Skocz do zawartości
Gość

Trojnik Y ??

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no Wy sie tu zastanawiacie jak zrobic 12/16/12, a ja ni cholery nie moge dostac nawet zwyklego trojnika "Y", szukalem w praktikerze, ok 10 hydraulicznych, m. in 1 hurtownia. Najciekawsze sa reakcje ludzi jak sie pytaja op co mi takie a ja odpowiadam "do chlodzenia w komputerze", oczywiscie wtedy jestr nagle wielkie zdziwienie, mysal ze chce  znich zrobic idiote i mnie wysylaja do komputerowego. Nie mam ochoty za bardzo kupowac tego w necie, bo koszt przesylki bedzie wiekszy od zakupu :?  Czy sa jeszcze jakies sklepy gdzie powinien mszuakc, oprocz duzych marketow budowlanych i hudraulicznych?

Tu masz rację. Byłem kilka dni temu w hydrauliku/CO&Gaz w jednym i sie pytam o kolanka miedziane o śr. zewnętrznej 12mm. Babka mi mówi że o takich średnicach nie sprowadza bo nikt nie kupuje i pyta sie przy okazji do czego mi to. Ja odpowiadam ze do chłodzenia komputera wodą a ona no to idx poszukaj takich rzeczy w komputerowym :lol: Wogóle ludzie dziwnie patrzą jak walniesz jakimś hasełkiem typu chłodzenie wodne komputera :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mkowalm to prawda, ludzie sie momentami bardzo dziwnie patrza, dlatego tez juz dalem sobie spokoj z chodzeniem po skelpach, bo to do niczego nie proawdzilo raczej :)

Co do tego trojnika, to w tej chwili widze jeszcze, ze pojawily sie na allegro, sa plastikowe z choinkowymi koncowkami, ale sa tez na szybkozlaczkach. Kupujcie poki sa, hehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak, jesli chodzi o nagrzewnice, to tez mialem kilka przypadkow, pytalem tak troche wsrod znajomch o jakas stara, co by jak najmniejsze koszta byly jak dla mnie, to kazdy byl strasznie zdziwionu i nie rozuamial po co mi to, jeden kumpel tylko mi zaoferowal starego mega dezela od jakiegos stara :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie trojniki plastkiowe to u mnie sa dostepne w Lerła Merlę :wink:

12-12-12 , 16-16-16 innych nie widzialem , reakcje ludzi sa naprawde fajne jak sie pytasz o jakas rzecz lub czesc do chlodzenia woda komputera :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oka wymodzilem swoj trojniczek - taki jaki chcialem - koncowki fi 15 - waz 16/20 wchodzi bardzo ladnie na to, 12/16 (takiego bede uzywal) potrzebuje troche pomocy ale tez da rade.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrze ent ale z ciebie czarodziej :P fajny trojniczek :)

jakie masz srednice tych kolanek (zew/wew) i jaka cena i gdzie zakupils i jak lutowales i czy trudno :P ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrze ent ale z ciebie czarodziej :P fajny trojniczek :)  

jakie masz srednice tych kolanek (zew/wew) i jaka cena i gdzie zakupils i jak lutowales i czy trudno :P ??

No wiec tak - ten trojniczek sklada sie z trojnika 15-15-15 i 2 lukow miedzianych, ktore z jednej strony maja 15, a z drugiej idealnie wchodza w otworki 15 w trojniku glownym (15 to jakgdyby srednica wew., ale scianki sa bardzo cienkie). Elementy kupione w BRICOMARCHE, w wiekszosci marketow budowlanych dostaniesz. Koszty to cos kolo 2 zl :D. Lutowalem najpierw transformatorowa, ale jakos nie moglem osiagnac pozadanej temp i w koncu zlutowalem trojnik nad palnikiem kuchenki gazowej :D (dosc prost sie to robi). Tutaj masz pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielgachne dzieki , w sumie mam taki maly palnik na gaz od zaplaniczek mysle ze sie nada do lutowania kolanek i takich trojnikow :)

Jasne ze sie nada - ja wlasnie z braku takiego sprzetu musialem uzyc kuchenki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...