Skocz do zawartości
Chobo

Wszystko o Asus A7V880

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez mam ta plyte jak widac w opisie, i jest tak kiedy mialem 1 kosc hynixa ustawialem FSB na 184 napiecie 1,7 dla proca w biosie ( czyli w rzeczywistosci 1,75 bo jak wiadomo asus specjalnie zaniza ;) ) pamiecie na 2,65 i bez asynchro bylo git

pozniej naszla mie chec na gile 2x256 i tu [gluteus maximus], w dualu nie krecily sie wogole, za kazdym razem wywalalo prima95 i 3dmarka, na jednej kosci lecial z tymi ustawienieniami, ale nic wocilem do hynixow i teraz 2x512 ale tez przy nawet 180 FSB jest nie stabilnie, a tym bardziej staje sie nie stabilny jak zwiekszam napiecia, czym wieksze tym bardziej nie stabilny :sad: , czy to moze zasilacz, hmm nie powinien 1136H, pamieci niby tez bo wczesniej chodzily, zmienilem bios na najnowsza wersje i nic.

Mam pytanie jeszcze do wszstkich ktorzy przekroczyli wartosc nominalno FSB o 22MHz i wiecej, jakie maja ustawienia PCI/AGP bo z tego co wiem po przetaktowaniu wiekszym niz 37MHz dla dysku zaczyna sie kaszanic, natomiast szyna PCI obsuguje tez pamieci, zatem jezeli wlaczylbym asynchro nie bede mial nic na pamieciach. Zatem sie pytam jakie macie ustawienia w biosie, bo tak naprawde wydajnosc najbardziej podnosi krecenie kosci, samego proca niewiele. PYTANIE: kto mi cos powie na temat tych dyskow?? Do tego chce jeszcze podkrecic kompa tak, FSB 220MHz ( w ten sposub nie przetaktuje dyskow ) Vcore na 1,95 max czyli 2,0V mnoznik 12,5 , wyliczylem ze bedzie wydzielal przy tych ustawieniach 140W ciepla, ma teraz SI-97 i chlodzona bude wiec pewno sobie poradzi co o tym sadzicie, bo pentagram sobie radzil ze 115W mocy i w stresie nie przekraczal 50C a bylo tak FSB 200x12,5 1,9V rzeczywistego, ale niestety byl nie stabilny po 2,5h wywalal prima95, tak wiec czekam na sugestie :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez zauwazylem ze o wiele stabilniej komp chodzi bez duala...

jesli odpale duala to musze dla proca dac 1,8 zeby sie nie wykadal...

jesli go wylacze to spokojnie idzie na 1,7 :?

napiecia dla ram nic nie zmieniaja... oczywiscie asynchro mam wlaczone...

fakt faktem zasilki nie mam jakiejs wypasnej i jak dam 1,8 dla proca to +5 sie robi niestabilne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę nikt mi nic nie poradzi nie mogę ustawić fsb tylko standart a manual nie działa tylko mogę przestawiać mnożnik wszytskie wskazówki nie przynoszą efektu jakieś asynchro itp ta płyta jest do bani Idę do serwisu może te cwaniaki coś zrobią bo jak im tłumaczyłem to myśleli że mają doczynienia z z upełnym matołem i tłumaczyli mi to samo "Przestaw pan na manual " a dale to tylko rada Proszę przynieść płytę Chociaż przy kupnie tej płyty zapewniano mnie żę Będe mógł kręcić mojego ATHLONA XP MOBILE 2000 inna sprawa że wykrywany jest jako SEMPRON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko wskazuje na to ze masz zablokowany mnoznik... a fsb masz poprawne czyli 133(266) wiec wszystko wporzadku :-P

ten asus ma to do siebie ze staruje proca na szynie 100... i trzeb sobie przestawic...

