Skocz do zawartości
Chobo

Wszystko o Asus A7V880

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ma standardowo 1.5v to na auto tak go powinien wykryć

1323329[/snapback]

plyta nie ma takiego zakresu zasilania, po co piszesz jak nie wiesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martwi mnie to co Bios pokaże w nazwie procesora. Pokazuje to co ma zapisane, a wykrywanie czestotliwości procesora zalezy od ustawionego FSB (to 12,5x100 da 1,25) ale o to mi nie chodzi.

 

Na ECS K7VZA bez problemu podaje napiecie od 1,5 (dokładnie to pokazuje 1,47V) i inne także wykrywa poprawnie. Dziwi mnie że Znacznie nowoczesniejsza płyta na KT880 nie poda automatycznie napięcia 1,5V dla procesora T-bred, dla którego podobno ma jakies wsparcie sprzętowe. To Athlonów mobilnych też nie będzie obsługiwać poprawnie???

 

Oglądam na wszystkie strony i nie widzę zakresu napięć dla procesorów albo listy nieobsługiwanych procesorów - poza tą wzmianką o zworce ustalającej zakres napięcia i informacją, że karty graficzne muszą być na napiecie 1,5V (a co to znowu jest?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,5v to rodzaj zasilania karty graficznej (http://members.lycos.co.uk/raulos/files/abit_r9550.jpg) takie karty mozna poznac po tym, ze maja vlock, na rysunku gdzie jest czerwone kuleczko powinna byc wycinka. to jest wlasnie vlock na 1,5v. ale u mnie na abicie guru nie ma go (tak jak na fotce) ale karta smiga dobrze. co do napiecia na proc pociesz sie tym, ze do oc i tak bedziesz potrzebowal wiecej v. niz standardowe 1,5 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto pisał ten maual :mur: ???

 

Wynika z niego że w Configure System Freguency/Voltage jest CPU Freguency [100] - jakby standarem ustawienia było FSB 100 i trzeba sobie ustawić ręcznie do procesora? Tylko nie jest pewne czy wszystkie wersje Biosu tak mają.

 

Opcja Vcore Voltage [Auto] i w opcjach podano : [Auto] [1,65V] [1,70V] [1,75V] [1,80V] [1,85V]. Tak jakby opcja "Auto" była zupełnie odrębnym rodzajem ustawienia - mam nadzieję że tam jest to wykrywanie zakresu napięć od 1,5V.

 

Do jakiego OC? Kupiłem procesor na 1,5V bo się podobno mniej grzeje a ja lubię ciszę - co idzie z tym w parze. Słabo mam ochote wydawac pieniądze na nowy procesor jesli tego będzie za bardzo przegrzewać.

 

Dlaczego nie kupiłem Gigabyta :angry:

Edytowane przez avw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi na najnowszym rozpoznaje zle proca. ale przeciez to nie problem ustawic sobie recznie wartosci mnoznika i fsb. co do auto to niestety wydaje mi (a nawet jestem pewien) sie ze po ustawieniu tej opcji plyta przydzieli Ci zakres napiecia z tych mozliwych (1,65-1,85). ale nie przzejmuj sie. posc proca na auto i polec z fsb lub mnoznikiem w gore, powyzej defaultu (tego faktycznego a nie podawanego przez mobo). w ten sposob sporzytkujesz dodatkowe volty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:? zobaczę co z tego sie wylęgnie i ile tych Voltów przydzieli - trudno. Wykorzystywać raczej nie chcę. Gdyby mi brakowało mocy to kupiłbym mocniejszy procesor, a nie oto mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego OC? Kupiłem procesor na 1,5V bo się podobno mniej grzeje a ja lubię ciszę - co idzie z tym w parze. Słabo mam ochote wydawac pieniądze na nowy procesor jesli tego będzie za bardzo przegrzewać.

 

Dlaczego nie kupiłem Gigabyta  :angry:

1323440[/snapback]

bo gigabyte to kupa jakich malo

 

napiecie jest wykrywane na nozkach i albo uklad narzuci najnizsze z ustawien ,albo automatyczne ,nawet 1.1v jak tak bedzie nanozkach

sa dwi mozliwosci i trzeb to sprawdzic ,ale z tego co pamietam to soltek kiedys mial od 1.5v ,a wykrywane bylo od 1.1v

wlozysz to bedziesz wiedzial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo gigabyte to kupa jakich malo

1323539[/snapback]

To samo mówili o Asusie zwolennicy Gigabyte :mellow:

W sumie na KT880 to praktycznie równorzedne płyty - Gigabyte ma chyba Fire-Wire za dwie dychy drożej i trochę inne zasilanie (24styki), a Assus nikomu niepotrzebny Giga-Lan i więcej USB.

