Skocz do zawartości
muppi

Gotowy zestaw CoolRiver DELUX Intel P4/AMD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znalazłem taki zestaw w www.4max.pl za 619 zł. Czy ma ktoś taki zestaw ewentualnie jakieś opinie o nim? Chciałbym chłodzić 1700 puszczonego na 12x200 1,825V. Moje wysłużone CPC już nie daje sobie rady:-))

 

Muppi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej cos samemu zlozyc ?? aniej wyjdzie i radosci troche ze sam zlozyles :)

 

Pompa wodna:

Wymiary: 90 x 65 x 78 mm

Napięcie: 12 V

Pobór prądu: 0,2 A

Moc: 2.5 W

Wydajność: 72 l/h

 

8O na 3 bloczki taka pompa 8O :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nigdy nie widzialem tego ukladu w akcji ale:

-za taka cene powinienes spokojnie zlozyc cos zdecydowanie lepszego,

-ogolnie rzecz biorac kupowanie tego typu zestawow to przeplacanie.

 

Ja za swoj dalem dalem od pompki po cybanty cos kolo 500zl a przeplacilem. Ten zestaw moze nie jest az takim zdzierstwem, ale sugeruje powaznie sie zastanowic, wejsc na http://x4pro.pl/ http://realitynet.pl/content.php?content.109 i http://bloki.pl/ z kalkulatorem w rece i spokojnie pododawac. Jesli wzialbys pompke atmana i kadetowke na allegro to za te 619zl dostaniesz nieporownywalnie ciekawszy produkt. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VerB: Wez pod uwage ze przypuszczalnie podaja ten przeplyw tym ukladzie, co znaczy ze to wcale nie tak malo. Kiedys wyliczalem twardo ile ma moj hydor l30 i mialem cos kolo 250l/h na 2 blokach, kadeciaku i okolo 1,5m weza 12/16. Przeplyw moze nie powala, ale mysle ze powinien wystarczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli musisz miec zestaw o nazwie "Chlodzenie wodne" z ladnym pudelkiem itp. (nie wiem po ch... ale to Twoj wybor) i chcesz na niego wydac taka kwote to ten zestaw co wybrales jest niezly i w tym przedziale cenowym chyba nie widzialem innego.

Nie rozumiem jednak czym sie rozni "zestaw jako calosc" od takiego kupionego czesc po czesci. Tak czy siak zeby go zamontowac trzeba tak samo pogrzebac. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jako całość rozumiem kupowane jako jedna rzecz w jednym miejscu, a nie np pompka na allegro, wężyki w Obi, cybanty w Castoramie itd.

Wracając do meritum to ten zestaw na pewno będzie wydajniejszy niż zestaw CPC nawet z ich chłodniczką?

 

Muppi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpc to jeden wielki szit i nie wypal jak intelowskie celki :lol:

nie czaje idei kupowania zestawu bo ladnie sie nazywa i prezentuje ( tak chyba postapiles z cpc :P ) zlozenie samemu wc i poszperaniu na stronkach , przegladnac forum co wydajne gdzie kupic i czy ludzie sa zadowoleni zajmuje nie duzo czasu :) wiec poszukaj sobie czegos co cie interesuje np na www.bloki.pl , www.x4pro.pl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info ale tych stronach nie gotowych zestawów. Nie chcę wybierać która pompka, który zbiornik itp, może z lenistwa dlatego szukam pełnego zestawu jak w tytule. Na CPC działam już ponad rok i wszystko ok. Jedyny mankament to taki że nie nadaje się do podkręcania.

 

p.s.

Znalazłem zestaw Zalmana ale horrendalnie drogi, 1300 zł chociaż ładnie wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zwróć uwagę że zestaw w tytule posiada trzy bloki i chłodnice, a te zestawy które mi poleciłeś są tylko na CPU i są bardzo ubogie. Czy jeżeli pododaje podobne elementy to nie wyjdzie mi cena zbliżona do CoolRiver Deluxe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu kupil bym jednak zalmana 7000A + silencera + zalmana na NB, a nie bawil sie w wodne z pudelka...

 

Jesli wodne, to tylko zlozone samemu, bo te pudelkowe maja przewaznie niska wydajnosc i sa dosyc glosne (patrz Titan)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi ten zestaw CoolRiver przypomina troche rozbudowane CPC - te bloczki to takie jakies puszeczki na sardynki cienkie, rurki tez wygladaja na takie jakies cienkie - z 6-8 mm wewnatrz, wydajnosc tego czegos co nazywaja tam pompka tez taka jak CPC...

moim zdaniem jeden szmelc wymienisz na inny szmelc - tylko pudelko w innych kolorach (ja bym nie dal 500 PLN za kolorowe pudelko - wole zwykle, np. od Mata, za friko :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to na własne oczy kiedyś w 4maxie, ale aż tak fajnego wrażenia to nie robiło... a z wydajnością to nie wiem :/

 

a mi ten zestaw CoolRiver przypomina troche rozbudowane CPC - te bloczki to takie jakies puszeczki na sardynki cienkie, rurki tez wygladaja na takie jakies cienkie - z 6-8 mm wewnatrz, wydajnosc tego czegos co nazywaja tam pompka tez taka jak CPC...