1228904[/snapback]

nie wydaje mi się zeby była to prawda mojego Bartona 2500 wykrył poprawnie ustawiajac FSB na 166, przy okazji mam pytanie ustawiam opcje AI Overclock Tuner na MANUAL i ustawienie CPU Frequency mam nieaktywne po prawej natomiast pisze VALID INPUT VALUE: DEPERD ON CPU co to oznacza? opje 5%, 10%....30% sa aktywne i powoduja zmianę częstotliwości FSB procka, ręcznie natomiast nie mogę nic przestawić

 

na 30% mam stabilne FSB 430 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q/[CPU Frequency mam nieaktywne po prawej natomiast pisze VALID INPUT VALUE opje 5%, 10%....30% sa aktywne i powoduja zmianę częstotliwości FSB procka, ręcznie natomiast nie mogę nic przestawić/Q

 

Miałem to samo i pomógł najnowszy bios 1008.001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam płytę a7v880 chciałabym się dowiedzieć jak podkręcić maxymalnie procesor. Proszę o dokładny opis

 

-ATHLON 2800XP+ (Chyba Barton jak kupywałam to taki mi powiedzieli w sklepie)

-256DDR KINGSTON (333mhz)

-CHŁODZENIE PENTAGRAM QC-92 CU

-ZASILACZ (FELL 300W)

 

Chyba podałam wszystko co jest potrzebne. Z góry dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, mam stosunkowo podobna konfiguracje, wiec na poczatek mysle zmien zasilacz, po za tym spokojnie mozesz ustawic tak, mi dzialalo, teraz niestety nie wiem czemu, ale juz ci mowie: FSB na 184MHz, Vcore dla proca 1,7V, dla pamieci 2,65V i powinno smigac

 

Ale ja mam pytanie do ludzi ktorzy maja fsb np 250, czy macie wlaczone asynchro dla PCI/AGP ?? czy jak ?? Jakie macie ustawienia w biosie itp??

 

i jeszcze to

 

Wiec jest tak, kiedys mialem tak: FSB 184MHz x 12,5 1,75V na pamieci ( byla wtedy jedna kosc hynix 512 DJ-43 ) 2,65V 2,5-3-3-8 i wszystko bylo gites, nawet jak wziolem na 200MHz przy 1,9V prime95 byl stabilny ponad 2h.

Ale nic wymienilem pamiatki na gile 2x256 i zaczelo sie kaszanic, zro stabilnosci, podkrecac moglem tylko na jednej kosci, nawet po wlaczeniu auto, single czy duall zawsze wywalalo prima95 i 3dmarki, zero stabilosci z 184MHz i mniej tez, podnosilem zatem napiecia i co najdziwniejsze czym wieksze tymmniej stabilny komp.

ale nic wymienilem je na te co w opisie i znowu lipa, moge zaledwie o 10MHz krecic przy 184MHz system nie stabilny, restarty i takie tam, podnoszac napiecia w roznych kombinacjach z ramem, znowu okazalo sie ze zwiekszanie napiec powoduje mniejsza stabilnosc.

I teraz pytanie czy to zasilacz nie trzyma napiec?? czy plyta?? czy pamieci?? bios zmienilem na nowszy i nic lipa.

Jak sprawdzic zasilacz na stabilnosc ??

W sumie jestem sfrustrowany ze wymienilem te pamieci i kicha kompletna??

Powiedzcie co wiecie i co mozna zrobic

Edytowane przez Galek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta plytka jest straszliwie spoko.

 

jak szmelc chodzila bo sie wieszala zanim do konca sie uruchomila na Athlonie Xp 2000 i kingach przy fsb na 150 (kiedy mial sie pojawaiac pierwszy ekran win ten z niebieskim paseczkiem smiagajacym to sie wylanczal komp, i jeszcze jak sie robilo restart tudziez zapisywalo w biosie ustawienia to komo nie wstawal juz trza bylo wyloncyc przyciskiem i wloncyc znowu))

zaje...fajnie smiga na sempronie 2200 i noname pamieci na fsb 190 bo mialem problemy wlasnie z ta blokada pci/agp dopoki tu nie zajzalem wiec w najblizszym czasie potwierdze czy ta opcja w/w dziala. no i na tym nowym to problemy ze zwiechami zniknely, normalnie sie restartuje i wstaje kiiedy ja sobie tego zycze.

