`u puscilem dwa wentylatory na 5V i teraz czekam az sie usmazy :D. W planie (najblizszym bo moj chieftec wola o pomste do nieba - 12v = 11,4-11,5) tez mam tagana , chetnie uslysze jeszcze jedna opinie jaki on cichy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam kąbinuje w moim chieftecu wymianę wentyli na 12cm (za pomoca reduktorów). tylko musze dowiedziec sie ile powietrza przepompowuja orginalne wiatraki i tak skorygowac napiecia by te 12cm przepompowywały moze kapenke wiecej, ale na pewno beda chodzic wolniej, a zarazem i ciszej :) a żeby pozostała opcja reglacji obrotów zrobi sie reduktor napiecia odpowiedni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm w moim cheftec`u problemem nie tyle byly wiatraki , co szum powietrza wywarzany kiedy przelatywalo ono przez zasilke. Wiec jak chccesz zwiekszyc ciąg to nie wiem czy wiciszanie wiatraczkow co Ci da :-).

Edytowane przez Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BQB - jasne, że wiem ile to roboty :) Ale w końcu dla chcącego nic trudnego. Jak uznasz, że się nei zmieścisz to ja bym zmontował po prostu nową obudowę zasilacza. Największa frajda to jak się samemu coś wykombinuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj sobie spokoj z przelotkami traci sie na tym wydajnosc bo to powietrze ktore z wentyla leci to glownie na brzegach i sie bedize odbijac od scianek przejsciowki i halasowac dodatkowo. zrob sobie nowa obudowe do zasilki. ja w starej obudowie od czystawatowki zrobilem dziure wy®zynarka (naprawde zaraz sprawdze jak to sie pisze) i elegancko pasuje wentyl i wydajnosc sie nie traci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huhuhu, dostalem taganika 480W - przed 5 minutami zmienilem, podlaczylem... i ... mowie co jest? nie dziala? [juz mialem sie zalamac..], ale komp sie wlacza.. lol.. w zyciu nie myslalem, ze komp moze chodzic tak cicho :), zasilacza nie slysze, nawet jak przyloze do niego ucho.. zakloca HDD lub pompka od W/C .. i teraz pytanie do mastahow - jaka pompka jest najcichsza? jak zmienie pompke na jakas prawie bezglosna to komp bylby tak jakby wylaczony!!! Ojciec przed chwila wchodzi do pokoju i sie pyta [wylaczony monitor..] - co ty, chory jestes dzisiaj czy co i jeszcze kompa nie wlaczyles? :D :D :), polecam!

pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz wydac tyle smialo mozesz cos kupic dobrego, ja sie nie wypowiem w sprawie PSU, ale moge CI za to polecic inne rozwiazanie znacznie tansze. Ja swoj PSU mialem tez zmieniac, ale doszedlem do wniosku ze zobacze jak sie bedzie sprawowac z nowym wentylatorkiem, zmienilem na Arctic Cooling i coz :) jest bezglośny. Jezeli wolisz wydac 14 zamiast 400 to polecam to rozwiazanie ;)

965766[/snapback]

tak, do zasilacza chłodzonego wodą ma koleś wsadzić wentylator i napewno będzie miał ciszej :) albo czytajcie cudze posty albo się wypchajcie z głupimi odpowiedziami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, do zasilacza chłodzonego wodą ma koleś wsadzić wentylator i napewno będzie miał ciszej :) albo czytajcie cudze posty albo się wypchajcie z głupimi odpowiedziami :)

1382655[/snapback]

