Skocz do zawartości
Chobo

Wszystko o Asus A7V880

Rekomendowane odpowiedzi

sztetke, MoreTV mnie nie ratuje, jak odpale program PixelView to tez mi karta smiga ale ja nie używam karty TV do oglądania TV na żywo (bo do tego mam telewizor) ale jako cyfrowy magnetowid a do tego potrzebuje poprawnej pracy karty wraz z aplikacją np. PowerVCR a tutaj jest już DUZY PROBLEM.

W związku z tym mam pytanko:

Jaka karta TV współpracuje poprawnie z A7V880 bo mam zamiar zmienić na coś nowszego a nie chce kupować w ciemno i tracic czas i zdrowie psychiczne na walke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie zmiany?

1261838[/snapback]

powiem Ci ze nie wiem, bo nie mam pkt. odniesienia. bo po qpnie mobo pierwsze co zrobilem to zflashowalem bios z 1007 do najnowszego. ;)

 

edit: a co do biosow wiecie cos o jakis modach?

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sztetke, MoreTV mnie nie ratuje, jak odpale program PixelView to tez mi karta smiga ale ja nie używam karty TV do

Jaka karta TV współpracuje poprawnie z A7V880 bo mam zamiar zmienić na coś nowszego a nie chce kupować w ciemno i tracic czas i zdrowie psychiczne na walke...

1261912[/snapback]

np właśnie PixelView PlayTV Pro (4C/9D) :)) ja w jednym z komputerków tak mam i jest wszystko fajnie od zawsze.

HINT - JTV/MoreTV - tylko tyb PIC (nie APIC - BIOS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój PixelView TV Pro szaleje. Jak odpalę JTV to chodzi poprawnie ale po pewnym czasie (kilku – kilkunastu minutach) restartuje mi windowsa bez uprzedzenia a np. Power VCR II wcale nie działa.

Na pewno na nieprawidłowe działanie tej karty TV ma wpływ karta graficzna HIS Radeon 9600 PRO, jak miałem wcześniej PixelView GF 440 MX to wspomniany Power VCR II chodził prawie dobrze (prawie bo bez overlaya) no i nie było restartów po uruchomieniu JTV.

 

PS. Jeszcze raz wielkie dzięki dla Blackshmitha, bo od tygodnia nie mam żadnych problemów z Grafiką tak więc sugerowane ustawienia napięć i parametrów pamięci pomogły (chociaż myślę że to głównie zejście z automatycznych ustawień napięć dały oczekiwany efekt). W każdym bądź razie jest DOBRZE.

A co do karty TV to przełączenie w biosie w boot / interput 19 nic nie daje :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) stwierdzam jedno...

ten asus kt 880 jest największym syfem jaki istnieje wśród płyt dla soc.A

może to wina czipsetu kt880 a może producenta płyty...

nie wiem , wiem że miałem i asrocka 7v88 i asusa (obydwa na kt 880)

i w obydwóch przypadkach miałem te same problemy : restarty i zwieszki przy używaniu karty tv , lagowanie w biosie w momencie jak do grafy 9550 wgrałem biosa od 9600 , włączenie agp8 powodowało artefakty w biosie , nie działał dual ddr przy fsb 400 (komputer sie nie chciał wyłączyć) itp

dlatego nikomu nie polecam tej płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) stwierdzam jedno...

ten asus kt 880 jest największym syfem jaki istnieje wśród płyt dla soc.A

może to wina czipsetu kt880 a może producenta płyty...

nie wiem , wiem że miałem i asrocka 7v88 i asusa (obydwa na kt 880)

i w obydwóch przypadkach miałem te same problemy : restarty i zwieszki przy używaniu karty tv , lagowanie w biosie w momencie jak do grafy 9550 wgrałem biosa od 9600 , włączenie agp8 powodowało artefakty w biosie , nie działał dual ddr przy fsb 400 (komputer sie nie chciał wyłączyć) itp

dlatego nikomu nie polecam tej płyty

1264213[/snapback]

Potwierdzam, ale na Antka 1333 wystarczy :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ftp-ie asusa lezy juz pelna wersja 1008 od miesiaca 1263561[/snapback]

Z tego co widze w live update to oba biosy sa z tego samego dni ai w rzeczywistosci sa oznaczone tym samym symbolem ..1 Jak widac tylko nazwa pliku sie zmieniła :/ Niby była 005 ale oczywiscie slad o niej zniknał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czytam poprzednie odpowiedzi w watku to mysle ze juz wszystkie problemy z plyta sa opisane ale ja mam znowu jeszcze inny,

mianowicie jak udostepnie pliki w sieci lokalnej lub na ftp to mam bardzo wysokie obciązenie procesora, np transfer przez lan rzedu 6-7 mb powoduje całkowite zmulenie kompa i nic sie nie da w tym czasie zrobic oczywiscie tryb dma włączony i działa poprawinie.