Asus ma inaczej ustawiony Socket i pasuje mi do chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwosc ustawien w biosie Gigabyte jest nedzna

moze niedlugo bede mial w lapkach epoxa 8vtai - ostatnia nadzieja na kt880 dostepna u nas

(za granica to mi sie soyo dragon2 kt880 podoba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do auto to niestety wydaje mi (a nawet jestem pewien) sie ze po ustawieniu tej opcji plyta przydzieli Ci zakres napiecia z tych mozliwych (1,65-1,85)

No raczej nie bardzo, bo ja mam default 1,6V i przy ustawieniu vcore na auto programy monitorujące pokazują 1,65V, a przy ustawieniu vcore na 1,65V pokazują 1,7V. Auto to auto i tak jak pisał KGB dobiera vcore na podstawie togo co "zczyta" z nóżek procka. W razie czego i tak zawsze można zwrócić płytę mówiąc, że nie potrafi podać właściwego napięcia na procka, ale nie wydaje mi się żeby była taka potrzeba.

Btw. KGB - chyba się zawiedziesz na tym epox'ie. Wygląda na low end i tyleż kosztuje (tańszy na kt880 jest chyba tylko asrock). Poza tym biorąc pod uwagę co epox zrobił z nowszymi rewizjami płyt na nforce to... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zloty

jak sie zawiode to trudno ,ja tego nie kupuje

z plytami KT880 jest taka sprawa ,ze jezeli epox tylko zostawi wszystkie ustawienia w biosie z 8krai to juz to bedzie najbardziej wyczesana plyta na kt880

przykre ale prawdziwe -szkoda ze soyo u nas nie sprzedaja :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zloty mylisz sie, poprostu wartosci jakie ustawisz w biosie sa nieco przeklamane, badz te podawane przez soft pod winda, w kazdym badz razie roznia sie one od siebie. ustaw w biosie jakas wartosc na sztywno a przekonasz sie sam, ze odczyty pod winda beda sie roznic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że jak ustawiam auto jest 1,65V, a jak 1,65V to jest 1,7V. Pomijając błędy odczytu, lub też celowe zawyżanie vcore między auto a 1,65 jest wyraźna różnica i to dokładnie o 0,05V. Dla mnie oznacza to, że płyta potrafi poprawnie ustawić defaultowe napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli durona1400,1600,1800 i athlonaXP1700,1800 płyta ustawi mi na 1.60v zamiast 1.50v. To troche dziwnie zrobili bo jak już płyta obsługuje te procesory to powinna też obsłużyć nominalne napięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli durona1400,1600,1800 i athlonaXP1700,1800 płyta ustawi mi na 1.60v zamiast 1.50v. To troche dziwnie zrobili bo jak już płyta obsługuje te procesory to powinna też obsłużyć nominalne napięcia?

1324184[/snapback]

wiesz, my tu mowimy czysto teoretycznie, jak wg. nas plyta sie zachowa. ja osobiscie nie testowalem takiego proca na tej mobo wiec nie moge byc w 100% pewny, ale z doswiadczenia wydaje mi sie ze mam racje. chociaz pewni bedziemy po tym jak ktos to przetestuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peterka

no niestety ona ustawia 1,6 nawet jak procek ma miec 1,5v

podobnie jak nowsze biosy dla epoxa na via ale chodzi mi o pamieci min tam jest 2,7v a miałem wczesniej pamieci ktore nominalnie pracowały na 2,5v

powiedzmy ze jest to granica błedu dla ktorego procek i tak wytrzyma a ze sie on bardziej grzeje to juz producenta raczej nieinteresuje.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znalazłem zakres napięć http://www.pcprojekt.pl/?str=katalog_produ...id_produktu=593 Napisali że jest 1,1-2,0V ale coś się chyba nie zgadza. Podobnie mnożnik powinien być do 22,5 a nie do 20 (a nie dodano zaznaczenia że zależy od rodzaju Biosu jak uczyniono w przypadku zakresu napięć). Tylko, że w opisie na stronie producenta nie ma o tym ani słowa, nie wiadomo skąd na stronie tego sklepu wzięły się takie informacje.

 

A tutaj jeszcze krótka recenzja http://www.benchmark.pl/rek.php?a=k&id=17&roz=1104#rek_1104

Edytowane przez avw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zgadnij kto pislal ta minirecke na benchmarku... :D

taki zakres regulacji mnoznika mialem jak dostalem plytke (tzn na pierwszym biosie) zniklo zaraz po sflashowaniu... ale byl staaaary...

niestety takich zakresow napiec jak podaja na pcprojekcie nie mialem dla proca...

p.s.

patrze teraz ze zamiast 2x usb na sledziu napisalem 2x agp :D:D:D

Edytowane przez LuHash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zgadnij kto pislal ta minirecke na benchmarku... :D

niestety takich zakresow napiec jak podaja na pcprojekcie nie mialem dla proca...

