Skocz do zawartości
Yari

Radeon 9600xt - tragiczna wydajność.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem , który mnie mocno irytuje.

Zakupiłem w piątek radeona 9600 xt gigabyte ( przesiadka z ge forca 4 mx). Na początku niby wszystko cacy było , zafascynowany byłem wynikiem w 3d marku 2003 ( 3700 ). Pierwsze zdziwienie było gdy zrobiłem test w 3d marku 2001 ( wynik 2001 ) , ale nic to , kumpel kupił zwykłego radeona 9600 i miał wybiki 7000 więc sie nie przęjąłem zauroczony dalej wynikiem w 3d marku 2003 :D . Zacząłem szperać po ustawieniach karty i włączyłem sobie overdrive'a co jak się okazało było powodem bardzo częstych zwisów grafiki w painkillerze czy castle strike , także wyłaczyłem te funkcje i jest ok , ale to nie jest [ciach!]y problem. Otóż zainstalowałem sobie program fraps który mierzy ilośc klatek na sekunde w grach . Wyniki były wstrząsające dla mnie.

Need for speed underground detale full i wszystko włączone. 15/20 FPS

Castle strike , detale full , 10/30 fps

rainbow six: raven shield , detale full , 10-30 fps.

starmageddon , detale full , 20-40 fps.

Te wyniki jak na te karte są chyba za małe...

Optymistyczne są przy :

painkiller, detale full , 20-130 fps

doom 3 , detale high , rozdzielczosc 800-600 wyłączony AA , 10-65.

Ponad dwie godziny temu robiłem formata , mam najnowsze stery ze strony ati , mam directa 9.0b , wczesniej mialem 9.0c .

Podobno są jakies inne stery do radeonów , nie wiem , ja dopiero raczkuje jeśli chodzi o radeony:).

Dziekuje jeśli ktos to całe przecytał , prosze o pomoc:).

 

Mój komputer to: celeron 2ghz ( podkręcony do 2.66ghz) , P4S533-x motherboard , 512 ddr @333 , radeon 9600 xt gigabyte ( nie podkręcany).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja , ale nie przesadzajmy , need for speed chodzi tak samo jak na moim starym ge forcu 4 mx 440. Zapomniałem dać testów w aquamarku 3.

Razem wyszło okołolo 22.000 . Karta uzyskała 2.700 ( tyle co titaniuum 4) , a procek 4.800 ( gdy mialem GF 4 MX procek osiągał 5.551 , tyle co nie jeden atchlon 2500 8O ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym nawiązać do myśli o zainstalowaniu sterów do płyty.

Ja wiem że za chwile wyjde na idiote ale jestem zdesperowany:).

Powiedzcie mi co tutaj można nazwać sterami do płyty : http://yari88.w.interia.pl/5y555555555.JPG

Ja po formatach instalwoałem tylko stery do karty graficznej , reszte zostawiałem.

A może któreś z tych trza instalnąć : http://www.asus.com.tw/support/download/download.aspx

... :oops: :oops: :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 9200 więc raczej norma. Po prostu te karty potrzebują mocnego proca żeby rozwinąć skrzydła, niestety :cry:

Wcalnie nie norma skoro na Xp 1800+ Palomino i R9000Pro bez kręcenia karty było 8000 marków. Jak proca pusciłem na fsb 150 i grafe pokręciłem to wydusiłem z tego sprzętu 9k więc jakby nie było to wynik powienien oscylować w granicy 10k chyba ze ten celek to rzczywiscie taka padaczka :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ide o zakład że to nie wina procesora , świadczy o tym wyniki w aquamarku 3 i wyniki fps w painkillerze i doomie 3. Precież to niemożliwe żeby taki underground czy stary rainbow six raven shiled wyciągał mniej FPS niż Doom 3 !!!!!

Instaluje jeszcze raz stery do kart gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki omegi zainstalowałem godizne temu , dalej to samo.

Już nic nie rozumiem , doom 3 detale high chodzi spoko , painkiller wymiata , a taki stary zardzewiały undergound czy rainbow six działa gorzej niż ww gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz jakiś konfikt sterów od mobo z grafą, nfsu powinen smigać na takim sprzęcie aż miło. Ew moze to wina softu ? spróbuj zainstalować jeszcze zwykłego DX9.0 lub nawet pozostaw 8.0 po reinstalce systemu i zobacz co sie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam radeona 9800se@pro i w nfs underground mam od 18 do 55fps ale zazwyczaj (jak są inne samochody na ekranie) ilosc fps nie przekracza 24-25 podczas fdy na fx5600 po o/c nie spadal ponizej 28fps a srednio 35fps.

Mysle ze to wina silnika nfs

A moze masz wlaczone w sterach anioz 16x i AA6x? jesli tak to wyniki chyba w normie(gry)

 

Napewno duzy spadek wydajnosci jest przez proca zeby byl P4 albo Athlon to by bylo duzo lepiej - z tego powodu wyniki moga byc niskie poza tm wynikiem z 3dmark03 gdzie proc ma male znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Yari,

 

kupiłem tydzień temu identyczna kartę - 9600xt gigabyte i powiem ci moje przemyślenia co do tej karty. Po pierwsze wyłącz Overdrive'a; u mnie za każdym razem zawiesza sie 3dmark albo inna aplikacja 3d np. gierka. W 3dmarku 2001 wyciągam ok 12000. Stery instalowałem te z dołaczonego firmowego CD - catalysty 3.9. Próbowałem Omegi 4.7 ale nie jestem overclockerem i nie zauważyłem różnicy w wydajności. Farcry chodzi idealnie w High detalach w 1024, grałem i w Ultrahigh w 1024, ale są skoki, choć da sie grać. Generalnie jestem bardzo zadowolony z karty. Przesiadłem sie z Prolinka gf4200 ti głównie ze wzgledu na jakość obrazu, bo dużo pracuje w Autocadzie i 3d studio. Musze powiedzieć ze róznica jest kolosalna zwłaszcza na moim Philipsie 109P4 , który teraz dopiero pokazuje, że też był wart swej ceny. Obecnie windows chodzi mi w 1280x1024 przy 100Hz, obraz jest ostry jak żyletka i nie meczy mi oczu.

 

 

Ps. Bede wdzięczny jak mi ktoś powie czemu overdrive zawiesza sprzęt.

 

MfG

 

Karolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli o mnie chodzi to moja plyta ma agp 4 a karta 8. Ale podobno to tylko spadek kilku procent. Przynajmniej tak mnie WSZYSCY zapewniali.

ale z tego moze byćjakis konflikt , który nie pozwala twojej karcie rozwinąćskrzydeł ... skoro już robiłes wszystko , ostatnią deską ratunku jest wzięcie karty zajscie do kumpla i test jak na podobnej konfig będzie brykało normalnie znaczy ze masz jakis konflikt u siebie nie koniecznie softwerowy , moze cos sie gryśc w sprzecie ... jak wydajnosc jest nadal fatalna znaczy ze karta jest cos nie tak ,

 

 

btw jak instalujesz stery to kolejnosc imo powinna byc taka ..

stery z mobo

Dx9,0b

i na koncu stery do grafy

na poczatek spróbuj caty referencyjne do grafy

ja zawsze ładowalem 3.7 (takie mialem dołączone jako oryginalne z kartą i nigdy nie było z nimi problemów potem testowalem wyzsze ale zawsze cos bylo nie tak dopoiero na 4.4 było w miare popoprawiane jesli chodzi o gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...