 

czy macie jakies problemy z sieciowką marvell gigabit i jak ten problem rozwiazac, probowalem na win sp1 i sp2, rózne wersje sterowników, ustawienie przedkosci 10 /100 i auto i nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale bzdety nie chce sie tego czytac nawet płyta jest ok wszystko dziła nic sie nie wiesza. Nie wiem co wam nie pasuje. Pojebało was juz do konca jak ktos ja [ciach!]a trzyma w pralce to moze [ciach!]a nie działac ja [ciach!]le [ciach!]a dzieciaki sie dorwały [ciach!]a do asusa i pisza ze sie jebie nie moge normalnie z takimi debilami...szkoda słow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten PREZES to jakiś [ciach!]iarz... żaden normany człowiek na poziomie w ten sposób się nie zachowuje... ja bym sie jego pustą gadką nie przejmował... niech spada na drzewo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm i ja nie raz miewam restarty :| CO prawda podejrzewam że to przepodkrecenie.. dość znaczne bo mam treaz magstrale 218.. i wentylacje jako taką.. hm do bani :) No ale wiadomo że gdybym nie krecil tak bardzo restartów nei powinno być ;)

A i nie wiem czemu, ale od kilku dni gdy probuje wyłaczyc kompa to ten sie restartu.e.. tak po prostu, nei robiłem żadnych zmien w ustawieniach biosa itd. Coż mog bym powiedziec tak płyta niby dobra ale zawodna wrecz do bani ;) Ale poczekam z tą ocena. może to moja wina lub cos ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Każdy niesprawny sprzęt, wyłączając permamentne fizyczne zniszczenie w rękach specjalisty będzie działał poprawnie"

 

I to kuśwa fu.c.king prawda. Mimo tego że kompy czasami żyja własnym życiem - to tesz kuśfa fy.c.king prawda.

 

PS> Kumpel, lamer totalny, ma kartę TV i jakoś wsio mu działa bez problemów już 4 miesiąc - od samego początku jak tylko mu złożyłem kompa. Co by trochę szczegółów - AXP 2800+ , 2x256DDR 400 TwinMos , Gf FX5900XT, Karta TV Leadteka, Dysk Seagate 120GB.

Gadałem też z ludźmi ze znajomkami co dalej na serwisie robią i nie narzekają na jakieś nadmierne problemy z tą płytą, poziom reklamacji w normie, i przeważnie to zwykły standardowy "user error" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razor i tu masz swieta racje kupujac płyte sobie złozyłem kumpeli postawiłem tam septrona i fx5900xt szło długo az sie dziwiłem dopuki niezachciałe sie jej radiowki - teraz to juz tylko cuda wychodza u niej jedna sypie system a inna karta nawet sie nie uruchomiła (za to chodziło wszystko ok )

załatwiam 3 karte zobaczymy moze pojdzie.....

a u mnie od poczatku jakies dziwnosci najpierw z ati pozniej z dualem..............

Edytowane przez Blackshmith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem! Pszeszukalem ten watek i widze ze problemy z AGP to nic nowego. Moja sytuacja wyglada tak: po formacie i wgraniu Win XP odpalam sobie wlasciwosci GeForce FX5200 i widze ze jest na PCI, wgrywam sterowniki od AGP z CD do A7V880 i faktycznie pokazuje ze karta jest na AGPx8, ale nie dzialaja zadne gry - direct3d sie wywala, po odinstalowaniu wszystko jest OK, a karta z powrotem na PCI. Probowalem zmieniac ustawienia w BIOSie ale to nic nie daje:/ Jak zrobic zeby system widzial karte na AGPx8 i gry dzialy? Czy jezeli karta jest widziana na PCI to sa jakies roznice w wydajnosci w stosunku do momentu kiedy widziana jest na AGPx8? Pomozcie bo sie juz z tym zakrecilem :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo , pomaga tylko włączenie agp4.....

Hmmm, u mnie to nic nie daje:/

 

Mozesz mi napisac jakie masz ustawienia w BIOSie w zakladce chipsetu odnosnie AGP?