 

wnioskuje ze plyta nie jest zla tyle ze asus nie stworzyl jej w trybie bezkonfliktowym do innych urzadzen, czyli tak w sensownym jezyku to trzeba sie pomeczyc zeby wszystk dobrze ustawic, dobrac aby wszytsko wspolpracowalo maksymalnie dobrze i bez konfliktow.

 

ja tam jestem zadowolony z niej (moze i tylko dlatego ze inne 2 poprzednie padaly) a by byc w 100% szczerym i obiektywnym to:

- tez mam 3 sekundy tego delay przy uruchamianiu

- temp. proca czasem przeraza :) choc ja na boxowy wentylatorze mam 54*C podkrecone o 200Mhz przy torturach prima (wniosek zmienic chlodzenie i nie nazekac)

- mam normalne napiecia, proc mi chodzi na 1,6

- straszna sprawa jest kiedy mam jakies trzaski w niektorych grach na sluchawkach (kto wie co to jest)

- ten dzwiek tam jest tragiczny, wogle tego nie wlanczajcie (chyba ze macie jakies inspire i te creativov to wam nie zrobi roznicy)

- czasem komp sie nie wylancza do konca to fakt ale jednostkowe zdarzenia

- w morde ile wad, po co ja to pisze juz mi sie plyta nie podoba:)

 

 

dobra jest tylko bios, troche kopow trzeba sprzedac (ja juz mam obudowe polamana przez ten wczesniejszy sprzet), i wiekszego hajsu na cos drozszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Live zmiata soundmaxa ;) mam najstarszego - value i przedewszystkim bass - bez porównania, ma mocniejszy wzmacniacz,, dźwięk puszczam do amplitunera nie dojakichś bzyczków pasywnych, żeby nie było ;)

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pierwsza wersje SB liVe 1024 od 99 roku i nie nazekam, baaaa!!!, wrecz polecam. Zadnych pinkow czy whitow (chodzi o noise) przy nagrywaniu, dobre parametry, wogle spoko jak na obecna kwote (ile to kosztuje 30zl???) :) Oczywiscie ze te nojki pewex audigy i jakies tam yamahy daja rade lepiej ale do tego to trzeba se sprawic porzadne stereo a nie jakies speakery:) wiec se kup 5.1 czy 1024 a w dzwieku roznicy nie uslyszysz (chyba ze masz monitory studyjne z moca nieeeeeeeeeeebotyczna)

 

a wogle zapomnij o tych codecah sound maxach (wez stestuj sama nazwe :) nie no zartuje to odpada. potem bedziesz siedzial i slyszal w sluchawkach jak ci cdek sie rozpedza albo myszka w sie kreci (nie wiem czy to od dzwiekowki ale czy od plyty ale wez sam fakt ze to sie zdaza uzytkownikom uzywajacym zintegrowanych dzwiekow)

 

moje zdanie

 

na tweaku jest masa tematow o audio, stereo, glosnikach, wzmacniaczach, kompletach, co z czym sie oplaca uzywac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczeze mowiac live! jest lepszy zwłaszcza jak uzywasz sterow niereferencyjnych np. kx....

 

pytanie czy komus na a7v880 chodza normalnie kosci twinmosa w dualu na fbs 200? zmieniłem własnie grafe na asusa gf6800 i sie mi sypia wszystkie 3dmarki jak mam duala..... :(

 

 

Raul wiem ze masz rev.2 czy jest na niej dodatkowe zasilanie do płyty (kwadratowa 12v tak jak na nf2?)

:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Backupl było ale wiem o tym iż cytat"Nad tym 10% 20% itp. masz standart... ustaw manual a pojawi się FSB i mnożnik który jęśli bedziesz mógł zmienić (FSB zawsze zmienisz )" A właśnie iż po banalnej zmianie na MANUAL nie mogę zmienić FSB. Tak więc może nie jest to tak oczywiste jak niektórym się wydaje

1227397[/snapback]

 

 

....WRR!!!! JESTEM BAKUPL A NIE BAKAP JAKIŚ!!! TO NIE JEST MIŁE CIECIU!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a apropos sprawy z biosami i ich predkosciami zapisu i odczytu to z update'm biosa roznica okolo 50mb/s - dla odczytu i 20 mb/s - dla zapisu. a pamieci mam noname na timingach 2,5-3-3-8

 

i jeszcze z wlaczonym async freq. moge szyne 195Mhz , a z wylaczonym 185 bo wyzej juz sie wiesza i bl scr sie robia.

Edytowane przez da1kk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... A do Athlona 1700+ się opłaci kupić??? Nie chcę kupować nForce2, bo osoba nie radzi sobie z dziwnymi zachowaniami kompa. Czy ta 880 jest tak stabilna jak A7V600, którą miałem wcześniej sam???

Czekam na odpowiedź - chodź kilka zdań:

Problemy z dźwiękiem??

Problemy na defaultowych ustawieniach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że płyta jest godna polecenia. Dźwięk według mnie lepszy (a napewno głośniejszy) niż na SB Live 1024, mojego

Athlona 2000+ ustawiłem na 12,5x166 2600+ (mógłbym i wyżej tylko po co), temp. 37-40 st. C przy Pentagramie Q-80 na minimalnych obrotach i jest cisza. Początkowe problemy z AGP x8 w grach 3D (R 9500) rozwiązały odpowiednie ustawienia w biosie. Trzeba trochę pogrzebać w biosie a wszystko będzie chodzić cacy. Polecam.

Edytowane przez sztetke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no własnie z mojeg doswiadczenia wynika że live gra i lepiej i głośniej od soundmaxa z a7v880, mam w kompie obydwa ;-) integra ma niezłe dzwoneczki może trochę bardziej czytelne niż z live'a, live natomiast miażdży integrę głębszym precyzyjniejszym i bardziej dynamicznym basem,,, po włożniu live'a miałem ochotę przesłuchać kawałek po kawałko całą 35GB kolekcję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy u was tez przy tej zintegrowanej dzwiekowce sa takie dziwne trzezaski co jakis czas? Np gdy odsłucguhe jakas piosenke w foobarze co jakis czas jest taki trzesk.. :/Delikatny ale i tego nie powinno być. A co do dzwieku.. hm wole mojego starego creaitive'a 128. Dzwiek jest taki sobie... nie brzmi tak dobrze :) Ktoś wie czym mogą być spowodowane te trzeski? Spzret ma oczywiscie podkrecony .. magistrala zablokowana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS A7V880 > http://www.pconline.com.cn/diy/main/hq/gz/...040702xz301.jpg <

 

To ja spróbuje teraz napisac jakąś tutaj recenzje, wady, zalety i tym podobne.

 

Zaczynam: 09:23

 

A więc po wyjęciu wszystkiego z pudełka widzimy coś takiego: http://www.clevery.co.jp/select/images/vol_1/a7v880_b.jpg

 

W kartoniku znajduje się: płyta główna, dwa kable serial ata, dwa osiemdzisięcio żyłowe kable transmisyje (niestety nie Asus'a), jeden kabel transmisyjny do flopa, sledź z USB, instrukcja obsługi, płyta ze sterownikami, naklejke (Powered by ASUS), przejściówke z legacy power na 2x serial ata power, oraz zaślepkę.