Nom coś ala cpc w wersji ultra :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boszeee, jak mnie denerwuja tacy frajerzy, ktorza wszytsko chca miec na cacy, a ty sie jeszcze meczysz zeby takiemu cos wytlumaczyc.....

 

ladnie w pudeleczku, i mu sie nie chce wybierac ktora pompka.....LOL :lol:

 

papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie twoje podejście, jeżeli klient chce to się nie dyskutuje tylko sprzedaje jak chce. Jeżeli mam kaprys kupić cały zestaw to tak robię. Zawsze jest parę osób które sobie same złoża WC ale większość użytkowników komputerów woli kupować gotowe zestawy, już sprawdzone. Dlatego jak sądzę zestawy CPC dobrze się sprzedają (lub jak kto woli jeszcze się sprzedają).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego wiekszosc uzyszkodnikow niech trzyma sie jak najdalej od wc, a najlepiej wogole od kompow :-> kompa zapewnie tez kupiles w kolorowym pudelku gotowy zestaw w hipermarkecie, bo po co wybierac jaki zasilacz, proc czy hdd...

jesli nie, to czemu nie chcesz podobnie postapic z wc? przyswajanie wiedzy boli? podobno na nauke nigdy nie jest za pozno wiec sproboj, moze nie doznasz wielkiego szoku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O następny, a dlaczego ma się trzymać z daleka od wc. Taki sam towar jak inne. Nie ma w tym żadnej filozofii, kupujesz, montujesz i używasz. Jest ok. :)

No właśnie mi się chce, nie mam tyle czasu co kiedyś żeby czytać opisy poszczególnych podzespołów, wybierać najlepszy stosunek ceny do wydajności itd. Po prostu chciałbym znaleźć gotowy, sprawdzony zestaw i tyle. Dlatego tytuł wątku jest taki a nie inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybranie odpowiedniego zestawu nie zajeloby CI duzo czasu, ale jezeli ktos nie chce dla zasady to nie zlozy i juz :)

Tak jak inni sugeruję abyś poczytał forum przez tydzien dwa (wystarczy pół godzinki dziennie), a będziesz wiedział czego użyć i co kupić aby złożyć swoje WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu chciałbym znaleźć gotowy, sprawdzony zestaw i tyle. Dlatego tytuł wątku jest taki a nie inny.

Dyć człowieku - czy ty nie chcesz/nie umiesz/nie możesz przeczytać tego co ludzie piszą ?

 

do 700 zł nie kupisz gotowego dobrze zapakowanego zestawu, który w dodatku jest sprawdzony przez wielu. Z jednego powodu:

1. Ludzi którzy mają WC jest niewielu

2. jak ci ludzie mają 700 zł, to wolą sobie sami złożyć zestaw z kadetówką, niż dawać 700 zł za shit, który będzie niewiele lepszy od CPC

 

czy to tak trudno pojąć?

 

jak chcesz wydać 700 zł to sobie kup ten co podałeś i będzie gitez majonez, a jak chcesz kupić coś sprawdzonego to poczytaj jeszcze raz to co ludzie napisali.

 

i jeszcze jedno: niestety WC to nie jest taki sam towar jak boxowy cooler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie, odpowiedziałeś konkretnie na moje pytanie. :)

 

"i jeszcze jedno: niestety WC to nie jest taki sam towar jak boxowy cooler"

 

Akurat tu się nie zgodzę, WC to taki sam towar jak każdy inny, wystarczy spojrzeć na ofertę sklepów internetowych ale zachodnich. Sprzedają gotowe WC tak jak inne podzespoły do PCeta. Nie widzę różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, chcialem kupić jakiś zestawik do 250 zł. znalazłem coś takiego na allegro http://allegro.pl/show_item.php?item=30067359

I tu powstaje pytanie czy to się nadaje na mój procek ATHLON 1700 XP. Niechce go maxymalnie podkręcać, chcodzi mi o to by uzyskać CISZE w mojej budzie (TRACER TRO 911). Ponieważ pracuje na kompie praktycznie tylko po nocach (wycie wentyli doprowadza mnie o godz. 3.OO DO SZAŁU) - to takie rozwiązanie WC jest dla mnie zbawieniem. Jeśli możecie polecić jakiś inny zestaw to śmiało czekam na wasze uwagi i propozycje. Chciałbym tylko zaznaczyć że musi to jakoś estetycznie wyglądać (i działać :)

Bo zestawy typu CPC odpadają na starcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...