a ja sie nie zgodze, sam mam w planach chłodzić zasilke bloczkiem i wentylem, ciepło bedzie w większosci odbierane przez wc, a jakis dobry wentyl bedzie w zasilce chodzic na granicy slyszalnosci, tak aby był (niezbędny) przepływ powietrza w budzie. Moze z przodu budy zainstaluje tez cichego wentyla, który bedzie wtlaczal powietrze. A na HDD już szykuje aluminiowe radiatorki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BQB ze swojej strony (tez posiadam chiefteca 420 W) moge Ci z calego serca polecic jego przerobke (bardzo prosta zreszta)-wywal obydwa smigla 2x80 mm i zrob otwor na jedno duze 120 (ew wez obudowe z innego zasilacza z takowym otworkiem) podepnij to pod zewnetrznego fan mate'a pamietajac oczywiscie o cichym smigielku (revoltec dark blue w moim przypadku ale sa tez inne-glacialtech, akasa amber), na poczatku ustaw 12 v i juz sie rozplyniesz na fotelu taka bedzie roznica :) i zawsze pozostanie mozliwosc regulacji jezeli efekt Cie nie zadowoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkim zalezy tu na ciszy ( mnie rowniez ;] ) ale wszyscy maja odmienne zdanie ( ja rownierz :D ) i ja wpadlem na dosyc nowatorski pomysl a mianowicie jak juz ktos wyzej pisal na poczatku trzeba by bylo przerobic obudowe zasilki na wieksza ale zamiast wstawiac tam WC czy inne wentyle to poprostu zalac cale pudelko z zasilka olejem transformatorowym podlaczyc pod to pompke dac do jakiejs chlodnicy i mamy wpelni chlodzony zasilacz 0db jesli damy pompke od OC i na bank bardziej efektywny niz te wszystkie 12cm wentyle czy montowanie kij wie jak WC oraz tych calkiem pasywnych :P no i teraz pytanie do was jaki kupic zasilacz zeby mial dobre napiecia ale zeby firmie nie zalezalo na slyszalnosci zasilacza ;] poleccie cos czego uzywaliscie i dopisujcie odrazu ceny ewentualnie linki aha i jeszcze jedno jak mierzyc napiecia miernikiem we wtyczkach 4 pinowych ( tych co sie pod dysk podlacza , nie znam dokladnej nazwy :P ) chce wiedzeic ktory z ktorym pinem polaczyc miernikiem zeby ujzec na wyswietlaczu napiecie :P wiem ze z jednej strony jest 12V z drugiej 5V a jak 7V ? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sziken - Twój pomysł jest może skuteczny ale to jak otwieranie otwartych drzwi taranem!! Za pompę CO, chłodnicę (jakiś wentylatorek się kłania) i cały układ dasz więcej niż jak byś kupił w pełni pasywną zasiłkę. Gdzie tu sens??

 

Właśnie dlatego stosuje się albo ciche wentylatory albo połączenie WC i AC, żeby w miarę niskim kosztem uzyskac przyzwoitą pracę zasiłki.

 

No chyba że chcesz to zrobić "dla zasady" - moim zdaniem szkoda czasu i energii, którą można wykorzystać gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sziken

12-5=7 ;)

co do oleju

- jest drogi

- potrzebne sa specjalne uszczelnienia oraz weze

- jest szkodliwy dla zdrowia

- pompa od co moze nie dac rady ( z racji na gestosc ) raczej bedzie potrzebna jakas zebata ...

- potrzebna bedzie specjalna chlodniczka do oleju o odpowienim przekroju rurek

- raczej ciezko bedzie schlodzic cos takiego pasywnie

- zapewne problematyczna mobilnosc kompa

- pradozernosc ze wzgledu na zastosowana pompe

- odpowiednie przerobienie psu zeby olej wszystko chlodzil

- mozliwosc uszkodzenia izolacji czy elementow w psu ze wzgledu na wlasciwosci oleju

 

i pewnie jeszcze inne sie jeszcze znajda ... decyzja nalezy do Ciebie ;]

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm a mialem taki dobry pomysl :P co do mobilnosci kompa to i tak przymierzam sie do big towera ;] co do innych [ciach!]l ( bo juz teraz nie chce odpowiadac na kazdy minus pokolei ) to mniej wiecej tak ten olej pradu nie przewodzi wogule co do pojemnika i zeby chlodzil wszystkie elementy psu no to robisz pojemnik z plexy odpowiednio duzy wsadzasz tam psu i zalewasz fin ;] co do chlodnicy przeciez sa chlodnice od oleju w samochodzie i nie jest to gigantyczny wydatek co do ceny i zupelnie pasywnego zasilacza ten moj pomysl wyniusl by jakies 300-400 zl zupelnie pasywna zabawka zaczyna sie od 700 zl ;] no czy ja wiem czy pasywny bylby lepszy ;] co do samej pompki wlasnie wiem ze ten olej jest gesty ale mozna zrobic domieszke z gliceryna ( albo wogule dac sama gliceryne ) i bedzie git ( gliceryna rowniez wogule nie przewodzi pradu ) pomysl wyciagnolem z jednej z uczelni gdzie nasza przyszlosc ( studenci ;] ) wlozyli kompa do odpowiednio duzego okwariom zdemontowali wszystkie wiatraki na wszystkie zabawki dali radiatory i zalali to wlasnie wyzej wymienionym olejem i dzizalalo dosyc sprawnie lecz po jakis 5-7 h komp zaczynal przybierac na temp bo jak sie okazalo akwarium bylo zamale ( bylo takie duze na cala sciane ;] ) .

Linoge no tez zes mi powiedzial 12-5=7 ... jak polaczylem dwa nabrzezne kable od wtyczki to zrobilem spiecie i komp sie zresetowal ( dobrze ze nei spalil ) ja potrzebuje wiedziec ktory kabel z ktorym jakie daje napiecie wiem ze bylo to gdzies na jakims forum opisane ale zgubilem adres i znalezc nie moge :/ pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...