1324770[/snapback]

Tak mi się zdawało że gdzieś widziałem ten nick :)

 

Nie mialeś procesora o Vcore 1,5V. Na benchmarku w sklepie jest komentarz użytkownika, który kupił tę płytę dla Mobilnego Athlona z Vcore 1,45V - tylko, że nie napisał czy zainstalował ten procesor. Wygląda na to, że nikt nie instalował na niej procesorów niskonapieciowych więc nie wiadomo czy płyta podaje napięcie niższe w trybie Auto niż zakresy napięć regulowanych ręcznie. Rozsądek podpowiada, że powinna wykrywać i podawać niższe napięcia w ustawieniu Auto. Ale jak mówi Ferdynand Kiepski są rzeczy, o których się fizjologom nie śniło - i to może być jedna z nich :huh:

Edytowane przez avw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co piszą w pcprojekt to jakieś pobożne życzenia (chyba, że wyszła jakaś nowa rewizja z najnowszym biosem w co wątpię). Heh, też chciałbym mieć 3V na pamięciach.

powiedzmy ze jest to granica błedu dla ktorego procek i tak wytrzyma a ze sie on bardziej grzeje to juz producenta raczej nieinteresuje.....

Chyba musi interesować, bo może to być powód zwrotu sprzętu, a tego raczej nikt by nie chciał.

Kurde, ja już nie wiem jak wam to wytłumaczyć. Dlaczego dla procków z vcore 1,5V płyta miałaby ustawić 1,6V? Pierwsze manualne ustawienie vcore to 1,65. Mój procek jest na 1,6V. Między ustawieniem auto, a 1,65V jest w odczytach te 0,05V różnicy, więc płyta musi podawać właściwe vcore przy ustawieniu auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie, to sobie ustaw na auto, zrob odczyt pod winda i pozniej na najnizsza wartosc zadeklarowana i porownaj odczyt pod winda z poprzednim i bedziesz mial odpowiedz na swoje pytanie, bo gadasz o tym w kolko a nic nie dzialasz aby to sprawdzic !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<_< dosyć kombinowania

 

Odczyt w Biosie płyty Vcore 1,468V dla Athlona XP1700+ czyli podobnie jak na ECS, to się zgadza.

Procesor startuje jako 5,5x200 no name. Po ustwieniu częstotliwości CPU na 133 jest juz rozpoznawany przez płytę jako Athlon XP1700+

 

Jaki to jest bios tego nie wiem ale chyba wersja 1.007 czy jakos tak. Na CD ze sterownikami jest VIA Pack 4.51 ale dawno juz miałem 4.53 (podobno wersja starsza była niedopracowana).

 

Troche wysoką mam temperaturę, w biosie podane jest 43C może spadnie do 40C ale na ECSie było 36C.

 

Karta - GF FX5200 grzeje się niesamowicie. Ustawiłem AGP na x4 i jest minimalnie chłodniejsza ale palcami i tak nie mozna trzymać dłużej niż 5 sekund. Niestety nie ma do nich sensownych chłodzeń. Artctic Cooling Silencer Rev.3 trzeba skrócić o 5-7mm żeby wszedł. To chyba jednak bedzie konieczne.

 

Pamięci no-name wystartowały w Dualu - tak mi się zdaje bo taki komunikat pojawia się na krótko przed włączeniem Biosu.

 

Nie działa odczyt temperatur i wentylatorów w AIDA32 pod Windowsem - może zbyt stara wersja oprogramowania. Benchmarki pamięci tez wychodzą jakieś niezaspecjalne (1716Read/804Write MB/s) trudno jednak im wierzyć.

 

Generalnie nie jest tak źle jak niektórzy tu straszyli :mellow: Plus to te 8 USB tylko że to jest wtedy chyba wersja 1.1. Nie rozumiem czy jest wtedy na kazdym porcie USB czy tylko przy obsadzeniu wszystkich 8 portów, a przy mniejszej ilości urzadzeń działają w standardzie 2.0?