 

moze jest cos tam ustawione nie tak :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki, a wiec ciag dalszy moich spostrzezen co do tej mobo. zauwazylem, ze cos mi nie chce synchro latac, nawet przy defaultowych timingach, ale w symie to nic straconego, bo przypadkowo wpadlem na taka konfiguracje jak w podpisie. Zaraz ktos sie doczepi, ze slabe timingi, spoko, moge zjechac z nimi w dol, ale osiagi sa gorsze, bo testowalem. na tych co mam teraz w everescie: odczyt 2700, zapis 870, oczekiwanie 110 ns, a wiec nie jest chyba zle :D. a teraz pewnie droga czesc podlicznosci, sie spyta slaczego asynchro i FSB 199? poniewaz powyzej 199 ramki zaczynaja juz leciec w synchro, co by mi dawalo 400 mhz prz fsb400, ale po jaki kij, skoro moge obnizyc fsb o 1 mhz do 199 i wtedy poleca asynchro, czyli + 66 mhz efektywnie? :D ramki na napieciu defaultowym, proca juz musialem dovoltowac do 1,7 v w biosie (~1,77 realnie). Prime95 24h passed, superPI 2M 1,53 min. W sumie to dziwie sie czemu mi sie gryzie jak system jest synchro, ale w sumie i tak teraz mam o wiele bardziej wydajniej przy synchronizacj fsb:ddr, ktora rzekomo amd tak bardz lubi :D

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do pmp odnośnie karty TV, wspominałeś ze masz

PixelView PlayTV Pro (4C/9D)  ) ja w jednym z komputerków tak mam i jest wszystko fajnie od zawsze.

HINT - JTV/MoreTV - tylko tyb PIC (nie APIC - BIOS)

Ustawiłem w biosie ACPI APIC support na DISABLED i nie niestety nie ładuje mi się Windows... czy to o tym parametrze wspominałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróć z do APIC i będzie działać. jak zainstalujesz winde na APIC to zmiana powoduje własnie coś takiego, dodatkowo jak zainstalujesz winde przy Disabled to póxniej nie uruchomisz przy ENABLED>

 

I jena rzecz - ta płyta nienawidzi wysokiego mnożnika. Tak wam się ludzie dziwiłem co wy macie z tymi odczytami u was, że narzekacie w czasie gdy ja miałem wyniki zbliżone do nforca.

Do tej pory Jechałem na Zielonym Sempronie BCXJB 0442 GPMW 2200+@1800Mhz na def. Vcore, 9x200Mhz. Składając bratu kompa zachciało mi się zmiany i dałem mu tego proca a sobie wrzuciłem Brązo-zielonego Semprona 2300+ BIXJB 0428RPMW i ustawiłem go na 1900Mhz 9,5x200Mhz ....i wyniki odczytu spadły z ok 2900 na 2300

WTF? Inna sprawa, że jedną kość pamięci porzyczyłem bracholowi na tydzień , więc pamięć chodzi w single na jednej kości ...no ale dual chyba nie robi takiej różnicy , napiszę więcej jak dostanę pamięć spowrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróć z do APIC i będzie działać. jak zainstalujesz winde na APIC to zmiana powoduje własnie coś takiego, dodatkowo jak zainstalujesz winde przy Disabled to póxniej nie uruchomisz przy ENABLED>

 

I jena rzecz - ta płyta nienawidzi wysokiego mnożnika. Tak wam się ludzie dziwiłem co wy macie z tymi odczytami u was, że narzekacie w czasie gdy ja miałem wyniki zbliżone do nforca.

Do tej pory Jechałem na Zielonym Sempronie BCXJB 0442 GPMW 2200+@1800Mhz na def. Vcore, 9x200Mhz. Składając bratu kompa zachciało mi się zmiany i dałem mu tego proca a sobie wrzuciłem Brązo-zielonego Semprona 2300+ BIXJB 0428RPMW i ustawiłem go na 1900Mhz 9,5x200Mhz  ....i wyniki odczytu spadły z ok 2900 na 2300

WTF? Inna sprawa, że jedną kość pamięci porzyczyłem bracholowi na tydzień , więc pamięć chodzi w single na jednej kości  ...no ale dual chyba nie robi takiej różnicy , napiszę więcej jak dostanę pamięć spowrotem.

1270320[/snapback]

ee, tam ! ja mam 12.5 x 199, i przeczytaj mojego posta wyzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HMMM czyli musze instalować całego windowsa na wyłączonym APIC i nie mam gwarancji że Karta TV będzie działac poprawnie? a tak przy okazji co daje zmiana parametru APIC? (cóż to jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apic dubluje przerwania w kompie x2

instalowac na właczonym poniewaz z tego co wiem jest mniej problemow z przerwaniami (znacznie mniej)

jesli właczysz na zainstalowanej widzie to moze sie ona posypac (

napewno 98se sie posypie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...