 

Sama płyta wygląda następująco: http://www.uac.co.jp/news/daily/040510/a7v880_naname_l.jpg

 

Płyta jest mocowana na dziewięc śróbek, a więc właściciele małych obódów z więcej niż trzema napędami mogą mieć problem, jeśli chcą aby napędy były wsadzone do samego końca. Wymiary płyty to 305 mm x 245 mm. Płyta oczywiście obsługuje najnowsze procesory na platformie Socket-A - Sempron'y. Na płycie FSB możemy regulować od 100 do 227MHz co jeden MHz, lub w procentach 5%, 10%, 15%, 25%. Płyta również umożliwia zmiane mnożnika od 3 do 24. Najowlniejszy procesor jaki udalo mi się uruchomić na tej płycie to Duron 700MHz (innego nie miałem pod ręką). Dla procesora można zmieniać napięcie od 1,65 do 1,85V, a po przestawieniu zworki do 1,95V.

Płyta posiada chipset VIA KT880 na którym jest zamontowany potężny, bardzo dobry radiator > http://prohardver.hu/html/lap/kt880_refere...obo/chipset.jpg . Jak wiadomo można na niej zablokowac magistrale AGP i co za tym idzie PCI na domyśle wartośći, jednak jeśli chcemy to możemy to odblokować i wraz z zwiększaniem FSB możemy zwiększać PCI i AGP.

Płyta posiada cztery porty USB2.0 z możliwośćią rozszerzenia do ośmiu > http://www.stormst.com/img/a7v880_6402.jpg , port LPT, dwa porty PS2, SPDIF, RJ-45, port COM, oraz trzy jack'i audio. Płyta posiada jak wiadomo zintegorowany kodek dźwięku sześcio-kanałowego ADI SoundMAX. Dźwięk w porównaniu do AL655 jest o wiele lepszy. Zintegrowany LAN to nic innego jak gigabitowy kontroler Marvell. Płyta posiada obsługe S-ATA RAID 0, 1. Na płycie są dwa porty S-ATA, dwa kontrolery IDE, oraz jeden kontroler FLOP. Płyta posiada 5 złącz PCI, jedno WIFI oraz jedno AGP-8X. Płyta obsługuje tryb DUAL-DDR, a maksymalną ilością RAM którą obsłuży płyta jest 4096MB. Płyta do okoła socket'u posiada cztery dziurki dzięki którym zamocujemy na nim chociażby chłodzenie wodne. ASUS troszcząc się o nas dodał płycie dodatkowe funkcje takie jak:

# ASUS Instant Music~Lite - Słuchanie muzyki bez włączonego systemu operacyjnego.

# ASUS Q-FAN - Kontrola obrotów wiatraczka.

# ASUS C.P.R. (CPU Parameter Recall) - Automatyczne resetowanie ustawiem w przypadku zbyt mocnego podkręcenia procesora.

# ASUS MyLogo - Wgrywanie własnego loga, które pokaże nam się podczas ładowania bios'u.

# ASUS C.O.P. (CPU Overheating Protection) - Zapobiega przed spaleniem się procesora.

# STD (Suspend-to-Disk) - nie wiem :P

# STR (Suspend-to-RAM) - nie wiem :P

# ASUS EZ Flash - Wgrywanie nowszej wersji biosu, wprost z internetu, automatyczna aktualizacja, oraz wgrywanie go z poziomu Windows.

# ASUS CrashFree BIOS 2 - Przywracanie ustawień biosu wrazie jakiej kolwiek awarii.

# ASUS JumperFree - Płyta nie zawiera dodatkowych zworek (chociaż jest dla wyższego napięcia dla procesora). Możemy z poziomu BIOS ustawiać FSB, mnożik, napięcia itp.

 

Płytą ucieszą się początkowi overclockerzy. Co prawda obsługuje maksymalnie FSB 227, ale na dobry początek to narazie wystarczy, może w nowszej wersji bios się to zmieni. Płyta jak za swoją cenę jest wyśmienita. Jej cena to 220zł!

