Skocz do zawartości
GOD

Irda

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze witam wszystkich

 

Mam strasznie głupi problem: Chciałem się dowiedzieć czy płyta Gigabyte GA-8IE533 posiada złącze Irda, przeszukałem całą instrukcję, szukałem w necie i nic nie znalazłem. Nie chce mi się wierzyć żeby ta płyta nie posiadała głupiej irdy. Może ktoś wie coś na ten temat, lub też wie gdzie mogę znaleźć tą informację (stronę producenta, przeszukałem), inaczej zaraz mnie szlag trafi, bo zamówiłem sobie już odbiornik.

 

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo działo się ze mną - desperackie poszukiwania jakiegokolwiek śladu irdy na mojej ga7va (też z resztą gigabytea...). Nawet skrobnąłem do supportu :D Odpowiedzieli, że projektanci (tfu! zwykłe, schlane menele z podwórka...) nie zaprojektowali płytki ze złączem irdy, bo trzeba było zaoszczędzić na kosztach (LOL!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze zupełnie inne pytanie: posiadam odbiornik podczerwieni do pilota, podłączony mam go pod jeden z portów com. Używam go do sterowania winampem i do takich tam innych rzeczy. Moje pytanie jest następujące: czy nie można by wykorzystać tego odbiornika aby odbierać iformacje wysyłane z telefonu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybierając płytę główną zwracałem m.in. uwagę na port IRDA którego używam do komunikacji z komórką, właśnie z tego względu zrezygnowałem z zakupu Asusa P4P800 na rzecz Gigabyte z podpisu.

Tak, ale ja dopiero teraz kupuje koma, w którym komunikacja thru irda jest sensowna... Sprawdzałem dokumentacje mojej starej, no-name m0b0 - ma irde :D a nawet 2! Jakąś superirde czy cuś... Ładnie to świadczy o niektórych płytach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak samo było ze mną, nie potrzebowałem irdy bo nie było sensu podłączać tych telefonów co wtedy miałem, ale w życiu bym się nie spodziewał że ta płyta może irdy nie mieć, dziadostwo pier......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam se T630, ale dzisiaj kupiłem sobie juz do niego kabel, a to z tego względu że nie chciałem wydawać teraz dużo pieniędzy, a irda pod usb to wydatek ok 50zł, nie mówiąc już o bluetooth.

 

Bluetooth zresztą i tak mam zamiar w niedługim czasie kupić sobie, żeby potem nie było problemu jak zmienie telefon, lub też będę z innego chciał skorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dalem za irde 3 dyszki kolega mi zrobil i przywiozl na zjazd oc modders :D i nie wiem gdzie Ispider dostaniesz irde za 3 dyszki, btw to co masz od sterowania kompem przez pilota to na chama tesz z telefonem polaczysz ale tylko kom->pc w druga juz nie bedzie dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja nie mówię o 2 latka, raczej o 2-3 miesiącach, mimo to potrzebowałem już teraz połączyć komputer z tel dlatego zdecydowałem się na kabel, bo to przynajmniej tanie dziadostwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dalem za irde 3 dyszki kolega mi zrobil i przywiozl na zjazd oc modders :D i nie wiem gdzie Lspider dostaniesz irde za 3 dyszki, btw to co masz od sterowania kompem przez pilota to na chama tesz z telefonem polaczysz ale tylko kom->pc w druga juz nie bedzie dzialac

Kilka miesięcy temu kupiłem Irde za 25zł. Robi je jakiś student z Politechniki i sprzedaje na Allegro (jest tego tam bardzo dużo). Jest jeden problem - trzeba mieć wyjście na płycie, a GOD takiego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...