Skocz do zawartości
Shifter

Co sadzicie o GF 6600

Rekomendowane odpowiedzi

Karta ma kosztowac 900-1000zl i ma byc szybsza od Radeona 9800XT o jakies 20%, to chyba niezle brzmi ??

w teorii...w praktyce widze ja na poziomie r9800pro/xt...maks...i dot. to wersji gt, zwykly 6600 gdzies w okolicy 9600xt, no moze troszke lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem na benchmarku to ma mieć 128 bit pamięci i 8 potoków 300/700, napewno bedzie lepsza od 5900XT, a od 9800XT zobaczymy, ale wątpie, od 9800Pro może być lepsza. Aha wersja 6600GT ma mieć DDDR3 i 500/1000 i też chyba 128bit pamięci, jaki jest sens dawać na karte z DDR3 128bitową szyne pamięci (czy jak to sie nazywa) Pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm..........

A ja myślałem ze GF6600 ma miec 8potoków i szyne 256bit :?

No ale moze mi sie zdaje bo innym ypadku nie chce m sie wierzyc zeby zwykły 6600 był na poziomie r9800pro

 

Ale narazie nie ma co myśleć co bedzie szybsze, zaczekajmy na premiere GF6600 i pierwsze recki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na benchmarku wczoraj albo przedwoczraj podali że 6600 bedzie 256 biy, ale sie dzisiaj poprawili. Poczekajmy na premiere i wtedy sie przekonamy. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mówiłem, powinna być lepsza od 5900XT, ale z tą 128 bit szyną do pamięci, chodź 5900XT ma bardzo słabe PS2, czyli 6600 moim skromnym zdaniem bedzie lepsze od 5900XT, a od R9800Pro nie bedzie lepsza, po pierwsze 128 bit, i te taktowania 300/700, ale 6600 powinno sie ładnie kręcić, wykonane są w technologi 110nm, a do porównania 6800 Ultra jest wykonane w 130nm, więc rdzeń sie bedzie łądnie kręcił min do 500, bo tak taktowany rdzeń ma 6600 GT, najlepiej sami popatrzcie:

Dołączona grafika

Zobaczymy jak bedzie w praktyce, narazie możemy przypuszczać jak bedzie. Pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz cos wiadome jak ona ma miec 128 bit to przy AA lub w roadzialkach powyrzej 1024 np 1280-1024 wymieknie moim zdaniem przy 9800 pro

zgdzam siem :D

to cos bedzie cienizna :D :D

radzio 9800 pro spokojnie ta karte sobie pyknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy, zobaczymy... po serii GF6 jestem bardzo pozytywnie nastawiony w stosunku do nV i znowu na nią licze ;D mimo iż do premiery nowych graf kochałem ATI i bluzgałem na nV. 8)

Może skończy się w końcu era bluzgów na NV.... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale prypałłłł..... przysięgam że widziałem taki artykuł, ale zaktualizowany gdzie był 6600...... praktycznie identyczny z tym.... jak ktoś jeszcze go widział to niech powie.....

a jeszcze jedno... wiem że osiągał 42fps w 1600x1200, bijąc na łeb na szyję starsze układy, jak choćby 9800pro/xt.... (oczywiście przy high - detalach..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat doomem bym sie nie sugerowal bo powszechnie wiadomo ze w tej grze ATi daje [gluteus maximus] na maska i nie jest to miarodajny i obiektywny benchmark to samo bedzie za miesiac jak wyjdzie HL2 tylko ze w druga strona ,a jak zawsze prawda bedzie lezec gdzies po srodku.trzeba poczekac troszke na wiecej nowych gierek zeby miarodajnie ocenic co jest lepsze.Osobiscie uwazam ze ta szyna 128 bit nie zapowiada nic dobrego jesli chodzi o wydajność tych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie za pare miesiecy te karcioszki stanieja i na pewno bedzie mozna cos kupic ponizej 800 zl :)

no tak ale za pare miesięcy znając życie wyjdzie nowa seria 7xxx a 6xxx będzie już b.słaba przecież na futureMarku 2004 najlepszy model 6800, 1G DDR2 i P4 3.6 HT osiągnoł w niektórych benchmarkach 5 FPS :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy i nigdy nie bede sie sugerowal wynikami w jednej grze np DOOM , poczekam asz wyjda te uklady i beda juz poddawane testom we wszystkich rodzajach grafiki 3D a nie w jednej grze :).

I cos mi sie wierzyc nie chce ze ta karta 6600 128bit pobije 9800pro/XT 256bit, ale zobaczymy :) . Bo narazie to mozemy sie jedynie sugerowac jednym tytułem o ORT: ORT: ORT: kturym kazdy za miesiac zapomni a inne gry ???? . Ja czekam na pełna recenzje o 6600 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie za pare miesiecy te karcioszki stanieja i na pewno bedzie mozna cos kupic ponizej 800 zl :)

Noi niebawem wyjda karty z seri GF6 typy mx i dopiero bedzie smiech, gdy okaze sie, ze gf6mx robi laske fx5600, i nawet do niej nie ma podbicia. Apropo gf6600 to wydaje mi sie ze bedzie na poziomie R9700, 9700 ma 256bit. ale zanizone taktowania w stosumku do 6600, ktory jak juz wczesniej wsponieliscie ma 128bit :? (w sumie troche bezsensu porownywac 128 i 256bit) Poco koncerny wprowadzaja karty ze 128bitowa szyna pamieci, nielepiej bylo by wprowadzic 256bit i zanizone taktowania, nie kazdy kreci, a nawet wiekszosc uzytkownikow niema o tym pojecia, w takim przypadku i ludziki od oc byli by happy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zgodzie sie z bad_boyem. Doom3, jest jaknajbardziej miarodajny. Skoro ATi ma problemy z opengl i dalo [gluteus maximus], to ich strata - ich produkt jest znacznie gorszy w tej kwestii. Jest to gra na topie, wiec porownujmy do niej, a nie do syntetycznych benchmarkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...