 

WADY:

 

- FSB tylko do 227

- Slabe wyniki w odczycie i zapisie pamięci

- W biosach starszych niż 1008 wystąpywało bez powodowe resetowanie biosu

- Nie ma pełnego zestawu złącz 5.1

- Obniżony o jeden poziom slot AGP

- Słabe wyposażenie (np. brak śledzia z game portem)

ZALETY:

 

- Cena

- Możliwość zmiany napięc, FSB, mnożnika z poziomu bios'u

- Łatwy update BIOSU

- Obsługa AMD Sempron

- Zintegrowany dobry kodek dźwięku SoundMAX

- Zabezpieczenia przed spaleniem

 

TO KONIEC! Wiem lipa, ale to moja trzecia dopiero! ;( Ale chociaż to...

 

 

Albo lepiej: http://sklep.benchmark.pl/pelny_12726.html

Edytowane przez bakupl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z qfanem. Mianowicie po ustawieniu temperatury na 46 stopni to wiatraczek dopiero wtedy się rozkręca na 100% , zawyje na 1 sek temp spada i znowu zwalnia i tak bez przerwy (ale o tym było pisane i wiecie jak działa). Mam więc pytanie czy udało się komuś uruchomić speedfana na tej płycie? Wydaje mi się, że kiedyś odpalałem i ruszył a teraz na nowym biosie (08) i nowy speedfan i nic się nie dzieje :( Wiatrak przy włączonym qfan dział na zwolnionych co bym nie zrobił w speedfan a przy wyłączonym qfan działa na 100 pomimo, ze nawet na pierwszej zakładce programu ręcznie zmieniam obroty. Speedfan ustawia obroty liniowo co by nie dawało takich skoków obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja się doczepię do recki bakaczapl. A co mi tam... :P

 

WADY:

 

- FSB tylko do 227 - zgadza się.

- Slabe wyniki w odczycie i zapisie pamięci - ciekawe.... u mnie są prawidłowe.

- W biosach starszych niż 1008 wystąpywało bez powodowe resetowanie biosu - nie zanotowałem.

- Nie ma pełnego zestawu złącz 5.1 - po co, przecież ta dźwiękówka to porażka?

- Obniżony o jeden poziom slot AGP - no to, to największy mankament.

- Słabe wyposażenie (np. brak śledzia z game portem) -słabe? ...standardowe.

 

 

Zalety popieram wszystkie oprócz tej: "Zintegrowany dobry kodek dźwięku SoundMAX" - jak już napisałem, ten dźwięk to porażka. Ja mam Livea 5.1 a qmpel z tą zamą płytką korzysta ze zintegrowanej - niebo a ziemia ! Pozatym strasznie słaby (cichy) sygnał ma na wyjściu ten sound max.

 

 

PS> Strasznie w tym topicu straszycie ludzi narzekaniami na tą płytkę.

A u mnie chodzi na konfigu ASUS A7V880 + Sempron 2200+@1800Mhz + 2x256MB DDR3200 KINGSTONE KVRX w dualu + GIGABYTE R9550@375/520 całkowicie stabilnie. Do tej pory płytka nie zaliczyła ani jednej zwiechy czy błędu krytycznego, proc podkręcony z 1500Mhz na 1800 Mhz leci na fsb 200 bez podnoszenia napięcia.

Pamiątki w dualu grzecznie śmigają, także całkowicie stabilnie i nie mam żadnych kłopotów z prędkością odczytu/zapisu.

Ten asus nie sprawił mi żadnego problemu a nieraz chodzi nonstop 3 dni przy renderowaniu grafiki - czyli 72 godziny użycia porca na 100%, bo rendering wykorzystuje proca NA MAXA.

