Skocz do zawartości
Immothep

Odblokowanie 4 potoków w GF6800 - HOWTO

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzesniaj wiesz bez przesady kupiles swojego 800XT i sie nim jarasz jak niewiem. Nvidia gorsza itp. Z tego co widze NV wstala na nogi za 1400 zł mam juz 12 potokow u ati musze zaplacic duzo wiecej. Nv poprawiala obraz wiedz juz niema takiego czegos ze ati ma lepszy obraz itp. Ati idzie w zla droge (CENA) robi sie drugi intel tak samo Cena. Szczerze jakbym mial pieniadze to kupilbym teraz NV a nie ATI.

Nadal AA kuleje u NV.

chyba ty kulejesz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gf 6800 kosztuje ok. 1500 zl, x800 pro (troche lepszy, ale tez 12 potokow) kosztuke ponad 2000 zl. ATi za cene GF6800 nie proponuje nic. Teraz padl mi R 9700 pro i chcialbym go wymienic w ramach gwarancji na cos lepszego. Najprawdopodobniej padnie na GF 6800 - nawet z 12 potokami za ta cene karta jest wysmienita (zwlaszcza, ze pewnie jeszcze dluuuugo obecna cene utrzyma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@turtles5 , masz racje.. Ja po przejściach z R9800SE@Pro niestety przykrych,

kupiłem w Barwkomie GF6800 za .... złociszy. Sprawdziłem ją tylko w 3D Marku 03 i jestem w szoku 9025pkt. Cechą akurat tego modelu jest wysoka możliwość podkręcania , pamięć nawet o 200 Mhz w trybie ddr, rdzeń około 75 Mhz. Co do tych doatkowych 4 potokach trzeba poczekać na rozwój sytuacji,. Karta i bez tego jest naprawdę rewelacyjna (jak dla mnie).

I porównując ją do 9800Se@Pro to ona naprawdę się nie grzeje mocno nawet po podkręceniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba ty kulejesz :P

Chciał byś :twisted: . Co do kulejacego (lub jak kto woli wolniejszego 8) ) AA to było juz kilka porównań na Far Cry gdzie było widać "optymalizacje " NV które miały na celu wzrost FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja i tak nigdy w zyciu nie wydam takiej kasy na karte graficzna. i nie obchodzi mnie ile mam pktoof w 3d marku. obecnie mam ati9500pro i wystarczy mi w zupelnosci. kiedy niektoorzy forumowicze wydadza kolejne 1500pln na gf8000 albo radeona x1300, ja kupie sobie gf6800 za max 600pln i pewnie znow da rade przez jakies 1-1.5 roku, co by pograc od czasu do czasu - a ma to miejsce coraz rzadziej...

 

pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja i tak nigdy w zyciu nie wydam takiej kasy na karte graficzna. i nie obchodzi mnie ile mam pktoof w 3d marku. obecnie mam ati9500pro i wystarczy mi w zupelnosci. kiedy niektoorzy forumowicze wydadza kolejne 1500pln na gf8000 albo radeona x1300, ja kupie sobie gf6800 za max 600pln i pewnie znow da rade przez jakies 1-1.5 roku, co by pograc od czasu do czasu - a ma to miejsce coraz rzadziej...

 

pozdro...

zebys sie z tymi 600 zł nie przeliczył predzej wyjda z produkcji ;] jak r9700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"... A zatem nie ma sensu testować jakości obrazu w Far Cry przy naszej wersji sterowników. Powrócimy do tego tematu kiedy indziej."

no ...i tak juz zostalo...bo do tego tematu pclab juz nie powrocil...

 

moze jednak jakis bardziej miarodajny test? cos na nowszysch sterach?

no przeciez jest to znany problem, wiec chyba nie powinno byc problemu z znalezieniem takich testow? :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom FSAA w kartach GF 6800 jest taki sam jak na X800 nawet w trybie 8x w stronę Nvidii (wasze linki do testów ze sterami beta to wiecie gdzie możecie sobie wsadzić) :wink: Więc poczytajcie trochę nowych testów i później piszcie opinie wygładzaniu schodów przez karty. Ciekawe dlaczego nikt nie porusza tematu filtrowania anizotropowego (Anizo.) tu już ATI nie bardzo ma co gadać. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...