Edytowane przez avw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj procek np. ma default vcore 1,6v...

w biosie podaje ze jest 1,59.. a w windzie 1,64 wiec sie pewnie zgadza... czyli ustawienie auto podaje prawidlowe napiecie

a usb wydaje mi sie ze sa w wersji 2.0 na wszystkich portach poniewaz mam obsadzone 4 z czego 2 (drukarka i ipod) obsluguja obecny standart co widac w szczegolnosci gdy kopiuje sobie mp3 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedlogo bede skadal bratu kompa w podobnym przedziale cenowym, tylko mam zamiar oprzec go o NF7, Hymki D43 i AXP 2500 Mobile. Jezeli wydajnosc bedzie znacznie lepsza to sobie podmienie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raul

bedzie znacznie lepsza

 

everest...................................zapis.....odczyt......czasdostepu

Asus a7v880 200x10.................864.......2780.........105,8

Abit AN7 200x10 bios tictac........1112.....2925.........93,2

 

tak wychodzi po zmianie samej płyty

w 3dmarkach srednio 1k pkt wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raul

bedzie znacznie lepsza

 

everest...................................zapis.....odczyt......czasdostepu

Asus a7v880 200x10.................864.......2780.........105,8

Abit AN7 200x10 bios tictac........1112.....2925.........93,2

 

tak wychodzi po zmianie samej płyty

w 3dmarkach srednio 1k pkt wiecej

1326899[/snapback]

to ma byc wyznacznik wydajnosci??

moze tak gry jakies zapuscic ,bo z takich [ciach!]ol to i SuperPI krocej liczy nf2 ,ale jak to sie ma w praktyce - zadnych zauwazalnych roznic ,poprzednio jechalem sporo na KT266A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Bios podaje Vcore 1,468V a HMonitor pod windowsem 1,57V.

 

W dodatku płyta ma chyba wyłączoną instrukcję HATL procesora dlatego się grzeje do 43C w spoczynku. Po wlączeniu chłodzenia programowego temperatura spada do 37C.

Edytowane przez avw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie porownujecie szybkosci odczytu/zapisu duzej roznicy wam nie zrobi +-100mb/s...

za to rozwalilo mnie jedno zdjecie w fotorelacji z cbitu na twojepc.pl...

odczyt pamieci twinmosa ddr2 @ 380mhz ]:-> obczjcie... na procu p4e podkreconym na ponad 5ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy na forum, mam nadzieje, ze w tym temacie moge zadac swoje pytanie odnosnie A7V880 i nie zostane za to napietnowany przez admina :)

 

Otoz sprawilem sobie Asus A7V880, narazie wszystko dziala, Athlona 1,7+

podkrecilem na 2400+ temperaturka 42 stopnie, wszystko pieknie

 

ALE mam kilka problemow:

 

1. nie moge w zaden sposob uzyskac dzwieku na tej plycie :/

nie wiem w czym klopot, zainstalowalem drivery sound max, w menedzerze

sprzetu wszystko gra, brak konfliktow, gdy odpalam winampa tez nie mam

zadnych bledow - niby muzyka idzie, tylko jej nie slysze :)

 

czy macie jakis pomysl jak ten problem rozwiazac? co moze byc przyczyna?

Wejscie glosnikow jest bodajze na koncowce "rozowej" ale sprawdzalem tez na

innych - bez rezultatu, google tez nie pomagaja :(

 

2. Czy komputer z magistrala 100x20 bedzie rownie wydajny jak

taki sam z ustawieniem magistrali na 133 ale z mniejszym mnoznikiem, czy

jest to bez znaczenia???

 

3. wkoncu najbardziej mnie martwiacy problem :(

 

prawie zawsze, gdy restartuje komputer nie wlacza sie on ponownie.

Dioda POWER miga natomiast HDD swieci sie nieprzerwanie i komputer stoi, jakby byl w stanie wstrzymania. Czasem power nie miga ale pozostale objawy sa podobne.

 

Jedynym moim pomyslem jest przytrzymanie power, wylaczenie kompa i ponowne jego wlaczenie, ale to chyba nie jest metoda na dluzsza mete.

 

Czy to cos niebezpiecznego? jak mozna sie tego pozbyc? jakies ustawienia w biosie?

 

4. czy gdzies znajde opis wszsytkich funkcji w biosie do tej plyty? narazie uzylem jedynie qfan - sprawdza sie rewelacyjnie

 

niestety informacji na temat tej plyty jest w internecie jak na lekarstwo,

wiec forum pozostaje moja jedyna mozliwoscia zaczerpniecia wiedzy.

 

pozdrawiam i bardzo prosze o odpowiedz

infonity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wyjście dźwięku jest na zielonym gniazdku. Sprawdź, czy przypadkiem dźwięk nie jest wyciszony w windowsie (kliknij głośniczek na dolnym pasku po prawej).

2. To zależy od zastosowania. Np. przy kodowaniu filmu z dvd do divx liczy się tylko taktowanie (czyli nie ma znaczenia fsb), ale np. w grach widać różnicę.

3. Nie wiem :)

4. Do tej konkretnej płyty pewnie nie znajdziesz, ale skoro podkręciłeś i dobrze działa to chyba nie trzeba już nic kombinować :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...