Edytowane przez RAZOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie z razorem jesli chodzi o dzwiek. Ja bez muzyki życ nie moge.. :P Nie oczekuje od karty dzwiekowej nie wiadomo czego ale ta zintegrowana jest niestety za słaba .. Nie wiem czemu asus nie pokusił sie na nieco drozszy ale lepszy układ jakiejs firmy ;) Było by to dobre posuniecie, niektore płyty chyba maja zintegrowane chipy creative :) Ten sound max ma nieco za płytkie brzmienie :P trzaskow o tkorych psiałem wyzej juz nie ma, najwyrazniej powodowało je właczenie opcji "bass boost" w regulacji głośnosci :/ na razie jest niezle.. ale niestety spodziewałem sie nieco lepszego dzwieku :P Z tego co mi swita.. ten układ jest 20 bitowy a nie 24? Hmm :) Coż niech sie staraja panowie projektancji itd ... ;)

ps. czy sa jakies nowe sterowniki do tej dzwiekowki? :/ ściagniete ze strony asusa sa jak widac w menadzerze urzadzen z 2003 roku :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam o to samo niestety nikt nadal nie dał mi odpowiedzi

 

pytanie czy komus na a7v880 chodza normalnie kosci twinmosa w dualu na fbs 200? zmieniłem własnie grafe na asusa gf6800 i sie mi sypia wszystkie 3dmarki jak mam duala..... :(

 

 

Raul wiem ze masz rev.2 czy jest na niej dodatkowe zasilanie do płyty (kwadratowa 12v tak jak na nf2?)

:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam o to samo niestety nikt nadal nie dał mi odpowiedzi

 

pytanie czy komus na a7v880 chodza normalnie kosci twinmosa w dualu na fbs 200? zmieniłem własnie grafe na asusa gf6800 i sie mi sypia wszystkie 3dmarki jak mam duala..... :(

Raul wiem ze masz rev.2 czy jest na niej dodatkowe zasilanie do płyty (kwadratowa 12v tak jak na nf2?)

:?

1235068[/snapback]

moze chief ci sie sypie nie pomyslaes o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Rozwiązanie problemu ze zintegrowaną dźwiękówką (trzaski, etc.) znajduje się tutaj, w pierwszym poście:

http://forums.pcper.com/showthread.php?t=348891

 

Pokrótce dla nieznających angielskiego:

 

Ten sam kodek dźwięku AD 1888, co na A7V880 jest na płycie Asusa P4U800-X. Sterowniki do niego mają numer 5.12.01.4520 i są datowane na 19-04-2004, podczas gdy "najnowsze" stery pod A7V880 mają numer 5.12.01.3663 i pochodzą z 15-7-2003.

Należy więc ściągnąć stery audio do P4U800-X:

http://www.asus.com.tw/pub/ASUS/mb/sock478...00-x/ad1888.zip

wypakować je, wyrzucić plik smwdmAL3.inf z katalogu \smaxwdm\W2K_XP (jeśli instalujemy pod XP/2K) i zastąpić go plikiem smwdmVI3.inf z oryginalnych sterów audio A7V880 i zainstalować uruchamiając Setup.exe

 

Sprawdziłem, działa.

 

P.S. Podpisuję się pod tym, co napisał RAZOR :)

 

Pozdrawiam,

cjb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam o to samo niestety nikt nadal nie dał mi odpowiedzi

 

pytanie czy komus na a7v880 chodza normalnie kosci twinmosa w dualu na fbs 200? zmieniłem własnie grafe na asusa gf6800 i sie mi sypia wszystkie 3dmarki jak mam duala..... :(

Raul wiem ze masz rev.2 czy jest na niej dodatkowe zasilanie do płyty (kwadratowa 12v tak jak na nf2?)

:?

1235068[/snapback]

 

Jak u siebie w magazynie widzialem to Rev 1.02 nie ma tej 12v zasilania....

 

 

TwinMOS na M-Tec chodzi na 200FSB pięknie w dualu, sprawdzone :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q/[CPU Frequency mam nieaktywne po prawej natomiast pisze VALID INPUT VALUE opje 5%, 10%....30% sa aktywne i powoduja zmianę częstotliwości FSB procka, ręcznie natomiast nie mogę nic przestawić/Q

 

Miałem to samo i pomógł najnowszy bios 1008.001

1230179[/snapback]

właśnie taki mam załadowany i niestety nic nie pomaga :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...